Hedef kas kitlesi oluşturmaksa hangi protein daha iyidir 2019

Hedef kas kitlesi oluşturmaksa hangi protein daha iyidir 2019

Hedef kas kitlesi oluşturmaksa hangi protein daha iyidir 32 15.01.2019, 00:39

Hedef kas kitlesi oluşturmaksa hangi protein daha iyidir?

Proteinler ile yaygın olarak bilinir hale geldi.spor beslenmesinin ortaya çıkışı. Sporcunun beslenmesinde temel unsur olan protein. Yüksek protein içeriğine (% 70-95) sahip özel bir üründür ve protein, kas kütlesi oluşturmada ana unsur olarak bilinir. Vücuda giren protein, doğrudan doğruya ve kas hücrelerinin oluşumuna katılan amino asitlere ayrılır. Böylece, kas büyümesi doğrudan tüketilen protein miktarına bağlıdır. Ancak, çok çeşitli protein türleri vardır. Peki hangi protein en iyisi?

Kolay sindirebilir ("hızlı") protein Whey'dirproteinler. Bu protein, eğitimden önce ve sonra, sabah veya öğleden sonra herhangi bir zamanda alınabilir. Saf bir protein var - "izole" ve çok miktarda karbonhidrat eklenmiş protein - "geyner".

Yavaþ veya peynir altı suyu proteini Kazeinproteinler. Böyle bir protein, gece veya yemekler arasında büyük zaman aralıklarında alınmalıdır, çünkü peynir altı suyu proteini, karın içine "jel" döner "dönüşür". Bunun anlamı, bölünmesi ve daha ileri düzeyde sindirim için "hızlı" proteinden çok daha uzun süreceği anlamına gelir.

Gainer buna değiyor mu?

"Geyner" kelimesi İngiliz fiilinden gelirkazanmak için, çeviri amacıyla kazanmak veya artırmak anlamına gelir. Gainer, şeker veya fruktoz gibi hızlı karbonhidratların eklendiği kolayca sindirilebilen bir proteindir (süt veya yumurta). Bazı durumlarda, kreatin ekleyin. Kreatinin rolü kası görsel olarak arttırmaktır.

Bu ürünün enerji ikmalünde fonksiyonlarıkaslar eğitimden sonra ve kas dokularındaki protein sentezinin hızlandırılmasında. Bununla birlikte, kazanan, kabartma ya da kilo vermek için çalışan sporcular için önerilmez. Gainer, çok besleyici olduğu için sadece kas dokusunu değil yağ da arttırır.

Protein alımının normları

Egzersiz yapmayan insanlar için normprotein tüketimi günde vücut ağırlığının her kilogramı için 1.5 gr ve sporcular için ise bu oran 1 kilogramda 2-2.5 gr. Örneğin, bir kişi kas büyümesine yöneliktir ve ağırlığı yaklaşık 75 kg ise günde 150-200 g protein gerekir.

Etin 100 gramı yaklaşık 20-25 gram protein içeriyor ve bir kişi günde yaklaşık 80 gram protein tüketiyor. Bu nedenle protein karışımları ile doldurulması gereken 70-120 g'dan yoksun olur.

Protein yönetim kuralları

Proteinler, kokteyl şeklinde alınır.Kendinizi kolayca pişirebilirsiniz. Tipik olarak protein, süt veya su ve meyve gibi ek katkı maddeleri içerir. Bir karıştırıcı ile, tüm bu bileşenler homojen bir kütleye çırpılır. Hangi proteinin daha iyi olduğunu söylemek zordur, çünkü hepsinin farklı amaçları vardır. Bir kişi bir rahatlama üzerinde çalışıyorsa, eğitimden sonra saf protein almak gerekir. Kütle, o zaman geyner. Saf protein sabah, egzersizden önce ve gün boyunca alınmalıdır. Kazein veya yavaş protein geceleri alınmalıdır. İnsan vücudu bir kerede 40 g proteini asimile edebildiğinden, protein 1 veya 2 ölçüm kaşığı alımını gün boyunca ve yemek sırasında 1 kaşık almak için ayırmak gerekir.

Protein seçim kriterleri

Protein kompozisyonu seçiminde en emin yardımcısıdırve hangi proteinin daha iyi olduğunu öğrenmenin bir yolu. Farklı protein karışımları% 40-85 saf protein içerir ve çoğu zaman bir kişi düzenli şeker alır. Düşük fiyat, seçimdeki ana kriter olmamalıdır.

Hangi proteinin daha iyi olduğuna karar vermeden önce etikette belirtilen bileşimi ve uygulama yöntemini incelemek gerekir. Kaliteli bir protein, 30 g boyutunda bir porsiyon 24 gram protein içerir.

Yüksek içeriğe bağlı kas büyümesi için proteinlerProtein büyümelerinin temelidir. Protein kullanımı olmadan, eğitimde önemli sonuçlar elde etmek zordur. Proteini doğru bir şekilde almak gereklidir. Hangi proteinin sizin için en uygun olduğunu tam olarak bilmek için doktorunuza danışmalısınız.

Hedef kas kitlesi oluşturmaksa hangi protein daha iyidir 2019

Hedef kas kitlesi oluşturmaksa hangi protein daha iyidir 2019

Related news

 • Eşarptan terlik yapımı
 • Eve Dönüş son bölüm izle
 • Paçanga Böreği Nasıl Yapılır – Yemek Tarifleri
 • Açık arkada arıtılmış ve rafine edilmiş bir tada sahip olan elbiseler

 • Hedef kas kitlesi oluşturmaksa hangi protein daha iyidir 80

  Hedef kas kitlesi oluşturmaksa hangi protein daha iyidir


  Hedef kas kitlesi oluşturmaksa hangi protein daha iyidir 44

  Hedef kas kitlesi oluşturmaksa hangi protein daha iyidir 70

  Hedef kas kitlesi oluşturmaksa hangi protein daha iyidir 12

  Hedef kas kitlesi oluşturmaksa hangi protein daha iyidir 45

  Hedef kas kitlesi oluşturmaksa hangi protein daha iyidir 55

  Hedef kas kitlesi oluşturmaksa hangi protein daha iyidir 82