Evlerin ve koteclerin bireysel dizaynı 2019

Evlerin ve koteclerin bireysel dizaynı 2019
11.05.2019

Evlerin ve koteclerin bireysel dizaynı 44

Evlerin ve koteclerin bireysel dizaynı

Bir ev inşa etme arzusu varsa, o zamanElbette, nasıl olması gerektiğine dair bir fikir var. Eğer tipik projeler uygun değilse, o zaman bireyi düşünmenin zamanıdır. Bir uzmandan sipariş edilmesi tavsiye edilir. Bireysel tasarım, müşterinin isteklerini dikkate almanızı sağlar. Böyle bir iş pahalı olsa da, kimsenin böyle bir evi olmadığı kesin bir kesinlik vardır.

bireysel tasarım

Çoğu zaman, bireysel tasarım gereklidirgerçekleştirmek zorunda. Örneğin, standart olmayan bir plot satın alındı, çünkü bununla hiçbir proje uyumlu görünebilir. Ve bazen müşteri tarafından istenen birçok değişiklik var, bu yüzden yeni bir proje yürütmek daha kolay ve daha ucuz.

Işin aşamaları

Evin tasarımı ayrı ayrı aşağıdaki aşamaları içerir:

 • teknik bir ödev oluşturulması;
 • projeler için sözleşme;
 • taslak tasarımı;
 • çalışma bölümleri.

ev tasarımı ayrı ayrı

Ayrıca sipariş vermek mümkünGaraj, atölye, banyo gibi ek tesislerin yapımı. Bazen 3D'de görsel bir proje oluşturmanız gerekir. Sonuç olarak, müşteri mimari ve yapıcı bölümleri içeren eksiksiz bir doküman listesi alır.

Bireysel projenin bileşimi

Bireysel tasarım süreci tamamlandığında, müşteri ile sağlanır:

 • ana plan;
 • kat planları;
 • cepheler için planlar;
 • binanın bölümleri;
 • çizimler;
 • çakışma hesaplanması.

Bu unsurlar sayesinde, bir ev inşa etmeye başlayabilirsiniz. Başka herhangi bir nesnede bulunmayan bireysel özelliklere sahip olacaktır. Bireysel tasarım size bir hayal ürünü yaratmanızı sağlar.

Iş özellikleri

Bireysel tasarım içerirBir nesneyi kurma kurallarının yazıldığı bir talimatın oluşturulması. Her ne kadar özel evler daha küçük olsa da, katlar, bunlar olmadan inşa edilemez. Ve sadece güvenilirlikten dolayı değil, aynı zamanda yasalara uyum için de yapılmalıdır. Ülkemizde inşaat çalışmaları için izin almanız gerekiyor ve bu da bir proje gerektiriyor.

bireysel tasarım belirtileri

Tasarım karmaşık bir iş olarak kabul edilir,bir mimarın, tasarım, peyzaj, mühendislik alanlarında uzmanların katıldığı bir projedir. Evin tamamı sadece duvarlarla değil, aynı zamanda içsel dolumla da temsil edilmeli, gerekli olan iletişimler olmalıdır.

Modern teknolojiler

Her ne kadar birçok program var olsa daevlerin tasarlanması, yine de bu süreci yönetebilen uzman. Makine parametrelerini seçmek için yetkin değil. Buna ek olarak, kişi nesneye rahatlık ve konfor verebilmektedir.

bireysel evlerin tasarımı

Yine de bilgisayarlaşmanın anlaşılması gerekirsüreç bu alana büyük katkı sağlamıştır. Bu çalışma süreci hızlandırır, aynı zamanda görselleştirmeyi geliştirir. 3D formatta yapılan görüntüler, pratik olarak fotoğraflardan farklı değildir. Bu, birçok proje oluşturmanıza olanak tanır. Şirketler daha ucuz olan hazır seçenekler sunuyor ve çok zaman almayacak.

Şirketlerin hizmetleri

Şimdi bireysel evler tasarlamakbirçok iş yapar. Müşterinin istekleri her zaman dikkate alınır. Birçok oda standart dışı formunu seçer. Ve böyle bir bölgede her şeyi işlevsel olarak yerleştirmek için bireysel bir yaklaşım gereklidir.

Bu çalışma, bir uzmanınyer. İstenirse jeodezik ve jeolojik araştırmalar yapılır. Yeraltı suyu yer yüzeyine yakınsa veya sahada dağılmış topraklar varsa bu özellikle önemlidir. Uzmanların görevi, bu özellikleri evin doğru tasarımı için dikkate almaktır.

Belge yapısı

İş bittikten sonra müşteri alırBireysel tasarım belirtilerinin gösterildiği belgeler. Bu, daha fazla geliştirme gerekmeyen kaliteli bir nesne oluşturmanıza olanak tanır. Belgeler birkaç bölümden oluşmaktadır:

 • mimarisi;
 • teknik;
 • mühendislik.

Her bölümde belirli bir bilgi var.Gelecek binanın görünüşü hakkında bir izlenim olduğu için. Mimari bölüm cephelerin planlanması, görselleştirilmesi, ev bölümleri, çizimler, kapıların ve pencerelerin yeri ve bir şartnameyi içermektedir.

Teknik bölümde hesaplamalar var. Duvarların ve çatının yükü, temelin parametreleri işaretlenmiştir. Bu evin güvenilirliğini belirler. Hesaplamalara ek olarak, nesnenin tesislerinin parametrelerinden oluşan çizimler vardır.

Mühendislik bölümü çizimleri ve diyagramları içeririletişim. Ev, bir kanalizasyon sistemi, aydınlatma, ısıtma olduğunda devreye alınmıştır. Bu bölüm ayrıca mühendislik sistemleri için bir şartname içerir.

bireysel tasarım süreci

Proje ek olarak içerebilirbölümler, örneğin, birçok iç tasarım içerir. Her şey müşterinin isteğine bağlı. Bireysel tasarım karmaşık bir süreçtir. Bu çalışmayı sadece evin bulunduğu yerde göz önünde bulundurmadan yapmak mümkün olmayacaktır. Bu nedenle, projeye ek bölümler dahil edilmelidir, çünkü herkes bu çalışma ile baş edemeyecektir.

Prosedürün avantajları ve dezavantajları

Sadece tek olumsuz tasarlamada maliyettir. Böyle bir hizmet standart projelere göre çok daha pahalıdır. Ama artılar hala daha fazla:

 • arazi ve iklim dikkate alınır;
 • ev eşsiz olacak;
 • Bir rüya yapmak için bir fırsat var.

Her evin montajı için bir bireyyaklaşım. Tasarım yapmak çok zaman alır, böylece hataları daha sonra düzeltmeniz gerekmez. Hazır projeler çok sayıda ayarlama ve uyarlama gerektirebilir. Daha çok, projenin maliyeti daha yüksek. Sonuç olarak, fiyat bireysel tasarıma eşitlenebilir.

İşin prensipleri

Projeler birkaç aşamaya sahiptir.kesinlikle onaylanmış ve aşamaları değiştirilemez. Uzman, sözleşme şartlarını yerine getirdikten sonra, sözleşme şartlarını yerine getirir. Daha sonra müşteri ile koordine edilmesi gereken bir taslak yaratılır, ancak o zaman proje hazır kabul edilir.

tasarım için bireysel yaklaşım

Müşteri inşaatı seçme hakkına sahiptirGelecekteki ev için malzemeler. Evler için yaygın doğal taş ya da kırmızı tuğla kullanılmıştır. Ayrıca artık uygun maliyetli ve enerji tasarrufu özelliklerine sahiptir gazbeton kullanılır. Tüm istekler aksi, o zaman bu imkansız olurdu, hemen projeye dahil etmek gerekir. Uzmanlardan hizmetleri Sipariş, müşteri binayı başlatmaya olanak sağlayan bir hazır planını alır. Bitirdi nesne başka evleri ile benzerlik olmaz ki önemli avantajlarından biridir.

Evlerin ve koteclerin bireysel dizaynı 2019

Evlerin ve koteclerin bireysel dizaynı 2019

Related news

 • Chlorophytum: evde bakım, büyüyen sorunlar
 • Tire Köftesi Tarifi Videosu
 • Değişik ve İlginç Bir Yumurta Haşlama Yöntemi
 • Üzüm Lekesi Nasıl Temizlenir
 • SELANİK ÇOCUK HIRKASI DETAYLI ANLATIM

 • Evlerin ve koteclerin bireysel dizaynı 37

  Evlerin ve koteclerin bireysel dizaynı


  Evlerin ve koteclerin bireysel dizaynı 31

  Evlerin ve koteclerin bireysel dizaynı 77

  Evlerin ve koteclerin bireysel dizaynı 7

  Evlerin ve koteclerin bireysel dizaynı 51

  Evlerin ve koteclerin bireysel dizaynı 59

  Evlerin ve koteclerin bireysel dizaynı 80

  Evlerin ve koteclerin bireysel dizaynı 23

  Evlerin ve koteclerin bireysel dizaynı 93

  Evlerin ve koteclerin bireysel dizaynı 45

  Evlerin ve koteclerin bireysel dizaynı 63

  Evlerin ve koteclerin bireysel dizaynı 60