Herşey Bizim Elimizde 2019

Herşey Bizim Elimizde 2019 Herşey Bizim Elimizde

Herşey Bizim Elimizde

Herşey Bizim Elimizde

Her şey Bizim Elimizde

Sağlıklı bir toplum sağlıklı bireylerden, sağlıklı bireyler ise sorumlu düşünce ve sağlıklı bir bedenden oluşur. İnsanlar kendilerine ne kadar dikkat ederlerse aslında kendilerinden sonra gelecek nesillere de, çocuklarına da, hatta tüm topluma sağlıklı bir gelecek bırakmış olurlar. Hastalıklı bireyler hastalıklı toplumlara sebep olur ki bu da o toplumu yavaş yavaş yok eder.

Neden Mide Küçültme Ameliyatı olunur?

Mide küçültme ameliyatlarının ana sebeplerinden biriçağımızın en yaygın hastalıklarından obezitedir ve ne yazık ki bu hastalık son yıllarda çocukları da etkisi altına almıştır. Yanlış beslenme ve hareketsizliğe bağlı olarak gelişen ve hayatı olumsuz etkileyen obezite dünyanın temel sağlık sorunlarından biri haline gelmiştir. Obezitenin asıl sebebi ise ne yazık ki bilinçsiz davranışlar ve beslenme alışkanlıklarımızdır.

Neden Mide Küçültme Ameliyatı olunur

Mide Küçültme Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Vücuda yerleşen kilo ve giderek sarkan mideyi, tekrar eski haline getirmek oldukça zordur. Son yıllarda yapılan yağ aldırma operasyonları ve mide küçültme ameliyatları sayesinde, biraz zahmetli bir süre sonunda kısa süre içinde vücudun toparlanması mümkün olabilmektedir. Mide küçültme ameliyatlarının uzman ellerde yapılaması ve sonrasında doktorun önerisi doğrultusunda beslenme şeklinin organize edilmesi, büyük önem taşır.

Mide Küçültme Ameliyatı Kimlere yapılır

Mide Neden Genişler?

Aşırı iştahlı olan ve bol kalorili besinler ile beslenen insanların, midesinin bir süre sonra genişlemesi kaçınılmazdır. Ülkemizde hamurlu gıdalara aşırı düşkünlük, bol miktarda tatlı tüketimi ve her yemek ile birlikte ekmek tüketmek, midenin genişlemesine neden olmaktadır. Bazı insanlar ilk başlarda bu duruma pek aldırış etmez ancak bir süre sonunda kilolar kontrolden çıkarak, engel olunamaz hale gelir. Belli bir kilonun üzerine çıkan insanlarda ise yapılan diyetler, uzun süre devam ettirilemez ve hormon dengesi bozulur. Kilolardan kurtulmak için tek çaremide ameliyatı olmak olur.

mide ameliyatı olmak

Mide Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Hızlı ve çiğnemeden yenilen yemekler, bir süre sonunda midenin işlevini yapamamasına ve midede sarkmaya sebep olacaktır.Midedeki genişlemeise gittikçe daha fazla yemek yemeye sebep olmaktadır. Doyma hissini ortadan kaldıran mide genişlemesi, hastanın hızla ve sürekli kilo almasına sebep olmaktadır. Mide küçültme ameliyatlarında, midenin sarkan ve genişleyen kısmı, cerrahi bir operasyon ile çıkartılmaktadır. Uzman bir doktor tarafından yapılması gereken bu operasyon, hastanın durumuna göre birkaç gün hastanede yatmasına sebep olur. Hastaneden çıkıldıktan sonra evde ağır iş yapmadan birkaç günlük dinlenme sonrasında iş hayatına ve sosyal hayata devam edilebilir. Ameliyat sonrasında hastanın iştahı eskisi ile mukayese edilmeyecek kadar kapanacaktır. Hastaların ameliyattan sonra beslenme programları devamlı kontrol edilmelidir. Operasyon öncesindeki beslenme tarzına geri dönen hastalarda, midenin tekrar genişlemesi mümkündür.

Mide Katlama Ameliyatları

Mide katlama ameliyatı, diğer mide küçültme yöntemlerine göre daha az maliyetlidir ve ameliyat süresi daha kısadır. Ameliyat sırasında mideye yabancı her hangi bir cisim yerleştirilmez. Ameliyat ön duvar katlanması veya ön- arka duvar katlaması şeklinde yapılır. Tek ön duvar katlaması, arka duvarda sonradan genişleme yapabilmesi sebebi ile nadir olarak yapılır. Genellikle mide katlama ameliyatları; ön ve arka duvar katlaması şeklinde tercih edilmektedir. Bu yöntemde, dışarıdan her hangi bir madde mideye girmediği için bütün dünya ülkelerinde fazla tercih edilmekte ve oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Mide Küçültme Ameliyatı Kimlere Yapılır

Mide katlama ameliyatları, genellikle obezite hastaları için uygulanan bir yöntemdir. Hastaneye sık uğramadan oldukça rahat bir şekilde kilo vermeyi sağlar. Operasyon süresi kısa ve maliyeti düşük olduğu için, obezite tedavisinde sık kullanılmaktadır. Ameliyat bıçak kullanılmadan, sadece midenin bir kısmı katlanarak yapıldığı için ölümcül bir riski yoktur. Hastanın, operasyon sonrasında dikkatli takip edilmesi önem taşır. İlk bir ay, deneyimli bir obezite uzmanı tarafından hastanın beslenme ve yaşam tarzı planlanmalı ve küçük aksiliklerde dahi hemen doktora başvurulmalıdır.

Mide Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır

Mide Kelepçesi Taktırarak Mide Küçültme Ameliyatı

Mide kelepçeleme ameliyatlarında cerrah; mideyi çevreleyen üst kısma, silikon bir kelepçe yerleştirir. Bu kelepçe sayesinde mide, birkaç lokma ile dolacak ve fazla gıda tüketilmesi engellenecektir. Ameliyat sonrasında mide ebatları, iğne ile girilerek küçültülebilir veya büyütülebilir. Mide katlama ameliyatı gibi her hangi bir kesi olmadan yapılan bir ameliyattır.

Midenin Bir Kısmının Alınması

Obezite hastalarına en son seçenek olarak uygulanan midenin kesi ile küçültülmesi ameliyatıdır. Ameliyat sırasında midenin dörtte üçünün kesilerek çıkartılması ile yapılır. Böylelikle gün içinde tüketilen gıdaların oranı 3/1 oranında düşecektir. Aynı anda bağırsakların bağlantı şekli ve uzunluğu da değiştirilir. Riskli bir yöntem olan ve her türlü tedaviyi denemiş obezite hastalarına uygulanan mide kesi ameliyatı, uzun süre dikkatli yaşamayı gerektirir.

Hayatın değerini en iyi hasta olanlar bilmektedir. Oysa buna gerek yoktur. Bunun yerine hasta olmadan gereken tedbirleri almak daha yerinde bir davranış olacaktır. Unutmamak gerekir ki kişiyi en iyi kendisi tanır. Hastalık gelmeden hayatın değerini bilmek hayatı daha anlamlı kılar ve mutluluğu getirir.


Herşey Bizim Elimizde 2019

Herşey Bizim Elimizde 2019

Related news

 • Saç rengi ile yüz hatlarını belirginleştirme Eclipting
 • Çiftlerin Mutlaka Bilmesi Gereken Yatak Kuralları
 • Balon ve İple Kardan Adam Yapımı
 • Göbek yağlarından kurtulma
 • Kırmızı turp faydaları ile Etiketlenen Konular

 • Herşey Bizim Elimizde

  Herşey Bizim Elimizde

  Herşey Bizim Elimizde

  Herşey Bizim Elimizde

  Herşey Bizim Elimizde

  Herşey Bizim Elimizde

  Herşey Bizim Elimizde

  Herşey Bizim Elimizde

  Herşey Bizim Elimizde

  Herşey Bizim Elimizde

  Herşey Bizim Elimizde

  Herşey Bizim Elimizde

  Herşey Bizim Elimizde

  Herşey Bizim Elimizde

  Herşey Bizim Elimizde

  Herşey Bizim Elimizde

  Herşey Bizim Elimizde

  Herşey Bizim Elimizde

  Herşey Bizim Elimizde

  Herşey Bizim Elimizde

  Herşey Bizim Elimizde

  Herşey Bizim Elimizde

  Herşey Bizim Elimizde

  Herşey Bizim Elimizde

  Herşey Bizim Elimizde