FMCG piyasası bu dünyayı sarstı

FMCG piyasası bu dünyayı sarstı

19.04.2019

FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 71

FMCG piyasası bu dünyayı sarstı

Perakende sektöründe çalışan insanlar,"FMCG pazar" ifadesi günde birkaç kez tekrarlanmaktadır. Birçoğu bu kısaltmanın anlamını tam olarak anlamasa da. Hızlı Tüketim Eşyaları Taşınması - günlük talep malları (veya hızlı tüketim malları). Mantıksal olarak ekmek, süt, sakız, sigaralar, ev eşyaları olmalı.fmcg pazarı

Her şey o kadar basit değildir: listelenen mallar üç gruba ayrılmıştır. Sadece bir tanesi ÇKP pazarına giren - sakız ve sigara içen bir ürün olarak atanabilir. Bu sektörle ilgili malların klasik nitelikleri:

 1. Düşük fiyat.
 2. Üreticinin düşük karlılığı.
 3. Satın alma sıklığı.
 4. Pazarlama faaliyetleri yoluyla talep artışına neden olan fırsat.
 5. Kısa kullanım süresi.
 6. Dürtüsel satın alma kararı.fmcg pazarında deneyim

Bundan yola çıkarak, ev aletlerininFMCG piyasası. Buzdolabını varsayalım: Satın alma kararı bilinçli olarak alınır, seçim uzun süre yapılır, satın alma ihtiyacı yaşlı bozulduğunda veya ahlaki açıdan eskimiş olduğunda ortaya çıkar. Bu nadiren olur. Ekmek ve süt: her hane günlük olarak bu malları alır. Fakat bu malların toplam alım miktarı etkilenemez. Aile günde bir somun ekmeği tüketirse, hiçbir reklam onları daha fazla yemeye zorlamaz. Belirli bir üreticinin ekmeğini satın alma kararı yalnızca kalite ve fiyattan etkilenebilir, ekmek ekmek fırında ekmek ile kurtarılamaz.

Yukarıda ürünün bir işareti daha ortaya çıkar;FMCG pazarına girerken: tüketici aşırı bir zorunluluğu hissetmiyor. Aslında, sakız sakız olmadan sigarasız da yapabilirsiniz. Sonuçta, doğum anından sigaranın bir zorunluluk haline geldiği zamana kadar bir kişi nikotinsiz mükemmel bir şekilde tedavi edildi.fmcg pazarı

Bu malların satış kârlılığının düşük olması, üretici firmanın FMCG pazarında tecrübesi olması nedeniyle, iki yolla artışını teşvik etmeye zorlar:

 • son kullanıcının ürünün önemi ve gerekliliği konusunda azami ölçüde bilgilendirilmesi;
 • Ürünü son kullanıcıya mümkün olduğunca erişilebilir hale getirin.

İlk reklamcılıkla elde edilir. Bu açık bir reklam olabilir: Medyada afiş, flamalar, reklam. Gizli reklamcılık (dizinin kahramanı bir paket sigara koydu - bölünmüş bir saniye için bir yakın çekim), ürünün yararları hakkında "bağımsız uzmanların" özel eşyaları, tüketicinin bilinçaltını etkilemenin diğer yolları.

İkincisi raftaki alan mücadelesinde ortaya çıkıyorperakendeci. Burada ve satın alma olasılığının en yüksek olduğu bölgedeki rafta bir yer için ödeme (alıcının gözünde kasaya mümkün olduğunca yakın). Aynı zamanda, eğitimli satıcılar rafı ile çalışmakta ve görevi raflardaki ürünleri kurumsal standartlara ve planogramlara uygun olarak sergilemektir. Ürün kullanmadan önce soğutma gerektiriyorsa, üretici kiralamak için markalı bir buzdolabına sahip bir perakendeci sağlayacaktır.

Ayrıca, üreticiler süreklimarkalarını tanıtmak için yapılan eylemler, FMCG piyasası defne üzerinde durmaktan hoşlanmaz. Pazarlama çabalarını azaltmak için herhangi bir soda suyunun üreticisine değer. Satış personelinin Neil-dilbilgisi programlaması da devam ediyor: Bir zamanlar bilinen bir markanın karbonatlı sularını satan bir kişi, rakip bir şirketten asla su içmeyecek.

FMCG piyasası bu dünyayı sarstı

FMCG piyasası bu dünyayı sarstı

Related news

 • Akşamları oluşan halsizlik
 • Karpuz Zayıflatır Mı: Karpuz Diyeti
 • 3-4 YAŞ KAPÜŞONLU ÇOCUK HIRKASI DETAYLI ANLATIMLI
 • SAKIZ LEKESİNİ NASIL ÇIKARIRIZ
 • Mikel Arteta: kariyer futbolcusu

 • FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 92

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı


  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 97

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 21

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 59

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 96

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 23

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 39

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 30

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 30

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 62

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 56

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 18

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 8

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 91

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 62

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 47