Hamamböcekleri, böcekler: üreme, görünüş nedenleri ve bunlarla mücadele yolları 2019

Hamamböcekleri, böcekler: üreme, görünüş nedenleri ve bunlarla mücadele yolları 2019 Hamamböcekleri, böcekler: üreme, görünüş nedenleri ve bunlarla mücadele yolları

Hamamböcekleri, böcekler: üreme, görünüş nedenleri ve bunlarla mücadele yolları

Herkes güzel ve rahat yaşamak istiyorev, çünkü hamamböceği - bu insanların hazırlamaya hazır olduğu komşular değil. Bu böceklerden, sadece rahatsızlık değil, aynı zamanda zarar da. Çünkü hamamböceği göründükleri anda derhal kurtulmak zorunda.

Hamamböceği nasıl benziyor

Hamamböceği böcekleriHamamböcekleri, bazen böceklerdir7-10 cm'ye ulaşır evde görülebilen hamamböcekleri arasında en büyüğü Prusyalılardır. Ancak çalışmalarında yer alan bilim adamları, Prusyalıların apartman sahiplerinin en korkunç düşmanları olmadığını savunuyorlar. Bazı bilim adamları, Prusak'ı canlı gören son nesil olduğumuza inanıyor. Çok yakında bu böcekler ölecek. Ve bunun nedeni tam olarak onların büyüklüğü olacaktır. Prusaklar çok yavaş hareket ediyor ve insanlar tarafından görüldüklerini anladıklarında hızla kaçamazlar. Çünkü öldürmek çok kolay. Ek olarak, büyüklükleri nedeniyle, insanlardan saklanabilecekleri küçük bir güvenli yarık işgal edemezler. Sürekli gözüküyorlar.

Dairelerde bulunan hamamböceği, çoğunlukla kırmızımsıdır. Fakat ülkenin bazı bölgelerinde siyah hamamböcekleri bulabilirsiniz.

Bu böcek için en önemli olan ve kalmakbıyık. Bu, hayatta kalmak, yiyecek bulmak için ona yardımcı olan organdır. Hamamböcekleri bıyıklarına dikkat ederler. Eğer koku duyusunu kaybetmişse, yakında yok olacak.

Birçok insanın korkusuyla, bazı hamamböcekleri uçabilir. Örneğin, bu yetenek aynı Prusak'a sahip olabilir. Ama sadece çok nadir uçarlar.

Hamamböceği tehlikelidir

Hamamböceği karanlığın sakinleridir. Barınaklarını terk ediyorlar ve insanlar ışığı söndürdüğü anda yiyecek arayışına giriyorlar. Bazı özellikle duygusal insanlar hamamböceği tarafından korkutulur. Çığlık atmaya ve o hamamböceğinin delice çirkin olduklarını tekrarlamaya başladılar. Ancak böceklerin tehlikesi sadece aile üyelerini ve misafirlerini korkutmak değildir. Bu küçük zararlılar çok sayıda hastalığa neden olabilir.Hamamböcekleri böcekler mücadele

Çoğu zaman hamamböceği kendileri için yiyecek buluratıklar. Çöpü kazıyorlar ve sonra çöp tenekesini başka bir yerde bir göreve gitmek için terk ediyorlar. Ve burası, bütün sabah kahvaltısının tüm aile olacağı bir yemek masası. Hamamböceği ekmek kutusuna girebilir, malzemeleri bozar. Uzuvlarında, çöp kutusuna yeterli miktarlarda bulunan solucanların yumurtalarını getirirler.

Solucanlar yerleşen solucan parazitleridir.insan vücudu. Sadece rahatsızlık vermez, aynı zamanda vücudun hastalık ve yorgunluğuna da sebep olurlar. Bu hastalığa özellikle duyarlı çocuklardır.

Hamamböcekleri sadece yiyecekleri bozabilir. Bazen kitap sayfalarını imha eder, kapakları bozarlar. Çoğu zaman kıyafet ve deri eşyalarını yağlarlar. Örneğin, eldiven ve kemerler zararlılardan muzdariptir.

Hamamböceği bir kişi hastalık getirir ve şeyleri yağdırır. Bu nedenle, apartmanda göründüklerinde onlarla savaşmaya başlamalıyız. Bunu mümkün olduğunca erken yapmanız gerekir, çünkü bu böcekler çok hızlı çoğalırlar.

Neden hamamböceği evde göründü?

Hamamböceği böcekler siyahÇok sık evlerde hamamböceği ekilir. Böcekler çok fazla rahatsızlık veriyor ve bu sakinleri alan herkes bunun neden olduğunu merak etmeye başladı. Birçok sebep olabilir.

Daha çok, hamamböceği daireler daha görünür.özel evlerde. Bunun nedeni, bir diğerinden sık rastlanan bir evin uzaklığıdır. Daireler daha yakın bir konumdadır ve bu nedenle bir başka hamamböceğinden kolayca göç edebilir. Böcekler, buna karşı mücadele - bu kolay değil, çok çabuk çarpın.

Evlerin neden ortaya çıkabileceğinin bir nedeniBeklenmedik misafirler, başka bir binadan bir kişinin çantasındaki göçleri olabilir. Belki hamamböceği işte yaralandı ve bir apartman dairesine ya da bir adamın çantasına geldi. Başka bir şehirden veya arkadaşların dairelerinden bile getirilebilirler.

Büyük şehirlerde hamamböceği zorlanmadan kurulabilir. Örneğin, kanalizasyon nedeniyle görünebilir. Su hamamböceğinden korkmaz. Böcekler ayrıca komşu yüksek binalardan da hareket edebilir.

Belki bir dükkandan veya lokantadan bir ev için bir sipariş verildi. Bazı işyerleri temizlikle meşhur değildir ve bu nedenle hamamböceği tam izin vermenin tadını çıkarır.

Bazı kiracılara hoş olmayan misafirler içinkomşu dairelerden gel. Belki de mahallede, daireyi temizlemek veya çöpü çıkarmak için tembel olan kirli vatandaşlar yerleşti. Ya da aynı zamanda yanlışlıkla bir yere hamamböceği aldılar ve şimdi onları yenemezler.

Hamamböceği hayatı

Hamamböcekleri üreme böcekleriYerli bir "ordu" almak içinhamamböceği, sadece bir veya iki tane almak için yeterli. Hamamböceği hızla kendini gösterecek. Böcekleri çok hızlı olan böcekler, ışık söner sönmez yiyecekler için dışarı çıkacaktır.

Hamamböceklerinin üreme hızı gerçeklere bağlıdır,Onlara hangi şartlar verilir? Çok yiyecek varsa, o zaman "ordu" daha fazla olacak. Hamamböceği, çöp kutusuna ulaşmanın kolay olduğu yerlerdir. Çöp bir kapakla kapatılamazsa, özellikle onlar için iyi olacaktır. Böcekler, çok fazla kirli bulaşığı olan yerlerde yaşayacaklar ve lavabonun içinde bir yağ tabakası var. Yemekten sonra masanın üzerinde kırıntıları var. Buna ek olarak, hamamböceği, yiyeceklerin kapalı koşullarda depolanmadığı yerlere yerleşmekten mutludur. Ancak bu, temiz ve konforlu dairelerin sahiplerinin hamamböceği yaşamayacağı anlamına gelmez. Siyah ve kırmızı böcekler onlarla yaşayacaklar, ama çabucak çoğalamayacaklar.

Hamamböceği ne yiyor

Çok inatçı hamamböceği. Böcekler kolayca yiyecek bulurlar. Rahat bir yaşam sağlamak için genellikle mutfakta yaşıyorlar. Orada bütün bir koloni yaratabilecekler.

Hamamböceği böcek türleriHamamböceği hem şeker hem de meyve yiyebilir. Etleri bile küçümsemeyecekler. Böcekler ekmek ve merdanelere çok düşkündürler, çünkü masadaki kırıntıları veya kapatılmamış ekmek sepeti, onlar için bir cennet olacaktır. Ama sadece hamamböceği insanlar üzerinde beslenmez. Bu nedenle, büyük bir "ordunun" bir kişiye bir gece saldıracağı ve yemek yiyeceği konusunda korkmayın. Fakat bu, haşere ısırmayacağı anlamına gelmez. Koklamak için çok cazip olan veya kendini koruyan bir şey denemek isteyebilir.

Hamamböceği sürmek ne kadar zor

Hamamböceği tarafından yaşam için büyük bir özlem gösterilir. Böceklerin sayıca çok olduğu böceklerin çıkarılması çok zordur. Bunu yapmak için, bir şekilde yaşamlarını değiştirmek için bile, bazı alışkanlıklardan vazgeçmek zorunda kalacaksınız.

Hamamböceği kaldırmak için gerekli olacaksabırlı ol. Kafa olmadan bile yapabilecekleri kadar inatçıdırlar. Ana vücudunu kaybeden hamamböceği, 10 gün yaşayabilir ve bir şeyin yanlış olduğunu bile fark edemez. Buna ek olarak, hamamböceği çok çeşitli kimyasalların ardından hayatta kalabilir. Radyasyon yayılımında bile hayatta kalabilirler.

Hamamböceği nasıl kurtulacağını böceklerBöcekler çok uzun süre yemeksiz yaşayabilirler. Bazıları 40 gün boyunca hayatta kalabilir. Her gün acıkacaklar. Ve eğer bu süreden sonra yiyecek bulamazsa, bir insan için tehlikeli olur. Aslında o zaman hamamböceği ısırır. Yukarıda belirtildiği gibi kimseyi yiyemezler, ama ısırıkları çok acı verir.

Hamamböceği zehirleri bile taşıyabilir. Onlar trans gibi bir duruma düşerler. Bu eyalette hamamböceği gören insanlar öldüğünü düşünebilirler. Ama kendini mahvetme. Dairelerin sahipleri hamamböceğini çöp kutularına atıyor ve sonra onların sayısının neden azalmadığını merak ediyor, aksine tam tersine büyüyor. Çöp tenekesi içinde birkaç gün sonra, hamamböceği duyularına gelir ve normal yaşama devam eder.

Hamamböceği nasıl kaldırılır

Çok sıkıcı insanlar hamamböceği, böcekler. Onlardan nasıl kurtulur, dairenin her sahibi bilmek ister. Fakat yapılması kolay değildir, çünkü zamanla, böcekler çeşitli zehirlere karşı bağışık görünür.

Hamam böcekleri böcekler fotoğrafHamamböceği kaldırmak için ihtiyacınız varEn modern araçları kullan. Haşerelerin yaşayabileceği tüm bu yerleri işlemek gerekir: bunlar gündüzleri barınak buldukları çatlak ve köşelerdir. Maksimum dikkat göstermeye değer.

Bütün topaklar işlendikten sonra, mühürlenmeleri gerekecek. Yeni bir ev bulmak için fırsat hamamböceği mahrum etmek gerekir.

Böceklerin tüberkülozu yakılmalı veya tuvalete boşaltılmalıdır. Belki de göründükleri kadar ölü değiller, bu yüzden onları çöp kutusuna bırakamazsınız.

Uzmanların yardımı

Hamamböceklerinden kurtulmak çok zordur. Bu, bir insanın kendileri hakkında neredeyse hiçbir şey bilmediği ve nerede yaşayacağını ve nasıl çıkarılacağını bilmediği durumlarda özellikle zordur. İnsanların dezenfeksiyon yapacak uzmanlara gelmelerine yardımcı olmak. Bundan sonra sadece zararlılardan kurtulmakla kalmaz, aynı zamanda bir süre sonra geri dönmekten de korunur. Uzman hizmetler ucuzdur, ancak büyük faydalar sağlarlar.

Son tavsiye

Birçok rahatsızlık, hamamböceği sağlamaktadır. Makalede görülebilen fotoğrafları olan böcekler çok inatçı, ama onları dışarı çıkarabiliyorsunuz. Hamamböceklerinin yüksek bir hızla çoğalmaya başladığı gerçeğinden kendinizi korumanız gerekir. Dairenin temiz olduğu gerçeğini dikkatle izlemeliyiz ve daha sonra böcekler kendileri ve yavruları için yiyecek bulamazlar. Bu durumda, yaşamak için daha uygun bir yer ararlar.

Hamamböcekleri, böcekler: üreme, görünüş nedenleri ve bunlarla mücadele yolları 2019

Hamamböcekleri, böcekler: üreme, görünüş nedenleri ve bunlarla mücadele yolları 2019

Related news

 • Anneler ikizlere para mı veriyor İkizlerin doğumunda hangi doğum sermayesi
 • Fiyonklu fuşya ayakkabı
 • Kendi ayarlayıcılı pencere
 • Ekşi Maya Nedir Ekşi Mayalı Ekmeğin Faydaları
 • Ardanın mutfağı fırın dürüm ile Etiketlenen Konular

 • Hamamböcekleri, böcekler: üreme, görünüş nedenleri ve bunlarla mücadele yolları

  Hamamböcekleri, böcekler: üreme, görünüş nedenleri ve bunlarla mücadele yolları


  Hamamböcekleri, böcekler: üreme, görünüş nedenleri ve bunlarla mücadele yolları

  Hamamböcekleri, böcekler: üreme, görünüş nedenleri ve bunlarla mücadele yolları

  Hamamböcekleri, böcekler: üreme, görünüş nedenleri ve bunlarla mücadele yolları

  Hamamböcekleri, böcekler: üreme, görünüş nedenleri ve bunlarla mücadele yolları

  Hamamböcekleri, böcekler: üreme, görünüş nedenleri ve bunlarla mücadele yolları

  Hamamböcekleri, böcekler: üreme, görünüş nedenleri ve bunlarla mücadele yolları

  Hamamböcekleri, böcekler: üreme, görünüş nedenleri ve bunlarla mücadele yolları

  Hamamböcekleri, böcekler: üreme, görünüş nedenleri ve bunlarla mücadele yolları

  Hamamböcekleri, böcekler: üreme, görünüş nedenleri ve bunlarla mücadele yolları

  Hamamböcekleri, böcekler: üreme, görünüş nedenleri ve bunlarla mücadele yolları

  Hamamböcekleri, böcekler: üreme, görünüş nedenleri ve bunlarla mücadele yolları

  Hamamböcekleri, böcekler: üreme, görünüş nedenleri ve bunlarla mücadele yolları

  Hamamböcekleri, böcekler: üreme, görünüş nedenleri ve bunlarla mücadele yolları

  Hamamböcekleri, böcekler: üreme, görünüş nedenleri ve bunlarla mücadele yolları

  Hamamböcekleri, böcekler: üreme, görünüş nedenleri ve bunlarla mücadele yolları

  Hamamböcekleri, böcekler: üreme, görünüş nedenleri ve bunlarla mücadele yolları

  Hamamböcekleri, böcekler: üreme, görünüş nedenleri ve bunlarla mücadele yolları

  Hamamböcekleri, böcekler: üreme, görünüş nedenleri ve bunlarla mücadele yolları