Haçlar (SIZO-1). Gözaltı Birimi 1 Haçlar 2019

Haçlar (SIZO-1). Gözaltı Birimi 1 Haçlar 2019 Haçlar (SIZO-1). Gözaltı Birimi 1 Haçlar

"Haçlar" (SIZO-1). Gözaltı Birimi 1 Haçlar

Duruşma öncesi gözaltı merkezi, 1 numaralı - "Kresty" cezaevi -Rusya'nın mimari mirasının gerçek bir anıtı. Sonuçta, 120 yaşın üzerindedir. Bu hapishane, Arsenalnaya setinde St. Petersburg şehrindedir. Hapishane "Haçlar" hala Rusya Federal Hapishanesi Hizmet birimleri arasında en büyükler. Gözaltı merkezinin asıl amacı tek bir hapishanedir. Şu anda, "Haçlar" da her şey çok değişti ve daha modern hale geldi. Sadece burada muhtemel yaramazlar tutuluyor.

Tarihsel Arka Plan

siso'yu haçlar 1

Anna Ioanovna döneminde "Şarap Kenti" Arsenalnaya Setinde inşa edilmiştir. Suç işleyen insanlar olan küçük binalar vardı.

Sadece 1868'de karar alındıtutsakların geçici olarak gözaltına alınması için "Şarap Kenti" ni kompleks içinde yeniden donatın. Ancak çok geçmeden herkes mevcut binaların kendilerindeki tutsakları bulmakta uygun olmadığını fark etti.

Daha sonra, 1884'te, II. Nicholas'ın kararnamesiyleSIZO 1 Numaralı "Haçlar" adlı duruşma öncesi en büyük gözaltı merkezi olarak kabul edilen yeni bir büyük cezaevinin inşası başlıyor. Mimarı A. Tomishko idi. Projeye göre son iki ana binanın haç biçimi var. Yazarın kendisinin fikrine göre, mahkumlara Tanrı hakkında bir şeyler hatırlatması gerekiyordu ve mahpuslar için pişmanlık duymazlardı - çarmıh kaderi kaderlerine bırakıyordu. "Haçlar" ın kuruluş yılı 1892'dir.

Bilinen tutsaklar

SIZO No. 1 "Haçlar" sadece onun için değil,sıradan bir tür değil, aynı zamanda çeşitli zamanlarda ünlü siyasi ve kamusal figürler, sanat temsilcileri de vardı. Bu hapishane onlar için geçici bir evdi. Çarmıhlardaki en ünlüler Lev Troçki, Joseph Brodsky, Gumilev ve Kerensky'dir. Buna ek olarak, ünlü yazar Nabokov'un babası da burada ziyaret etti. SIZO No 1 "Çaprazları" duvarlarında olmak, bir çok güçlü ve yetenekli kişiliğin hayatını kırmıştır. Yine de, tutsakların birçoğu kurtuluştan sonra cezaevlerinde kalmalarının kendilerine fayda sağladığını itiraf etti.

Geçmişteki koşullar

St. Petersburg syzo'nun haçları 1

1 No'lu "Haçlar" adlı duruşma öncesi gözaltı merkezi,1893'te operasyon. Daha sonra hapishanelerde tutsaklar sadece hücrelere yerleştirildi. Tutukevinde bir anda 1150 kişi olabilir. Buna ek olarak, burada 960 kamera yaratıldı.

Kolordan birinde "Haçlar" bir kiliseydi,A. Nevsky adına kutsandılar. Başlangıçta bu cezaevi, sadece ceza gerektiren suçları işleyen davetsiz misafirleri tutmak için yaratılmıştır. Fakat bir süre sonra siyasi tutsaklar da oldu.

20. yüzyılın başlarında, "Haçlar", örnek bir hapishane olarak adlandırıldı. Hücrelerde mahkumlar bir ya da iki kişiydi. Isıtma, havalandırma ve lavabolu bir tuvalet vardı.

Hapishanenin en korkunçları doksanlılardı. Daha sonra gözaltı merkezinin hücrelerinde 18-20 kadar mahk prisonm tutuldu. Her ne kadar orijinal olarak hapishanenin her bir hücrenin bekar olması gerektiği gibi inşa edilmişti.

Şu anda,

adres sizo 1 haçlar

SPb SIZO No. 1 "Haçlar", soruşturma altındaki kişilerin görüşüne göre,Buraya ilk kez gelmeyen, bir sanatoryum gibi bir hapishane. Burada banyoları geliştirdiler ve ranzaları değiştirdiler. Tabii ki, binaların en eski düzeni nedeniyle, burada büyük onarımlar yapmak mümkün değildir. Aksi takdirde, haç biçimindeki cisimlerin yıkımı önlenemez.

Şu anda yaklaşık 2.500 mahkum var. Birçoğu zaten mahkum olmuş ve diğer ıslah kurumlarına konvoy beklemektedir.

Ayrıca "Haçlar" da 1993 yılının başında tematik müze oluşturuldu. Varlığının altı yıl sonra, tüm gelenler için açık bir sergi oldu.

Önemli bilgiler

fuku remand merkezi 1

Yakınları kaderi olan çok sayıda vatandaşKendilerini bu merkezde buldular, hapishanenin nerede olduğu ve orada çalışma rejiminin ne olduğuyla ilgileniyorlar. Öyleyse, SIZO 1 numaralı "Haçlar" ın tam adresi şu şekildedir: St. Petersburg, Arsenalnaya setinin şehri, ev 7. Mahkeme öncesi gözaltı merkezi sabah 8 ile akşam 5 arası açıktır.

Tam adı, St. Petersburg ve Leningrad bölgesindeki Rusya'nın UFSIN'inin PKU SIZO-1 ("Kresty") adıdır. Lvov VA kurumunun başkanı

Mevcut kurallar

Iddia edilen davetsiz misafirPetersburg'daki PKU araştırmacı izleyicisi № 1 “Haçlar” da, davayı yürüten araştırmacının yazılı iznine dayanarak akraba veya diğer kişilerle görüşme hakkı vardır. Bu, zor bir yaşam durumunda kendini bulan sevdiklerini ziyaret etmek isteyenler için bilinmelidir.

Randevu süresi üç saattir, izin verilirayda sadece iki kez. Bu durumda, bir mahkum akrabalarla buluştuğunda, SIZO'nun bir çalışanı bulunmalıdır. İkincisi, iddia edilen davetsiz misafirleri ziyaret etmek için gelen kişinin, kendisine yasaklanan nesneleri veya maddeleri teslim etmeye çalışacağını fark ederse, toplantı hemen sona erecektir.

Bilgiye ihtiyacınız varsa

fiso sizo 1 haçlar

Burada başka herhangi bir araştırmacıda olduğu gibiKurum yönetimi ile iletişim için bir telefon var. Cezaevini ziyaret etme kuralları ve çalışma saatleri hakkında bilgi edinmek için oraya kişisel olarak gidebilir veya SIZO-1 "Haçlar" de cezaevini arayabilirsin. Gözaltı merkezinin irtibat bilgileri, düzeltme tesisinin resmi internet sitesinde bulunabilir.

Özellikler

"Haçlar" en kalabalıklardan biri olarak kabul edilirRusya'nın hapishaneleri. Burada on binden fazla insanın olduğu bir zaman vardı. Mahkumlar haftada bir duş alabilir. Bu prosedürün süresi on beş dakikadan fazla değildir.

ilginç

Bu tutuklama hapishanesinin bu kadar uzun bir süre boyunca, aralarında sadece birkaç kişi buradan kaçabilir:

- 1922'de ceza grubu Lenka Panteleeva'nın adamları bir gardiyanın yardımıyla kaçtılar;

- Sanıklardan biri yürüyüş sırasında çitin üzerinden atladı (1969);

- 1984'te mahkumlar sahte polis kimlikleri verildiği için kaçtılar;

- 90'lı yılların başlarında, ölüm cezasına çarptırılan bir adam kaçmaya karar verdi, bir kadın araştırmacı ona yardım etti.

Yeni cezaevi

remand merkezi 1 haçlar

İade merkezinin aktarılması sorusuuzun zamandır yeni bir yer tartışıldı. Ne de olsa, hapishane bir mimari eser olmasına rağmen, St. Petersburg'un merkezini hiç süslemez. Ayrıca, "Haçlar" daki koltuk sayısı çok sınırlıdır. Her şeyden önce, daha önce de söylendiği gibi, bu cezaevinde mahkumları hücreye sadece bir kişi için yerleştirmek planlandı.

Yeni "Haçlar" in inşaatı,2007 yılında Kolpino'da, St. Petersburg'dan uzak değil. Bunun için çok büyük miktarda para tahsis edildi. Nesnenin 2015 yılında teslim edilmesi planlandı. Yine de, şimdi başka terimler denir.

"Haçlar-2" şimdi tamamlandı veYeni bir yalıtkanın inşasını yanlışlıkla fark eden bir çok insanın hayranlığına sebep olur. Hapishanenin çok katlı binaları kolayca dört bin mahkum ağırlayacak. İzolatörün hücrelerinin çoğu dört kişi için tasarlanmıştır, tek ve çift kişilik odalar da vardır.

Uzmanlara göre, yeni "Haçlar" bir olacakAvrupa'nın tümünde en büyük izolatörlerden. Ayrıca, sadece en modern ekipman burada mevcuttur. Rehin hapishanesinin çevresi boyunca özel sensörler ve CCTV kameraları bulunmaktadır.

Eski "Haçlar" ın neyi bekliyor?

sizo 1 kişileri haçlar

Şu anda açılacak planlar varHapishane mallarıyla özel bir dükkan ve mevcut müzeyi genişlet. Çok uzun zaman önce olmasa da, yeni bir eğlence kompleksi veya oteli açılacağı gerçeğiydi. Ne de olsa, büyük olasılıkla, tarihi bir hapishane bölgesi, özel bir yatırımcıya uzun bir süre için kiralanacaktır. Yine de, bu sadece bir tartışma.

Sonuçta, şimdi mahkumlar devam ediyoro zamanın taslağı üzerine dikilmiş eski "Haçların" duvarlarında olmak. Yeni hapishane hâlâ faaliyete geçmedi. Şu anda, bu yıl bitmeden önce yapılması planlanmaktadır. Birçok “Haç” tutkunu, kendilerini yeni ve rahat koşullarda bulmak ister.

Haçlar (SIZO-1). Gözaltı Birimi 1 Haçlar 2019

Haçlar (SIZO-1). Gözaltı Birimi 1 Haçlar 2019

Related news

 • Huzursuz Bacak Sendromu Nasıl Geçer: Huzursuz Bacak Sendromuna Bitkisel Tedavi
 • Devlet adamı ve diplomat Tolstoy Petr Andreevich: biyografi, aktivite özellikleri ve ilginç gerçekler
 • Mide gastriti ile ne tür bir meyve olabilir ve neyi yapamaz
 • Köfteli Lahana Çorbası
 • Bölgesel Yağlar Nasıl Eritilir: Bölgesel Zayıflama Diyeti

 • Haçlar (SIZO-1). Gözaltı Birimi 1 Haçlar

  Haçlar (SIZO-1). Gözaltı Birimi 1 Haçlar


  Haçlar (SIZO-1). Gözaltı Birimi 1 Haçlar

  Haçlar (SIZO-1). Gözaltı Birimi 1 Haçlar

  Haçlar (SIZO-1). Gözaltı Birimi 1 Haçlar

  Haçlar (SIZO-1). Gözaltı Birimi 1 Haçlar

  Haçlar (SIZO-1). Gözaltı Birimi 1 Haçlar

  Haçlar (SIZO-1). Gözaltı Birimi 1 Haçlar

  Haçlar (SIZO-1). Gözaltı Birimi 1 Haçlar

  Haçlar (SIZO-1). Gözaltı Birimi 1 Haçlar

  Haçlar (SIZO-1). Gözaltı Birimi 1 Haçlar

  Haçlar (SIZO-1). Gözaltı Birimi 1 Haçlar

  Haçlar (SIZO-1). Gözaltı Birimi 1 Haçlar

  Haçlar (SIZO-1). Gözaltı Birimi 1 Haçlar

  Haçlar (SIZO-1). Gözaltı Birimi 1 Haçlar