Google Chrome: tarayıcıyı nasıl yapılandırabilirim Yeni Başlayanlar için Talimatlar 2019

Google Chrome: tarayıcıyı nasıl yapılandırabilirim Yeni Başlayanlar için Talimatlar 2019
17.09.2019

Google Chrome: tarayıcıyı nasıl yapılandırabilirim Yeni Başlayanlar için Talimatlar 37

"Google Chrome": tarayıcıyı nasıl yapılandırabilirim? Yeni Başlayanlar için Talimatlar

Bugün pek çok insan tercih ediyorİnternet üzerinden "Google Chrome" tarayıcısı yardımıyla seyahat edin. Bunu nasıl yapılandıracağınız, tüm kullanıcıların bilmediği, yani bu sorunu çözmelerine yardımcı olmanız gerektiği anlamına gelir. Tabii ki, çoğu zaman bu soru acemi kullanıcıları rahatsız eder, ancak belki de daha deneyimli insanlar yeni bir şey keşfederler.

google chrome nasıl kurulur

Kuruluşundan bu yana Google Chrome Web Tarayıcısıgörünüm diğer tarayıcılar arasında en önde yer aldı. "Chrome" da sayfa yükleme hızı İnternet kullanıcıları arasında coşkuya neden oldu. Bu web tarayıcısının arayüzünde gereksiz bir şey yoktur - sadece en gerekli seçenekler. Genel olarak, birçok avantaj vardır ve bu tarayıcı resmi siteden tamamen indirilebileceği için kendiniz görebilirsiniz.

Tarayıcıyı indirip yükleyin

Yani, nasıl soruya cevap vermeden öncetarayıcıyı "Google Chrome" olarak yapılandırın, bilgisayarınıza indirip yüklemeniz gerekiyor. Bunu yapmak için, herhangi bir arama motorunu açın ve uygun kutuya "google chrome indir" sorgusunu girin. Ardından resmi web sitesine gidin ve "Chrome'u İndir" düğmesini tıklayın. Bir sonraki adım, kullanıcı sözleşmesini okumak ve onay kutusunu iki seçenekle işaretlemektir: bunlardan biri, geliştiricilere web tarayıcısının hataları ve hataları hakkında bilgi göndermek, ikincisi ise Chrome'u varsayılan olarak tarayıcıya atar.

Şimdi indirilen dosyayı çalıştırmanız gerekiyorChromeSetup ve web tarayıcısının yüklenmesine kadar bir süre bekleyin. Tüm işlemin hemen hemen kullanıcı müdahalesi olmadan gerçekleştiğine dikkat edilmelidir, ancak bir koşul var: İnternete bağlanmanız gerekecek, çünkü kurulum için gerekli dosyalar siteden "indirildi".

Google Chrome tarayıcısı nasıl ayarlanır?

Hepsi bu kadar! Google Chrome'u indirip yüklediniz. Nasıl yapılandırılır, okumaya devam edin.

Temel Ayarlar

Herhangi bir manipülasyon gerçekleştirmek içinweb tarayıcısının ayarları, uygun bölüme gitmelisiniz. Tarayıcıyı başlattıktan sonra, üç paralel çubukla (ekranın sağ köşesi) düğmesine basarak menüyü açın. Şimdi açılır listede "Ayarlar" bölümüne bakın.

google chrome sekmeleri nasıl kurarım

Bu basit adımlardan sonra, ihtiyacınız olan bölüm açılır, şunları yapabilirsiniz:

 • Chrome hesabınızda oturum açmak içinTüm sekmeleri, şifreleri vb. Senkronize edin. Sonuç olarak, başka bir cihazdan Google Chrome hesabınıza giriş yapabilir ve tarayıcıdaki tüm kayıtlı verilere erişebilirsiniz.

 • Google Chrome’un ana sayfasını özelleştirebilirsiniz, ancak bu konu biraz sonra tartışılacaktır.

 • "Tema seç" düğmesine tıklayarak web tarayıcısının görünümünü değiştirin.

 • Kullanmayı tercih ettiğiniz arama motorunu yükleyin.

 • Sizden başka bir kullanıcı için tarayıcı çalışıyorsa, kullanıcı ekleyin.

Ayrıca, Chrome'u varsayılan web tarayıcısı olarak ayarlayabilirsiniz.

Gelişmiş ayarlar

Sayfayı aşağı kaydırdığınızda, kullanıcı uygun bağlantıyı tıklayarak ek ayarları açabilir. "Kişisel veriler" bloğunda iki düğme vardır: "Geçmişi temizle" ve "İçerik ayarları".

google chrome ana sayfasını özelleştir

Birincisine tıklayarak, kullanıcı çerezleri, ziyaret edilen sitelerin geçmişini ve indirilenleri silebilir. Bu durumda, kaydedilen verilerden belirli bir süre kurtulabilir.

İkinci düğme ekranı kişiselleştirmenizi sağlar.resimler, pop-up engelleyiciler, konum vb. Kural olarak, burada herhangi bir şeyi değiştirmek önerilmez, ancak denemekten korkmuyorsanız, bazı seçenekleri değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Yani, "Google Chrome" ayarlayarak, nasıl yapılandırılacağını,öğrendin. Ancak hepsi bu değil. Ardından, "Hızlı Panel" ve "Başlangıç ​​Sayfası" gibi önemli ayrıntıları göz önünde bulundurmanız gerekir. Kullanıcıların sık sık sorun yaşadıkları kişiselleştirmeleridir.

"Hızlı panel"

"Google Chrome" da bir listeen çok ziyaret edilen siteler. Ancak, bu çok uygun değildir, bu nedenle tarayıcı için uzantılardan birini yüklemeniz önerilir. Kural olarak, çoğu kullanıcı "Yandex" arama motorundan "Görsel yer imleri" yükler. Başka bir seçenek belirleyebilirsiniz.

Öncelikle, "Chrome" menüsünü açın vebölüm "Ayarlar". Soldaki "Uzantılar" alt bölümü ile bir sayfa açılır. Tam olarak ihtiyacın olan şey bu. Aşağıda, Google Chrome için eklenti mağazasının açılacağı geçişten sonra "Daha fazla uzantı" bağlantısını göreceksiniz.

Arama çubuğunda bir ifade yazın, örneğin, HızFVD'yi çevirin ve "Uzantılar" bloğunda 3D ile seçeneği seçin. Sağ tarafta bir "Yükle" düğmesi vardır, eğer üzerine tıklarsanız, bu eklenti tarayıcınıza yüklenir.

ekspres panel google chrome nasıl kurulur

"Görsel Yer İmleri" ndeki sayfaların eklenmesiyle kendiniz anlayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi, "Hızlı Panel" Google Chrome'u değiştirmek kolaydır "." Kendi takdirinize göre özelleştirebilirsiniz.

Başlangıç ​​sayfası

Ve şimdi yapılandırmayı okumak için tavsiye edilirtarayıcı başladığında açılacak sayfa. Kural olarak, birçok kullanıcı arama motorlarından birinin sitesini "Ana Sayfa" olarak kullanır. Ancak, belki de lansmandan sonra "arama motorunu" açmak için tarayıcıya ihtiyacınız yoktur.

Yani, "Google Chrome" tarayıcısında çalışıyorsunuz. Bu tarayıcıdaki sekmeleri nasıl yapılandırabilirim? Aslında, her şey yeterince basit. "Ayarlar" a gidin ve "Kutuyu açtığınızda" bölümüne dikkat edin. Burada birkaç seçeneğiniz var:

 • "Yeni Sekme" yi onay kutusuyla işaretlerseniz, "Chrome" u başlattığınızda "Hızlı Panel" açılır.

 • "Önceden açılan sekmeler" seçeneğinin yanındaki onay kutusunu belirlerseniz, tarayıcıyı kapatmadan önce görüntülediğiniz sayfalar "Kapat" düğmesine tıklayarak yüklenir.

 • Üçüncü seçeneğe dikkat ederek, web tarayıcısının başlatılmasından sonra yüklenmesi gereken sayfaları belirtebilirsiniz.

Seçmek için hangi seçenek size kalmış.

Sonuç

Artık PC'nize yüklediniz "GoogleChrome ", nasıl yapılandırılacağını, nasıl öğrenileceğini öğrendiniz, başlangıç ​​sayfasını nasıl değiştireceğinizi öğrendiniz, bu web tarayıcısının faydalarını değerlendirmek için güvenle ilerleyebilirsiniz, büyük olasılıkla, hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Google Chrome: tarayıcıyı nasıl yapılandırabilirim Yeni Başlayanlar için Talimatlar 2019

Google Chrome: tarayıcıyı nasıl yapılandırabilirim Yeni Başlayanlar için Talimatlar 2019

Related news

 • Ahrar-uş Şam
 • Saç rengi ile yüz hatlarını belirginleştirme Eclipting
 • Hanede kullanılan tavuklar için ne tür bir yemektir
 • İKİ ŞİŞLE 40 İLMEKTEN BAŞLAYAN ÇİÇEKLİ BEBEK PATİK
 • Tesettür prenses gelinlik modelleri 2019

 • Google Chrome: tarayıcıyı nasıl yapılandırabilirim Yeni Başlayanlar için Talimatlar 14

  Google Chrome: tarayıcıyı nasıl yapılandırabilirim Yeni Başlayanlar için Talimatlar


  Google Chrome: tarayıcıyı nasıl yapılandırabilirim Yeni Başlayanlar için Talimatlar 96

  Google Chrome: tarayıcıyı nasıl yapılandırabilirim Yeni Başlayanlar için Talimatlar 40

  Google Chrome: tarayıcıyı nasıl yapılandırabilirim Yeni Başlayanlar için Talimatlar 67

  Google Chrome: tarayıcıyı nasıl yapılandırabilirim Yeni Başlayanlar için Talimatlar 50

  Google Chrome: tarayıcıyı nasıl yapılandırabilirim Yeni Başlayanlar için Talimatlar 39

  Google Chrome: tarayıcıyı nasıl yapılandırabilirim Yeni Başlayanlar için Talimatlar 6

  Google Chrome: tarayıcıyı nasıl yapılandırabilirim Yeni Başlayanlar için Talimatlar 76

  Google Chrome: tarayıcıyı nasıl yapılandırabilirim Yeni Başlayanlar için Talimatlar 7

  Google Chrome: tarayıcıyı nasıl yapılandırabilirim Yeni Başlayanlar için Talimatlar 60

  Google Chrome: tarayıcıyı nasıl yapılandırabilirim Yeni Başlayanlar için Talimatlar 30

  Google Chrome: tarayıcıyı nasıl yapılandırabilirim Yeni Başlayanlar için Talimatlar 75

  Google Chrome: tarayıcıyı nasıl yapılandırabilirim Yeni Başlayanlar için Talimatlar 50

  Google Chrome: tarayıcıyı nasıl yapılandırabilirim Yeni Başlayanlar için Talimatlar 61