Göz Farı Nasıl Seçilir 2019

Göz Farı Nasıl Seçilir 2019
Göz Farı Nasıl Seçilir


Göz Farı Nasıl Seçilir?

Dilek Yurdakul
Göz Farı Nasıl Seçilir?

Başarılı bir göz makyajı için far seçimi çok önemli. Kıyafetiniz yaptığınız makyaj için belirleyici olsa da makyaj çantanızda olması gereken renkleri seçerken bazı noktaları göz önünde bulundurmalısınız.

Göz farları gözü vurgulayarak bakışlara derinlik vermeyi amaçlar. Doğru renk tonunu bulabilmek için göz renginizi temel almalısınız. Göz renginize göre size en çok yakışan renkler karşınızda.

Kahverengi Gözler

Far seçiminde kahverengi gözler için sınırız seçenek var demek yanlış olmaz. Kahverengi nötr bir renktir. Birçok renkle beraber uyum içerisinde kullanılabilir. Bronz, şeftali, mor, mavi ve yeşil tonları günlük makyaj için ideal. Daha farklı bir görünüm için turkuazı da deneyin.

Kahverengi gözlerinizi yine kahverengi tonlar kullanmak sıkıcı bir seçim olabilir. Gözlerinize farklı bir ışıltı yakalamak için bronz ve karamel tonlarını deneyebilirsiniz. Böylece kahverengi irise kahverengi gölge vererek bakışlarınızın donuk ve tek düze görünmesini önleyebilirsiniz. Yoğun buğulu bakışlar için mat koyu mavi ya da mat yeşil tonlarını toprak tonlarıyla kombinleyip kullanabilirsiniz.

Mavi Gözler

Mavi soğuk tonlardan biridir. Altın, bronz, pembe, bakır, şampanya, bej ve şeftali gibi sıcak tonlar bu göz rengi için en ideal tonları oluşturur. Mavi gözlerin ışıltısını geri planda bırakmamak için kirpik dipleri boyunca çok koyu renkler kullanmamaya dikkat edin.

Yeşil Gözler

Yeşil gözlere en çok yakışan renklerin başında mor geliyor. Göz kapağının ortasına süreceğiniz mor renk ile bakışlarınıza anında farklı bir hava yakalayabilirsiniz. Mor favori renklerinizden biri değilse kızılımsı kahveler de başka bir alternatif. Yalnız bu renkleri kullanırken gözün tamamını tek bir renk ile boyamak yerine birkaç farklı tonla beraber kombinlemeyi unutmayın.

Sepya, mor, pembe, gül kurusu tonlarının yeşil gözler ile oluşturduğu kontrastı çok seveceksiniz. Uyum konusunda tereddütünüz varsa doğadaki çiçek kombinlerini düşünün

Ela Gözler

Ela gözler, irisin içerisindeki farklı renklerden dolayı ayrı bir yerde bulunur. Altın, gri, yeşil ve kahverengi tonlarının bir arada olduğu ela gözler için, seçtiğiniz renge göre göz renginizi değiştirebilirsiniz. Yeşil renk tonları gözlerinizin yeşil görünmesini sağlarken, kahverengi göz makyajı ile anında kahverengi gözlere sahip olabilirsiniz.

Gri, pembe, bordo, koyu mor, sarımsı kahveler sizin renginiz. Ela gözlerin doğal güzelliğini oraya çıkartmak için haki, gri ve kırık beyaz, yoğun bir makyaj için bordo tonlarını deneyebilirsiniz.


Göz Farı Nasıl Seçilir 2019

Göz Farı Nasıl Seçilir 2019

Related news Göz Farı Nasıl SeçilirGöz Farı Nasıl Seçilir


Göz Farı Nasıl Seçilir


Göz Farı Nasıl Seçilir


Göz Farı Nasıl Seçilir


Göz Farı Nasıl Seçilir


Göz Farı Nasıl Seçilir