Geçmişin ve günümüzün en pahalı otomobil markasıGeçmişin ve günümüzün en pahalı otomobil markası


Geçmişin ve günümüzün en pahalı otomobil markası 39 27.01.2019, 04:17

Geçmişin ve günümüzün en pahalı otomobil markası

Bugün farklı derecelendirmeler yapmak çok şık. Bu listeleri yayınlayan özel dergiler bile var - ilk on ya da en çok yirmi "en çok". Çoğu zaman bu yayınlarda, lüks otomobillerin markaları ve modelleri vardır. Forbes dergisine göre en pahalı on derece. Ondan en pahalı otomobil markası hangisinin olduğunu öğrenebilirsiniz.otomobillerin sevgili markası

Lüks otomobillerin listesi

Listede birincisi Bugatti Veyron. Maliyeti 1 milyon 700 bin dolar. Sadece en pahalı değil, aynı zamanda gezegendeki en hızlı araba. İkinci sırada - "Ferrari Enzo" ve fiyatı tam olarak bir milyon ABD doları. 1992 yılında kurulan genç İtalyan şirketi Pagani'nin "Pagani Zonda C12 F" adlı aracı üçüncü sıraya yerleşti. Dördüncü pozisyonda - İsveç üretim Koenigsegg CCX, ve sıralamada beşinci ve altıncı sıradaki iki Alman otomobil - Porsche Carrera GT ve Mercedes SLR McLaren. Yedinci yer Maybach 62S MSRP tarafından işgal edilmiştir. Birkaç yıl önce bu model üretim araçları arasında en pahalı olarak kabul edildi ve "Maybach" otomobillerin en pahalı markası olarak kabul edildi. Ancak, gördüğünüz gibi, yerini daha güçlü arabalara bıraktı. Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe sekizinci adımı ve spor araba "Ferrari 599 GTB Fiorani" - dokuzuncu alır. Dünyanın en pahalı otomobilleri listesinde 10. sırada yer alan "Bentley" markasının modeli, Bentley Continental Supersports.

Gördüğünüz gibi, en pahalı aracın işareti"Bugatti". Bu Fransız ve 1909 yılında İtalyan mühendis Ettore Bugatti tarafından kuruldu. Bu şirket sadece özel lüks otomobiller üretmektedir. Bu firmanın ait olduğu ülke hakkındaki anlaşmazlıklar, Fransa ve İtalya arasında sürekli olarak sürdürülmektedir.

Yani en pahalı olanotomobil markaları? On yıl önce, "Rolls-Royce" ve "Bentley" olarak kabul edildi, ancak bugün Pagani ve Koenigsegg, iyi, "Ferrari", onun çubuğunu asla düşürmez. Dikkat ederseniz, bu derece fiyatı 2 milyon doları aşmayan yeni otomobil modelleri ile ilgilidir. Ancak, en şık arabalar antika arabalar ve onlarca milyondan tahmin ediliyor.

En pahalı antika arabalar

en pahalı otomobil markası

 1. "Buggati Typhus 57SC Atlantik". 1936 yılında kuruldu. Son kez 40 milyon dolarlık açık artırma yapıldı ve alıcı Amerikalı bir işadamı Peter Mallin oldu. Gördüğünüz gibi, "Bugatti" yine antika arabalar arasında bile en pahalı otomobil markasıdır.
 2. 1963 baskısında "Ferrari 250 GTO". Tabii ki, önceki arabadan çok daha ucuz ve 17.7 milyon ABD dolarına mal oluyor.
 3. "Ferrari 250 Theza Rossa" (üretim yılı - 1957). Araba bilinmeyen bir alıcı tarafından 12 milyon dolar aldı. Bu otomobil hakkında çeşitli otomobil yarışlarında bir kez kazanan oldu bilinir.
 4. "Ferrari 250 GT SWB California Spider"1961 yılında üretildi. Araba, ünlü İngiliz lider TV ve radyo Chris Evans tarafından 10.89 milyon dolar karşılığında satın alındı. Bu araba aslında "Magnificent Seven" in yedi kovuğundan biri olan James Coburn'a aitti.
 5. Beş, "Bugatti" nin başka bir modelini kapatır -dev bir limuzin Bugatti Tip 41 Royale Kellner Coupe (1931). Alman işgali yıllarında, Bugatti ailesi bu arabayı evlerinin duvarına ulaştırdı, böylece faşistler buna el koyamazdı. Arabanın şu anki sahibi bilinmiyor, ancak bunu 10 milyon avroluk bir açık artırmada aldığını söylüyorlar.

Son iki yılda en pahalı araba

otomobillerin en pahalı markaları

Otomobillerin en pahalı markası hakkında konuşmak,"Lamborghini Avendator LP 700-4" den bahsedilmelidir. Aslında, son 2 yılda üretilen otomobillerin en pahalısıdır, ancak fark ettiğiniz gibi "Forbes" listesinde yer almamıştır. Son zamanlarda, BAE'de 7 buçuk milyon dolarlık açık arttırma oldu. Bir birim arabadır ve seri üretime yönelik değildir. Bu sadece bir makine değil, gerçek bir sanat eseri, çünkü üretimi için yaklaşık 500 kilo altın ve 700 elmas kullanıldı.

Geçmişin ve günümüzün en pahalı otomobil markasıGeçmişin ve günümüzün en pahalı otomobil markası

Related news

 • Erdoğan, Rusya ile uzun vadeli askeri işbirliği kurma amacında
 • Nokia Lumia 930 Yorumlar Kullanıcı Yorumları
 • Semazen biblo

 • Geçmişin ve günümüzün en pahalı otomobil markası 1

  Geçmişin ve günümüzün en pahalı otomobil markası


  Geçmişin ve günümüzün en pahalı otomobil markası 33

  Geçmişin ve günümüzün en pahalı otomobil markası 59

  Geçmişin ve günümüzün en pahalı otomobil markası 74

  Geçmişin ve günümüzün en pahalı otomobil markası 87

  Geçmişin ve günümüzün en pahalı otomobil markası 57

  Geçmişin ve günümüzün en pahalı otomobil markası 76

  Geçmişin ve günümüzün en pahalı otomobil markası 6