Exceldeki harfleri harflere nasıl değiştireceğinizle ilgili ayrıntılar 2019

Exceldeki harfleri harflere nasıl değiştireceğinizle ilgili ayrıntılar 2019

Exceldeki harfleri harflere nasıl değiştireceğinizle ilgili ayrıntılar 70 18.02.2019, 02:55

Excel'deki harfleri harflere nasıl değiştireceğinizle ilgili ayrıntılar

Bugün, Excel'de nasıl değişeceğiniz hakkında konuşacağızharflerdeki rakamlar. Bazı durumlarda, bu gereklidir. Bununla birlikte, Excel editörünün birçok kullanıcısı satır numaralarının rakamlarla gösterilmiş olması, buna karşılık sütunların harflerle tanımlanabilmesine alışıktır.

talimat

excel basamaklarını harflere dönüştürme

Sorunu çözmek için, nasıl değiştirileceğiniHarfler için Excel numaraları, her şeyden önce, bağlantı tarzında bazı değişiklikler yaparız. Bunu yapmak için tablo düzenleyicisinin ayarlarına gidin. Sonuç olarak, sütunlardaki rakamlar harflerle değiştirilecektir. Açıklanan ayarın değerinin tablonun yanında dosyaya kaydedildiğini unutmayın, böylece malzemeyi açtığınızda gelecekte belirtilen parametreyi yükleyeceğiz. Excel, daha önce yapılan değişiklikleri anında anlar ve sütunların kullanıcının gereksinimlerine göre numaralandırılmasına neden olur. Bu ayar için farklı bir değeri olan bir dosyayı açarsanız, sütun numaralandırmasında farklı bir stil göreceğiz. Başka bir deyişle, alışılmadık ayarları olan bir masa alırsanız, diğer tüm malzemelerde aynı kalacaktır.

Excel Seçenekleri

Sorunun çözümünün bir sonraki adımına geçiyoruz;Excel'de, sayıları harflerle değiştirin ve pencerenin sol üst köşesindeki geniş yuvarlak düğmeyi tıklayarak düzenleyicinin ana menüsünü açın. Aşağıda iki fonksiyon göreceğiz. Bunlardan birine "Excel Seçenekleri" denir. Ona bastık. Açıklanan işlemler fare kullanmadan gerçekleştirilebilir - ALT tuşuna ilk bastığınızda ana menü açılır ve ardından "F" tuşuna basarsınız. Buna karşılık, "M" harfi Excel'in gerekli parametrelerine erişime izin verecektir.

Bağlantı Stili

excel harfleri nasıl excel ederim

Sorunu çözmek için, nasıl değiştirileceğiniHarfler için Excel numaraları, "Formüller" öğesini seçin. Açılan ayarlar penceresinde solda. Formüllerle çalışmaktan sorumlu olan bir parametre arayın. Belirtilen bölümdeki ilk öğedir ve "Bağlantı Stili" olarak işaretlenmiştir; bu, düzenleyicinin tüm sayfalarında sütunların nasıl belirleneceğini belirler. Sayıları harflerle değiştirmek için, ilgili işareti açıklanan alanlardan kaldırın. Bu türden bir manipülasyon hem fare hem de klavye yardımıyla yapılabilir. İkinci durumda, ALT + 1 klavye kısayollarını kullanıyoruz. Yaptığınız tüm işlemlerin ardından "Tamam" düğmesine basınız. Bu şekilde, ayarlarda yapılan değişiklikler kaydedilecektir. Bu yazılımın önceki sürümlerinde ana menüye erişim düğmesi farklı bir görünüme sahiptir. "2003" düzenleyicisinin sürümünü kullanırsanız, menüdeki "Parameters" bölümünü kullanın. Ardından, "Genel" sekmesine gidin ve "R1C1" ayarını değiştirin. Bu nedenle, Excel'deki harfleri sayıları nasıl değiştireceğimizi bulduk.

Exceldeki harfleri harflere nasıl değiştireceğinizle ilgili ayrıntılar 2019

Exceldeki harfleri harflere nasıl değiştireceğinizle ilgili ayrıntılar 2019

Related news

 • SONBAHAR SARMAŞIKLARI İLE ÖRGÜ YELEK HIRKA VE BEBEK ÖRGÜLERİ
 • Rahat Regl Dönemini İçin Beslenme Düzeni
 • Rüzgar Gülleri Havlu Kenarı Yapılışı Türkçe Videolu

 • Exceldeki harfleri harflere nasıl değiştireceğinizle ilgili ayrıntılar 49

  Exceldeki harfleri harflere nasıl değiştireceğinizle ilgili ayrıntılar


  Exceldeki harfleri harflere nasıl değiştireceğinizle ilgili ayrıntılar 40

  Exceldeki harfleri harflere nasıl değiştireceğinizle ilgili ayrıntılar 28

  Exceldeki harfleri harflere nasıl değiştireceğinizle ilgili ayrıntılar 96

  Exceldeki harfleri harflere nasıl değiştireceğinizle ilgili ayrıntılar 41

  Exceldeki harfleri harflere nasıl değiştireceğinizle ilgili ayrıntılar 50

  Exceldeki harfleri harflere nasıl değiştireceğinizle ilgili ayrıntılar 26