Havalandırma ve bacalar için çatı penetrasyonu 2019

Havalandırma ve bacalar için çatı penetrasyonu 2019

Havalandırma ve bacalar için çatı penetrasyonu 17 25.01.2019, 06:03

Havalandırma ve bacalar için çatı penetrasyonu

Evdeki mühendislik iletişimi gerektiririlgili altyapı. Özellikle, baca ve havalandırma sistemi, çatının içinden çıkışın organizasyonunu sağlar. Önceden, bu olanak, montajdan sonra, sızdırmazlık araçlarıyla uygun şekilde kapatılmış olan özel açıklıklar vasıtasıyla sağlanmıştır. Günümüzde, mühendislik ekipmanı üreticileri, çatının inşasında doğrudan düzenlenmiş olan, daha güvenilir çözümler sunmaktadır.

Çatılamanın görevleri nelerdir?

çatı penetrasyonu

Bu tür eklemelerin amacını belirlemekçatı pastası, çatının kendisinin işlevine dönmektir. Optimal ısı performansı, gürültü ve su yalıtımı korurken Bu, yağmur ve diğer dış etkilerden evi korumak gerekir. delikler ve çatı çatlakların varlığı izin verilmez, böylece çatı geçen iletişim dikkatle dekoratif malzeme ve güç yapısı ile temas noktalarına mühürlenmelidir. Sırasıyla, çatı penetrasyonu başlangıçta mühendislik amaçları için kullanılmayan minimum boş alan yaratır. Aynı zamanda, duman ve havanın etkili bir şekilde uzaklaştırılmasına, çatı malzemelerinin ısıdan korunmasına katkıda bulunur. Havalandırma sistemleri genellikle çıkış hava akış alanında yoğunlaşma giden yolu ile. Bu tür kanallar için özel düğümler, damlama oluşumu işlemlerini engeller, dışarıdaki nemi giderir.

Penetrasyon çeşitleri

bacalar için çatı kaplama

Için çeşitli penetrasyon sınıflamaları vardır.tavan. Her şeyden önce, belirli bir amaca odaklanmak gerekir. Üreticiler, antenler, borular, havalandırma kanalları ve bacaların atılması için özel modeller üretiyorlar. Bir düğümün belirli bir gruba ait olması hem yapısal tasarımı hem de üretim malzemesini belirler. Yani, her türlü penetrasyon, taş baca ile birlikte bulunamaz. Ayrıca, plastik cihazlar bazı metal borularla birleştirilmez. Düğümler formda farklıdır. En yaygın olanı dairesel ve kare kesitlerdir, ancak bazı durumlarda sadece dezavantajları olan açısal boşluklar, aynı zamanda avantajları da vardır. Böyle bir enine kesite sahip konstrüksiyonlar, örneğin, yakın koşullarda veya standart olmayan bir kaplama döşenirken kullanılabilir.

Girişimlerin yönetim yöntemleri

Havalandırma için çatı penetrasyonu

Tüm penetrasyonlar kazma imkanı sağlarçatıdan hava. Böylece, soğuk havanın tavan boşluğuna geçişini kolaylaştırabilen bir kanal oluşturulur. En basit modellerde, bu nüans dikkate alınmaz ve sabit moddaki düğümler, kontrolsüz hava geçişi sağlar. Çatıya daha iyi nüfuz etme, valften akışın kontrol edilmesini sağlar. Ucuz giriş seviyeli sistemlerde, kapı vanalarının manuel kontrolü sağlanmıştır, ancak uzaktan kontrol edilebilen birçok otomatik model de bulabilirsiniz. Ayrıca, kontrol valflerini kontrol eden akıllı kontrol sistemlerine sahip cihazlar, mevcut hava koşullarına odaklanarak daha popüler hale gelmektedir.

Evrensel sondaj

çatı penetrasyonu

Bu tür düğümler özündeSilikon kabuk sayesinde açıklığa organik olarak oturan yalıtım tüpleri. Doğru, bu konfigürasyonda, geçidin etrafında ek koruma sağlanmalıdır. Bu penetrasyonların gerçekleştirdiği asıl görev, boru hattının veya bacanın mekanik hasar görmesidir. Dış silikon kaplamanın yanı sıra, bir metal tabaka ve ısı yalıtımı vardır. Bu, herhangi bir viraja ayarlanabildiğinden, havalandırma sistemlerinin dairesel boruları için en uygun çatıdır. Daha önemli olan, kademeli yapı sayesinde, bu tür cihazlar, kanalı gerektiği gibi bir yönde veya başka bir kanalda yönlendirmenize izin verir. Borunun oryantasyonu geleneksel geçişlerde de mümkündür, ancak bu gibi durumlarda yön değişikliği büyük çaba gerektirir.

Penetrasyon kurulumu

Kurulum tekniği bağlıdırözel sondaj seçeneği. Ancak çoğu durumda, kurulum üç aşamalı yürütmeyi içerir. Her şeyden önce, düğümün üzerinde duracağı taban döşenir. Yapıyı temel tipi ile destekleyecek beton veya metal bir beher olabilir. İkinci aşama, iletişim borusunun düğüm boyunca doğrudan taşınmasını ve ayrıca sıkma işlemlerinin yürütülmesini içerir. Çatı yüzeyinde mekanik sabitleme ile çatı penetrasyonunun tamamlanması. Bunun için kendinden diş açan vidalar, sabitleme açıları, vidalar ve tırnaklar kullanın. Sabitlemenin somut şekli, çatının kaplama malzemesine bağlıdır.

çatı penetrasyonu kurulumu

Çatı kaplama aksesuarları

Artmakta olan ek unsurlaraçatı ünitesinin güvenilirliği, işlevselliği ve dayanıklılığı, sıkma aksesuarları, sızdırmazlık ve ısı yalıtım malzemelerini içermek mümkündür. Örneğin, silikon veya polimer elastik kumaşların bir kaplaması kullanılarak, kurulum yerinin etrafında izole edilmiş bir alan sağlanabilir. Bu takviye sayesinde, çatı kaplama daha uzun sürecek ve neme ve döküntülerin açıklığa geçmesine izin vermeyecektir. Bazı durumlarda, mekanik güçlendirme elemanlarının kullanılması tavsiye edilir. Bu tür kararlar rüzgarlı havalarda sigorta amacıyla uygulanır.

Doğru sürücü nasıl seçilir?

Başlangıçta, boyutlara odaklanmak gerekiyorparametreleri. Havalandırma açıklığı veya baca ne kadar büyük olursa, montaj duvarları kalın olmalıdır. Ek olarak, kazıların yalıtım nitelikleri dikkate alınır. Örneğin, eğer plastik sızdırmazlığı sağlayabilirse, o zaman ısı yalıtımı açısından, ancak daha da güçlendirildiği takdirde etkili olacaktır. Diğer taraftan, bacalar için metal çatı kaplama mutlaka bir korozyon önleyici kaplamaya sahip olmalıdır. Aslında, olumsuz paslanma süreçleri geliştirme riski nedeniyle, uzmanlar bu modellere kesinlikle başvurmayı önermezler.

dairesel borular için çatı kaplama

Sonuç

Ek ekipman sorunları dikkate alınarakÇatının tasarım aşamasında çatıya yaklaşılmalıdır. Tasarımın kendisinde, hem iletişim kanalı hem de düğüm kurulumu için teknik şartlar sağlanabilir. Örneğin, havalandırma için geniş bir penetrasyon çatı kirişi alanında ek bir sabitleme gerektirebilir. Ancak bitmiş tesislerde bu olasılığa her zaman izin verilmez. Ayrıca, penetrasyon üreticilerinin modern tekliflerini kaydetmemeli ve pes etmemelisiniz. Aynı otomatik modeller, ünitenin çalışması sırasında size çok fazla sorun çıkarır. Örneğin, bu düğümlerin en son sürümleri, valfin kontrolünü programatik olarak ayarlamanıza izin verir - böylece sezona ve sıcaklık genliklerine bağlı olarak çalışma modlarını otomatik olarak seçer. Bununla birlikte, sıcak bir bölgede operasyon planlanırsa, valfsiz basit kurulumlar göz ardı edilmemelidir.

Havalandırma ve bacalar için çatı penetrasyonu 2019

Havalandırma ve bacalar için çatı penetrasyonu 2019

Related news

 • Arzu Yüksel
 • Carmen Electra Saçı Nasıl Yapılır
 • Halley Kek
 • Türkiye’de Karikatür ve Sanatçıları

 • Havalandırma ve bacalar için çatı penetrasyonu 92

  Havalandırma ve bacalar için çatı penetrasyonu


  Havalandırma ve bacalar için çatı penetrasyonu 6

  Havalandırma ve bacalar için çatı penetrasyonu 24

  Havalandırma ve bacalar için çatı penetrasyonu 29

  Havalandırma ve bacalar için çatı penetrasyonu 19

  Havalandırma ve bacalar için çatı penetrasyonu 35

  Havalandırma ve bacalar için çatı penetrasyonu 40

  Havalandırma ve bacalar için çatı penetrasyonu 16