Fransız kamyon Renault Mascott (Renault Mascot): özellikler, paketler, yorumlar 2019

Fransız kamyon Renault Mascott (Renault Mascot): özellikler, paketler, yorumlar 2019
23.09.2019

Fransız kamyon Renault Mascott (Renault Mascot): özellikler, paketler, yorumlar 71

Fransız kamyon Renault Mascott ("Renault Mascot"): özellikler, paketler, yorumlar

Genellikle küçük ticari araçlar satın alırkenbir marka - iç veya "ino" seçilmesi sorusu mu? Birçok yerli "GAZelle" seçimine gelir. Alman "Sprinters" dan daha ucuz ve daha ucuzdurlar. Ancak, ticari taşımacılık pazarında başka birçok ilginç teklif var. Yani, - kamyon "Renault Mascot" karşılamak. Otomobilin yorumları, fotoğrafları ve teknik özellikleri - bu yazının ilerleyen bölümlerinde.

Genel tanışma

Bu kamyon ilk kez Mayıs 1999'da ortaya çıktı. O zaman, Fransız üretici sadece birkaç ticari araç üretti. Bu "Renault Master" ve "Messenger". Renault Mascott, "Messenger" ın halefi oldu. Aynı zamanda araba "Master" ile benzer bir görünüme sahipti.

Yine de, araba büyük kazandıFransa'da sadece iç pazarda değil, aynı zamanda sınırlarının çok ötesinde popülerlik. Renault Mascott'un seri üretimi 2019 yılında durdu. Ancak, araba hala Rus taşıyıcılar tarafından aktif olarak kullanılıyor.

dizayn

Arabada, motorun kabinde hafifçe "boğulduğu" yarı-kapılı bir konfigürasyon vardır. Renault Mascott, zarif tasarım biçimleriyle asla ayırt edilmedi.
renault mascott

Yine de, bu çalışan bir araba ve sahip olmalıavantajlar oldukça farklı. Fransız kamyonunun iki nesilde üretildiğini unutmayın. İlk seri olarak üretildi - 1999'dan 2004'e. Araba, yukarıdaki fotoğrafta olduğu gibi böyle bir tasarıma sahipti. Büyük boyanmamış bir tampon, iki parçalı optikler ve devasa bir cam alanı - bunların hepsi ticari araç Renault Mascott'un özellikleri. Sahiplerin yorumları, arabanın, ayaklık tarafından sağlanan rahat bir oturmaya sahip olduğunu gösterir. Ayrıca, sürücüler büyük ve bilgilendirici aynalar için "Maskot" övdü.

Mascott-2

2004 yılında araba restyling geçti. İkinci nesil Renault Mascott'un neye benzediğine bir göz atın.
Reno maskotu Otomobilin tasarımı "Renault Master" 2'ye çok benziyordu.dizi. İlk neslin aksine, yeni "Maskot" daha yuvarlak bir optik, başka bir ızgara ve bir tampon aldı. Halen vücudun renginde boyanmamış (ancak formda değişmemiş olan aynalar gibi). Birinci ve ikinci jenerasyon arasındaki farkların hemen hemen tersine, neredeyse hiç sinyal yok - tekrarlayıcı sinyalleri aynı seviyede bulunur. Bu formda, 2019 yılına kadar Renault Maskot kamyon üretildi. Bu süre boyunca üretici, makinenin tasarımında herhangi bir değişiklik yapmadı.

Yorumlar iyi korozyon direnciMetal. Kış operasyonundan sonra bile vücut sağlam kalır. Ancak, bu sadece kamyonlar için geçerlidir. Minibüsler için sorunlu alanlar, arka kapıların eşikleri ve alt kısımlarıdır. Metal hasar görürse, korozyon odakları hemen yayılır. Aynı boyada, araba uzun süre paslanmaz.

salon

Kamyonun salonu hem mütevazı hem deergonomiktir. "Renault Maskot" un ayırt edici bir özelliği - kontrol noktasının bağlantısının özel bir yeri. Bu, zemin seviyesinde değil, panelin seviyesindedir. Bu, kabin alanını önemli ölçüde korur.kamyon Renault Orta konsolun bir takografı var(Bu, artan yük kapasitesine sahip düşük tonajlı bir kamyon olduğundan), bir soba kontrol ünitesi, bir radyo teyp cihazı ve bir çift hava deflektörü. Aşağıda bir alarm düğmesi ve belgeler için küçük bir niş var. Gidon ek uzaktan kumanda düğmeleri olmaksızın üç kolludur. Pano, gerekli tüm ölçekleri ve yakıt tüketimini, hataları ve diğer yararlı bilgileri görüntüleyen bir araç bilgisayarı içerir.

Sürücünün solunda bir blok varpencere kaldırıcılar. Yolcu tarafında, geniş bir eldiven kutusu görebilirsiniz. Yukarıdaki başka bir niş. Renault Mascot koltuklar oldukça rahat - değerlendirmeleri unutmayın. Bir burulma süspansiyonu ile donatılmıştır ve bir ağırlık ölçeğine sahip ayrı bir sertleştiriciye sahiptirler. Ayrıca bir kol dayama yeri vardır. Uzun mesafelerde, sırt uyuşmaz, bu ulaşımın sürücüsü için çok önemlidir. Renault Mascott'un ne ile donatıldığına bakılmaksızın, fabrikadaki araba hidrolik direksiyon ile donatıldı.

Birçok varlığının çok memnun sahiplerikabinde cepler ve nişler. Sonuçta, ticari araçlar çok sayıda dokümantasyonu taşımak zorunda. Bu bağlamda, Fransız kamyonu "Maskot" salonunun çok iyi düşünülmüş - değerlendirmeleri not alın. Kabindeki tek dezavantaj - bu çok sert plastik. Ama bununla birlikte ses yalıtımı seviyesi bir yükseklikte.

Teknik özellikler

Araba farklı güç ile donatılmıştıbirimleri. Dizideki en küçük, 86 beygir gücüne sahip 4 silindirli bir dizel motordur. Böyle bir motor "kısa" minibüslere kuruldu. Sonraki satırda - ayrıca SOFIM gelen dizel motor turbo (bu set "Iveco Daily" ve "Fiat Ducato" için).renault mascott yorumlar 2,8 litre hacme sahipÖnceki sürüm), 125 beygir gücü verdi. Dikkat çekici olan, üretim sırasındaki tüm güç üniteleri sürekli olarak sonlandırıldı. Böylece, üretimin sonunda, Renault Maskot 146 beygir gücü için 2.8 litrelik bir motorla donatıldı.

Renault ve Nissan

Ayrıca hatlarda güç üniteleri vardı"Nissan" dan. Temelde 3 litre hacminde 115 beygir gücü kapasitesine sahip bir dizel motor P4 oldu. 2004 yılında motor değişikliğe uğradı. Böylece, maksimum gücü 130 beygir gücüne ulaştı. Hattın en güçlüsü, aynı Nissan'dan gelen 156-güçlü motordur. Motorlar, yarım bin dönüşle zaten mükemmel bir çekişe sahip. Tam yükte bile, araç güvenle kaldırmaya devam eder ve bir yerden mükemmel bir şekilde hızlanır.renault maskot özellikleri2001'den beri tüm güç aktarma organları"Euro-3" egzozunun ekolojik normlarına karşılık geldi ve "Common Rail" enjeksiyon sistemini kullandı. Bu sistem ve klasik dizel motorlar arasındaki ana fark, yüksek basınç altında (yaklaşık 1500-1800 Bar) yakıt tedarikiydi.

Renault Mascott kamyonlarının ikinci nesliTeknik özellikler önemli ölçüde gelişmiştir. Böylece dizel motorlarda piezoelektrik enjektörler kullanıldı. Bu, tam yükte yakıt tüketiminin 100 kilometre başına 12 litreye düşmesine izin verdi. Bu arada, arabanın maksimum ağırlığı farklıydı. modifikasyonlar bağlı olarak, 3.5 ila 6.5 ton arasındadır (her iki ön-minibüsler vardı ve arka aks üzerinde çift tekerli tam kamyon). Dikkat çeken yakıt tüketimi yaklaşık olarak aynı seviyede tutulmuştur. Asla 14 litrenin ötesine geçmedi (100'den fazla olmayan bir hızda). İlginç bir gerçek: hız göstergesinin ok 120'nin ötesine geçtiği anda tüketim yüzde 20-30 artar. Bir Fransız kamyon için en ekonomik mod saatte 90-100 kilometre.

transmisyon

Fransız kamyonu "Renault Mascot" iki şanzıman ile donatılmıştı. Bu beş ve altı vitesli manuel şanzımandır. İletim de 2004'ten sonra değişti.renault mascott Yorumlar, CPR'nin güncellenmiş tasarımını söylüyorminimize edilmiş yakıt tüketimi ve düşük devirde bile yüksek tork sağladı. Hizmet açısından, bu iletim sahiplerine sorun oluşturmaz. Tek şey, 70 bin kilometrede bir kez üretilmesi gereken yağı değiştirmek.

Sonuç

Yani, ne olduğunu öğrendikkamyon Renault Mascot. Gördüğünüz gibi bu oldukça iyi ve en önemlisi ticari ekipman. Özellikle uzun mesafeler için makinenin bakımı ve rahatlığı kolaydır. İkincil piyasada, otomobilin maliyeti ilk nesil için yaklaşık 5.000 $ ve ikinci için 7-10. Minibüsün arkasındaki "Renault Maskot" en az - bazen 3-4 bin dolarlık teklifler var.

Fransız kamyon Renault Mascott (Renault Mascot): özellikler, paketler, yorumlar 2019

Fransız kamyon Renault Mascott (Renault Mascot): özellikler, paketler, yorumlar 2019

Related news

 • 6 FISTIKLI TÜLBENT OYASI TARİFİ
 • Özgeçmiş ortak anterinin amacı nedir
 • Cezayir Menekşesinin Faydaları Nelerdir
 • Karlov’u son yolculuğuna Patrik Kirill uğurlayacak
 • Fırında Palamut (Patatesli)

 • Fransız kamyon Renault Mascott (Renault Mascot): özellikler, paketler, yorumlar 19

  Fransız kamyon Renault Mascott (Renault Mascot): özellikler, paketler, yorumlar


  Fransız kamyon Renault Mascott (Renault Mascot): özellikler, paketler, yorumlar 95

  Fransız kamyon Renault Mascott (Renault Mascot): özellikler, paketler, yorumlar 62

  Fransız kamyon Renault Mascott (Renault Mascot): özellikler, paketler, yorumlar 73

  Fransız kamyon Renault Mascott (Renault Mascot): özellikler, paketler, yorumlar 28

  Fransız kamyon Renault Mascott (Renault Mascot): özellikler, paketler, yorumlar 17

  Fransız kamyon Renault Mascott (Renault Mascot): özellikler, paketler, yorumlar 95

  Fransız kamyon Renault Mascott (Renault Mascot): özellikler, paketler, yorumlar 6

  Fransız kamyon Renault Mascott (Renault Mascot): özellikler, paketler, yorumlar 32

  Fransız kamyon Renault Mascott (Renault Mascot): özellikler, paketler, yorumlar 6

  Fransız kamyon Renault Mascott (Renault Mascot): özellikler, paketler, yorumlar 56

  Fransız kamyon Renault Mascott (Renault Mascot): özellikler, paketler, yorumlar 67

  Fransız kamyon Renault Mascott (Renault Mascot): özellikler, paketler, yorumlar 32