Hangi hastalıklara iyodür-bromür tuzu uygulanır 94 09.02.2019, 08:46

Hangi hastalıklara iyodür-bromür tuzu uygulanır?

20. yüzyılda bilim insanları bilimsel olarak kanıtladılariyodür-bromin tuzu, bir sıvıda çözünmüş olarak, vücudun metabolik süreçleri üzerinde faydalı etkiye sahiptir. Bu tıbbi prosedürlere balneoterapi denir, dispanserler ve sanatoryumlarda yaygın olarak kullanılırlar. Bu yöntem birçok patolojik süreçte endikedir. Klinik olarak iyod-brom sularının tüm fizyolojik süreçler üzerinde faydalı bir etkisi olduğu kanıtlanmıştır.

Orta dozlar işlevselliğini artırırkılcal ve kan dolaşımını hızlandırır. bromin iyonları ile kombinasyon halinde İyot antipruritik ve iltihaplanmaya karşı etkilere sahiptir. Bunlar temel bileşenler normalize basıncı, ağrıyı dindirmek ve hormonal bozukluklar önlemek vardır. Bu durumda hemen hemen hiçbir olumsuz Su çamur tepki vardır.

Terapötik etki

iyodür bromid tuzu

İyodür-brom deniz tuzununözellikle ciddi cerrahi müdahaleler sonrası rehabilitasyon sırasında daha hızlı toparlanmaya katkıda bulunur. Bu hamamları aldıktan sonra, migren, güçsüzlük, sinirlilik artışı, dinlenme ve uyku yenilenir. İyot ve brom, damarların tonunu arttırır, kalp kasını güçlendirir, metabolik süreçleri etkinleştirir ve psikoemotional dengesini normalleştirir.

İyileştirici karışımın üzerinde pozitif bir etkiye sahiptir.tiroid bezi işlevi. İlaç sinir sistemi hastalıklarında yüksek bir terapötik etki gösterir. İyot bromlu sulamanın yardımıyla jinekolojik hastalıklar (erozyon, adneksit) tedavi edilir.

Prosedürler romatizmal ve romatizmal hastalar için öngörülmüştür.romatoid poliartrit. Bağımsızlığını güçlendirmek, sakinleştirmek ve rahatlamak için kesinlikle sağlıklı insanlar için yararlıdır; özellikle fiziksel ve zihinsel olarak aktif olan bu kişiler stresli durumdadır ve kötü yiyebilirler.

Ana endikasyonlar

Küvetler için iyodit-bromür tuzu

Klinik çalışmalar doğruladıBalneoterapinin endokrin çalışma üzerindeki olumlu etkisi, androjenlerin metabolizması ve adrenal korteksin aktivitesi. İyotlu bromür tuzu, rahatsız veya menstruasyon döngüsü olan kadınlar için önerilmektedir. İlaca analjezik ve yatıştırıcı bir etki atayın.

Uygulama doğrulandı ve bu yöntemin kanıtlanmış olduTerapi, kas-iskelet sistemi enflamatuar belirtileri, vejetatif ve kardiyovasküler sistemlerin bozuklukları ile yardımcı olur. İyot-bromür tuzu, kalbin iskemisi, hipertansiyon, ateroskleroz, romatizma, distoni ile tedavi edilir. Tanıkların listesi oldukça kapsamlı:

- Sinir patolojileri;

- endokrin hastalıkları;

- jinekolojik hastalıklar;

- kadınlarda ve erkeklerde genitoüriner kürenin bozuklukları ve bozuklukları;

- Dermatolojik hastalıklar;

- Solunum sistemi patolojisi.

Kontrendikasyonlar

Her şeyden önce, banyolar için tuz iyodür-brominflamatuar sürecin akut aşamasında kullanılır. Prosedürlerden bulaşıcı ve onkolojik hastalıklar için terk edilmelidir (sahne ve yere bakılmaksızın). Uterus kanaması, hamilelik ve trofik ülser ile menstruasyon sırasında banyoları reçete. Prosedür için, bir kişi kesinlikle ayık olmalı ve iyot ve brom iyonlarına karşı alerjik reaksiyona girmemelidir.

Kabul kuralları

iyodür-bromür tuzu talimatı

Uzmanlaşmaya katılmak şart değilhastaneler, eczane zincirleri artık evinizin rahatlığında, şifa oturumları yürütmek için bir banyoda seyreltilmiş olabilir paketlenmiş iyot-brom tuz, fark etti. şöyle oranlarıdır: 200 litre su (sıcaklık 35-37yaklaşıkC) Karışımın yüz gramı gereklidir.

Banyo, her ikisi de en fazla 15 dakika alınmalıdır.gün. Terapi süresi doğrudan hastanın yaşına ve tanısına bağlı olacaktır. Suda, bir kilogram sıradan sofra tuzu dökebilirsiniz - halojenlerin nüfuzunu arttırır.

İyot-bromin tuzu çocuklukta reçete edilir.benzer dozaj. Sadece zaman aralığı 5-10 dakika kısalır. Oturum sayısı değişir - en fazla 10 prosedür. Genellikle banyolar iyi tolere edilir ve olumsuz reaksiyonlar vermez. Kim onları almamalıdır, bu yüzden gelen bileşenlere (iyot, brom) karşı hassasiyeti yüksek insanlar.

Kadınlar kendi kendine uygulanan vajinal sulama yapabilirler (her biri 10 dakika). Prosedürler günlük olarak yapılır. Kurs 12 oturumdan oluşmaktadır. Su sıcaklığı rahat olmalı - en az 35yaklaşıkC. Sulamanın hastalığın akut formunda kontrendike olduğu unutulmamalıdır.

tavsiyeler

iyodür-bromin deniz tuzu

Uzmanlar basit tavsiyeyi takip etmeyi tavsiye ediyorbanyo kullanımı üzerine. Seans için en uygun zaman sabah ya da 17'den akşam 7'ye kadar. Tam bir mide banyosu yapmayın. Tedavi prosedürü yemekten 60 dakika sonra gerçekleştirilir.

Banyodan sonra kendinizi kurulamayın ve kullanmayın.dört saat duş. İyileşme iyodür-brom tuzu cilde tamamen emilmek için bu gereklidir. Kullanım talimatları, seanstan hemen sonra, soğuk havaya çıkamayacağınız ve beş dakika boyunca aktif iş yaptığınız konusunda sizi bilgilendirir.Related news

 • Saman üzerindeki ifadelerin anlamı harcanmamıştır. Menşei
 • Photoshop nasıl kullanılır Nereden Başlayalım
 • Şişe nasıl açılır
 • Moda Şifon Tunik Modelleri

 • Hangi hastalıklara iyodür-bromür tuzu uygulanır 42

  Hangi hastalıklara iyodür-bromür tuzu uygulanır


  Hangi hastalıklara iyodür-bromür tuzu uygulanır 60

  Hangi hastalıklara iyodür-bromür tuzu uygulanır 62

  Hangi hastalıklara iyodür-bromür tuzu uygulanır 19

  Hangi hastalıklara iyodür-bromür tuzu uygulanır 28

  Hangi hastalıklara iyodür-bromür tuzu uygulanır 67

  Hangi hastalıklara iyodür-bromür tuzu uygulanır 47

  Hangi hastalıklara iyodür-bromür tuzu uygulanır 43