Galega (ot): tıbbi özellikleri, kontrendikasyonları, yemek tarifleri 2019

Galega (ot): tıbbi özellikleri, kontrendikasyonları, yemek tarifleri 2019

Galega (ot): tıbbi özellikleri, kontrendikasyonları, yemek tarifleri 91 16.01.2019, 07:10

Galega (ot): tıbbi özellikleri, kontrendikasyonları, yemek tarifleri

Glega officinalis çok yıllık bir bitkidir.Bu baklagillerin cinsine aittir. İnsanlarda genellikle bir keçi denir. Ve hepsi bu bitkinin yiyecek olarak yetiştirilmesinden dolayı. Bu değerli bir tarım ürünüdür.galega otu tıbbi özellikleri

görünüm

Galega, tıbbi özellikleri olan bir bitkidir.Aşağıda tarif edilen, uzun ve güçlü bir bitkidir. Yükseklikte, bir metreden daha fazlasına ulaşabilir. Galeriler tek yapraklı yapraklarla karakterizedir. Bu bitkinin çiçekleri mor veya mavimsi bir renktedir. Biçimde çanlara benziyorlar. Çiçeklenmenin bir sonucu olarak, tohumların bulunduğu bir fasulye formunda bir meyve oluşur. Her iki tarafında uzunlamasına depresyonlar kaydedilmiştir. Çiçeklenme Haziran ayında başlar ve eylül ayında biter. Galega, tıbbi özellikleri uzun süredir kanıtlanmış bir bitkidir. Bitkinin lokalizasyonu için, Rusya'nın tamamında ortaya çıkar. Yüksek çalıların yanı sıra göllerin ve nehirlerin kıyısında yetişir.galega herb tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları

Bitki Özellikleri

Galega - bir bitki, tıbbi özellikleri yaygın olarakAlternatif tıpta kullanılır. Bu bitkinin birçok özelliği var. Ancak, gazlega'yı zehirli bitkilere yönlendirir. İlacın tam dozajını bilmek önemlidir. Bu nedenle, bu bitkinin yardımıyla kendi kendine ilaç tavsiye edilmez.

Gazga'nın nitelikleri nelerdir? Tıbbi özellikleri çok sayıda hastalığa karşı kullanılmasına izin veren bitki, preparatları tamamen yapmak için kullanılır. Terapötik amaçlar için hem kökleri hem de yaprakları, sapları ve bitki çiçeklerini kullanabilirsiniz. Bu bitkiden hazırlanan infüzyon, antibakteriyel, antihistamin ve diüretik etkiye sahiptir. Birçok hastalıkta yararlı галега. Tıbbi özellikleri diyabet mellitusta belirgin olan bitki, hastanın kanındaki şeker seviyesini azaltmak için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kimyasal bileşimi ve faydaları

Yapraklarda ve saplarda büyükC vitamini, karbonhidrat, tanen ve karoten miktarı. Ayrıca gazga, acı ve taneli maddeler içerir. Yüksek bir alkaloid içeriği, bitkinin değerini çok değerli kılar. Topikal uygulama ile, bu madde öğrencilerin daralmasına neden olabilir. İntravenöz basınç büyük ölçüde azalırsa, alkaloid onu istenen seviyeye yükseltir. Bu gemilerin daralmasıdır. Bu bitkinin alkaloidinin süt salgısını artırabildiğini belirtmek gerekir. Bununla birlikte, bileşen bağırsağın motor çalışmasını engeller.diyabet mellitus galega bitki tıbbi özellikleri

Gazga nerede kullanılır?

Çimen, tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonlarıNeredeyse tamamen incelenmiş olan, pek çok hastalığın tedavisi için geleneksel olmayan tıpta kullanılmaktadır. En iyi etki, bu bitkinin ilaçlarını hastalığın ilk aşamalarında kullanırsanız elde edilebilir. Emzirme döneminde genellikle bir laktagon ilacı olarak galley uygulayın. Bunun nedeni, bitkinin vücut sıvılarının hareketini önemli ölçüde iyileştirebilmesidir. Sonuç olarak, daha fazla süt üretilir.

Üzerinde uyuşturucu kullanımı olduğuna dikkat edilmelidir.Bitkinin temeli, insan karaciğeri tarafından glikojen üretimindeki artışa yol açar. Bu madde glikozun "yedekte" depolanmasından sorumludur. Galley kullanımı ile tedavi sadece bir doktor gözetiminde ve profesyonel danışmadan sonra yapılmalıdır. Bitki zehirli olduğunu ve kontrendikasyonları olduğunu unutmayın. Bitki alerjisi olan kişiler için kullanılması tavsiye edilmez.

galega bitki yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları

Glega otu: kullanışlı özellikleri ve kontrendikasyonları

Bu bitkinin yararlı özellikleri benzersizdir. Ancak, doktorlar kontrendikasyonların bir listesini gösterir. Her şeyden önce, gebe kadınlara yönelik galetalara dayalı preparatlar alınamaz. Ayrıca, bu tür ilaçlar hipotansiyon ve hipertansiyonu olanlar için kontrendikedir. Bağırsak çalışmalarında herhangi bir ihlal varsa, uyuşturucudan ilaç almayın. Diğer durumlarda, bitkinin vücut üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Ana şey, dozajı doğru bir şekilde gözlemlemek ve kendi kendine ilaç kullanmamaktır.

Diyabet mellitus için ilaç

Daha önce belirtildiği gibi, bitki çok etkilidirhastalığı tedavi ederken. Koleksiyonu hazırlamak için, 25 gram fasülye, ısırgan yaprakları ve karahindiba köklerine ihtiyacınız olacaktır. Bütün otlar ezilmeli ve sonra karıştırılmalıdır. Elde edilen bileşimin bir çorba kaşığı 200 mililitre kaynar su ile demlendirilmelidir. İlacın yarım saat boyunca infüzyonunu yapın ve ardından boşaltın. Bu ilacı 100 mililitre günde iki kez yemeklerden önce tavsiye edilir.

galega çim özellikleri

Kadırgalardan kaynatma

Gazga nasıl hazırlanır? Çimen, kuşkusuz, özellikleri, hastanın rahatsızlığı ile hasta durumunu kolaylaştırır, infüzyon ve et suyu yapmak için kullanılır. Bu tür ilaçlar belli sayıda hastalıktan kurtulabilir. Çorbayı otlardan hazırlamak için iki çorba kaşığı kıyılmış gallee ve yarım litre kaynar suya ihtiyacınız vardır. Hammaddeler su ile doldurulmalı ve daha sonra bir su banyosuna yerleştirilmelidir. Bunun için kapasite sadece emaye kullanmaktır.

Ürün 15 kapak altına kadar doldurulmalıdırdakika. Bundan sonra, et suyu filtrelenmeli ve başlangıçta hacme getirilmelidir. Bunu yapmak için, formülasyona kaynar su dökün. Her gün yemeden önce bir kaynatma yapabilirsiniz. Bu durumda, dozaj 70 mililitre geçmemelidir. İlacın miktarını arttırmak veya azaltmak, hastanın durumuna ve sadece bir uzmana danıştıktan sonra olabilir.

Galega (ot): tıbbi özellikleri, kontrendikasyonları, yemek tarifleri 2019

Galega (ot): tıbbi özellikleri, kontrendikasyonları, yemek tarifleri 2019

Related news

 • Göz çevresi şişliklerine doktor mucizesi
 • Doğal Saç Uzatma Maskesi
 • Öğrencileri AKP Bayraklarıyla Açılışa Götüren Milli Eğitim Müdürüne Soruşturma

 • Galega (ot): tıbbi özellikleri, kontrendikasyonları, yemek tarifleri 23

  Galega (ot): tıbbi özellikleri, kontrendikasyonları, yemek tarifleri


  Galega (ot): tıbbi özellikleri, kontrendikasyonları, yemek tarifleri 80

  Galega (ot): tıbbi özellikleri, kontrendikasyonları, yemek tarifleri 4

  Galega (ot): tıbbi özellikleri, kontrendikasyonları, yemek tarifleri 99

  Galega (ot): tıbbi özellikleri, kontrendikasyonları, yemek tarifleri 93

  Galega (ot): tıbbi özellikleri, kontrendikasyonları, yemek tarifleri 58

  Galega (ot): tıbbi özellikleri, kontrendikasyonları, yemek tarifleri 62