Geçmişe yolculuk (F. Abramov): kısa bir özet. Geçmişe yolculuk, köy nesnesinin türünde bir romandır 2019

Geçmişe yolculuk (F. Abramov): kısa bir özet. Geçmişe yolculuk, köy nesnesinin türünde bir romandır 2019

Geçmişe yolculuk (F. Abramov): kısa bir özet. Geçmişe yolculuk, köy nesnesinin türünde bir romandır 90 10.02.2019, 13:22

"Geçmişe yolculuk" (F. Abramov): kısa bir özet. "Geçmişe yolculuk", köy nesnesinin türünde bir romandır

Fyodor Abramov, yazarlaraKöy nesnesinin türünde çalıştılar. Bu yön yirminci yüzyılın ikinci yarısında çok popülerdi. Abramov'un Arkhangelsk bölgesinde doğması nedeniyle, işlerini bu yönde yazması kolaydı, bu konuda yazması kolaydı. Onun kaleminden gelen romanların özeti ("Geçmişe bir yolculuk"), bizi yalnızca küçük köylerin değil, Rusya'nın tümünün kaderi hakkında düşünmemizi sağlar. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, son zamanlarda zorunlu literatür programına dahil edilmişlerdir. Daha fazla olgun okuyucunun, Devlet Ödülüne layık görülen "Pryasliny" adlı üçlemeyle tanışması tavsiye edilebilir.

Fedor Abramov: "Geçmişe yolculuk"

abrams geçmişe yolculuk özetiBu eser yazarı eserlerinin çoğu zorsansür geçti. Hikaye 1974'te yazılmıştır ve 1989'da sadece perestroika'nın başlangıcında yayınlanmıştır. Ne yazık ki, yazar yayın için beklememiştir. Hikaye "Yeni Dünya" dergisinde yayınlandı ve daha sonraları eserlerin ölümsüz bir koleksiyonunda yayınlandı.

Bu hikaye benzer çalışmalardan farklıdırBuradaki asıl ilginin kahramanla meydana gelen olaylara değil, savaş ve savaş yıllarındaki insanların sosyal çatışmalarına ve psikolojilerine verildiği.

Düzyazılı yazarın görüşüne göre, insanlar üzerinde olumsuz bir etkisi oldu.

geçmişe seyahatFedor Abramov'un eserlerinde ne yazıyordu? Gözden geçirdiğimiz kısa bir özet olan “geçmişe yolculuk”, partinin savaş öncesi yıllardaki politikasının (1920-1930 yılları arasında) sıradan insanların hayatlarını nasıl etkilediğini anlatıyor. Bu, milyonlarca imhayı kırmış olan zengin köylülerin bir dekulakizasyon dönemiydi. O zamanlar, başkalarına göre, daha iyi yaşadılar ve etraflarındaki diğerlerinden daha fazla olanlar, ülkenin kuzeyine atıfta bulundu. En ufak bir refah için dekulakized listelerine ulaşmak mümkün oldu.

Bütün bu insanlar için mecazi olarak açıklanan bir acı ileAbramov. Hikayelerinin özeti ("Geçmişe yolculuk") özellikle karakteristiktir), eğer onları gözden geçirirseniz, partinin hatalı politikasının ortaya çıkmasına katkıda bulunduğu temel sorunları vurgular:
• kollektivizasyon;
• dekulakizasyon;
• fanatiklerin ortaya çıkışı, devrimci hareketin taraftarları;
• Köy lumpen proleterleri içmek.

Yazar tarafından tanımlanan zamanda geleneksel değerlerin gerçek bekçileri azınlıktaydı ve bu da bir trajedi olarak adlandırılabilir.

Ana karakter ve hikayedeki görüntüsü

geçmişe yolculuk
Abramov'un merkezi arsası (özet,Mikishi Kobylin'in etrafında "geçmişe bir yolculuk" vardı. Modern yazarlar böyle bir kahraman seçmek için garip olurdu, ama bu çalışmada organik görünüyor. Miksha köy koruyucusu olarak çalıştı, içmeyi severdi ve akrabalarının - devrimin liderlerinin, dürüst, cesur ve asil insanlar olduğundan emindi. Kahramanın amcasının yaptığı tüm eylemler, standart olarak algılandılar.

Onun zamanında Miksha babasını bile terk etti ve değiştisoyadı Bu ona babadan farklı bir örnek veren amcalar tarafından büyük ölçüde katkıda bulundu. O dönemde Sovyet ideolojisi çok güçlüydü. Ana karakter, en sonuncuya kadar, örneği kimin aldığını fark etmedi. Tekrar tekrar gözlerini bir sonraki akrabaya açmaya çalıştı, ancak eski Fedoseevna'nın söylediği şeye nüfuz etmedi.

Gerçek Mikshi ne yaptı?

Abrams geçmişine tam içerikli geziF. ne? Abramov? "Geçmişe bir yolculuk" (kısa özet), o zamanların olaylarının resmini çok renkli ve duygusal olarak tanımlar. Mikha Kobylin, amcalarını bölgesel müzenin propagandasıyla desteklenen devrimin liderleri olarak gördü. Aslında, Methodius birçok kaderi kırdı. Ölümü bile hayatında işlenen günahlar için bir şey olamazdı. Örneğin, yerel sakinlerin hikayelerine göre, o, kitlesel infazlara tabi tutuldu.
Ama Miksha için daha zor olan onun hakkında gerçekAlexandra amca. Uzun süre ölümünün gerçek sebebi saklandı. Gerçeğin kazara tam anlamıyla ana karakteri için açılmış - ıssız bir köy olan Kurziya yabancının için harcadı. Onun adı Kudasov'du ve diğer gezgin Mikishi'nin ailesi birkaç yıl önce Kuzey'e sürüldü. 15 yaşındaki kızkardeşi Kudasova zaten işe yaradı, işi Alexander'ın tecavüz ettiği komutanının ofisinde temizlik yapıyordu. Bu nedenle, o sırada sadece 14 yaşında olan yol arkadaşı Miksha tarafından öldürüldü.

Dekulakization sahneleri - hikayede en karmaşık ve canlı

Anlatılan ana hikayeye dönelimAbramov. Dekulakizasyon prosedürü ile ilgili bir çok parlak ve acımasız detayın olması gerçeğiyle kısa bir özet ("Geçmişe bir gezi") devam edebilir. Yazar, dinlenmeden dinlenmemiş olanın yaşamını biliyordu, kendisi de çocukluğunu güneyden göçmenlerin gönderildiği Arkhangelsk bölgesinde geçirdi. Köylerin sokaklarında sık sık yerli sakinler ve onlara gönderilen eski "kulaklar" arasında savaşlar olmuştur.

Sam Miksha, genç yaşına rağmen, denediYetişkinler ile eşit olarak, amcalar tarafından gerçekleştirilen eylemlere katılmak. Dekulakized'den nefret ediyordu ve genç yaşına rağmen şapelin haçlarını sökmeye yardım etti. Ayrıca dövüşlere katıldı. Çocukluğunun bir anısı olarak, Mikishi'nin ortaya çıktığı gibi Kudasov'a zarar veren kırılmış bir burnu vardı. Bu konuşma sırasında gerçekleşen ana karakter.

Miksha gerçeği nasıl etkiledi?

Fedor Abramov geçmişe yolculukSon olarak, ne gibi sonuçlar baş yaptılarKudasov ile konuştuktan sonra kahraman. Zor bir seçim, Abramov'un ana karakterini oluşturuyor. “Geçmişe bir yolculuk” (özet sadece kısmen gösterir) - hikaye öncelikle gerçekle ve bir insana neler yapabileceği ile ilgilidir. Tabii ki, dünya ve onun içinde gerçekleşen olaylar hakkında doğru bir fikre sahip olmak önemlidir, ancak Mikish durumunda, gerçek, felaket oldu. Kudasov'u harcadıktan sonra Miksha evine gidemez: akrabaları hakkında öğrendiği gerçeklerden eziyet alır. Onlara göre, en yakın olanı reddetti - babası ve onun da boşuna olduğu gibi.

Düşüncelerinizi ve hatıralarınızı yitirerek, Mikshababasının mezarına gitti ve orada dondu. İnsanlar ona babasının taklit için gerçek bir model olduğunu söyledi - çalışkan ve dürüst. Ne yazık ki, herhangi bir şeyi değiştirmek için çok geç oldu. Gerçek, Miksha'yı öldürdü, içeriden öldürüldü.

Hikaye yeterince kolay okunur. Tüm detayları öğrenin, yazarın yeteneğinin sadece kitabın kendisine, tam içeriğine yardımcı olacağını hissedin. "Geçmişe bir yolculuk" (Abramov'un kendisini defalarca vurguladı), basit bir Rus insanının sorusunu bilen kişinin hayatını anlatır, bu hikaye öncelikle tarihsel bir bakış açısından ilginçtir. Sovyet hükümetinin temsilcilerinin ideolojik renklendirme ve solma eylemleri olmadan olayları anlatıyor. Öyleyse hikâyenin ömrü boyunca yazar tarafından çok takdir edildi, ancak yayınlamak için acelesi yoktu (o zamanlar resmi makamların baskısı ve kitle iletişim araçları üzerindeki baskı oldukça güçlüydü). "Geçmişe yolculuk", insanların duygularını etkileyebilecek ve eylemlerini yeniden düşünmelerini sağlayabilecek çok modern bir çalışmadır. Sadece kısa içerikte okumaya değer.

Geçmişe yolculuk (F. Abramov): kısa bir özet. Geçmişe yolculuk, köy nesnesinin türünde bir romandır 2019

Geçmişe yolculuk (F. Abramov): kısa bir özet. Geçmişe yolculuk, köy nesnesinin türünde bir romandır 2019

Related news

 • Ziraatten Sonra VakıfBank da Konut Kredilerinde İndirime Gidiyor, Peki Hangi Banka Konut Kredisinde Yüzde Kaç Faiz Uyguluyor
 • Halsizlik ve Yorgunluk
 • Kral penguenlerinin sayısında büyük düşüş

 • Geçmişe yolculuk (F. Abramov): kısa bir özet. Geçmişe yolculuk, köy nesnesinin türünde bir romandır 8

  Geçmişe yolculuk (F. Abramov): kısa bir özet. Geçmişe yolculuk, köy nesnesinin türünde bir romandır


  Geçmişe yolculuk (F. Abramov): kısa bir özet. Geçmişe yolculuk, köy nesnesinin türünde bir romandır 10

  Geçmişe yolculuk (F. Abramov): kısa bir özet. Geçmişe yolculuk, köy nesnesinin türünde bir romandır 67

  Geçmişe yolculuk (F. Abramov): kısa bir özet. Geçmişe yolculuk, köy nesnesinin türünde bir romandır 51

  Geçmişe yolculuk (F. Abramov): kısa bir özet. Geçmişe yolculuk, köy nesnesinin türünde bir romandır 7

  Geçmişe yolculuk (F. Abramov): kısa bir özet. Geçmişe yolculuk, köy nesnesinin türünde bir romandır 56

  Geçmişe yolculuk (F. Abramov): kısa bir özet. Geçmişe yolculuk, köy nesnesinin türünde bir romandır 94