Gölet Kompresörü: tanımı, çeşitleri, teknik özellikleri ve yorumları 2019

Gölet Kompresörü: tanımı, çeşitleri, teknik özellikleri ve yorumları 2019
19.07.2019

Gölet Kompresörü: tanımı, çeşitleri, teknik özellikleri ve yorumları 92

Gölet Kompresörü: tanımı, çeşitleri, teknik özellikleri ve yorumları

Yapay bir göletin veya göletin organizasyonudacha bölümü - operasyonun kendisi basit değildir. Ancak bu etkinliğin başarılı bir şekilde tamamlanmasıyla bile ellerinizi katlamamalısınız. Bir su adasının operasyonu sırasında, optimal biyolojik durumunu korumak için çok çaba gösterilmesi gerekecektir. Bu durumda esas olan, oksijen ile zenginleştiren havuz için kompresördür. Ancak, bu, bu tür ekipmanların çözdüğü görevleri kapsamaz.

Kompresör nedir?

gölet kompresörü

Özünde, hidroliktip pnömatik aletler alanında yaygın olan klasik hava kompresörleri bir türüdür. Sadece bu durumda arz nesnesi bir havuzdur. Plastik modeller de bulunsa da ünitenin gövdesi genellikle paslanmaz metalden yapılır. İçinde hava akımlarının sirkülasyonu için bir güç üreten bir elektrik motoru var. Gölet için kompresörün elektrikle beslendiğine dikkat etmek önemlidir, bu yüzden önce güç kaynağına erişim hakkında düşünmelisiniz. Ek olarak, çalışma modellerinin rahatlığı için cihazın fiziksel kullanımını kolaylaştıran ek cihazlarla donatılabilir. Kalan teknik özellikler, fonksiyonel içeriğin yanı sıra belirli bir değişiklikle belirlenir.

Bir havuz için kompresörün fonksiyonları

gölet kompresör fiyatı

Hava kompresörleri için ana görevSu kütleleri zaten oksijen sağlama fonksiyonundadır. Ve bunun gerekliliği hem yaz hem de kış aylarında ortaya çıkıyor. Yaz aylarında, ünite su katmanlarını da karıştırır, alt suları yukarı doğru yükseltir. Yani, kurulum suyun durgunlaşmasına izin vermez, bu da diğer yararlı faktörleri içerir, bunlar arasında alglerin aşırı yayılmasından ve organik maddelerin ayrıştırılmasından arındırılır. Suyun donması sırasında, havuz için kompresör tarafından gerçekleştirilen fonksiyonların önemi özellikle önemlidir. Kışın buz tabakası nedeniyle, suyun oksijenle doğal şekilde durması. Buna karşılık, kompresör, balıkların tam yaşamsal aktivitesi için varlığının basitçe gerekli olduğu boşaltma deliğinin durumunu korur. Sonuç olarak, ekipman havuzun optimal biyolojik ve mikro iklim dengesini düzenlemeye izin verir.

Kurulum türleri

bir havuz için havalandırma kompresörü

Bugüne kadar üreticiler üretiyorÜç tip bir havuz için kompresör tesisleri - yüzey, enjektör ve alt. İlk seçenek yüzeyde yer alır ve su sıçramasına neden olur. Sonuç olarak, rezervuarın oksijenle zenginleştirilmesi gerçekleşir. Ancak bu durumda ciddi bir dezavantajı hesaba katmak gerekir - bu tür modeller iş sürecinde yüksek sesle hışırdama. Enjektör ünitesi neredeyse sessizdir. Özelliği, havaya girerek suda emilme yeteneğinde yatmaktadır. Bir havuz için böyle bir kompresör, düşük verimlilik ile karakterize edilir, ancak büyük enerji kaynakları gerektirir. Alt modeller nispeten yeni bir gelişmedir. Adından da anlaşılacağı gibi, bunlar en alt kısımda kurulur ve ardından yoğun karıştırma yapılır. Bu tür tesisler havalandırma açısından en üretken, aynı zamanda diğer tiplerden daha pahalıdır.

Ana Özellikler

Kompresörlerin operasyonel yetenekleri belirlenir.çeşitli teknik parametreler. Her şeyden önce, bu güç. Ortalama 60-80 watt. Bu aralıkta, agregalar 60-70 l / dak kapasite sağlayabilmektedir. Küçük bir bahçe havuzu için bu yeterli olacaktır. Ayrıca, kurulum türüne bağlı olarak, boyutlar ve ağırlık önemli olabilir. Son özellik olarak, ev tipi bir havuz için bir hava kompresörü yaklaşık 7-10 kg ağırlığında olabilir. Yani, özel bir platform üretim ünitesinin emniyetli kurulum için gerekirse gerekebilir, ama tekrar basitçe suya dalmış modeller de vardır.

bir havuz için hava kompresörü

Üreticilerin görüşleri

Kompakt, hafif ve aynı zamandaÜretim birimleri Pondtech markası altında üretilmektedir. Şirket bahçe alanları için hidrolik ekipman üretiminde uzmanlaşmıştır, bu nedenle havalandırıcılar ve kompresör istasyonları için aksesuar bulabilirsiniz. AirMac ürünleri tarafından da birçok olumlu geri bildirim alınmaktadır. Bu durumda hava iyonizasyon fonksiyonunun en son teknolojik çözümlerinin uygulanması hakkında konuşabiliriz. AIRWATER tarafından gölet havalandırması için bir niteliksel kompresör sunulmaktadır. Bu tür sistemlerin sahiplerine göre, teknik, su katmanlarının gürültüsüz, derin ve yoğun bir şekilde karıştırılmasını en az bir enerji harcayarak gerçekleştirir. Ayrıca AIRWATER ailesinde, tesisin biyolojik özelliklerinin çok işlevli bir şekilde yönetilmesini sağlamak için oluşturulmuş karmaşık çözümler bulunduğunu da belirtmek gerekir.

Kendi elleriyle gölet kompresörü

Bir havuz için kompresör nasıl yapılır?

Genellikle ev ustaları bu görevipompayı boşaltmaya yardım et. Bu arada, en iyi havalandırma etkisini elde edecek şekilde doğrudan suda kullanılabilir. Aslında, üretim iki hortumun pompa istasyonuna bağlanmasıyla gerçekleştirilir, bunlardan biri bir çeşit difüzör işlevini yerine getirir. İkincisi ise, tersine eylem için bir kanal görevi görecektir. Esas olan, drenaj pompasının tasarımı ile böyle bir konfigürasyon sağlayabilmesidir. Havuz için böyle bir kompresörün tam kullanılmasına izin veren bir nüans daha var. Ellerinizle gölette bir metal kiriş monte etmek zor değildir. Su kütlesinin oksijen ile zenginleştirilmesi bakımından yapının daha avantajlı bir şekilde konumlandırılması gerekli olacaktır.

Sonuç

kış için gölet kompresörü

Görünüşe göre, göletin çalışması cidditeknik eğitim. Ve bu da su filtrasyonu için amaçlanan diğer hidrolik ekipman türlerini saymıyor. Ancak her halükarda, bu tür çabalar hem dekoratif bakış açısından hem de biyolojik bakış açısından haklı çıkarlar. Başka bir şey ise, olayın başarısının, belirli bir kompresörün bir gölet için sahip olduğu kalite özelliklerinden etkilenmesidir. Etkin havalandırmaya izin verecek modellerin fiyatı en az 5 bin ruble. Maliyet arttıkça, performans kapasitesi de artacaktır, ancak ev içi kullanım için ortalama işletme parametreleri yeterli olacaktır. Ayrıca, düzenli olarak temizlenmesi gereken, hasar için kontrol edilen ve güç ünitesinin çalıştığı ünitenin bakım nüanslarını da unutmayın.

Gölet Kompresörü: tanımı, çeşitleri, teknik özellikleri ve yorumları 2019

Gölet Kompresörü: tanımı, çeşitleri, teknik özellikleri ve yorumları 2019

Related news

 • Birce Akalay Kimdir Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi
 • Mumu Özeti Turgenev IS
 • Almanya Bundesliga
 • Kampın benzersiz komik sahneleri
 • Pürüzsüz yüz nasıl olur ile Etiketlenen Konular

 • Gölet Kompresörü: tanımı, çeşitleri, teknik özellikleri ve yorumları 96

  Gölet Kompresörü: tanımı, çeşitleri, teknik özellikleri ve yorumları


  Gölet Kompresörü: tanımı, çeşitleri, teknik özellikleri ve yorumları 2

  Gölet Kompresörü: tanımı, çeşitleri, teknik özellikleri ve yorumları 71

  Gölet Kompresörü: tanımı, çeşitleri, teknik özellikleri ve yorumları 26

  Gölet Kompresörü: tanımı, çeşitleri, teknik özellikleri ve yorumları 81

  Gölet Kompresörü: tanımı, çeşitleri, teknik özellikleri ve yorumları 46

  Gölet Kompresörü: tanımı, çeşitleri, teknik özellikleri ve yorumları 1

  Gölet Kompresörü: tanımı, çeşitleri, teknik özellikleri ve yorumları 100

  Gölet Kompresörü: tanımı, çeşitleri, teknik özellikleri ve yorumları 98

  Gölet Kompresörü: tanımı, çeşitleri, teknik özellikleri ve yorumları 76

  Gölet Kompresörü: tanımı, çeşitleri, teknik özellikleri ve yorumları 72

  Gölet Kompresörü: tanımı, çeşitleri, teknik özellikleri ve yorumları 73

  Gölet Kompresörü: tanımı, çeşitleri, teknik özellikleri ve yorumları 22

  Gölet Kompresörü: tanımı, çeşitleri, teknik özellikleri ve yorumları 74

  Gölet Kompresörü: tanımı, çeşitleri, teknik özellikleri ve yorumları 16