Fenyuls veya Sorbifer: daha iyi nedir, kullanım talimatları, geribildirim 2019

Fenyuls veya Sorbifer: daha iyi nedir, kullanım talimatları, geribildirim 2019
11.05.2019

Fenyuls veya Sorbifer: daha iyi nedir, kullanım talimatları, geribildirim 14

"Fenyuls" veya "Sorbifer": daha iyi nedir, kullanım talimatları, geribildirim

Hayati olan kimyasal elementler arasındaVücudumuz, demir son yerde değil. Hemoglobinin bir parçası olan ana element olan demirdir. Kandaki hemoglobin, vücudun normal işlev görmesini sağlamak için insan vücudundaki tüm hücrelere oksijen taşır. Bu nedenle demir eksikliği sağlığa son derece zararlıdır.

daha iyi olan fenyuls veya sorbifer

Düşük hemoglobin: nasıl başa çıkılacağı

Demir eksikliği tam olarak nedir?vücut? Sebepleri çok olabilir, biz onların temelini veriyoruz. Çoğu zaman, demir eksikliği dört yaşın altındaki çocuklarda görülür, çünkü hızlı büyüme nedeniyle vücudun bu elementten daha fazla ihtiyacı vardır. Malnütrisyon, aynı zamanda önemli bir unsurun akut olarak yetersiz kalmasına neden olan bir faktör görevi görebilir. Hamilelik ve emziren dönemde demir ihtiyacı da çok kuvvetli bir şekilde büyür, çünkü büyüyen cenin için ve daha sonra doğan çocuk için gereklidir. Büyük kan kaybıyla, hemoglobin seviyesi de düşer ve bu durum çok hoş olmayan sonuçlar doğurabilir.

Demir eksikliği tehdidi nedir?

Yukarıdaki faktörlerin tümü neden olabilirkardiyovasküler sistem hastalıkları, kaslar, bağışıklık sistemi, sindirim sisteminin organları. Ayrıca epidermisin üst tabakasından (cilt), saçtan, tırnaklardan zarar görürsünüz.Fenules talimatları incelemeleri Özel zarar, hamile kadınlarda demir eksikliğinden kaynaklanırve emziren kadınlar. Bununla bağlantılı sorunları önlemek için, düzgün bir şekilde yemeniz ve bu elementi içeren ilaçları almanız gerekir. Doktorlar sıklıkla bu tür popüler ilaç ürünlerini "Fenyuls" veya "Sorbifer" olarak öneriyorlar. Ne almak daha iyi? Bu yazıda bulacağınız ve diğer birçok sorunun cevabı.

Fenules: açıklama

"Fenyuls" - kapsayan 15 kapsülmiligram demir sülfat, askorbik asit ve aktif maddenin asimilasyonunu teşvik eden çeşitli yardımcı bileşenleri içerir. Kapsüllerin bileşimi nedeniyle demir vücuda giderek girer, böylece günlük oranı yeniler. İlaç kronik kan kaybı için kullanılır (dolayısıyla bağışçılar için çok popülerdir) ve insan vücudunda akut demir sıkıntısı oluşur. Buna ek olarak, kabul endikasyonu B vitamin eksikliği.sorbifer uygulaması"Fenyulsa" askorbik asidi, kabul sırasında demir sülfatın oksidasyonunu ortadan kaldırır. Vitaminler metabolik bozukluklara yardımcı olur ve tedavi sırasında hastanın genel durumunu iyileştirir.

Fenyuls: talimatlar, yorumlar

Ilacın dozajı her biri bir kapsülbir ay boyunca genel bir tedavi kürü ile gün, ancak dozaj tedavi eden doktorun önerileri doğrultusunda farklı olabilir. Ayrıca ağır menstrüasyonlu kadınlarda demir eksikliği için "Feniler" kullanılır. Bu durumda ilaç, kritik günlerden birkaç gün önce ve birkaç gün sonra hasta tarafından alınır (bir gün önce ve sonra çok ağır demir eksikliği ile mümkündür). İlaç diğer vitamin kompleksleri ile kullanılması tavsiye edilmez. Ayrıca, "Feniler", gastrointestinal sistemin asitliğini artıran ilaçlarla birlikte alınmamalıdır. İlaç hemochromatosis ve hemosiderosis, yanı sıra ilacın bileşenlerine bireysel hoşgörüsüzlüğü olan kişiler için hastalar, kontrendikedir. Resepsiyon belirli bileşenlere, kabızlığa, ishale, kusmaya, baş dönmesine karşı alerjik reaksiyona neden olabilir.

Fenül kapsülleri

Ilaç olmadan eczane serbest bırakılırreçetesi. "Fenyulsa" uygulaması ile idrar bileşimde riboflavin varlığı ile açıklanır, parlak sarı renge dönüşebilir. İlaç "Fenyuls" için talimatları okumak zorunda, doktorlar ve hastalar bu konuda nasıl yanıt verdiğini öğrenmek için zamanı. doktorların ve hastaların görüşleri dayanarak, "Fenyuls" iyi (tıp uzmanı tarafından reçete edilmişse) gebelik sırasında tolere ve demir ikmali görevini yerine getirir sonucuna, ama bazen yukarıda yan etkilere neden olur edebilirsiniz. Yine de, bu ilacı alan birçok kişi, "Fenyuls" gerçekten yardımcı olduğu için onları kabul edilmeye hazırdır. Bu ilaca ilişkin doktor yorumları da çoğunlukla olumludur. Doktorlar hızlı hareketleri, iyi taşınabilirlikleri ve çok makul bir fiyat için Fenyuls'u övüyorlar.

Fenules'i nasıl alırım?

Yemekten önce mi sonra mı? Herhangi bir ilaç için soru soruları. Bir yemek sırasında veya sonrasında ya da önünde değil, içilir. İlacın yemeden önce alınması hiçbir şekilde klinik etkiyi etkilemeyecektir, ancak yukarıda tarif edilen yan etkilerin eşlik ettiği mide problemlerine neden olabilir. Fenüllerin ücreti ne kadar? Rusya'daki fiyat 30 kapsül için 115 ila 144 ruble arasında değişmektedir (toplam oran). Tam bir aylık bir kursu tamamlamanız gerekmiyorsa, yalnızca on kapsül içeren bir pakete ilaç satın alabilirsiniz. Bu durumda, satın alma 54 ila 78 rubleye mal olacak. Gördüğünüz gibi, ilacın maliyeti oldukça kabul edilebilir ve nüfusun tüm kesimleri için erişilebilir. Ancak, herhangi bir durumda satın almadan önce bir uzmana danışmak ve sadece doktor tarafından yönlendirildiği gibi almak gerekir.

"Sorbifer": açıklama

"Fenyulsu" talimatlarını okuduktan veHasta ve doktorların yorumlarını okuduktan sonra, bunun hakkında bazı fikirlerimiz var. - Daha iyi "Bundan sonraki bu ilaç hakkında bilgi almak, ilacı hem düşünün ve sonra Yani vücut üzerinde farmakolojik etkisi karşılaştırmak gerekir gibidir" Sorbifer "Aynı zamanda bir ilaçtır olan "Fenyuls" veya "Sorbifer": Ama soruyu cevaplamak için. demir eksikliği, anemi (aynı zamanda eksikliği). Ayrıca, ilaç bu hastalıkların önlenmesi için hamile ve emziren kadınlar için uygulanabilir kullanılan "Sorbifer" otuz bir paket içinde elli adet tablet biçiminde mevcuttur. tabla topuk kırık sarı bir rengi gri çekirdek tespit sahiptir. bir tablet "Sorbifer" bileşim 32 miligram demir sülfat, ilaç emilebilir yardımcı askorbik asit ve çeşitli maddelerin 6 miligram içerir. İlaç anemi semptomlarını azaltan bir etkiye sahiptir. feniki fiyat

"Sorbifer" nasıl alınır?

Tablet tüm yutulmalı, değilparçalara ayırmak ve suyla yıkamak. Günlük alım oranı iki tablettir, yemeklerden sonra tüketilmelidir. Hamile ve emziren kadınlar günde bir tablet koruyucu önlem olarak reçete edilir. "Sorbifer", ya kandaki demir seviyesinin tamamen restorasyonuna kadar veya 3-4 ay içinde alınır. Bu sürenin sonunda, ilaç yardımcı olmazsa, onu almayı kesmelisiniz. "Sorbifer" in salındığı özel dozaj formu sayesinde, ilacın kullanımı vücudun içine demir almasını sağlar, bu da mideye verilen zararı en aza indirir. İlaçlar, diğer anemi, diabetes mellitus, böbrek hastalığı, tromboz ve benzer hastalıkların yanı sıra on iki yaşından küçük çocuklarda bileşimdeki maddelere karşı alerjiler için kontrendikedir.

sorbifer nasıl alınır

Yan etkileri, aşırı doz

"Sorbifer" in ana yan etkileri ile ilişkilidirkabızlık ve ishal şeklinde gastrointestinal sistemin sorunları. Kızarıklık veya kaşıntı, baş ağrısı, taşikardi, genel halsizlik de olabilir. Ayrıca, "Sorbifer", böbrek taşlarının oluşumunu teşvik edebilir. İlacın aşırı dozlanması durumunda, yukarıda açıklanan tüm etkiler mümkündür, özellikle şiddetli vakalarda, kanla kusma meydana gelebilir. İlk yardımın sağlanması, hastanın bir gastrik lavajı yapması gerekir. Söz konusu ilacın sodyum klorür, magnezyum, kalsiyum içeren ilaçlarla alınması önerilmez. Askorbik asidin ayrı olarak kullanılması gerekli değildir (zaten ilacın içinde bulunur ve ek alımı ayrıca istenmeyen bir dozda aşırı doza neden olur).

"Sorbifer": fiyat, yorum

Doktorlar kalitatif olarak "Sorbifer" den söz ediyorVücuttaki demir düzeyini kademeli olarak restore eden bir ilaç. Hamile kadınların "Sorbifer" kullanımı ile ilgili değerlendirmeleri gelince, o zaman çoğunlukla olumlu. Yan etkiler oldukça nadirdir ve ilacın aktif maddeleri, hemoglobin düzeyini fizyolojik normlara hızla geri yükler. İlacın saklanması, 25 dereceden fazla olmayan bir sıcaklıkta üç yıla kadar olabilir. "Sorbifer" fiyatı bölgeye ve eczane ağına bağlı olarak 320 ila 390 ruble arasında değişmektedir. Bu ilaç sadece reçete ile eczanelerde dağıtılmaktadır.

Ne seçmelisiniz?

Yani, "Fenyuls" veya "Sorbifer"? Hangisi daha iyi? Bu sorunun cevabı her insan için tamamen bireyseldir. "Sorbifer" de demir içeriği "Fenyuls" dan neredeyse üç kat daha yüksektir. Bu nedenle akut demir eksikliği ile ilacın "Sorbifer" in daha etkili olacağı sonucuna varabiliriz. Latent demir eksikliği durumunda, Fenilleri kabul etmeye değer, çünkü ana aktif madde tarafından aşırı dozu dışlayacak ve vücut tarafından daha iyi emilebilecektir. Ayrıca demir eksikliğinin önlenmesinde "Fenyuls" almanız önerilir. Yan etkilere gelince, sadece her iki ilacın alındığı nadir vakalarda görülür, bu da hastaların ve doktorların çok sayıda gözden geçirmesiyle onaylanır. Her iki ilacın bileşimi hemen hemen aynıdır. Kalbinde demir sülfat ve askorbik asit bulunur. Fark sadece orantılar ve yardımcı maddelerin miktarıdır. "Fenyulsa" dersi daha kısadır ve bir aydır, "Sorbifer" in üç ila dört ay zorunlu emrine karşıdır. "Feniler", vücudu rakiplerinden daha hızlı etkiler, ancak şiddetli anemi formlarında daha az etkilidir. "Fenyulsa" ortalama maliyeti 125 ruble, "Sorbifer" fiyattır daha yüksek - 350 ruble. Ayrıca, uzun süreli tedavi ile ikinci bir ilacı birden fazla kez almanız gerekeceği akılda tutulmalıdır. Her iki ilaç da gebelik ve emzirme döneminde iyi tolere edilir, çocuklara kontrendikedir ve böbrek hastalığı olan kişiler için tavsiye edilmez. "Sorbifer" mide içinde çözünmez, ancak mide bağırsağında, mideye daha az zarar verir.

emici olmayan preparat

Sonuç

Her iki ilacı da dikkate alarakHer ikisi de hemoglobin seviyesini normale döndürecek bir sonuç çıkarmak için. Bu ilaçlardan hangisinin alınması gerektiği - sadece kişinin bireysel özelliklerine ve söz konusu ilaçların çeşitli bileşenlerine olan reaksiyonuna bağlıdır. Bir seçim yapmadan önce, önce bir uzmana danışmanız tavsiye edilir. Bununla birlikte, önleyici amaçlarla "Fenyuls" almak en iyisi olduğu, bunun bedelinin de daha kabul edilebilir olduğu kesinlik ile belirtilebilir. Yazımızın sizin için yararlı olacağını umuyoruz ve şu soruyu yanıtladı: "Fenyuls" veya "Sorbifer" - bazı demir eksikliği durumlarıyla birlikte daha iyi olan şey.

Fenyuls veya Sorbifer: daha iyi nedir, kullanım talimatları, geribildirim 2019

Fenyuls veya Sorbifer: daha iyi nedir, kullanım talimatları, geribildirim 2019

Related news

 • Pudra Lekesi Nasıl Çıkar
 • Bir siteyi planlamak gelişiminin önemli bir aşamasıdır
 • Kral Pilavı
 • 2017 erkek modasında 1990 esintisi
 • Sucuk: Besin Değerleri – Olası Zarar ve Yararları

 • Fenyuls veya Sorbifer: daha iyi nedir, kullanım talimatları, geribildirim 23

  Fenyuls veya Sorbifer: daha iyi nedir, kullanım talimatları, geribildirim


  Fenyuls veya Sorbifer: daha iyi nedir, kullanım talimatları, geribildirim 43

  Fenyuls veya Sorbifer: daha iyi nedir, kullanım talimatları, geribildirim 14

  Fenyuls veya Sorbifer: daha iyi nedir, kullanım talimatları, geribildirim 5

  Fenyuls veya Sorbifer: daha iyi nedir, kullanım talimatları, geribildirim 38

  Fenyuls veya Sorbifer: daha iyi nedir, kullanım talimatları, geribildirim 76

  Fenyuls veya Sorbifer: daha iyi nedir, kullanım talimatları, geribildirim 67

  Fenyuls veya Sorbifer: daha iyi nedir, kullanım talimatları, geribildirim 29

  Fenyuls veya Sorbifer: daha iyi nedir, kullanım talimatları, geribildirim 41

  Fenyuls veya Sorbifer: daha iyi nedir, kullanım talimatları, geribildirim 33

  Fenyuls veya Sorbifer: daha iyi nedir, kullanım talimatları, geribildirim 99

  Fenyuls veya Sorbifer: daha iyi nedir, kullanım talimatları, geribildirim 17