Evde Su Böreği YapımıEvde Su Böreği Yapımı
Evde Su Böreği Yapımı


Evde Su Böreği Yapımı

Evde Su Böreği Yapımı

Su böreği tarifi malzemeleri :

  • 1 kilo kadar un
  • Yarım kilo kadar beyaz peynir
  • Yarım demet maydanoz ile
  • 150 gram tereyağı
  • 1 bardak kadar sıvı yağ
  • 5 adet yumurta
  • tuz ve su

Su böreği nasıl yapılır ?

Değerli okurlarımız bir kaba aldığınız unun ortasını tıkpkı bir havuz gibi açın. Arından yumurtayı ortasına kırın, tuzunu atın ve azar azar su ilave ederek güzelce yoğurmaya başlayın. Sonra sert kıvamda olacak şekilde bir hamur elde etmelisiniz. 9-10 dakika ara verip tekrar hamuru yoğurun. Ardından bir 10 dakika daha güzelce yoğurduktan sonra hamuru 12 eşit parça olacak ayırın.

Bu sırada güzelce içini hazırlayın. Ardından peyniri rendeleyip ince ince kıydığınız maydanozla birbirine karıştırın.

Sonra bütün bezeleri teker teker tepsinin büyüklüğünde güzelce açın. Açtıktan sonra ilk yufkayı tepsiye serin. Bu sırada bir tencereye su doldurup içine bir tatlı kaşığı tuz ilavesiyle kaynatın. Ardından başka bir kaba da soğuk bir su koyun. Tere yağını bir tavada tere yağını eritip sıvı yağ ile güzelce karıştırın. sonra

Önceden açtığınız yufkaları teker teker önce sıcak suda bir dakika kadar haşlayın ve sonra soğuk suya atın. Ardından hemen bir süzgeçle çıkarıp tepsiye güzelce serin. ağladıktan sonra ikinci yufkaya geçin ve Orta katına hazırladığımız peyniri serpiştirin. Dikkat en son yufkayı haşlamadan serin ve üzerini kalan yağla yağlayın.

Sonra tepsiyi ocağa alıp kısık ateşte çevirerek güzelce pişirin. Dikkatle altının piştiğinden emin olun. Ardından üzerine başka bir tepsi kapatarak ve alt üst ettikten sonra diğer tarafını da güzelce kısık ateşte pişirin lezzetli olması dileklerimizle.

Evde Su Böreği YapımıEvde Su Böreği Yapımı

Related news Evde Su Böreği YapımıEvde Su Böreği Yapımı


Evde Su Böreği Yapımı


Evde Su Böreği Yapımı


Evde Su Böreği Yapımı


Evde Su Böreği Yapımı