Farklı zamanlarda plasental abruption belirtileri, bu durum için ilk yardım 2019

Farklı zamanlarda plasental abruption belirtileri, bu durum için ilk yardım 2019
19.09.2019

Farklı zamanlarda plasental abruption belirtileri, bu durum için ilk yardım 72

Farklı zamanlarda plasental abruption belirtileri, bu durum için ilk yardım

Çok önemli bir organ plasenta denir,Başlangıçta bebeğin kendisi ile aynı hücrelerden gelişir. 11-16 hafta kadar, o koryon villöz kabuk embriyo adı: bunları Bebek oksijen ve gıda, yaşam ve karbon dioksit ürünlerin geri girmek için villusların, rahim duvarın kalınlığı nüfuz eder. Bu süre geçtikten sonra, aynı zamanda (yumurtalıkta corpus luteum fonksiyonu olan plasenta oluşumu öncesi) gebelik korumak için yardımcı hormonlar (örneğin, progesteron) üretir, güç daha tam bir de tüysüz bir yeri vardır plasenta, ancak diğer kurdu.

Plasental abruption belirtileriPlasentada kasılma fonksiyonu yoktur, fakatuterusa bağlıdır - güçlü ve büyük bir kas, doğumun başlamasından önce bile, kısa bir süre için periyodik olarak "trenler", kısa bir süre için kendi bireysel bölümlerinin azaltılması şeklinde ifade edilir. Genellikle plasenta bu hareketlere uyum sağlar ve buna hiçbir şey olmaz, ancak bazen daha büyük veya daha küçük bir kısmının uterus duvarından pul pul dökülme olduğu bir durum söz konusudur. Daha sonra, fetusun yiyecekleri rahatsız olduğundan dolayı acı çeker. Ayrıca bu durum annenin ve fetusun ölümüne yol açabilir, bu nedenle plasenta dekolmanı belirtileri hamile kadınların ve ailelerinin dikkatine sunulmalıdır.

Plasental abruption ne olur?

Normal olarak, plasentaya daha yakınÜstte, yani rahmin dibi, genellikle - arka duvarı boyunca, fakat bazen çıkışa daha yakın - servikal kanal. Bu plasenta previa denir. Çocuğun yeri uterustan çıkışın her iki tarafında yer aldığında ve çıkışını bloke ederse, tam veya merkezi olabilir. Plasenta gerekli olandan biraz daha düşük olabilir. Bu plasenta, dekolman faktörüne yatkındır.

Böylece, normal olarak bulunan veya önceden mevcut plasenta soyulabilir. Bulundukları yerden, plasenta ayrılma belirtileri bağlıdır.

Ayrıca, tezahürler bu faktörlere bağlı olacaktır:

- ayrılmaya devam eder veya durdurabilirdi;

- uterus duvarından - ortasından ya da kenardan - bir ayrılma olduğu yerde;

- hamileliğin ya da doğumun hangi dönemindeBöyle bir durum geliştirdi: rahim duvarı bunun çok küçük bir bölümünü hareket dan eğer erken dönemlerinde plasenta abruption ardından çocuk yer büyümeye ve gelişmeye devam edecektir çünkü ılımlı bir seyir ve olumlu bir seyre sahiptir ve kusur kapalı ve "büyümek" olduğunu olasıdır.

Erken plasental abruptionPlasenta yetmezliği ile ne gibi semptomlar ortaya çıkabilir?

Aşağıdakiler ana özellikler olarak kabul edilir:

1) değişen yoğunlukta vajinadan kanama.

2) Karın içindeki ağrılar, alt kısımları.

3) Fetal acı belirtileri: kalp atımının sıklığında bir değişiklik, motor aktivitesinde bir artış veya azalma.

Klinik duruma bağlı olarak plasental abruption belirtileri şöyledir:

Eğer kenar ile mevcut olan plasentanın ayrılması varsa, temel olarak, sadece bir kanama vardır, neredeyse hiç ağrı olmaz. Böyle küçük bir yama soyulmuşsa, fetus acı çekmez.

II. Plasenta nerede yerleşirse merkez bölgede pul pul dökülürse ve kanama durursa (ilerleyici olmayan dekolman), o zaman herhangi bir semptom görülmeyebilir. Bu vakada kadın ultrasonda öğrenir veya daha sonra, biraz kahverengi kan tahsis edilir.

III. Normal yerleşmiş bir plasentanın dekolmanı, marjinal segmentte soyulursa, üçte iki semptom olabilir: kanama ve ağrı. Eğer kanama durmazsa, o zaman fetus acı çekmeye başlar, kasılmalar ve prematüre doğum (veya ilk trimesterde plasenta ayrışması halinde düşük yapma) başlayabilir.İlk üç aylık dönemde plasental abruption

IV. Plasentanın merkezi kısmı soyulduğunda, plasenta kan biriktirir. Buna retroplasental hematom denir. Kanama durmuş olsa bile, kendisi plasentada pul pul dökebilir. Sonuç olarak, geniş bir alan ve hatta bütün bir plasenta soyulabilir. Böyle bir kısmi kopmada kan her zaman göze çarpmaz. Sonra plasenta ayrılma belirtileri şunlardır: zayıflık, solgunluk, bir kadının kalp çarpıntısı, o, karın ağrısı, uterus gerginlik hissediyor, bebek ilk önce daha sık hareket eder, sonra tamamen sessiz olabilir. Rahim duvarlarının hematomdan kanla daha fazla nüfuz etmesiyle, ağrı yoğunlaşır, uterus gevşemez. Kan bir çıkış yolu bulursa, vajinadan dışarı dökülür.

V. Plasenta doğum sırasında da solabilir. Sonra da, kanama var, pıhtılar serbest bırakılabilir. Ustus, kavgalar dışında iyi rahatlamıyor, eğer fetus acı çekiyorsa, o zaman karanlık kalsiyumu göze çarpıyor. Bu belirtiler obstetrisyen-jinekologlar tarafından belirtilmelidir

Eğer plasentanın soyulmuş olduğunu düşünüyorsan?

Hamilelik sırasında herhangi bir kan akıntısı ileKahverengi bir "daub" olsa bile, yatay pozisyon almak ve sizi izleyen doktor-jinekoloğuna haber vermek gerekir. Eğer kıt kan tahsis edilirse, hemen yatmak, tuvalete bile kalkmamak, ambulans çağırmak ve maksimum barışı sağlamak için emin olmanız gerekir. Çocuk (ultrasonda) normal olarak gelişirse, ciddi gestosis veya kronik patolojiniz yoksa, en katı yatak istirahatı ile kanamayı durduracağınız yüksek bir olasılık vardır ve yardım gelecektir. Plasentanın ayrılması durumunda kanamayı durdurmak, kalkabileceğin anlamına gelmez, birkaç gün boyunca gemide duran tuvalete bile gitmelisin.

Farklı zamanlarda plasental abruption belirtileri, bu durum için ilk yardım 2019

Farklı zamanlarda plasental abruption belirtileri, bu durum için ilk yardım 2019

Related news

 • Reçeli armutlardan nasıl pişiririm
 • Nerelerde Kullanılır
 • CEVİZLİ KISIR NASIL YAPILIR
 • Mantar Nasıl Geçer: Mantara Bitkisel Çözüm
 • Çeyizciydi azmetti fırının başına geçti

 • Farklı zamanlarda plasental abruption belirtileri, bu durum için ilk yardım 67

  Farklı zamanlarda plasental abruption belirtileri, bu durum için ilk yardım


  Farklı zamanlarda plasental abruption belirtileri, bu durum için ilk yardım 80

  Farklı zamanlarda plasental abruption belirtileri, bu durum için ilk yardım 69

  Farklı zamanlarda plasental abruption belirtileri, bu durum için ilk yardım 48

  Farklı zamanlarda plasental abruption belirtileri, bu durum için ilk yardım 43

  Farklı zamanlarda plasental abruption belirtileri, bu durum için ilk yardım 89

  Farklı zamanlarda plasental abruption belirtileri, bu durum için ilk yardım 28

  Farklı zamanlarda plasental abruption belirtileri, bu durum için ilk yardım 82

  Farklı zamanlarda plasental abruption belirtileri, bu durum için ilk yardım 44

  Farklı zamanlarda plasental abruption belirtileri, bu durum için ilk yardım 5

  Farklı zamanlarda plasental abruption belirtileri, bu durum için ilk yardım 67

  Farklı zamanlarda plasental abruption belirtileri, bu durum için ilk yardım 48

  Farklı zamanlarda plasental abruption belirtileri, bu durum için ilk yardım 24

  Farklı zamanlarda plasental abruption belirtileri, bu durum için ilk yardım 35

  Farklı zamanlarda plasental abruption belirtileri, bu durum için ilk yardım 12