FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 2019

FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 2019
16.07.2019

FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 75

FMCG piyasası bu dünyayı sarstı

Perakende sektöründe çalışan insanlar,"FMCG pazar" ifadesi günde birkaç kez tekrarlanmaktadır. Birçoğu bu kısaltmanın anlamını tam olarak anlamasa da. Hızlı Tüketim Eşyaları Taşınması - günlük talep malları (veya hızlı tüketim malları). Mantıksal olarak ekmek, süt, sakız, sigaralar, ev eşyaları olmalı.fmcg pazarı

Her şey o kadar basit değildir: listelenen mallar üç gruba ayrılmıştır. Sadece bir tanesi ÇKP pazarına giren - sakız ve sigara içen bir ürün olarak atanabilir. Bu sektörle ilgili malların klasik nitelikleri:

 1. Düşük fiyat.
 2. Üreticinin düşük karlılığı.
 3. Satın alma sıklığı.
 4. Pazarlama faaliyetleri yoluyla talep artışına neden olan fırsat.
 5. Kısa kullanım süresi.
 6. Dürtüsel satın alma kararı.fmcg pazarında deneyim

Bundan yola çıkarak, ev aletlerininFMCG piyasası. Buzdolabını varsayalım: Satın alma kararı bilinçli olarak alınır, seçim uzun süre yapılır, satın alma ihtiyacı yaşlı bozulduğunda veya ahlaki açıdan eskimiş olduğunda ortaya çıkar. Bu nadiren olur. Ekmek ve süt: her hane günlük olarak bu malları alır. Fakat bu malların toplam alım miktarı etkilenemez. Aile günde bir somun ekmeği tüketirse, hiçbir reklam onları daha fazla yemeye zorlamaz. Belirli bir üreticinin ekmeğini satın alma kararı yalnızca kalite ve fiyattan etkilenebilir, ekmek ekmek fırında ekmek ile kurtarılamaz.

Yukarıda ürünün bir işareti daha ortaya çıkar;FMCG pazarına girerken: tüketici aşırı bir zorunluluğu hissetmiyor. Aslında, sakız sakız olmadan sigarasız da yapabilirsiniz. Sonuçta, doğum anından sigaranın bir zorunluluk haline geldiği zamana kadar bir kişi nikotinsiz mükemmel bir şekilde tedavi edildi.fmcg pazarı

Bu malların satış kârlılığının düşük olması, üretici firmanın FMCG pazarında tecrübesi olması nedeniyle, iki yolla artışını teşvik etmeye zorlar:

 • son kullanıcının ürünün önemi ve gerekliliği konusunda azami ölçüde bilgilendirilmesi;
 • Ürünü son kullanıcıya mümkün olduğunca erişilebilir hale getirin.

İlk reklamcılıkla elde edilir. Bu açık bir reklam olabilir: Medyada afiş, flamalar, reklam. Gizli reklamcılık (dizinin kahramanı bir paket sigara koydu - bölünmüş bir saniye için bir yakın çekim), ürünün yararları hakkında "bağımsız uzmanların" özel eşyaları, tüketicinin bilinçaltını etkilemenin diğer yolları.

İkincisi raftaki alan mücadelesinde ortaya çıkıyorperakendeci. Burada ve satın alma olasılığının en yüksek olduğu bölgedeki rafta bir yer için ödeme (alıcının gözünde kasaya mümkün olduğunca yakın). Aynı zamanda, eğitimli satıcılar rafı ile çalışmakta ve görevi raflardaki ürünleri kurumsal standartlara ve planogramlara uygun olarak sergilemektir. Ürün kullanmadan önce soğutma gerektiriyorsa, üretici kiralamak için markalı bir buzdolabına sahip bir perakendeci sağlayacaktır.

Ayrıca, üreticiler süreklimarkalarını tanıtmak için yapılan eylemler, FMCG piyasası defne üzerinde durmaktan hoşlanmaz. Pazarlama çabalarını azaltmak için herhangi bir soda suyunun üreticisine değer. Satış personelinin Neil-dilbilgisi programlaması da devam ediyor: Bir zamanlar bilinen bir markanın karbonatlı sularını satan bir kişi, rakip bir şirketten asla su içmeyecek.

FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 2019

FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 2019

Related news

 • Mükemmel Kurabiye Üstü Süsleri
 • Bilal Erdoğan Avrupa özentilerine seslendi: Biz niye bu gavurların peşindeyiz
 • Simay Videoları Sayfa 2
 • Cinsel yolla bulaşan hastalıklar
 • Ekşi krema ile bir pasta nasıl pişirilir

 • FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 27

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı


  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 71

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 88

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 96

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 66

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 32

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 49

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 62

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 4

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 71

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 5

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 69

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 87

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 19

  FMCG piyasası bu dünyayı sarstı 81