Güzellik Nedir 2019

Güzellik Nedir 2019
Güzellik Nedir


Güzellik Nedir ?

Güzellik Nedir ?

Herkesin beğendiği şey, farklı olduğu için de göreceli bir kavramdır. İnsanlar ise güzellikleri seyretmektedirler.

Felsefede güzellik,oldukça farklı açıklanmaktadır. Filozoflar farklı açılardan bakmaktadırlar. Örneğin Pisagor’a göre güzelliğin kaynağı sayılardan oluşur. Güzellik Varoluştan zaten ola bir şeydi. Sokrates’e göre ise; güzel olan şey herkes için görecelidir. Her şey uyum sağlamış olduğu amaç ve ilişki sayesinde güzel olmaktadır.

Hepimiz, farklı zevklere ve farklı kişilik, farklı özelliklere sahibiz. Kimimizgöz rengigüzeldir. Kimimiz in yüzü güzeldir. Kimimizin saçı güzeldir. Kimimizin ise sesi güzeldir. Allah herkese farklı güzellik ve farklı özellikler vermiş. Birde farklı zevkler vermiş. Herkesin beğendiği şey farklıdır. Filozoflar için farklı bizler için farklıdır güzellik.

Bizler için tatilin güzelliği farklıdır, rengin güzelliği farklıdır, yemeğin güzelliği farklıdır yani kısacası her şeyin güzelliği farklıdır.

Kendi kişisel değerlerimiz doğrultusunda güzellik farklıdır. Mesela zenci bir bebeği dahi sevimli bile olsa zenci değil isek beğenmeyebiliriz. Zenci olmayan kişi  de beyaz bir bebeği sevimli olsa bile beğenmeyebilir.

Kime sorsanız güzellik nedir diye her kes başka bir şey anlatır öyle değil mi… Kimi yüz güzelliğini kimi manzara güzelliğini söyler. Bu bağlamda güzellik değişken kavram olmaktadır.

Filozoflarbaşka diyor, kişiler başka diyor güzellik nedir deyince herkesten başka şeyler çıkıyor. O halde güzellik herkese göre farkı olan ve herkeste hayranlık uyandıran bir kavramdır. Ama herkesten etki aynı hayranlık ve beğenmeyebiliriz etkisidir.  Tartışılmaya geldiği zaman ise ne kadara faklı sonuçlar ortaya çıktı öyle değil mi? Şimdi birde kendinize sorun güzellik nedir diye? Bakalım sizin cevabınız ne olacak.

Önemli olan güzel dediklerimiz her şeyin hayatın bir parçası olduğunu düşünüp, her şeyin kıymetini bilmek ve hayatı da seçmektir. Hayat çok güzel ve hiçbirimiz ölümsüz değiliz. Hayatın  güzelliklerini sevmek ve her şeyden önemlisi de kendimizi sevmek. Güzellik hayat ile birlikte ve siz ve sevdikleriniz ile birlikte vardır. Değil mi… o halde mutlu güzel bir hayat dileriz hepimize…. Barış dolu, kardeşlik dolu, güzelliklere dolu hayatınız olması dileği ile, güzel günler dileriz.

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizde saç modelleri, saç modellerine dair ipuçları ve saçlarınıza nasıl model vermelisiniz hakkında bilgiler verilmektedir.


Güzellik Nedir 2019

Güzellik Nedir 2019

Related news Güzellik Nedir



Güzellik Nedir


Güzellik Nedir


Güzellik Nedir


Güzellik Nedir


Güzellik Nedir


Güzellik Nedir