Göz şekli ve makyajıGöz şekli ve makyajı
Göz şekli ve makyajı

Göz şekli ve makyajı

Her insanın bireysel göz şekli vardır. Ruhun aynaları büyük ya da küçük, yakın ya da derin ayarlanmış, dar ya da geniş. Doğal olarak, gözlerin şekli dekoratif kozmetik yardımıyla kolayca ayarlanabilir. Bu makaleden nasıl yapabileceğinizi öğreneceksiniz.

Göz şekliGözlerin şeklini makyaj yapmak için çok az zamana ihtiyacımız olacak. Ne tür gözlerin olduğunu saptamanız yeterlidir.

Küçük gözleriniz varsa, diğer yüz özellikleriyle uyumluluk bakımından önemli ölçüde daha küçüktürler.

Eğer dış bükeyse, diğer yüz özelliklerine kıyasla belirgin şekilde egemenlik gösterirler.

gözlerin birbirine yakınsa, birinden diğerine uzaklığı gözlerin boyutundan daha azdır ve derin kümesi ise açık olduklarında, onlar görünür katlama çizgisi olmayacaktır.

Göz şekli ve makyajı

1. Gözleri kapatın. Bunları çıkarmak ve onları daha belirgin yapmak için gözün dış köşesini ve iç kısımı aydınlatmak için seçmeniz gerekir. Gözün iç köşesi açık gölgelerle ve dış köşede - koyu renklerle vurgulanır. Kalem üst göz kapağı çizin. Alt göz kapağının dışından bir üçüncü kalemle renklendirmek mümkündür. Toplu maskara kirpiklerin üzerinde tutun.

Göz şekli ve makyajı2. Derinden dikilmiş gözler. Bu makyajda, üst göz kapağını seçmeniz gerekir. Bunu yapmak için, tüm göz kapağı ışık gölgelerine tamamen ve orta tonların gölgelerinin gözlerin konturu boyunca ve yukarı doğru katın üzerinde uygulayın. Karanlık gölgeler gözlerin iç köşesine uygulanabilir. Maskara uygulamadan önce saç büyümesinin sınırı boyunca kalem alt göz kapağı seçin.

3. Gözler sarkmış göz kapakları ile. Makyajı kalemle başlatalım: üst göz kapağını çok ince ve parlak bir kurşun kalemle çizelim. Öğrenci düzeyinde hattı tamamen silin. Karanlık gölgeler, yaklaşan çağın dış köşesine ve bölgesine, hafif olanları ise içteki karanlık gölgeler uygulanacaktır. Maskara sadece üst kirpiklere uygulanmalıdır.

Göz Makyajı4. Genişçe ayarlanmış gözler. Aralarındaki mesafeyi görsel olarak azaltmak için göz kapaklarının iç köşelerinde koyu gölgeler kullanın. Gözün dış köşesinde, orta tonlarda tonları uygulayın ve yüzyılın üst kısmında - karanlık. Işık gölgeleri yalnızca üst göz kapağının ortasında kaşın altına uygulanır. Göz kapağını alt ve üst göz kapaklarına kullanabilirsiniz. Rasgar uygulamak için kalır.

Gözlerin şeklinin kaşların şekliyle ayrılmaz şekilde bağlantılı olduğunu unutmayın, bu yüzden kaşlarınızı zamanında ayarlayın. Göz köşesinden kaşlara doğru düz bir çizgi çizin. Bu, kaşın başlangıcı noktası olacak.

5. Dışbükey gözler. Bu durumda, mobil göz kapağında ve gözün iç köşelerinde karanlık gölgeler uygulamak gerekir. Mobil çağın ortasında, ışık gölgelerini çevirin. Eğer podvodku kullanırsanız, onu tutacağınız çizgi kirpiklerle birleşmelidir. Maskara uygulayın.

6. Küçük gözler. Onları arttırmak için gözün orta kısmına dikkat etmelisiniz. Üst göz kapağı kalın bir çizgi çizer. Alt göz kapağı hafifçe bronz veya bej bir kalem getirir, ışık gölgeleri ile kaydırın. Maskara uygularken, merkeze daha fazla ses ekleyin.

Bence şu an sizin için hangi makyajın doğru olduğunu biliyorsunuz ve sadece karşı konulmaz hale gelebilirsiniz.

Göz şekli ve makyajıGöz şekli ve makyajı

Related news

 • Zeytinyağlı Patlıcan Yemeği Yapımı Videısu
 • Saray Köftesi Tarifi
 • Sebzeli Kuzu Kaburga Tarifi Videosu
 • Saça zarar veren modeller
 • Sims 2: İş tanım

 • Göz şekli ve makyajı

  Göz şekli ve makyajı


  Göz şekli ve makyajı

  Göz şekli ve makyajı

  Göz şekli ve makyajı

  Göz şekli ve makyajı

  Göz şekli ve makyajı

  Göz şekli ve makyajı

  Göz şekli ve makyajı

  Göz şekli ve makyajı

  Göz şekli ve makyajı

  Göz şekli ve makyajı

  Göz şekli ve makyajı

  Göz şekli ve makyajı