Fastum-gel: analog daha ucuzdur. Yorumlar, fiyatlar 2019

Fastum-gel: analog daha ucuzdur. Yorumlar, fiyatlar 2019

Fastum-gel: analog daha ucuzdur. Yorumlar, fiyatlar 33 16.02.2019, 22:03

"Fastum-gel": analog daha ucuzdur. Yorumlar, fiyatlar

"Fastum jeli", kullanılan bir ilaçtır.Eklemlerin tedavisi, tendon ve kaslara zarar. İlaç bir anti-enflamatuar ve analjezik etkiye sahiptir, antiexudatif etkiye sahiptir ve prostaglandinlerin sentezini azaltır. İlaç dışarıdan uygulanır, ödem ve şiddetli ağrı sendromunu giderir. İlaç, enflamasyon bölgesini tedavi eden bir jel formunda üretilir - ince bir tabaka ve masaj hareketleri. İlaç yavaş yavaş kan içine emilir, bu da ilacın vücuttaki konsantrasyonunun 0.08 - 0.12 μg / ml düzeyinde kalmasına yol açar.

Jel tedavide çok etkilidirdokuların çeşitli zararları, ancak oldukça pahalı olarak kabul edilir. Ancak, aynı aktif madde ve endikasyonların kullanıldığı bir ilacı, bir "analog" olan "Fastum Gel" ilacı ile birlikte kullanmanın bir fırsatı vardır. Daha ucuz ilaç size bu makalede ele alınacaktır ilaç yardımcı olacaktır. Ayrıca hazırlık "Fastum jel" kendisini düşüneceğiz.

fastem jel analogu ucuz

Endikasyon ve uygulama yöntemi

Kas iskelet sisteminin birçok hastalığı için "fastum jeli" reçete edilir.

1. Romatizmal olmayan ve romatizmal miyalji ile.

2. Osteochondrosis'ten.

3. Eklem hastalıklarında.

4. Bağların iltihabından.

5. lumbago sendromu ile.

5. Yaralanmalar sonucu elde edilen dokuların morluk ve iltihaplanmasının tedavisi için.

"Fastum jeli", on dört günden fazla olmamak üzere günde bir kez kullanılır. Bir daire üzerindeki masaj hareketleriyle, ajan bir iltihaplanma yerine konur ve emilmeye bırakılır.

Yan Etkiler

Alerjik reaksiyonlar olabilirilacın bireysel bileşenlerine hastanın intoleransı arka plan. Fotodermatit, kurdeşen, dokuların kızarıklığı ve şişkinlikleri olarak ortaya çıkabilirler. Stomatit ve ışığa duyarlılığın ortaya çıkması da mümkündür. Bu nedenle, ilaç sadece bir doktora danıştıktan sonra kullanılmalıdır.

fastem jel veya voltaren

Kontrendikasyonlar

Aşağıdaki durumlarda ilaç "Fastum Jel" alınmamalıdır.

1. 12 yaşına kadar çocuklar.

2. ilacın herhangi bir bileşen bileşenleri hoşgörüsüz insanlar.

3. Açık yaralar ve cilt lezyonları ile.

4. Hamileliğin üçüncü trimesterinde ve bebeğin anne sütü ile beslenmesi sırasında.

5. Bronkospazm veya rinit varlığında.

Bir doktora danışmak her zaman gereklidir.Bir kişinin gastrointestinal sistem, solunum yolu ve kalp yetmezliği kronik hastalıkları varsa. Mukoza zarında ve gözlerde ilacı almaktan kaçınılmalıdır. Tedavi bölgesine hava geçirmez sargıların uygulanması yasaktır. İlacın "Fastum Gel" i ne kadar etkili olduğu gerçeğine rağmen, daha ucuz olan analog, daha az etkili bir araç olamaz. İlacın ortalama maliyeti 180 ruble.

Ultrafastin Jel

Bir analog düşünelim. İlaç "Ultrafastin jel, daha önce açıklanan ilaç gibi, ketoprofen üzerinde onun farmakolojik etkisini temeller. Cilde derinlemesine nüfuz eder ve hasarlı dokularda bir anti-inflamatuar ve analjezik etkiye sahiptir. "Fastum jel" e benzer şekilde kullanılır. İlaç aynı kontraendikasyonlara ve olası yan etkilere sahiptir. Rusya'da bu ilacın ortalama maliyeti 90 ruble. Referanslar, örneğin spor sonra germe ya da herhangi bir travma meydana, inflamasyon, ağrı jel tatbik edilmesinden sonra hızlı bir şekilde geçmesi göstermektedir. Fiyat - daha uygun fiyatlı ve etkisi pahalı ilaçlardan daha kötü değil. Jel hızlı bir şekilde emilir, çamaşırlarda leke bırakmaz ve iyi kokar.

ultravastin jeli

İlaç "Diklofenak"

Aktif madde diklofenak sodyumdur. Dokulara nüfuz ederek, anti-romatizmal ve antiinflamatuar etkiye sahiptir. Jel eklemlerin hareketini kolaylaştırır ve ağrıyı hafifletir. İlaç 6 ila 9 saat sürer, bundan sonra ilaç tamamen kan plazmasından çıkarılır. Morluklar, burkulmalar, eklem yaraları ve bağlar ile atayın. Dejeneratif romatizma ve tendinit ile de etkili tedavi uygulanır.

Ürünü günde 2-3 kez kullanın. Bundan sonra, jelin mukoza dokularına ve göz bölgesine ulaşmasını önlemek için ellerinizi iyice yıkamanız gerekir. Birçok "Diclofenac" ile "Fastum Gel" yerine. Bu ilaç hakkındaki yorumlar olumludur ve çoğu insan kendi deneyimlerine dayanarak kullanımını tavsiye eder. İlacın ortalama fiyatı 35 ruble. Ajan "Diclofenac" yorumları ağırlıklı olarak pozitif toplandı. Hastalar, daha pahalı ilaçlarla değiştirmeye karar verdiklerinde jelden memnun olduklarını belirtmişlerdir.

diklofenak yorumlar

İlaç Ketonal

Bu ilaç topikaldir. Aktif maddeye dayanır - ketoprofen. Ağrılı semptomları ve iltihapları aşağıdaki rahatsızlıklarla tedavi etmek için kullanılabilir.

1. Periartrit, romatoid ve psoriatik artrit.

2. Bechterew hastalığı.

3. Reiter sendromu.

4. Bursit ve miyalji.

5. Radikülit ve kas-iskelet sistemi yaralanmaları ile.

Çocuklar için Ketonal kullanılması tavsiye edilmezAlerjik reaksiyonlar, solunum hastalıkları, gastrointestinal sistem problemleri ve kan pıhtılaşabilirliği ile ilgili problemler gibi 15 yıl. Hamilelik sırasında üçüncü trimesterde ve emzirme döneminde ilacın kullanılması yasaktır. "Fastum jel" için doğrudan bir alternatif olarak Ketonal iyi gelebilir. İlacın fiyatı 88 ruble.

Bu ilacın yorumları iyi toplandı. Doktorlar tarafından harika bir analjezik olarak tavsiye edilir, buna ek olarak, güçlü bir anti-inflamatuar ve antipiretik etkisi vardır. Hastalar, çare sıcaklığını azaltmaya yardımcı olur, sıkışmış ayak bileği ağrı ve şişlik rahatlatır.

ketonal fiyat

Fort Gel

Bu başka bir uygun fiyatlı analog. İlaç "Fort Gel" yaralanma veya fiziksel yaralanmalar sonra kas ve eklemlerde çeşitli ağrıları için kullanılan bir ilaçtır. Ilacın farmakolojik etkisi de ketoprofene ve inflamasyonu ve ağrıyı hafifletme yeteneğine dayanmaktadır. Tıbbi ürünün uzun süreli kullanımının arka planında, bu gibi yan etkiler ortaya çıkabilir.

1. Ciltte tahriş, kaşıntı.

2. Karın üstündeki nahoş hisseler.

3. Mide ekşimesi.

4. Mide bulantısı.

5. Baş dönmesi ve migren.

İlacın fiyatı 75 ruble.

Hastaların görüşleri belirsizdir. Bazıları prensipte bunun iyi bir ilaç olduğunu iddia ediyor. Sadece burada eylem çok uzun değil. Namazal - 15 dakika sonra daha kolay oldu, ve 2 saat sonra - tekrar acıyor. İlacın günde 3 kez uygulanması gösterilmiştir. Şiddetli ağrı ile ilacın hareketi hastalığın hoş olmayan semptomlarından kurtulmak için yeterli değildir.

Fort Gel

İlaç "Voltaren"

"Fastum gel" analogunun başka neler var?daha ucuz değer mi? Eczanelerde genellikle bir "Voltaren" ilacı almanızı tavsiye ederiz. Fiyat açısından da kapsam bakımından çok farklı olmadıklarını belirtmek gerekir. Fark, kullanılan aktif maddedir. "Voltaren" farmakolojik eylem diklofenak dayanmaktadır. İlaç hastalar tarafından iyi tolere edilir ve neredeyse hiç yan etkisi yoktur. Ancak, böbrek ve karaciğer yetmezliği olan kişiler, ilacı kullanırken dikkatli olmalı ve tıbbi tavsiye aldığınızdan emin olmalıdırlar. Ayrıca, anemi ve zayıf kan pıhtılaşabilirliği ile, bu ilacın tedavisi sırasında test sonuçlarına dikkat edilmesine değer. Ortalama fiyat 180 ruble. Hazırlık "Voltaren" yorumları olumlu toplandı. İyi ve kaliteli bir ilaç olduğu söylenir, sıkı çalışmalardan sonra sırt ağrısına yardımcı olur. Birçok hasta bu ilaç tedavisinin sonucundan memnun. Genel olarak, hasta, "Fastum jeli" veya "Voltaren" satın almak için tercih edilir. Benzerler.

Sonuç

Aslında, birçok ilaç daha varBenzer bir etkiye sahip ucuz analoglar. Ve bu, nüfusun tüm sosyal katmanları için kaliteli tedavi almayı mümkün kılar. Bir "Fastum Gel" atandığınız takdirde, daha ucuz bir analog elde etmek zor değildir. Bir eczacıya danışmak veya bilgiyi kendiniz araştırmak yeterlidir. Ve sonra ihtiyaç ve imkanlarına göre bir ilaç seçimi yapabilirsiniz.

Fastum-gel: analog daha ucuzdur. Yorumlar, fiyatlar 2019

Fastum-gel: analog daha ucuzdur. Yorumlar, fiyatlar 2019

Related news

 • İntervertebral fıtığı tedavi etmek halk ilaçlarıyla mümkün müdür
 • Kategori: Saç
 • Bar yüksekliği ve diğer parametreler
 • Fotoğraf makinesini bilgisayara nasıl bağlayabilirsiniz
 • Dikim salatalık: başarının sırları

 • Fastum-gel: analog daha ucuzdur. Yorumlar, fiyatlar 72

  Fastum-gel: analog daha ucuzdur. Yorumlar, fiyatlar


  Fastum-gel: analog daha ucuzdur. Yorumlar, fiyatlar 7

  Fastum-gel: analog daha ucuzdur. Yorumlar, fiyatlar 98

  Fastum-gel: analog daha ucuzdur. Yorumlar, fiyatlar 1

  Fastum-gel: analog daha ucuzdur. Yorumlar, fiyatlar 6

  Fastum-gel: analog daha ucuzdur. Yorumlar, fiyatlar 26

  Fastum-gel: analog daha ucuzdur. Yorumlar, fiyatlar 55

  Fastum-gel: analog daha ucuzdur. Yorumlar, fiyatlar 29

  Fastum-gel: analog daha ucuzdur. Yorumlar, fiyatlar 29

  Fastum-gel: analog daha ucuzdur. Yorumlar, fiyatlar 49

  Fastum-gel: analog daha ucuzdur. Yorumlar, fiyatlar 37

  Fastum-gel: analog daha ucuzdur. Yorumlar, fiyatlar 73

  Fastum-gel: analog daha ucuzdur. Yorumlar, fiyatlar 10