Feofaniya (Kiev) parka nasıl gidilir Parkın tarihi ve cazibe merkezleri 2019

Feofaniya (Kiev) parka nasıl gidilir Parkın tarihi ve cazibe merkezleri 2019
18.09.2019

Feofaniya (Kiev) parka nasıl gidilir Parkın tarihi ve cazibe merkezleri 11

Feofaniya (Kiev) parka nasıl gidilir? Parkın tarihi ve cazibe merkezleri

Ukrayna'nın başkentinin güneyindeki bu muhteşem yeşil köşe daha fazla turist çekiyor. Feofaniya Park (Kyiv) nasıl gidilir? Orada hangi ilginç şeyleri görebiliyorsun?

Feofaniya (Kiev) parka nasıl gidilir?

Theophany tarihi bir alanın adıdır.Ukrayna başkentinin güney kesiminde yer almaktadır. Kuzeyde, Holosiivsky ormanına bitişik, batıda Teremka yerleşim alanı ve doğudan Pirogovo köyüne sınırlıdır. Burada Feofaniya Parkı Kiev'de yer almaktadır. Tesisin adresi şu şekildedir: Akademisyen Lebedev Caddesi, 37. Oraya kendi arabanızla ve toplu taşıma araçlarıyla ulaşabilirsiniz.

Kiev fotoğraf parkı Theophany

Araba ile Feofaniya (Kiev) parka gitmek için, şehir merkezinden 17 kilometre mesafede seyahat etmelisiniz. Otoparkı şu adreste bulabilirsiniz: Akademika Lebedeva Caddesi, 45.

Parka da halka ulaşılabilirtaşınması. Bunu yapmak için bir değişiklik yapmanız gerekiyor: Birincisi, metroyu "Sergi Merkezi" istasyonuna götürün, burada 548 numaralı sabit taksi taksisine gidip son durağa gidin.

Bölgenin ve parkın kısa bir tarihi

İlk yerleşim 1741'de ortaya çıktı(Lazarevka köyü). XIX yüzyılın başlarında Bishop Feofan Shiyanov burada manastır kurdu. Onun adı daha sonra Kiev güneyindeki tüm alanı adlandırıldı. Aynı yüzyılın ikinci yarısında Feofaniya'nın toprakları Mikhailovsky Manastırı'na aitti ve Ekim Devrimi'nden sonra burada bir banliyö devlet çiftliği organize edildi.

Bu arada, parka giden cadde böyle adlandırılıyorşans eseri değil. Yirminci yüzyılın ortalarında, Akademisyen Lebedev liderliğindeki bir grup Sovyet bilim adamı Feofaniya'da dünyanın ilk küçük elektronik bilgisayarı (MEVM olarak kısaltılmış) oluşturmak için çalışıyordu.

Kiev Park Feofaniya: fotoğraflar ve güncel durumu

Peyzaj sanatının anıtı durumu1992 yılında doğal sınır "Feofaniya" geri alındı. 2003 yılında, Kiev rekreasyon alanının büyük ölçekli bir yeniden inşası başladı. Parkta asfalt yollar ve yollar, köprüler ve çiçek tarhları vardı, bölge çeşmeler, oyuklar ve oyun alanları ile dekore edilmiştir. Feofania yeni evliler için gerçek bir hac yeri oldu.

Kiev adresinde park Theophany

Rekreasyon alanında üç tane ilaç varkaynak, Sovyet bilim adamlarını bile gösterdi. Bunların yanında yazı tipi, yaz aylarında bile su sıcaklığı +8 derecenin üzerine çıkmıyor. Yüzmek cilt ile ilgili problemler için tavsiye edilir.

Feofaniya Parkı'na giriş bugün ödenir. Yetişkin bilet ücreti 10 Grivnası, çocuk - 5. Parktan geçmek için bisikletçiler 20 Grivnası ödemek zorunda kalacaklar. Geziler önceden kabul edilmelidir (Feofania bir rehber - 120 Grivnası ile bir saat bir buçuk yürüyüş maliyeti).

Panteleimonovskiy Tapınağı

Şaşırtıcı bir gerçek: Bu güzel bina, devlet değil, sadece yerel bir mimari anıtın statüsüne sahiptir! Panteleimonovsky tapınağı, 1905'te, yerel manastırın keşişlerinin isteği üzerine, Moskova mimari tarzında inşa edilmiştir. Binanın yazarı ünlü Kiev mimar Yevgeny Ermakov'du.

parkta Feofaniya Kiev

İkinci Dünya Savaşı sırasında, tapınak şiddetledoğrudan bir harç saldırısı yaşadı. Yarı harabelerin bulunduğu durumda tapınak, yeniden inşası başladığı 90'lı yılların başına kadar devam etmiştir. Ancak kilisenin içindeki ikonostasının restorasyonu halen devam etmektedir.

Sonuç olarak ...

Turistler, başkentin misafirleri ve sadece sakinleriŞehir kesinlikle Feofaniya'ya gitmeli! Bilindiği gibi Kiev, Lavra, Maidan veya Sofya ile sınırlı değildir. Çok sayıda olumlu izlenim verecek çok sayıda ilginç yer ve cazibe merkezi var. Bunlardan biri en güzel Panteleimonovsky katedrali ile bir kompleks içinde park Feofania.

Feofaniya (Kiev) parka nasıl gidilir Parkın tarihi ve cazibe merkezleri 2019

Feofaniya (Kiev) parka nasıl gidilir Parkın tarihi ve cazibe merkezleri 2019

Related news

 • Dolgun Dudaklara Sahip Olmak İçin Öneriler
 • Modern ısıtma sistemleri
 • Barbunya Nasıl Bir Balık Türüdür
 • Hint Düğünü
 • Ergenlik Döneminde Görülen Yeme Bozuklukları

 • Feofaniya (Kiev) parka nasıl gidilir Parkın tarihi ve cazibe merkezleri 83

  Feofaniya (Kiev) parka nasıl gidilir Parkın tarihi ve cazibe merkezleri


  Feofaniya (Kiev) parka nasıl gidilir Parkın tarihi ve cazibe merkezleri 25

  Feofaniya (Kiev) parka nasıl gidilir Parkın tarihi ve cazibe merkezleri 60

  Feofaniya (Kiev) parka nasıl gidilir Parkın tarihi ve cazibe merkezleri 37

  Feofaniya (Kiev) parka nasıl gidilir Parkın tarihi ve cazibe merkezleri 85

  Feofaniya (Kiev) parka nasıl gidilir Parkın tarihi ve cazibe merkezleri 80

  Feofaniya (Kiev) parka nasıl gidilir Parkın tarihi ve cazibe merkezleri 79

  Feofaniya (Kiev) parka nasıl gidilir Parkın tarihi ve cazibe merkezleri 89

  Feofaniya (Kiev) parka nasıl gidilir Parkın tarihi ve cazibe merkezleri 43

  Feofaniya (Kiev) parka nasıl gidilir Parkın tarihi ve cazibe merkezleri 28

  Feofaniya (Kiev) parka nasıl gidilir Parkın tarihi ve cazibe merkezleri 94

  Feofaniya (Kiev) parka nasıl gidilir Parkın tarihi ve cazibe merkezleri 5