Freze masası - kendimizi üretiyoruz 2019

Freze masası - kendimizi üretiyoruz 2019

Freze masası - kendimizi üretiyoruz 66 06.02.2019, 18:21

Freze masası - kendimizi üretiyoruz

Manuel freze ile çalışmak çok uygun,özel bir desteğe sabitlendi. Bu koşullar altında, elinde tutarken, yalnızca tehlikeli ve bazen imkansız olan çeşitli işleri yapmak mümkündür. Geniş bir freze masası seçeneği mevcuttur. Bu cihaz, marangozluk işleri için önemlidir.

freze masası

En basit tasarım

Kendi elinizle bir freze masası yapabilirsiniz. Bunun için levhalara, lamine MDF'ye (kontrplak), kontrplak, vidalara, yapıştırıcıya, freze bıçağına, jig testere ihtiyacınız var. Freze masası oldukça basit bir tasarıma sahiptir. Onun için, enine kesiti 50x100 mm olacak şekilde panolar hazırlamalısın. Vidalarla bağlanmaları gerekir. Bu sayede inşaat rafları imal edilecek.ev yapımı freze masası Kapak ve ayarlanabilir araba, laminant MDF ve huş kontrplaktan yapılmıştır.

Sonra, taban plakası için bir kapak yapmanız gerekir. Taban plakası farklı çaplarda freze bıçakları için yapılan deliklerle hazırlanır. 90 derecelik açıyla arka duvarın dikey ve yatay bölümlerini birbirine bağlar. Ayrıntılar, ödenek ile kesilir. Kenarlar bir frezeleme makinesiyle işlenir. Kapağın arka tarafında, değirmenin işini kontrol etmek için gerekli diyafram açıklığı kesilir. Bir yedek blok içeriyor. Bundan sonra, kapak arka duvara yapıştırılır.

Aynı levha bölümünde 50x100mm tutkalla birlikteve vidalar, kapağı güçlendirmek için bir çerçeve gerekir. Düz bir yüzeyde toplanmalıdır. Bitmiş kapak çerçeveye sabitlenir. Masa üstü çalışma yüzeyinde, taban plakası için bir girinti seçilmiştir. Çentik derinliği kalınlığına karşılık gelmelidir. Böylece taban plakası tüm yüzey ile aynı hizada olacaktır. Makina altındaki niş açmada Jigsaw kesilmiş. Alt plakada mekanizma sabitlenir ve deliğe indirilir. Açılışın duvarları ile makine arasında bir boşluk olmalıdır. Bundan sonra, yüzey boyunca bir oluk yapılır - bir "kuşburnu" ve bir çerçeve ile birlikte bir kapak sabitlenir. Kendi elleriyle freze tablası hazır.

Tablo-bordür

Mükemmel bir ev yapımı freze tablası sunarbir Amerikan zanaatkârı. Yapımı el arabasıdır. Tezgah, bu cihazın temelini oluşturmaktadır. Altındaki niş içinde, tahta tozu emme rolünü oynayan bir elektrikli süpürge sağlanır. Nişin yan duvarları aleti depolamak ve elektrik panosunu yuvalarla sabitlemek için kullanılır.

kendi ellerinizle freze masası Freze masasının boyutları 600x950 mm'dir. Bir kaldırma mekanizması ve toz toplayıcılar için farklı çaplarda iki delik bulunan freze panelinin altında dikdörtgen bir delik vardır. Kaldırım taşının uzun kenarına, masanın bükülmesine izin vermeyecek 100x100 mm destek astar takılmıştır. Tablonun yan duvarlarından biri sökülebilir montajı kolaylaştırmak için yapılmıştır.

Referans için bir delik seçmek içinCihazdaki yönlendirici paneli, yüzey üzerine koymak ve kılavuz panelleri destek panelinin çevresi boyunca vidalamak gerekir. Bu çubuklarda jig testereleri delikten kesilmelidir. Toz toplayıcı açıklığına bir elektrikli süpürge hortumu bağlanır. Toz toplayıcısına toz, özel olarak yapılmış bir duralumin plakası tarafından yönlendirilir. Ayrıca, freze tablası, çeşitli freze kesiciler için değiştirilebilir kesici uçlara sahip bir kılavuz cetveli ile donatılmıştır. Genel olarak, bir bordür şeklinde yapılan bu cihaz çok değerli ve düşünceli bir tasarımdır.

Freze masası - kendimizi üretiyoruz 2019

Freze masası - kendimizi üretiyoruz 2019

Related news

 • Galeta Unlu Çıtır Tavuk Yapılışı
 • Erkeği Kendine Aşık Etmenin Yolları Nelerdir
 • Lana Del Rey Şarkıları
 • Londra Ekonomi Okulu (LSE)

 • Freze masası - kendimizi üretiyoruz 99

  Freze masası - kendimizi üretiyoruz


  Freze masası - kendimizi üretiyoruz 5

  Freze masası - kendimizi üretiyoruz 72

  Freze masası - kendimizi üretiyoruz 52

  Freze masası - kendimizi üretiyoruz 91

  Freze masası - kendimizi üretiyoruz 11

  Freze masası - kendimizi üretiyoruz 68