Evin dışını bitirmek yerine: varyantlar, materyaller, fotoğraf 2019

Evin dışını bitirmek yerine: varyantlar, materyaller, fotoğraf 2019

Evin dışını bitirmek yerine: varyantlar, materyaller, fotoğraf 96 14.03.2019, 03:24

Evin dışını bitirmek yerine: varyantlar, materyaller, fotoğraf

Herhangi bir ev inşa ederken düzenlenirBelirli bir yapı ile temsil edilebilecek güvenilir bir temel. Bu elemanın değeri fazla vurgulanamaz, çünkü ağırlık yükünü alıp dağıtır. Temel genellikle toprağın üzerine çıkarak bir toplumsal kısım oluşturur.

İnşaat çalışmaları tamamlandıktan sonraEv sahipleri, evin üssünün dışından nasıl kesileceği sorusuyla karşı karşıya. Bu sorunu çözmek için birçok seçenek var. Onları incelediğimizde, hangisinin tercih edileceğini anlayabilirsiniz. Bazı özel mülk sahipleri, niçin toplumun sonunu kullanacaklarını düşünüyorlar.

Bu çalışmalar yapmak için yapılırEvinizi mümkün olduğunca çekici hale getirin. Bununla birlikte, toplumun kaplaması sadece bu rolü değil, aynı zamanda temelin altındaki maddeleri de yıkımdan korur. Sonuçta, dış olumsuz faktörlerden etkilenirler. Bunlar arasında nem, rüzgar ve sıcaklık değişimleri arasında ayrım yapılmalıdır. Ayrıca, kapağın tabanındaki duvarlar, kirliliğe azami ölçüde kadar hassastır.

Eğer toplumu ortaya çıkıştan korumak istiyorsanız vebiyolojik yaşamın gelişmesi, üzerine bir kaplama takılması yararlıdır, o zaman materyaller mantar kolonileri ve küf tarafından kaplanmayacaktır. Bir olasılık varsa, evin bu kısmının da ısıtılmasını sağlamak mümkündür. Topluluğun tabanı, tesis içinde düşük sıcaklıklara nüfuz etmek için köprülerin ve tüm çizgilerin oluşturulduğu geniş bir soğuk akümülatördür. Isı yalıtımı yapmamak için harcanan enerji kaynaklarının bir kısmı israf edilecektir.

Vakfın tabanındaki malzeme etkilenir.Düşük sıcaklıklar donar, bu da erozyon süreçlerini aktive eder ve mukavemeti azaltır. Bu durumda, sadece dekoratif nedenlerle değil, binanın işletiminde bodrumun bitirilmesi gerektiği sonucuna varabiliriz.

Süpürgeliği tamamlamak için seçenekler: sıva ve lekeleme

evin dışını bitirmek için

Ne hakkında da sorduysanevin tabanını dıştan kesmek için en basit yöntemlerden birini kullanabilirsiniz - alçı. Bu son, yüksek buhar geçirgenliğine sahip iyi bir koruyucu bariyer oluşturabilir. Bu yöntemin ana avantajı ucuz olması, çünkü malzemenin piyasada mevcut olmasıdır.

Bu işi kendin yapabilirsin ya daAlçı hizmetlerini kullanır. Ancak, sadece yüzeyde etkili bir bariyer oluşturmak değil, aynı zamanda çekici hale getirmek istiyorsanız, yüzey kalıcı bir cephe boyası ile boyanabilir. Geniş bir yelpazede satışa sunulmakta ve tüketici doğru seçeneği seçme şansına sahiptir.

Bitirmek bir kat olarak kullanabilirsinizGeniş bir renk paletinde üreticiler tarafından sunulan dekoratif sıva. Topluma, ev sahibinin ihtiyaçlarını kesinlikle karşılayacak çeşitli dokular verebilirsiniz. Eğer sıvalı yüzeyin çok özgün yapılabileceğini hayal ederseniz. Bu amaçla, tabana, örneğin bir taş gibi doğal malzemelerin görünümü verilir.

Doğrudan derenin yüzeyindedoğal bir taş gibi bir şey oluştur. Bu durumda modelleme için özel yeteneklere sahip olmanıza gerek yoktur. Ana şey, yüksek kaliteli yoğun bir çözüm hazırlamaktır. Katılaşmadan sonra, sadece boyaların yardımıyla süslemek için kalır. Bu tür teknolojilerin eksiklikleri, kaplamanın kırılganlığını içerir. Katmanın durumu, çatlaklarla kaplı hasarlı alanların onarımı veya yenilenmesi için zamanında izlenmeli, izlenmelidir.

Çeşitli malzemeler: doğal taş

özel bir evin kaidesini bitirmek

Evin tabanının nasıl kesileceği sorusu çözülüyorDışarıda doğal taşa yakınlaşabilirsiniz. Bu karar elitist olarak adlandırılabilir. Bu tarz bir tasarıma sahip bina iyi görünecek ve doğal malzeme tüm performans özelliklerini gösterecek ve oldukça uzun bir süre hizmet vermeye hazır olacak.

Yüz kullanımı için özel taşplakalar, plakalar denir. Kalınlıkları genellikle 20 ila 30 mm arasında değişir, düzenli bir şekle veya düzgün olmayan kenarlara sahip olabilirler, bu da daha fazla dekorasyona imkan verir.

Yüzey zevkinize uyacak şekilde seçilebilir, buayna olabilir, parlayabilir veya pürüzlü olabilir. Bu tarz bir bitirmenin tüm pratikliğine ve güzelliğine rağmen, aralarında birçok eksiklik var:

 • etkileyici ağırlık;
 • kurulumun karmaşıklığı arttı;
 • yüksek maliyet.

Ağırlık olarak, verecekBinanın tabanına ek yük, bu özellikle taban geniş bir yüzey alanına sahip olduğunda doğrudur. Binanın bu kısmını doğal bir taşla süslemeyi düşünüyorsanız, daha sonra temeli güçlendirmemek için tasarım aşamasında her şeyi hesaplamak gerekir. Geniş bir ürün grubu, kurulumu daha da zorlaştırıyor. En yüksek kaliteli tutkalın kullanılması bile bazen durumla baş edemez, bu nedenle ek oluşuma ve durakların oluşturulmasına ihtiyaç vardır.

Eğer hala üssü nasıl bitireceğinizi bilmiyorsanızdışarıda evde, o zaman aynı anda birkaç çözüm ile tanışmanız gerekir. Diğerleri arasında doğal bir taş tahsis etmek gerekir. Bu çevre dostu, çok çekici görünüyor, ancak yüksek maliyetle ifade edilen önemli bir dezavantajı var. Bu aynı zamanda bağımsız çalışmayı planlamamaktaki ev sahipleri için önemli olan tesisat işlerinin fiyatı için de geçerlidir.

En bütçesel doğal taş türleri bile1200 ila 1500 ruble arasında değişen oldukça yüksek bir maliyete sahip. metrekare başına. Bu durumda kalker ve kabuk kayadan bahsediyoruz. Ancak daha pahalı olanlardan biri, yontulmuş veya cilalı bir yüzeye sahip olan mermer ve graniti ayırt edebilir. Evinizi münhasır hale getirmek istiyorsanız, üssünü bitirmek için labrador ve gabro gibi malzemeler kullanabilirsiniz, ancak bunların maliyetinin gerçekten yüksek olduğu gerçeğine hazırlıklı olmalısınız.

Yapay taş kullanımı

evin dışındaki evin fotoğrafını bitirmek için

Özel evin temelini bitirmek olabilirayrıca yapay bir taşla yapılır. Doğal malzeme türünü seviyorsanız, ancak bütçede sınırlıysanız, o zaman bu sizin için bir çözümdür. Birçok olumlu özelliğe sahiptir. Diğerleri arasında, makul fiyatın yanı sıra ihmal edilebilir bir kütleye dikkat edilmelidir. Ama sonuçta, neredeyse tamamen doğal taş yanılsamasını başarabilirsin.

Bu malzeme dayanmaktadırhafif fraksiyonlar, mikro takviye maddeleri ve polimerik plastikleştiriciler ilave edilen çimento içeren karışımlar. Evin cephesini bitirmek için taşın bileşenleri arasında seçkin killi moloz sayılabilir. Plakalar, silikon kalıplarda vibro teknolojisiyle üretilir ve doğal dokunun kıvrımlarını kesin olarak tekrarlar.

Üretim kullanımını içerebilirhiperpressleme yöntemi. Özel bir evin kaidesini yapay bir taşla bitirmek isteme sorusunu düşünüyorsanız, çeşitlerini anlamalısınız. Diğer şeylerin yanı sıra, standartlaştırılmış veya parça bazlı ürünleri ayırt etmelidir. Aynı derecede popüler olan üniteler, bir birim alanıyla tamamlanmaktadır. Bu terbiye, ürünlerin kiremit yapıştırıcısı üzerine döşenmesini sağlayan olağan şekilde oluşturulmuştur.

Kurulum işlemini kolaylaştırmak için şunları yapabilirsiniz:bitmiş panelleri satın almak. Üretim aşamasında, montaj braketleri hassas bir geometrik düzenlemeye sahip beton yapıya monte edilir. Bu parçalar panelin, harç değil mekanik bağlantı elemanları kullanılarak yüzeye monte edilmesini sağlar. Bu durumda, işin sadeliğinde ifade edilen tartışılmaz bir avantaj vardır.

Teknoloji kullanımı sağlaryönlendirir. İstenirse, bu paneller kurulabilir ve çözüm, köşebentler içe doğru bükülür, bu da kaplamayı daha güvenilir hale getirir. Satışta poliüretan yapıştırıcı üzerine yerleştirilmiş suni bir taştan tanzim ve fayans elde etmek mümkündür. Taban sert olmalı.

Ayrıca, bir yalıtım tabakası kullanabilirsiniz. İkincisi fibrocement, cam magnezyum veya OSB'dir. Bu durumda, kaide ek ısı yalıtım nitelikleri kazanacaktır.

Paneller arasındaki eklemler tamamen gizlenecektir.Ürünleri kilit parçası ile yapan üretici tarafından düşünülmüş. Sonuç olarak, doğal duvarın etkisine ulaşmak mümkündür. Dış yüzey, tüketici tarafından seçilen, diğer çözümlerin yanı sıra belirli bir dokuya sahip olabilir, kırılmış taş, kaya, kayrak ve tüf ayırt etmek gerekir. Mozaik çözümleri de günümüzde oldukça popülerdir, bunlar arasında yapay mini plakaların farklı tonlara ve dokulara dahil edilmesi bulunmaktadır.

Bir tuğla kaplama kullanarak

evin tabanını bitirmek için taş

Döşeme hakkında bir sorunuz varsaevin dışındaki evin, mevcut seçeneklerin fotoğrafı en iyi yardımcılar olacaktır. Bazıları bu arada makalede sunulmuştur. Diğer modern çözümler arasında, tuğla işi vurgulamak gerekir. Binanın saygınlığını arttırır ve sonuç olarak cephe, duvarların geri kalanının her türlü perdahıyla uyumludur.

Evin katını bitirmek için malzemeleri seçmekastarı doğal tuğla şeklinde kullanabilirsiniz. Bu yaklaşım, astar ve kaide arasında havalandırılmış bir boşluk yaratılmasına imkan veren önemli bir avantaj sağlamaktadır. Alanı doldurmak ısı yalıtımı olabilir. Tuğla, soğuğa ek bir engel olarak hizmet edecektir. Ancak duvarın bir şerit temeli olması gerekecek, bu nedenle inşaat planlama aşamasında bu konu düşünülmelidir.

Bazı uzmanlar başka türlü yapmayı tavsiye ediyor- Duvarın temelini oluşturan beton alanla birleştirilecek desteğini yaratın. Fotoğrafın makalesinde sunulduğu özel evin derisinin bitirilmesi, düşük su emilimi olan hiperpressli tuğla ile de gerçekleştirilebilir. Bu tür ürünler sadece derneğe uygundur, çeşitli ebatlara sahip olabilirler, ancak Rus üretici satış standart parametrelerini sunar, 250 x 120 x 60 mm'ye eşittir.

Referans için

evin tabanını bitirmek için panel

En ekonomik seçenek silikattırtuğla. Fakat bu tür bitirme işleri için özel popülerlik kullanmıyor. Klinker de dahil olmak üzere seramik tuğlaların içi boş iç yapısı, kaplamanın ağırlığını azaltmaya ve ısı yalıtımı etkisi kazandırır. Ama gerçek tuğla yapmak her zaman mümkün değildir. Eğer tuğla taklitinde hala bir üs yapmak istiyorsanız, klinker karolarını kullanabilirsiniz.

Fotoğrafın sunulduğu evin evini bitirmekmakale, tuğlalardan daha düşük olmayan yüksek performans özelliklerine sahip olacaktır. Karo teknoloji tarafından döşenirse, tuğlaların güvenilir bir şekilde görülebilmesini mümkün kılar.

Panelleri Kullanma

özel ev fotoğrafının kapağını bitirmek

Evin tabanını bitirmek için paneller de yeterliyaygındır. Kilit bağlantıları ve taban üzerine monte etmek için montaj delikleri bulunan uzatılmış yassı ürünlerdir. Bu kaplama, geniş bir kalınlık, artan mukavemet ve küçük bir genişlik ile karakterize edilir. Kalınlığa gelince, cam panellerde 3 mm'ye ulaşır. Bu tür ürünler genellikle daha geniş ve daha kısadır, bu da kesilecek alanın küçük bir yüksekliğiyle elverişlidir. Bu durumda, sadece bir satır olabilir.

Kaplama ağırlığı küçük ve yaklaşık 4Metrekare başına kg, yani temelde neredeyse hiçbir ek yük yoktur. Toplumun dışından özel bir evde böyle bir dekorasyonu kendiniz belirleyebilir, aynı zamanda cephenin geri kalanına benzer bir gölgeye sahip olması da iyidir. Sonuç olarak, ahşap ve doğal taşlardan ayıran koruyucu bileşiklerle işlem görmesi gerekmeyen dayanıklı bir bariyer elde etmek mümkündür.

Panel Özellikleri

socle ev dekorasyon fotoğraf

Bu dekorasyon ucuzdur, dayanıklıdırsıcaklık ve su yanı sıra ultraviyole ışınları. Malzeme çürüyen, mantar oluşumlarına ve korozyona maruz kalmamaktadır. Mekanik mukavemet sünekliği ile karakterizedir. Darbe deformasyonundan sonra, panel, metal panellerden ayıran orijinal şekli geri yükler.

Siding kullanımı

Bu mimari ve tasarım çözümü, toplumu minimum maliyetle dekore etmenize ve korumanıza izin verir. Siding, aralarında farklı doğal malzemelerin taklitinde gerçekleştirilir:

 • taş;
 • tuğla;
 • tahta.

Ancak, bu liste tamamlanmamıştır. Paneller çeşitli doku ve tonlara sahip olabilir. Evin tabanını ucuza nasıl keseceğiniz sorusu üzerine düşünürseniz, polipropilenden yapılmış siding hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Malzemeyi dayanıklı ve elastik yapan özel katkı maddeleri içerir.

Siding hakkında daha fazla bilgi

Finishing, sandığın yardımıylakendinden dokunan vidalar veya galvanizli çiviler. Böyle bir kaplamanın kullanılmasının rahatlığı, yüzeyin ön tesviye edilmesine gerek olmamasıdır. Kolay panel yerleştirme, oluk sistemi tarafından sağlanır. Taşın altındaki evin tabanının nasıl kesileceği sorusuyla karşılaşırsanız, binaya saygın ve sağlam bir görünüm kazandıran siding'ı kullanabilirsiniz. Bu çözüm ile yapay ve doğal malzemeler kullanılarak kontrast uygulayabilirsiniz. Bazen pürüzsüz veya parlak bir yüzeye sahip paneller kullanılır.

Sonuç olarak

Herhangi bir yapının en savunmasız kısmıtoplumu, çünkü malzemeyi olumsuz etkileyen toprağa en yakın olanıdır. Yıkıcı sonuçlara neden olabilecek nem ile temas eder. Bu nedenle, özel konut sahiplerinin birçoğu, evin tabanını pahalı bir şekilde dışarıdan nasıl kırpacaklarını sorguluyor (bu tür çözümlerin fotoğrafları, bu malzemelerin tarifi gibi, makalede sunulmaktadır). Bu bağlamda en uygun seçeneklerden biri olan siding, doğal ve suni taşların yanı sıra klinker fayansları ve doğal tuğlaları da vurgulamalıyız.

Evin dışını bitirmek yerine: varyantlar, materyaller, fotoğraf 2019

Evin dışını bitirmek yerine: varyantlar, materyaller, fotoğraf 2019

Related news

 • Doğumun Başlaması Nasıl Anlaşılır
 • Evlilik Yardımı Alma Şartları Nelerdir, Nereye Başvurulur
 • Kaygısızlar 20.Bölüm izle
 • Yıldız
 • Çim biçme makineleri için yağ: Doğru şekilde nasıl değiştirileceği ve ne tür bir sıvının dökülmesi daha iyi

 • Evin dışını bitirmek yerine: varyantlar, materyaller, fotoğraf 1

  Evin dışını bitirmek yerine: varyantlar, materyaller, fotoğraf


  Evin dışını bitirmek yerine: varyantlar, materyaller, fotoğraf 17

  Evin dışını bitirmek yerine: varyantlar, materyaller, fotoğraf 38

  Evin dışını bitirmek yerine: varyantlar, materyaller, fotoğraf 79

  Evin dışını bitirmek yerine: varyantlar, materyaller, fotoğraf 36

  Evin dışını bitirmek yerine: varyantlar, materyaller, fotoğraf 53

  Evin dışını bitirmek yerine: varyantlar, materyaller, fotoğraf 79

  Evin dışını bitirmek yerine: varyantlar, materyaller, fotoğraf 35

  Evin dışını bitirmek yerine: varyantlar, materyaller, fotoğraf 11

  Evin dışını bitirmek yerine: varyantlar, materyaller, fotoğraf 92

  Evin dışını bitirmek yerine: varyantlar, materyaller, fotoğraf 42

  Evin dışını bitirmek yerine: varyantlar, materyaller, fotoğraf 21

  Evin dışını bitirmek yerine: varyantlar, materyaller, fotoğraf 68

  Evin dışını bitirmek yerine: varyantlar, materyaller, fotoğraf 44

  Evin dışını bitirmek yerine: varyantlar, materyaller, fotoğraf 6