Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu 2019

Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu 2019 Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu

Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu

Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu

Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu

Hızlı Kilo Vermenin40 Yolu

Sağlıklı ve hızlı kilo verebilmek için yapılması gereken tüm aşamaları maddeler halinde inceleyelim.

Kilo vermek hepimizin ortak problemlerinden bir tanesi ve sürekli yeni formüller ve yollar deneyerek dahahızlı kilo verme yollarıile ilgili daldan dala atlarız. Ancak şöyle bir gerçek var ki, kilo vermeye çalışırken denediğimiz yöntemler metabolizmamıza zarar veriyor ve kilo verme hızımız düşerek vücut dengemizi bozuyoruz.

Bu durumun önüne geçebilmek için sizlerehızlı kilo verme diyeti sırları ve ipuçlarıhakkında bir yazı düzenledik. Tabi ki en sağlıklı şekilde kilo vermek önceliğimiz olmalı.

Hızlı İncelme ve Kolay Kilo Verme Yolları

1. Yediğiniz besinleri Gözden Geçirin

* Beslenme şeklinizi gözden geçirin ve düzenli olarak tükettiğiniz kalori değer yüksek kilo aldırıcı besinleri listenizden çıkartın ve artık daha kontrollü şekilde tüketin.

2. Porsiyonlarınızı Azaltın

* Günlük beslenme şeklinize göre porsiyonlarınızı azaltmaya özen gösterin, bu ilk zamanlarda eksiklik hissetmenize neden olsa bile zamanla alışacak ve aldığınız kalori miktarını yarı yarıya kadar düşürebileceksiniz.

3. Alternatif Besinlerle Beslenin

* Örneğin çikolata yiyerek dengeleyeceğiniz kan şekerinizi meyvelerle takviye yapabilirsiniz. Bu sayede kalori ve yağ oranları açısından daha avantajlı ve sağlıklı besinlerle vücudunuzun ihtiyacını karşılamış olacaksınız.

4. Dışarıda Yemek Yememeye Özen Gösterin

*Zayıflamak kilo vermekiçin tükettiğimiz besinlerin sağlıklı ve yağ oranının düşük olması gerekmektedir. Bunun için en avantajlı yol evimizde içeriğinde yer alan malzemeleri ayarlayabileceğimiz besinlerin tüketilmesidir.

5. Yağlı Besinler Tüketmekten Kaçının

* İçeriğinde bol miktarda yağ bulunan besinler sağlık açısından zararlı olabileceği gibi kilo aldırıcı besinlerdir. Bu nedenle mümkün olduğu kadar yağlı etler ve çok yağlı hazırlanmış olan sebze yemeklerini bile tüketmemeniz gerekmekte.Hızlı zayıflama yollarıarasında en önemli yöntemlerden bir tanesi yağlı besinlerin normalden daha az tüketilmesidir.

6. Abur Cubur Tüketiminden Uzak Durun

*Zayıflamak kilo vermek istiyorum diyorsanızkesinlikle uzak durmanız gereken en önemli besinler yağ oranı yüksek olan abur cuburlar, cipsler, çikolatalar ve diğer haır besinlerdir.

7. Yağ Oranı Azaltılmış Süt Tüketin

* Asla diyet süt demiyoruz, kesinlikle diyet süt tüketmemelisiniz. Bunun yerine doğal sütün içerisine su ilave ederek veya yağ oranı düşürülmüş tamamı ile doğal sütleri tüketmelisiniz.

8. Misafirlikte Tüketeceğiniz Besinlere Dikkat Edin

* Özellikle misafirlikte normalin çok üzerinde beslendiğimiz bir gerçek. Hal böyle olunca yemeğe davetli olduğumuz zamanlarda az yemek tüketme ihtimalimiz olmadığına göre diyette olduğumuz süre içerisinde bu davetlere ara vermek en doğrusu.

saglikli-kilo-vermenin-40-yolu-1 sağlıklı kilo vermenin 40 yolu Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu saglikli kilo vermenin 40 yolu 1 300x178

9. Buzdolabınızda Kilo Aldırıcı Besinler Bulunmasın

* Kalabalık bir evde yaşıyor olsanız bile diyet yaparken buzdolabınızda elinizin altında kilo aldırıcı besinler olmamalıdır. Bu sayede açlık hissi geldiğinde kendinizi kaybedip kilo aldırıcı besinleri tüketmemiş olursunuz.

10. Diyete Ara Verip Kendinizi Ödüllendirin

* Hafta sonları gibi sizin için rahatlatıcı günlerde bir öğünlüğüne kendinizi şımartmalısınız. Bunun için dilediğiniz bir besini abartmadan tüketebilirsiniz.

11- Dışarıda Gerçekleşen Etkinliklerde Yiyeceklerinizi Yanınızda Taşıyın

* Sinema, tiyatro ve benzeri etkinliklerinizde tüketeceğiniz besinleri yanınızda götürün ve oralarda yiyeceğiniz yağlı yiyecekler yerine sağlıklı besinler tüketin. Örneğin mısır cipsi yerine doğal kuruyemişler veya kuru meyveler tüketebilirsiniz.

12. Su ve Soda İçmeyi İhmal Etmeyin

* kafein içeren ve alkollü içecekleri tüketmek yerine su ve soda gibi doğal içecekleri tüketerek metabolizma ve sindirim sistemimizin hızlanmasına yardımcı oluyoruz. Günde 2 litre düzenli su tüketilmesi yağların parçalanması için faydalı olacaktır.

Buna ek olarak yemeklerden sonra 1 adet sade soda içilmesi faydalı olacaktır. Hızlı incelme ve kolay kilo verme yolları arasında en önemli taktiklerden bir tanesi günlük yeterli oranda su tüketmektir.

13. Lif içeren Besinlerin Tüketilmesi Gerekiyor

* İçeriğinde bol miktarda lif barındıran besinler özellikle diyet yapılan dönemlerde daha uzun süre tok tutma özelliğine sahiptir. Bu nedenle lif içeren besinleri mümkün olduğu kadar fazla tüketmeye özen göstermelisiniz, bu sayede bu besinler sayesinde hem sindirim sisteminiz daha hızlı çalışacak hem de daha uzun süre tok kalabileceksiniz.

14. Yağlı Besinlerden Uzak Durmaya Çalışın

* Bir gün içerisinde tüketeceğiniz besinlerden alacağınız kalori miktarının %25’lik bölümü yağlardan oluşabilir. Ancak bu oranın daha yukarısında tüketilen yağ miktarı kilo aldırıcı etkiler gösterecektir. Bu nedenle tükettiğiniz besinlerin içeriğinde yer alan yağ oranlarına dikkat etmelisiniz.

15. Diyet Besinler Tüketmeye Özen Gösterin

* Diyet yaparken programınızda olan besinleri düzenli olarak tüketirseniz rahatlıkla kilo verebileceksiniz. Ancak verdiğiniz bir kaç kilonun ardından daha gevşek bir beslenme programı benimsemek yerine br hayat tarzı olarak diyet beslenme tarzını benimsemelisiniz.

16. Çikolata ve Çikolatalı Besinleri Tüketmeyin

* Çikolata tüketim isteğine karşı koyamıyorsanız bu durumu alternatif besinler tüketerek önleme yoluna gitmelisiniz. Özellikle bayanların adet öncesi dönemlerde çikolata tüketme isteğinin arttığını bilmekteyiz. Hal böyle olunca çikolata tükettiğimiz sürece kilo alıyoruz, bunun önüne geçebilmek için az miktarda sütlü tatlı tüketilmesi çok olumlu sonuçlar verecektir.

17. Sürekli Olarak Mutfağa Girip Çıkmayın

* Diyetteyken insanlar istem dışı olarak çeşitli bahaneler ile sürekli olarak mutfağa girip çıkarlar, bu durumun önüne geçebilmek için çay veya su almak için bile mutfağa girmemeye özen gösterin, sizin yerinize bu işleri bir yakınınız yapsın. Çünkü her mutfağa girişinizde istemeden bile olsa aklınıza tüketemediğiniz besinler gelecek veya kilo aldırıcı bu besinleri görecek ve olumsuz etkileneceksiniz.

18. İçeriğinde Krema Olan Besinleri Tüketmeyin

* Pasta ve benzeri tatlılarda kullanılan krema içeriğinde yer alan kilo aldırıcı yağ ürünleri ve şeker yüzünden katı yağlanmaya neden olmaktadır. Bu nedenle krema tüketimi diyet sırasında en fazla uzak durmanız gereken besinlerdir.

19. Tükettiğiniz Besinlerin Kalori Miktarlarını Hesaplayın

* Gün içerisinde tüketmiş olduğunuz besinlerin kalori miktarlarını not alın ve bir sonraki gün 20 – 30 kalori kadar daha az olacak şekilde besin programları uygulayarak vücudunuzu az kalorili beslenmeye yavaş yavaş hazırlayın.

20. Kahvaltıyı Asla Unutmayın

* Kahvaltının günün en önemli öğünü olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenle kahvaltıda yeterli oranda ve nitelikli şekilde beslenirseniz günün diğer öğünlerinde daha az besin tüketilecek olsa bile halsizliklere neden olmayacaktır.

21. Yemek Yerken Başka Aktiviteler Gerçekleştirmeyin

* Yemek yerken film izliyorsanız veya tv izliyorsanız farkında olmadan çok fazla besin tüketebilirsiniz. Bu nedenle yemek yerken sadece yediğiniz besinlere odaklanın ve kendinizi daha az beslenmeye şartlayın.

22. Sebze ve Meyveleri Daha Fazla Tüketin

* Gün içerisinde öğünlerinize meyve ve sebzeleri daha fazla sokmalısınız. Özellikle ana öğünlerde en az 1 porsiyon mevsim sebzesi tüketilmeli, buna ek olarak ara öğünlerde ise 1’er porsiyon mevsim meyvesi tüketilmelidir.

23. Fast Food Besinleri Tüketmemeye Çalışın

* Fast food besinler sadecezayıflamak ve kilo vermekiçin zararlı değildir, aynı zamanda sağlığımızı ciddi anlamda olumsuz yönde etkilemektedir. Ancak çok zorunda kalırsanız fast food restaurant’larda sadece 1 adet hamburger ile ayran tercih edin.

24. Merdivenlerinizi Çıkmaya Alışın

* Merdiven kullanmayı uzun süre önce unuttuk, hal böyle olunca günlük hareket limitimizde ciddi düşüşler görülüyor. Bu nedenle asansör kullanmak yerine merdiven kullanmaya alışmalı ve bu sayede günlük hareketlilik oranımızı yükseltmeliyiz.

25. Günlük Aktifliğinizi Arttırın

* Gün içerisinde gerçekleştirdiğiniz aktiviteler var, bunlar yemeğe giderken yürüme mesafeniz, ulaşım aracınıza giderken yürüdüğünüz mesafe veya ofis içi veya çalışma ortamınızda yer alan hareketliliğiniz olabilir. İşte bu hareketliliğinizi mümkün olduğu kadar daha seri ve aktif şekilde gerçekleştirmelisiniz.

26. Çocuğunuzu veya Evcil Hayvanınızı Günde 2 Kez Dışarı Çıkarın

* Küçük çocuklar ve evcil hayvanlar çok hareketlidir ve etraflarında lup biten pek çok olayı merak ederek oradan oraya koşturmak isterler, sizlerde onların peşinden koşturarak kolayca kalori yakabilirsiniz.

saglikli-kilo-vermenin-40-yolu-2 sağlıklı kilo vermenin 40 yolu Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu saglikli kilo vermenin 40 yolu 2 300x156

27. Düzenli Egzersiz ve Spor Aktiviteleri Gerçekleştirin

* Hızlı kilo verme diyeti sırları ve ipuçları arasında en önemli olanlardan bir tanesi spor yapmaktır. Özellikle düzenli yapılan hafif tempolu egzersizler kalori yakımı açısından çok daha etkili olacaktır. Buna ek olarak haftada bir gün yapabileceğiniz halı saha maçları veya arkadaşlarınızla gerçekleştireceğiniz toplu yürüyüşler kısa sürede incelme sağlayacaktır.

28. Zor Sporlar İçin Profesyonel Destek Alın veya Kulüplere Yazılın

* Bir çoğumuzun hayallerini süsleyen ancak fırsatını bulup da bir türlü yapamadığımız sporlar vardır. Bu sporlara karşı motivasyonumuz daha yüksek olacağı için bu sporlara yönelerek daha başarılı olacağımız kesin. Özellikle dağcılık sporu ile ilgileniyorsanız bir dağcılık kulübüne yazılın veya tenis ile ilgiliyseniz bir tenis kulübüne yazılarak daha motivasyonlu şekilde spor yapma şansı yakalayabilirsiniz.

29. Hafta Sonu Cafe Restaurant Gezmelerini Erteleyin

* Hafta sonları yorgunluğunuzu atmak amacıyla arkadaşlarınızla cafe ve restaurantlar’da buluşup sohbet etmek çok güzel ancak bu mekanlarda tüketilen besinlerin tamamı kilo vermenize engel olacaktır. Bu nedenle hafta içi veya hafta sonu kendinize ayıracağınız zamanlarda arkadaşlarınızla yürüyüş yapabilir veya bisiklete binerek stresinizi ve yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

saglikli-kilo-vermenin-40-yolu-3 sağlıklı kilo vermenin 40 yolu Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu saglikli kilo vermenin 40 yolu 3 300x281

30. Evde veya Özel Gecelerde Mümkün Olduğu Kadar Dans Edin

* Arkadaş ortamınızla birlikte hafta sonları dans edebileceğiniz mekanlara gittiğinizde mümkün olduğu kadar fazla dans edin, buna ek olarak dışarıda olmasa bile evinizde dans ederek kalori harcayabilirsiniz.

31. Ev İşlerine Ağırlık Verin

* Ev işlerinizi mümkün olduğu kadar düzenli şekilde yapmalısınız, bu sayede günlük hareketliliğiniz artacak ve bu sayede daha fazla kalori harcayacaksınız.

32. İp Atlayın, Patene Binin ve Sek Sek Oynayın

* Çocukluğumuzda oynadığımız ve büyük zevk aldığımız oyunların bir listesini yapalım ve bu listeye bağlı olarak sek sek, ip atlama ve patene binme gibi oyun ve aktiviteleri yeniden gerçekleştirelim. Bu oyunlar çok fazla kalori harcamanıza neden olacaktır.

33. Yakın Yerlere Araç Kullanmayın

* Gideceğiniz yakın yerler için aracınızı veya toplu taşıma araçlarını kullanmamaya özen göstermelisiniz. Bu sayede günlük harcayacağınız kalori miktarı yaklaşık olarak 3 katına kadar çıkacaktır.

34. Hafif Ağırlık Kaldırın

* Çok hafif bile olsa ağırlık çalışmak vücudun fit ve formda görünmesine yardımcı olacaktır. Kaslar geliştikçe metabolizma hızı daha fazla artacaktır.

35. Yemekleri Çok Çiğneyin

* Tükettiğiniz besinleri çok fazla çiğnemelisiniz. Bu sayede sindirim sisteminizin ezerken zorlandığı besinleri siz ona hazır ezilmiş halde göndereceksiniz ve sindirim sisteminiz çok daha kolay bir şekilde besinleri öğütecek.

36. Yemekten En Sn Siz Kalkın

* Yemeğinizi yavaş tüketin ve sofradan en geç siz kalkın. Yavaş yemek tüketmek doyma hissine daha kolay ulaşacağınız için daha az yemek tüketmeniz anlamına gelmektedir.

37. Üstünüze Olmasını İstediğiniz Dar Kıyafetlerinizi Deneyin

* Diyet yaparken motivasyonunuzu arttırmak için üzerinize dar gelen ve olmayan giysilerinizi giyin. Bu sayede o giysilere girebilmek için diyete karşı olan olumlu motivasyonunuz artacaktır.

38. Kendinizi Zayıf Hayal Edin

* Kendinizi zayıf hayal edin ve zayıfladığınızda nasıl görüneceğinizi düşünün. Bu hayaller sizin motivasyonunuzu arttıracaktır. Özellikle diyet sırasında çok acıktığınızda bu hayaller sayesinde direncinizi daha uzun süre koruyacaksınız.

39. Yatak Odanıza Yiyecek Sokmayın

* Bu durum sadece yatak odaları için değil evin geneli için geçerlidir. Evimizde çeşitli noktalarda atıştırmalıklar tüketecek olursak bazı durumlarda ipin ucunu kaçırabiliriz. Bu nedenle evimi de sadece mutfakta beslenmeli ve onun dışında abur cuburları tüketmekten uzak durmalısınız.

40. Kilo Verdikçe Kendinizi Ödüllendirin

* Kilo verdikçe kendinizi ödüllendireceğiniz hedefler koyun ve her hedefinize ulaştığınızda kendinizi ödüllendirmek için bir hediye alın ve bu sayede motivasyonunuzun artmasına yardımcı olun.


Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu 2019

Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu 2019

Related news

 • Üst Dudak Tüylerini Almanın Kolay Yolu
 • Ufak Banyolarınız İçin 10 Dekorasyon Önerisi
 • Uykusuzluğa karşı seks
 • Keçeden kolye nasıl yapılır
 • Cinsel Yaşam Ve Kalp Sağlığı

 • Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu

  Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu


  Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu

  Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu

  Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu

  Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu

  Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu

  Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu

  Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu

  Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu

  Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu

  Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu

  Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu

  Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu

  Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu

  Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu

  Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu

  Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu

  Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu

  Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu

  Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu

  Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu

  Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu

  Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu

  Hızlı Kilo Vermenin 40 Yolu