Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir: Göz Altı Morlukları İçin Bitkisel ÇözümlerGöz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir: Göz Altı Morlukları İçin Bitkisel Çözümler
Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir: Göz Altı Morlukları İçin Bitkisel Çözümler


Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir: Göz Altı Morlukları İçin Bitkisel Çözümler

göz altı morlukları için bitkisel çözümler

göz altı morlukları için bitkisel çözümler

Göz altı morluklarına doğal çözüm önerileri şunlardır:

Göz altı morlukları nasıl geçer: Göz altı morluklarına doğal çözüm:

1. Göz altı morluklarını ne geçirir: Gül suyu

– Gül suyu göz altlarını yatıştırmaya yardımcı olur ve cildin daha genç kalmasını sağlar. Düzenli olarak uygulandığında kısa sürede koyu halkaların hafiflemesine yardımcı olur.

Uygulanışı:

– Gül suyu pamuk yardımı ile göz altlarına uygulanabilir. 15 dakika kadar göz altlarında bekletilir ve durulama gerektirmez.

– Bu işlem her gün birkaç kez yapılabilir.

2. Göz altı morlukları için maske: Salatalık

– Salatalık cilt bakımında kullanılan en etkili çözümlerden biridir. Cildi besler ve nemlendirir. Aynı zamanda koyu halkaların azalması için de kullanılabilir.

Yöntem – 1:

– Bir adet taze salatalık kalın dilimler haline kesilir. Ardından 30 dakika kadar buzdolabında bekletilir. Soğuk salatalık dilimleri göz altlarına doğrudan uygulanır.

– Yaklaşık 10 ya da 15 bekletilir ve gözler su ile durulanır.

– Bu uygulama her gün düzenli olarak yapılmalıdır.

Yöntem – 2:

– Eşit miktarda (bir çay kaşığı), limon suyu ve salatalık suyu karıştırılır. Bu karışım etkilenen alanlara pamuk yardımcı ile uygulanır. Yaklaşık 15 dakika kadar ciltte bekletilir. Ardından normal su ile durulanır.

– Bu işlem günde 1 kez düzenli olarak yapılmalıdır. Birkaç hafta içerisinde olumlu sonuçlar görülecektir.

3. Göz altı morlukları için doğal maske: Badem yağı

– Badem yağı cildi gençleştirir ve kırışıklıkları engeller. Aynı zamanda göz altlarındaki koyu halkalar için de kullanılabilir.

Uygulanışı:

– Küçük bir miktar badem yağı her gece yatmadan önce koyu halkaların üzerine uygulanır. Bir süre göz çevresine masaj yapılır. Gece bu şekilde bekletilir ve ertesi sabah ılık su ile durulanır.

– Her gün düzenli olarak uygulandığında istenilen sonuçlar alınacaktır.

4. Göz altı morluklarına en iyi çözüm: Limon suyu

– Limon suyu içerdiği C vitamini ile cilt yapısını korur ve bağışıklığı artırır. Koyu halkaların azaltılmasında son derece etkilidir.

Yöntem – 1:

– Birkaç damla limon suyu pamuk yardımı ile göz altlarına uygulanır. 10 ila 15 dakika bekletilir ardından suyla durulanır.

– Hassas ciltlerde su ile karıştırılarak kullanılmalıdır.

Yöntem – 2:

– Bir yemek kaşığı limon suyu, 2 ya da 3 yemek kaşığı domates püresi, un ve bir tutam zerdeçal tozu iyice karıştırılır. Hamur haline getirilen karışım cilde uygulanır. Bir süre cilde hafifçe masaj yapılır.

– Ciltte yaklaşık 10 ila 15 dakika kadar bekletilir ve ardından su ile durulanır.

– Bu işlem haftada iki ya da üç kere düzenli olarak uygulanmalıdır. Cilt tonunu dengelemeye yardımcı olurken aynı zamanda kırışıklıkları da engeller.

5. Göz altı morluklarına patates

– Göz altındaki koyu halkalar için uygulanan bir diğer çözüm çiğ patatestir. Patates cildi besler ve koyu lekeleri hafifletir.

Uygulanışı:
– Patatesler rendelenir. Ardından buzdolabında bekletilir ve soğutulur. Suyu sıkıldıktan sonra pamuk yardımcı ile göz çevresine uygulanır.

– Yaklaşık 10 ya da 15 dakika kadar ciltte bekletilir ve ardından soğuk su ile durulanır.

6. Göz altı morluklarına iyi gelen bitki: Zerdeçal

– Zerdeçal da koyu halkalar için kullanılan çözümlerden biridir. Etkili anti enflamatuar ve anti oksidan özellikleri vardır.

Uygulanışı:

– 1/2 çay kaşığı zerdeçal tozu ile biraz ananas suyu karıştırılır. Bu karışım hamur haline getirildikten sonra cilde uygulanır. 10 dakika kadar ciltte bekletilir ve ardından ılık su ile durulanır.

7. Göz altı morluklarına iyi gelen şeyler: Domates

– Domates cilt rengini açan özellikler içerir. Bu özelliği ile göz altındaki koyu halkalar için de kullanılabilir.

Yöntem – 1:

– Eşit miktarda (bir çay kaşığı) domates suyu ve limon suyu karıştırılır. Bu karışım bir pamuk yardımı ile cilde uygulanır. 10 dakika kadar ciltte bekletilir ve ardından ılık su ile durulanır.

– Bu işlem günde iki kez düzenli olarak yapılmalıdır.

Yöntem – 2:

– Birkaç nane yaprağı, bir çay kaşığı limon suyu ve bir tutam tuz kile karıştırılarak domates suyu düzenli olarak tüketilebilir.

8. Göz altı morluklarını ne giderir: Elma

– Elma cilt tonunu hafifletmeye yardımcı olurken aynı zamanda koyu lekeleri de azaltır. Tannik asit içerir. Ayrıca suda eriyen vitamin B ve C ile potasyum da içermektedir. Bu içeriği ile cildi besler.

Yöntem – 1:

– Bir adet olgun elma kalın parçalar halinde kesilir. Ardından göz çevresine uygulanır. 30 dakika kadar bekletilir ve ardından soğuk su ile durulanır.

– Düzenli olarak koyu halkalara uygulandığında hızlı bir şekilde iyileşme sağlar.

Yöntem – 2:

– Bir adet yeşil elma yumuşayana kadar kaynatılır. Ardından püre haline getirilir ve soğuması beklenir. Göz çevresine uygulanır ve 30 dakika kadar bekletilir.

9. Göz altı morarmasına ne iyi gelir: Soğuk kompres

– Soğuk kompres de göz altlarındaki koyu halkalar için önerilen çözümler arasındadır. Şişlikleri azaltır ve kan damarlarını daraltır.

Yöntem – 1:

– Soğuk su ile ıslatılan bir bez gözlere kompres olarak uygulanır. Günde 2 ya da 3 kez düzenli olarak uygulanması önerilir.

Yöntem – 2:

– Birkaç adet buz küpü beze sarılır. Bu bez kompres olarak gözlere uygulanır.

10.Göz altı morarması için ne yapılır: Nane yaprakları

Yöntem – 1:

– Birkaç taze nane yaprağı ezilir. Hamur haline getirilir. Göz altlarına uygulanır. 5 ya da 10 dakika kadar ciltte bekletilir. Ardından cilt soğuk bir bez ile silinir.

Yöntem – 2:

– Birkaç adet taze nane yaprakları ezilir. Hamur haline getirilir. Ve bir yemek kaşığı domates suyu ile karıştırılır. Bu karışım cilde uygulanır. Bir süre bekletilir ve su ile durulanır.

11. Portakal suyu ve gliserin

– Portakal suyu ve gliserin karışımı koyu halkalar için kullanılan en etkili çözümlerden biridir. Cildi besler ve nemlendirir.

Uygulanışı:

– Taze portakal suyu ve az miktarda gliserin karıştırılır. Bu karışım pamuk yardımı ile cilde uygulanır. Bir süre ciltte bekletilir ve ardından normal su ile durulanır.

– Her gün düzenli olarak uygulanması önerilir.

12. Beslenme düzeni

– Cilt sağlığını korumak ve koyu halkalardan kurtulmak için beslenme düzenine de dikkat edilmelidir. Su içeriği yüksek olan besinler özellikle tüketilmelidir.

– Renkli meyveler ve yeşil sebzelerin bol bol tüketilmesi önerilir.

– Yoğurt, brüksel lahanası, salatalar, yağsız süt ürünleri, işlenmemiş tahıllar, mercimek ve fasulye gibi besinler de beslenme düzenine eklenmelidir.

Koyu halkaları azaltmak için ipuçları:

– Cilde düzenli olarak E vitamini yağı uygulanabilir.

– Kaşık uygulaması hem basit hem de etkili bir uygulamadır. Mutlaka denenmesi önerilir.

– Her gün yeteri kadar uyunmalıdır. 7 ila 8 saat uyunması önerilir. Uykusuzluk da göz altında koyu lekelere neden olmaktadır.

– Her gün egzersiz yapılmalıdır. Özellikle yoga, meditasyon, nefes egzersizleri gibi teknikler yapılabilir.

– Kullanılan kozmetik ürünlere dikkat edilmelidir. Alkol içeren ve cildin yağ dengesini bozan ürünler kullanılmamalıdır.

– Badem içeren kremler cildi beslediği için kullanılabilir.

– Cilt maskeleri uygulanırken göz çevresine uygulanmaması gerektiği unutulmamalıdır.

– Düzenli olarak gözler sıcak su ile yıkanmalıdır. Bu uygulama kan dolaşımını düzenler ve cildi yatıştırır.

– Genel sağlığın yanı sıra cilt sağlığını da olumsuz etkileyen alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durulmalıdır.

Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir: Göz Altı Morlukları İçin Bitkisel ÇözümlerGöz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir: Göz Altı Morlukları İçin Bitkisel Çözümler

Related news Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir: Göz Altı Morlukları İçin Bitkisel ÇözümlerGöz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir: Göz Altı Morlukları İçin Bitkisel Çözümler


Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir: Göz Altı Morlukları İçin Bitkisel Çözümler


Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir: Göz Altı Morlukları İçin Bitkisel Çözümler


Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir: Göz Altı Morlukları İçin Bitkisel Çözümler


Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir: Göz Altı Morlukları İçin Bitkisel Çözümler


Göz Altı Morluklarına Ne İyi Gelir: Göz Altı Morlukları İçin Bitkisel Çözümler