Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)
Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

Rahatsızlık, kafa derisinin sürekli kaşıntı,gösterilemez görünüm - tüm bu kepek nedeniyle. Geleneksel yöntemler artık çalışma olduğunda nasıl başa? Cildi normalleştirmek için ilaçlara ek olarak ne kullanılabilir? Evde kepek için halk ilaçları hoş olmayan bir semptom ortadan kaldırmak için yardımcı olur.

Evde kepek için halk ilaçları

Kepek nedir? Gelişimini provoke eden faktörler

Saç derisinin soyulması ve kuruluklanması, ardındankaşıntı ve acı verici duygular - bu kepek. Onun görünüşü, kafa derisinin derinin herhangi bir hastalığının, vücudun genel olarak zayıflamasının bir belirtisidir. Ayrı bir hastalık olarak kepek düşünülmez. Daha sıklıkla bu tür belirtiler sebore ve çeşitli dermatitlere yatkın kişilerde ortaya çıkar, bazen pediküloz hastası kişilerde görülür.

Evde kepek için halk ilaçları yorumlar

Kepek yaratabilecek faktörler:

 • Stresli durumlar.
 • Hormonal dengesizlik (özellikle ergenlerde, hamile ve emziren kadınlarda ve ayrıca menopoz sırasında).
 • Vitamin ve mineral eksikliği.
 • Kozmetiklerin kullanımı (şampuanın değiştirilmesi, saçlar için balsam, farklı maskeler, vernik ve jellerin şekillendirilmesi, boyanması).
 • Sert su.
 • Azalmış bağışıklık.
 • Sebasöz bezlerin normal çalışmasının bozulması.
 • Kötü beslenme ve kötü alışkanlıklar.

Evde soğan kepek için halk ilaçları

Evde kepek için halk ilaçları: ne kullanabilirim ve ne değildir?

Uzmanlar başvuruda bulunmayı önermiyorhardal tozu, öğütülmüş kırmızı biber, tarçın ve zencefil dayalı kepek ev ilaçları ortadan kaldırılması. Bunun nedeni, kullanımı cilt durumunu kötüleştiren baharat oluşturan maddelerin lokal tahriş edici etkisidir. Bununla birlikte, bunların kullanımı mümkündür, ancak sadece cilt hassas değilse. Saç büyümesini destekleyen ve beslenmelerini iyileştiren hardal, biber, zencefil, tarçın maskesi olduğu unutulmamalıdır.

Evde kepek için halk ilaçları, özellikle olumlu olan incelemeler:

 1. Yumurta maskeleri.
 2. Temel ve bitkisel yağlar.
 3. Ekşi sütlü ürünler (kefir, yoğurt).
 4. Tuz ve soda.
 5. Med.
 6. Çim.
 7. Doğal meyve suları, meyveler ve sebzeler
 8. Maskeler ve sirke ilavesi ile durulanır.
 9. Katran veya ev sabunu.
 10. Doğal boyalarla saç boyama.
 11. Aspirin.

Evde kepek için halk ilaçları

Tavuk yumurtası

Tavuk yumurtasından maskeler, sıkıştırır ve sarar.kepek için en iyi halk ilaçları. Evde, oldukça basit hazırlanırlar, hemen hemen her ürünü yumurta ile karıştırabilirsiniz. Ancak istenen sonuca ulaşmak için, yağların (hem sebze hem eter) yanı sıra alkol (alkol, votka, konyak) kullanılması daha iyidir.

Sarısı 2-3 adet yumurta sarsılmalıdır,onlara ek olarak 2 kaşık herhangi bir bitkisel yağ. Bundan sonra, maskeyi kafa derisinde masaj hareketleriyle uygulayın, bir filmle sarın ve 20 ila 40 dakika tutun, ardından durulayın. Prosedür günlük olarak gerçekleştirilebilir.

Isınma ve besleyici maske üretimi içinkepeklerden bir yumurtayı ve bir çorba kaşığı alkolü karıştırmak gerekir. Bitmiş ürün cilde sürülür, kafa bir film ve bir havlu ile kaplıdır. Maske 15 dakikaya kadar kafa üzerinde tutulmalı ve sonra yıkanmalıdır.

Yumurta sarısı kullanımı hakkındaki yorumlar nadiren negatiftir, çünkü yumurtalardaki maskeler ev ilaçlarını test etmektedir.

yağlar

Evde kepek halk ilaçlarının tedavisikoşullar yağların zorunlu kullanımını gösterir: eterik ve bitkisel. Kepekli insanların çoğu kuru saç derisine sahiptir ve yağlar yumuşamaya yardımcı olur ve yağ bezlerinin normal işleyişini sağlar.

Evde kepek karşı halk ilaçları

Çay ağacı yağı ve okaliptüslü şampuan kendi başınıza yapılabilir. Bunun için kozmetik ürüne her iki çeşit yağ damlası da eklenmelidir.

Keten tohumu, ayçiçeği, dulavratotu yağının kullanımı ile saç derisinin masajı, cildin kuruluğu ve saç büyümesinin hızlı bir şekilde ortadan kaldırılmasına katkıda bulunur.

Kepek ile mücadelede yağların kullanımı hakkındaçoğunlukla olumlu yorumlar var. Bu, doğal maddelerin aktif bileşenlerinin saç ve kafa derisi yapısı üzerindeki etkisinden kaynaklanır. Yağların kullanımı, hücrelerin doymuşluğunu gıda ve vitaminlerle artırır ve aynı zamanda rejeneratif süreçleri de hızlandırır.

Kefir ve yoğurt

Laktik asit bakterileri ile zenginleştirilmiş ürünler,- Evde kepek karşı antik halk ilaçları. Yoğurt ya da kıvrılmış sütlerden maskelerin kullanımıyla ilgili kısıtlamalar, tek kontrendikasyon süt proteinine karşı bir alerjidir.

Başı yıkadan hemen önce kuru kıllara hazır kefir (kıvrılmış süt) uygulanmalıdır. 30 dakikadan fazla sürmeyiniz.

İnsanların yorumlarına göre, kıvrılmış süt kullanımıKepeği gidermek için (herhangi bir diğer fermente süt ürünü) karmaşık önlemler olmadan görünür sonuçlar vermez. En iyi sonuç için, kefirden diğer kepek ilaçlarıyla birlikte maske uygulamak faydalı olacaktır.

Tuz, soda ve sirke

Tuz mükemmel bir dezenfektandır.Tehlikeli mikropları yok eder ve kafa derisinin mantarını tahrip eder. Durulama yardımcısı hazırlamak için 2 litre kaynamış su başına 2 yemek kaşığı seyreltin. Elde edilen çözelti ile, başın her yıkamasından sonra saçı tedavi edin.

Soda çözümünün hazırlanması, aynı zamanda araçlarsirke dayalı, tuz durulama imalatı ile aynıdır. Bu, elma sirkesi kullanılması tavsiye edilir, bu, kimyasal yanmayı tetikleyeceğinden, özün kullanılmasını önler.

Bazı tüketicilere göre tuz, sirke ve soda gibi basit ev ilaçları, tatsız kafa derisinin ölçeklenmesinden etkili bir şekilde kurtulmasına yardımcı olur.

bal

Bal sıkıştırır ve maskeler ek katkı maddeleri eklenmeden hazırlanabilmektedir ve bunlarla birlikte - evde kepek için halk ilaçları her durumda etkilidir.

Kepek halk ilaçları evde tedavi

Saçlı deriye bir çorba kaşığı yumuşatılmış bal arısı sürün ve 10-15 dakika kadar masaj yapın, sonra saçları bir kozmetikle iyice yıkayın.

Bal deneyen herkese uymuyorkepek ile başa çıkmak için. Yanlış kullanılırsa, cilt ve saçın durumunu kötüleştirebilir. Tüketiciler sadece doğal ürünü kullanmayı tavsiye ediyorlar. Bal alerjisi varsa, kullanımı tavsiye edilmez.

otlar

Taze bitkilerden elde edilen maskeler gibi bitkisel şifalı bitkiler, kepek giderilmesinde değil, aynı zamanda vücudun bağışıklık sistemini iyileştirmede, saç yapısını güçlendirmede ve beslenmelerini güçlendirmede yardımcı olur.

Erkekler için evde kepek için halk ilaçları

Isırgan suyu, elecampane kaynatma, tansy -Erkekler için evde kepek için halk ilaçları. solucan otu, ısırgan ve nard kadınlarda düşük / erken doğum / akut kanamaya neden olabilir rahim, kasları üzerindeki uyarıcı etkiye sahip oldukları için sadece güçlü seks kullanmaları önerilir.

Bir et suyu hazırlamak daha iyidirFiltre torbalarında veya taze bitkilerde ezilmiş yapraklar (bitki kökleri), iyice yıkanmış ve ince doğranmış. Bitkinin bir kısmı (2 filtre paketi veya 3 yemek kaşığı taze otlar) bir litre kaynar su ile dökülmeli ve 1-2 saat demlendirilmelidir. Her kafa yıkandıktan sonra, saçı hazır bir çözelti ile durulayın.

Güzel yarının temsilcileriinsanlık meşe, nergiz ve papatya infüzyonu kabuğundan bir kaynatma kullanabilir. Ama papatya ile tedaviyi seçerken dikkatli olun - açık sarı saçlı sarımsı bir gölge alabilir.

Kına, basma, soğan kabuğu

Doğal boyalarla saç boyamaKadınlar için evde kepek için halk ilaçları. Bazma ve kına kullanmak kepek etkilerini çabucak ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Soğan kabuğunun özel kaynaklı kaynatılması, kuru cilt, saç çizgisinin kaybı ve donukluğuna karşı mücadelede yardımcı olur.

100 gram kabuklar 400 mililitre dökülürkaynar su, daha sonra karışım ateşe konur ve 30 dakika kaynatılır. Soğutulan ürün filtrelenir ve yıkandıktan hemen sonra kafa derisine uygulanır, yıkanmaz. Her gün, dört haftaya kadar uygulanmalıdır. Soğan kabuğu kullanıldığında saçın altın renginden derin kestane rengine kadar bir gölge elde edildiğini hatırlamakta fayda var.

Evde kepek için halk ilaçları: soğan

Soğanların birtakım yararlı özellikleri vardır: onu oluşturan maddeler, kan dolaşımını iyileştirmek, cildin yüzeyini dezenfekte etmek, vücudun çeşitli hastalıklara karşı direncini arttırmak.

Kadınlar için evde kepek için halk ilaçları

Soğan maskesi

Ince doğranmış sebze dikkatle yoğrulur veElde edilen yulaf ezmesi başın derisine uygulanır. İstenirse, bir tatlı kaşığı bal ekleyebilirsiniz. Saçlar polietilen ile kaplanır, bir havlu ile sarılır ve 20 dakika bekletilir, sonra yıkanır.

Kepek tedavisi için bu yöntem, çoğu incelemeye göre en erişilebilir ve basit biri olarak kabul edilir.

Katran ve ev sabunu

Faydalı özellikleri sayesinde, bu çeşidin sabunu kepeklerden hızlı bir şekilde kurtulmanızı sağlar. Normal bir şampuanla değiştirmek yeterlidir.

Katran ve ev sabununun cildi büyük oranda kurutabildiğini hatırlamak önemlidir, bu yüzden düzenli olarak kullanın, başınızı şampuanla yıkayarak, bitkisel yağlarla doymuş olarak değiştirin.

Evde kepek için halk ilaçları

aspirin

Aspirin şampuanı, aspirin tozu ile maske- Evde kepek için halk ilaçları. Geçiş yaşı, diğer birçok faktör gibi, kafa derisini etkiler. Ergenlik döneminde ortaya çıkan süreçler genellikle kepek tezahürünü kışkırtır. Kepeklerin daha da gelişmesini azaltmak ve cilt hücrelerinde beslenmeyi iyileştirmek için aspirin kullanabilirsiniz:

 • maskelemek. 2-3 tablet toz haline getirilmeli ve petrol jeli ile karıştırılmalı, daha sonra saç köklerine tatbik edilmeli ve ıslanmasına izin verilmelidir. Saçınızı iyice yıkadıktan sonra.
 • şampuan. Şampuanı şampuanın küçük bir kısmı ile karıştırın, saçları ovalayın. 3 dakikadan fazla ciltte durulayın, durulayın.

limon

Saçlara uygulandığında limon suyundan sıkılır.yaklaşık olarak asetik durulama ile aynı şekilde davranır. Cilt daha sonra da su ile yıkandı, sitrik en fazla 60 saniye tutulur, içine bal ile inceltilmiş hazır aracı sürdü - suyu içinde 1: 5.

Evde kepek için halk ilaçları

Doğal sebze, meyve suları

Bitkiler, sebzeler ve meyvelerden elde edilen meyve suyu(özellikle taze sıkılmış), kepek ile mücadele için bir araç olarak idealdir. Ancak, yüksek asitli meyve suları seyreltilmeden kullanılamaz - bu, cilde zarar verebilir ve durumunun kötüleşmesine neden olabilir.

Uzmanların önerileri

Kepek bulunduğunda,gün yiyecek onun modu, alkol ve sigarayı bırakmak. Çoğu dermatologlar ve terapistleri kepek tezahürleri muzdarip bir kişi, güneşte fazla zaman harcamak ve diyet proteini sağlıklı gıdalar ve hayvansal yağ içeriği yüksek gıdalar olumsuzlamak girmek için gerekli olduğuna inanıyoruz.

Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

Related news

 • Namaz Çorbası
 • Sadece 4 Egzersizle Sırt ve Koltuk altı Yağlarını Yakın
 • Gücün Karanlık Tarafı ve Burçlar
 • Çocuklar için klorofilite
 • Toprak Sağlam kimdir Fatih dizisinde hangi rolü canlandıracak

 • Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)


  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)

  Evde kepek için halk ilaçları (değerlendirme)