Fırında pişmiş bir tavuk tarifi 2019

Fırında pişmiş bir tavuk tarifi 2019 Fırında pişmiş bir tavuk tarifi

Fırında pişmiş bir tavuk tarifi

Çok lezzetli ve lezzetli yemekler var.sadece pişir. Fırında pişirilen tavuğun fırında limon, ekşi krema ve yöntemle yapılan tarifi buna işaret eder. Size eşit ölçüde, uyum içindedir fırın, bir reçete pişmiş tavuk sunmak ve bir parti sırasında evlerini vurmak için hayal ev kadınları ve onların sağlığı endişe ve olanlar bir diyet yemek istiyorum, ama lezzetli yiyecek.

Bunu yapmak için ihtiyacınız var: 700 gr tavuk eti, 1 limon, 2 yemek kaşığı bal, karabiber ve tuz karışımı - tadı için, 2 yemek kaşığı ekşi krema.

Hazırlama metodu

İlk olarak, bileşenleri hazırlamak içinturşusu. Bunu yapmak için balı sıvı haldeki su banyosuna kadar eritin. Yanabilir ve yararlı özellikleri kaybedebileceğinden, açık ateşte bal ısıtmayın. Yarım limon büyük parçalara kesilmelidir.

Tavuk eti kemiklerden ayrılmalıdır, ya dahazır tavuk filetosu satın alın. Filetoları büyük parçalara ayırın, tuz ve karabiberleyin. Tavuk etini balla dökün ve limon ekleyin. Salamurayı tavuk dilimleriyle iyice karıştırın. Eti 40 dakika bekletin.

Tavuğun eti püre haline getirildiğinde, dilimleri turşundan almalı ve bunları fırına uygun bir biçimde koymalısınız. Orada turşuyu boşaltmaya gerek yok.

Fırında tavuk tarifi kullanırsanızfırın, daha sonra sıcaklık yaklaşık 200 ° C'ye ayarlanmalıdır Etin üzerine, birkaç limon dilimi koyun ve aynı zamanda çok fazla ekşi krema ile tavuk sürün. Kalıbı önceden ısıtılmış bir fırına koyun. Tavuğu ikide pişirin.

İlk önce 200 ° C'ye ısıtılmış fırında 20 dakika tavuk kalıbını tutmanız gerekir, daha sonra fırın sıcaklığını 175 ° C'ye düşürün ve yaklaşık 20 dakika pişirin.

Ekşi kremin yanmaması için, formu bir kapak veya basit bir gıda folyosu ile örtmek gerekir.

Bu yemeği haşlanmış patates, tadı ve taze limon dilimleri ile servis edin.

Zaten deneyimli bir hostes varsa, o zaman fırında doldurulmuş bir tavuk için tarifi deneyin.

Bunun için gerekenler: 2 yumurta, tavuk karkas 1.5 kg, domuz 300 g, kaşık un, beyaz ekmek 2 dilim, süt yarım bardak, tereyağı, hindistan cevizi, kökler, tuz, biber yaklaşık 100 gram.

Tavuk önce yıkanmalı, cilt kesilmelidir.arkadaki keskin bir bıçakla ve dikkatlice çıkarın, yırtıp çıkarmaya çalışmayın. Dikkatlice tavuk etini kemiklerden ayırın ve bir kıyma makinesinden 2-3 kez domuzla geçin. Sütte batırılmış beyaz ekmek ile birlikte atlamak için son kez. Elde edilen kitleye yumurta, süt, eritilmiş tereyağı, un, tuz, hindistan cevizi, biber ilave edilmelidir. İyice karıştırın. Cildi kesi tavuk pişmiş ağırlık cildi şeyler olacaktır üzerinden aynı anda boyun, serbest bırakılmalı dikilecek. Kendini sıkmamalısın. Boyun dikilmelidir. Tavuk kökleri (maydanoz, havuç) hakkında konulmalıdır Stuff, düzenli suyu kötek, yaklaşık yarım saat orta ateşte fırında bir tavada çorba ve kızartma ekleyin. Tavuk hazır ve biraz serin olduğunda, ipliği çıkarmanız ve iki parçaya ayırmanız gerekir. Kesimi plakaya yerleştirin, her bir yarının dilimler halinde kesilmesi gerekir. Kızılcık reçeli ile doldurulmuş ve fırında pişmiş elmalar ile servis yapabilirsiniz. Tabii ki, fırında bu tarifi pişmiş tavuk oldukça karmaşıktır ve bazı beceri gerektirir, ama sonuç şaşırtıcı olacaktır.

Fırında ızgara tavuk tarifini de denemenizi öneririz.

Bir tavuk için ihtiyacınız olacak - yarım litre kefir, 1 soğan, yarım limon, 5 diş sarımsak, 2 kaşık bitkisel yağ, biber, tuz.

Büyük bir selofan paketi almak gerekiyor - böyleceTavuk içine tırmandı ve hala oda kaldı. Paket dayanıklı ve hava geçirmez olmalıdır. Bir kapta, ayrı ayrı karıştırılması gerekir: kefir, ince doğranmış soğan çiğ soğan, doğranmış sarımsak, yarım limon suyu, karabiber, bitkisel yağ, tuz. Bütün bunlar iyi karıştırılmalı ve bir selofan çantasına dökülmelidir. Oluklu ve yıkanmış tavuğu koymak gerekiyor. Sıkıca bağlayın ve iyice sallayın, böylece tavuk içinde ve etrafındaki karışım çalkalanır. En önemli şey, paketin yırtılmamasıdır. Tavuğu iki saat boyunca paket içinde bırakıyoruz, böylece iyi de-welled. Sonra tavuğu torbadan çıkarırız ve fırına koyarız, böylece kabuklu bir kabuk ortaya çıkıncaya kadar pişirilir. Gördüğünüz gibi, fırında pişmiş bir tavuğun bu tarifi, uygulamada çok basit, ama sonunda çok lezzetli bir yemek çıkıyor: kokulu, sulu ve hassas.

Fırında pişmiş bir tavuk tarifi 2019

Fırında pişmiş bir tavuk tarifi 2019

Related news

 • Mantar ve yengeç çubukları ile klasik salata tarifi
 • Yaşlılarda femur boynu kırılması, nasıl tespit edileceği ve en hızlı iyileşme için ne yapılması gerektiği
 • Teslimattan önce Çatışmalar - kadına ne derler
 • Modern güzel Bashkir isimleri
 • Paralel bağlantı direnci: hesaplama formülü

 • Fırında pişmiş bir tavuk tarifi

  Fırında pişmiş bir tavuk tarifi


  Fırında pişmiş bir tavuk tarifi

  Fırında pişmiş bir tavuk tarifi

  Fırında pişmiş bir tavuk tarifi

  Fırında pişmiş bir tavuk tarifi

  Fırında pişmiş bir tavuk tarifi

  Fırında pişmiş bir tavuk tarifi

  Fırında pişmiş bir tavuk tarifi

  Fırında pişmiş bir tavuk tarifi

  Fırında pişmiş bir tavuk tarifi

  Fırında pişmiş bir tavuk tarifi

  Fırında pişmiş bir tavuk tarifi

  Fırında pişmiş bir tavuk tarifi

  Fırında pişmiş bir tavuk tarifi