Guinness Azot Kapsülü Bira: tanımı, yorumları ve fiyatı 2019

Guinness Azot Kapsülü Bira: tanımı, yorumları ve fiyatı 2019
18.09.2019

Guinness Azot Kapsülü Bira: tanımı, yorumları ve fiyatı 50

Guinness Azot Kapsülü Bira: tanımı, yorumları ve fiyatı

İrlanda birasını ilk kez deneyen insanlar"Guinness", kavanozun içinde saklı karışıklık plastik topun neden olur. Nedir, endüstriyel bir evlilik mi yoksa bir teknolojik buluş mı? Bir nitrojen kapsülü ile biranın tadı nitelikleri, niçin ihtiyaç duyulduğu ve böyle bir içeceğin nasıl içileceği hakkında makalemizde bahsedeceğiz. Ve aynı zamanda diğer insanların Guinness birası hakkında ne düşündüklerini öğreniyoruz.

Buluşun tarihçesi

Bira markası Guinness İrlanda'da kuruldu1759 yıl. Bugün, bu sadece İrlanda'da değil, tüm dünyada popüler bir marka haline gelmiş en ünlü İrlanda birasıdır. Şirket, şişelenmiş biranın bir taslak özellikleriyle demlenmesini istedi, böylece camda olduğu gibi aynı kalın ve köpüklü başlığı korudu.

nitrojen kapsül ile bira

Azot kapsülü veya sözde biraWidget, 1989 yılında şirket tarafından patentlendi. Azot salınımı nedeniyle bir döküntüde bira köpürtme teknolojisi, tüm dünya demleme pazarı için benzersiz hale gelmiştir. 1991 yılında şirket bu cihazın icadı için kraliyet ödülüne layık görüldü ve widget, son 40 yılda en büyük yenilik olarak kabul edildi.

Bir nitrojen kapsül ile bira, benzersiz bir marka haline gelmiştir. Ve diğer üreticilerin, Guinness'in ardından köpüğün kalitesini artırmak için azot kullanmaya başladığı gerçeğine rağmen, dünyadaki bira severlere göre klasik ve en lezzetli olarak kabul edilen Guinness içeceği.

Birada neden bir nitrojen kapsülüne ihtiyacım var?

Azot kapsül, plastik bir kapsüldürbir şişe içinde yüzer 2 cm çapında top. adlandırılan yüzer Parçacık azot ile doldurulmuş ve gaz içeceğin içine salındığı bir açıklığa sahiptir içinde. Kendisi top sızdırmazlık hemen önce bira kutu eklenir. Azot kademeli kavanoz içerisindeki basıncın, kapsül salınan ve bira ile doldurulur. mühürlerini basınç keskin bir şekilde düşmektedir bankalar, içecek kutuları ve karıştırılan top sırasında karbon dioksit ve bir yoğun ve yumuşak köpük oluşumunu salınır.

bira guinness

Bir nitrojen kapsülü olan bira, diğer üreticilerin aksine, üretildiği zaman içeceğe daha az karbondioksit ekleyebilmenizi sağlar. Genellikle CO bir parçası2depolanması sırasında birada çözülür vediğer kısım kapakta birikir. Basınç farkı nedeniyle bankalar açılmamışsa, gaz ortaya çıkar ve sonunda yerleşerek muhteşem bir köpük oluşturur. Guinness'de daha küçük bir hacme bira karbon dioksit eklenir ve azottan dolayı köpük oluşur. Bu içeceğin köpüğü daha yoğun ve yoğun ve çok daha uzağa yerleşmiyor.

Cinness bira nasıl içilir?

Bir içki dökmek süreci gerçek haline döndüritüel. Geleneksel olarak, 45 ° 'lik bir açıyla eğlenen, lale şekilli bir cam kullanılır. Bira çok yavaş dökülür. İlk olarak, cam kalın ve yoğun bir köpük oluşturmak için ¾ hacmi ile doldurulur ve daha sonra kalan bira dökülür. Bütün içecek en küçük baloncuklardan oluşur, bu sayede bira içilmesi çok hoştur.

nitrojen kapsül ile bira

Üretici sadece bira içmeyi tavsiye ediyor6 ° C'lik bir sıcaklığa soğutuldu İçkinin tüm zevklerini bu şekilde hissedebilirsiniz. Ve bu yanmış arpa tanesi, kahve ve çikolata. Tadı o kadar zengin ve rafine, kelimelerle tanımlamanın zor olduğu. Nitekim, "Guinness" nitrojen kapsülü olan biranın dünyanın en iyilerinden biri olduğu hiçbir şey için değil. Köpüklü içeceklerden hoşlanmasanız bile kesinlikle denenmesi gerekiyor.

Azot kapsül ile bira "Guinness": müşteri yorumları

Kim bir bardak kaliteli bira ile reddederHafif acılık ile kalın köpük, hoş tat ve sıradışı aftertaste? Guinness birası satın alan insanlar, tüm hayatlarından daha lezzetli bir içecek içmediklerini teyit ediyorlar. Birada tam olarak neleri sevdiklerini daha ayrıntılı olarak açıklayalım:

 • doğal koyu kahverengi renk;
 • biraz ifade edilen aroma;
 • Diğer üreticilerin karanlık birasının aksine, içecek içmek kolay;
 • tadında ılımlı acılık;
 • koyu acı çikolatanın son ürünü;
 • Azot kapsülü sayesinde bar-bira gibi güzel bir kalıcı köpük oluşur;
 • sadece görünüş, tat ve koku olumlu izlenimler.

azot kapsül ile bira ginnes yorumlar

Genel olarak, çoğu müşteri beğendipopüler bir İrlanda içeceği. Bununla birlikte, birayı azot kapsülü ile teşvik eden bir markayı bulanlar vardı, bunun için fazladan ödeme gerekliydi. Olumsuz yorumlarında, içeceğin doymamış, "boş" bir tat ve hafif bir kokuya sahip olduğunu belirttiler. Ancak köpük, bir nitrojen kapsülü sayesinde, dökülmenin herhangi bir yolunda iyi, kalın ve yoğun bir hal alır.

Kapsülü olan biranın ücreti ne kadar?

Orijinal İrlanda birası ücrete tabi değildir.ucuz. Ve kaliteli bir içecek almak istiyorsanız, bu göstergede her şeyden önce rehberlik edilmelidir. 0.44 litre hacimli Guinness birası, Rus süpermarketlerinde ve özel mağazalarda banka başına 168 ruble fiyatla satılmaktadır. Köpüklü içeceklerin gücü% 4.2, üretici firmadır.Diageo. Bu "Guinness" birasının ambalajında, kaynağının sıcaklığının sıfırın üzerinde 10 dereceyi geçmemesi gerektiği belirtilmektedir.

Guinness Azot Kapsülü Bira: tanımı, yorumları ve fiyatı 2019

Guinness Azot Kapsülü Bira: tanımı, yorumları ve fiyatı 2019

Related news

 • Lezzetli tatlı - elma ekşi krema üzerinde charlotte
 • Kiev Rus kalkınması ve gelişimi
 • 2019 Çok Güzel İğne Oyası Örneği Yapımı Videolu
 • Semi treyler damperi: tipleri ve teknik özellikleri
 • Beyaz şehrin yıldızları

 • Guinness Azot Kapsülü Bira: tanımı, yorumları ve fiyatı 46

  Guinness Azot Kapsülü Bira: tanımı, yorumları ve fiyatı


  Guinness Azot Kapsülü Bira: tanımı, yorumları ve fiyatı 11

  Guinness Azot Kapsülü Bira: tanımı, yorumları ve fiyatı 56

  Guinness Azot Kapsülü Bira: tanımı, yorumları ve fiyatı 64

  Guinness Azot Kapsülü Bira: tanımı, yorumları ve fiyatı 42

  Guinness Azot Kapsülü Bira: tanımı, yorumları ve fiyatı 100

  Guinness Azot Kapsülü Bira: tanımı, yorumları ve fiyatı 16

  Guinness Azot Kapsülü Bira: tanımı, yorumları ve fiyatı 70

  Guinness Azot Kapsülü Bira: tanımı, yorumları ve fiyatı 1

  Guinness Azot Kapsülü Bira: tanımı, yorumları ve fiyatı 94

  Guinness Azot Kapsülü Bira: tanımı, yorumları ve fiyatı 75

  Guinness Azot Kapsülü Bira: tanımı, yorumları ve fiyatı 55

  Guinness Azot Kapsülü Bira: tanımı, yorumları ve fiyatı 54

  Guinness Azot Kapsülü Bira: tanımı, yorumları ve fiyatı 75

  Guinness Azot Kapsülü Bira: tanımı, yorumları ve fiyatı 28

  Guinness Azot Kapsülü Bira: tanımı, yorumları ve fiyatı 53