Hazırlık Calamine (losyon). Analoglar anlamına gelir. Uygulama özellikleri 2019

Hazırlık Calamine (losyon). Analoglar anlamına gelir. Uygulama özellikleri 2019

Hazırlık Calamine (losyon). Analoglar anlamına gelir. Uygulama özellikleri 27 16.03.2019, 23:30

Hazırlık "Calamine" (losyon). Analoglar anlamına gelir. Uygulama özellikleri

Varisella - oldukça iyi bilinen bulaşıcıhastalığı. Hastalığın bir çocuk olduğu düşünülse de, bir yetişkinde ortaya çıkabilir. Erken yaşta suçiçeği geçirmesi daha iyidir. Yetişkinler bunu çok zor alır ve komplikasyon riski yüksektir. Patolojinin karakteristik bir belirtisi, vücudun her tarafına yayılmış, kaşıntı ve iyilik halinin bozulmasıyla komplike hale gelen döküntüdür.

Bugün, ilaç üretilebilecekPatolojinin seyrini kolaylaştırır. Ancak, herkesin su çiçeği kullanmasına izin verilmez. Antik çağlardan günümüze döküntülerin antiseptik tedavisi için yaygın ve standart bir yöntem yeşil olarak kabul edilir. Ancak, semptomların giderilmesini sağlayan ve iyileşmeyi hızlandıran başka ilaçlar da vardır. Bu ilaçlardan biri ilaç "Kalamin" (losyon) 'dir.kalamin losyon talimat analogları

tanım

Ürün, cildin çeşitli patolojileri için kullanılır. İlaç antipruritik, soğutma etkisi vardır, bir kurutma ve yatıştırıcı etkiye sahiptir. Ilacı kullanırken, şişlik, kapak iltihabı etkili bir şekilde çıkarılır, tahriş ortadan kaldırılır. Bununla birlikte, ilaç patolojik sürecin daha da gelişmesini engeller, cildin rejeneratif fonksiyonlarını aktive eder. Ürün, kapağı suçiçeği sırasında çok önemli olan tahriş edici dış etkenlerin olumsuz etkisinden etkili bir şekilde korur.

İlacın şüphesiz avantajı onunyumuşak hareket Bu bağlamda, çok küçük çocuklar için bile araçların atanmasına izin verilir. İlaç parçası olarak, bir kalamin ve çinko oksit var. İlave bileşenler olarak su, sodyum sitrat, tıbbi kil, fenol sıvılaştırılmış, gliserin içerir. İlaçta komplikasyonlara neden olabilecek etanol, hormon ve diğer bileşenler yoktur.kalamin analogları

İnsanlar neden "Kalamin" analoglarını ararlar?

Yukarıda belirtildiği gibi, ilaç varavantajlar kümesi. Ama aynı zamanda eksiklikleri var. Ana ilaç bedeli. Maliyeti 500 rubleden fazla. "Kalamin" in (losyon) yüksek verimliliğine ve güvenliğine rağmen, bugün üretilen ilacın analogları çoğu durumda daha çok tercih edilir.

Ucuz ve çok popüler araçlardan biribir ilaç "Tsindol" olarak kabul edilir. Bu ilaç, ilaç "Kalamin" (losyon) ile hemen hemen aynı özelliklere sahiptir. Eczacılarda, herhangi bir nedenden dolayı önerilen müstahzarın bulunmaması durumunda, bu veya bu ilaca benzer analoglar da tayin edilebilir. "Tsindol" un askıya alınmasıyla birlikte, kural olarak, problemlerin ortaya çıkmadığı söylenmelidir. Eczanelerde ilaç bedeli 100 rubledir. Bir başka ikame salisilik-çinko macudur. Bu ilaç daha ucuz - 50 ruble içinde.

kalamin losyonu analogları

"Calamine" (losyon) anlamına gelir. talimat

Analoglar, içindeözdeş bileşenler var. Bununla birlikte, yukarıda açıklanan preparatlar tamamen aynı değildir. Tüm ilaçlarda çinko oksit aktif bileşentir. "Kalamin" (losyon) preparasyonu gibi, ajanın analoglarının aynı cilt patolojileri için reçete edilmesine rağmen, ilaçların, yan etkilerin ve kontraendikasyonların kullanımının özelliklerini dikkate almak gerekir.

Örneğin, "Tsindol" süspansiyonuna izin verilirhamile kadınlar ve bebeklere verilebilir. Salisilik-çinko hamurunun bir yaş sınırı vardır. Oniki yaşına kadar hastalar için önerilmemektedir. Üç yaşına kadar olan çocuklar "Calamine" (losyon) preparasyonunda kontrendikedir. Analoglar sadece doktora danışıldıktan sonra kullanılabilir. Kontrolsüz bağımsız terapi komplikasyonlara yol açabilir.

"Tsindol" süspansiyonunu kullanırkenÖrneğin, etil alkol içerdiğini bilmek. Bu bileşen kuru cilt, tahriş, yanmalara neden olabilir. Bu özellikle hamile kadınlar, emziren kadınlar ve hemşirelik bebeklerinde örtü tedavisi sırasında önemlidir.kalamin analogları

Uygulama özellikleri

"Calamin" gibi, ilacın analoglarıharici kullanım için tasarlanmıştır. İlaçlar etkilenen bölgelere günde birkaç kez uygulanır. Suçiçeği ilaçları döküntü noktalarına doğru uygulandığında. Diğer cilt lezyonları (egzema, dermatit) ile birlikte, cilt ince bir tabaka ile deriye sürülür.

Ama örneğin "Tsindol" aracı tavsiye etmiyorküçük çocukların yüzüne uygulanır. Şiddetli deri lezyonları ile, süspansiyon maskeler şeklinde kullanılabilir. İlaç, akşam etkilenen bölgelere uygulanır, kurumadan önce durulama yapmayın. Bundan sonra bölge gece için gazlı bezle kaplıdır. Sabah, maske yıkanır ve bir nemlendirici uygulanır. Salisilik-çinko macunu etkilenen alanları 2-3 r / gün tedavi etti. Bandaj kullanmak veya cildin yüzeyini bir bezle örtmek tavsiye edilmez.

Sonuç

Cilt hastalıkları ortaya çıktığında uzmanlarbağımsız bir ilaç seçiminin başlatılmasını önermeyiniz. Birçok yolun karşılaştırmalı kullanılabilirliğine rağmen, güvenlik ve etkinliği, kontrolsüz kullanımı çeşitli komplikasyonlara neden olabilir. İlaç "Calamine" (losyon) ile tedavide yan etkiler olsaydı, analog bir doktor tarafından önerilmelidir.

Doktor ziyaretini görmezden gelmeyin. Okuryazar tedavisinin, ikincil enfeksiyonların bağlanmasına, durumun kötüleşmesine, hastalığın daha da gelişmesine neden olabileceğini unutmamak gerekir. Komplikasyonları önlemek için bir uzmana danışmalısınız.

Hazırlık Calamine (losyon). Analoglar anlamına gelir. Uygulama özellikleri 2019

Hazırlık Calamine (losyon). Analoglar anlamına gelir. Uygulama özellikleri 2019

Related news

 • Ev Yapımı Döner Eti Tarifi
 • Dünya Kupası finalinde sahaya girenlerin kim olduğu ortaya çıktı
 • Neden araba kışın başlamaz
 • ABD’nin S-400’lerle ilgili tehditleri Türkiye’nin NATO’daki pozisyonunu nasıl etkiler
 • 10 Süper Kısa Saç Rengi Fikirleri 2019 – 17
 • Çocuğun stomatiti nasıl ortaya çıkıyor: semptomlar ve nedenler

 • Hazırlık Calamine (losyon). Analoglar anlamına gelir. Uygulama özellikleri 73

  Hazırlık Calamine (losyon). Analoglar anlamına gelir. Uygulama özellikleri


  Hazırlık Calamine (losyon). Analoglar anlamına gelir. Uygulama özellikleri 69

  Hazırlık Calamine (losyon). Analoglar anlamına gelir. Uygulama özellikleri 31

  Hazırlık Calamine (losyon). Analoglar anlamına gelir. Uygulama özellikleri 70

  Hazırlık Calamine (losyon). Analoglar anlamına gelir. Uygulama özellikleri 99

  Hazırlık Calamine (losyon). Analoglar anlamına gelir. Uygulama özellikleri 9

  Hazırlık Calamine (losyon). Analoglar anlamına gelir. Uygulama özellikleri 6

  Hazırlık Calamine (losyon). Analoglar anlamına gelir. Uygulama özellikleri 88

  Hazırlık Calamine (losyon). Analoglar anlamına gelir. Uygulama özellikleri 74

  Hazırlık Calamine (losyon). Analoglar anlamına gelir. Uygulama özellikleri 53

  Hazırlık Calamine (losyon). Analoglar anlamına gelir. Uygulama özellikleri 17

  Hazırlık Calamine (losyon). Analoglar anlamına gelir. Uygulama özellikleri 49