Hepatit Cyi nasıl alırsınız ve bunun olmasını önlemek için ne yapabilirsiniz 2019

Hepatit Cyi nasıl alırsınız ve bunun olmasını önlemek için ne yapabilirsiniz 2019

Hepatit Cyi nasıl alırsınız ve bunun olmasını önlemek için ne yapabilirsiniz 21 20.02.2019, 23:51

Hepatit C'yi nasıl alırsınız ve bunun olmasını önlemek için ne yapabilirsiniz?

Uygar ülkelerde, nüfus insidansıviral hepatit C gibi bir hastalık,% 2'den fazla değildir. Ülkemizde yaklaşık 5 milyon kişi bu hastalıktan mustarip. Bu hastalıktan etkilenen insan sayısının her yıl arttığına dikkat edilmelidir. nedeni keyif verici madde aynı şırıngayı enjekte daha uyuşturucu bağımlısı bulunduğunu olmasıdır. Hepatit C'yi nasıl alırsınız ve bunun herhangi bir belirtisi varsa, bu makaleyi okuyarak öğreneceksiniz.

Hepatit C'ye nasıl ulaşırsınız?

Hepatit C'yi nasıl alırsınızve bu hastalık daha tehlikeli

Viral hepatit C'ye inflamatuar denirHepatit C virüsü neden olan bir süreç karaciğeri enfekte, ancak hastalığın belirtileri hiç yok ve bir karaciğer nakli yapmazsak ne sonuç olarak tedavi ve siroz veya kanser neden olmadığı için hastalık tehlikelidir, kişi ölecek . Bu hastalık zamanında teşhis edilirse iyi tedavi edilebilir.

hepatit nasıl alabilirsin

Hepatit C'ye nasıl ulaşırsınız? Bu hastalık genellikle kan yoluyla bulaşır ancak bazen bir enfeksiyon ve cinsel ilişki yoluyla bulaşır. Hepatit C'yi direkt anneden fetusa iletmek son derece nadirdir. Beslenme sırasında, bu virüsü bebeğin üzerinden geçme tehlikesi yok, ancak meme uçları akıyor ise dikkatli olunmalıdır.

Buna ek olarak, tehlikeli bir hepatit C virüsü deenfekte olmakta ve bir manikür, piercing, dövme yapmak bir güzellik salonuna ve virüs dental işlemler veya ameliyat sırasında, kan nakli yoluyla elde edebilirsiniz olabilir. Ve hepsi bu kadar değil, çünkü tıraş aletlerini, diş fırçalarını ve manikür aksesuarlarını kullanarak bile bu tehlikeli virüs bulaştırabilirsin.

Tükürük yoluyla hepatit C alabilir miyim

Elbette pek çoğu nasıl ilgileniyor sorusuyla ilgileniyorHepatit C alabilir ve muhtemelen tükürük yoluyla enfekte olabilirsiniz. Endişelenmeyin, hepatit C, tükürük, el sıkışmaları, genel mutfak eşyaları veya sarılmalar yoluyla evsel yolla bulaşmaz.

Tükürük yoluyla hepatit C alabilir miyim

Enfeksiyon nasıl oluşur?

Zaten bildiğiniz Hepatit C'yi nasıl alabilirsiniz?Şimdi anlatacağız, enfeksiyon onlara nasıl gerçekleşir. Hepatit C virüsü kan dolaşımına girdiğinde, akışla karaciğere transfer edilir, buna ulaşır, hücrelerine bulaşır ve çoğalmaya başlar. Bu virüse bulaşmış kişilerin sağlıklı insanlar için tehlikeli olmadıklarını ve izole edilmediklerini, ancak askerlik hizmetinden muaf olduklarını belirtmek gerekir.

semptomlar

Bu hastalık tehlikeli çünkü çoğu zamanherhangi bir semptom ve bulgu olmadan ilerler. Bu virüsle enfekte olmuş birçok kişi, sadece siroz geçirdiğinde hastalığı öğrenir. Ancak spesifik olmayan belirtiler görülebilir: yorgunluk, halsizlik, kronik yorgunluk.

Hastalık zaten karaciğer sirozu aşamasına geçtiğinde, hasta sarılık, asit olabilir ve deri örümcek damarları ile ortaya çıkar.

Artık hepatit ile nasıl enfekte olabileceğinizi biliyorsunuz,Bu nedenle dikkatli olunuz, steril olmayan aletlerden sakınınız, tek kullanımlık şırıngalar kullanınız ve sağlığınız bu korkunç hastalık tarafından tehdit edilmeyecektir.

Hepatit Cyi nasıl alırsınız ve bunun olmasını önlemek için ne yapabilirsiniz 2019

Hepatit Cyi nasıl alırsınız ve bunun olmasını önlemek için ne yapabilirsiniz 2019

Related news

 • Alerjik Hastalıkların Tedavisinde Geç Kalmayın
 • Demirtaştan organ bağışı çağrısı
 • Işsiz

 • Hepatit Cyi nasıl alırsınız ve bunun olmasını önlemek için ne yapabilirsiniz 81

  Hepatit Cyi nasıl alırsınız ve bunun olmasını önlemek için ne yapabilirsiniz


  Hepatit Cyi nasıl alırsınız ve bunun olmasını önlemek için ne yapabilirsiniz 52

  Hepatit Cyi nasıl alırsınız ve bunun olmasını önlemek için ne yapabilirsiniz 89

  Hepatit Cyi nasıl alırsınız ve bunun olmasını önlemek için ne yapabilirsiniz 9

  Hepatit Cyi nasıl alırsınız ve bunun olmasını önlemek için ne yapabilirsiniz 41

  Hepatit Cyi nasıl alırsınız ve bunun olmasını önlemek için ne yapabilirsiniz 67

  Hepatit Cyi nasıl alırsınız ve bunun olmasını önlemek için ne yapabilirsiniz 73

  Hepatit Cyi nasıl alırsınız ve bunun olmasını önlemek için ne yapabilirsiniz 60