Evde Kalanchoeya nasıl bakacağını anlatır mısınEvde Kalanchoeya nasıl bakacağını anlatır mısın

21.05.2019

Evde Kalanchoeya nasıl bakacağını anlatır mısın 63

Evde Kalanchoe'ya nasıl bakacağını anlatır mısın?

Kalanchoe, evde yetiştirilen en popüler bitkilerden biri olarak düşünülür. Sadece güzel görünüşü değil aynı zamanda tıbbi özellikleri açısından da değer taşır.evde kalkanoe'ye nasıl bakılırAnanas meyankökü suyu,soğuk algınlığı, boğaz ağrısı, cildin aşınması ve iltihaplanmasında bakterisidal ajan. Doğada bu bitki, tropik iklimi olan bölgelerde yaygın: Madagaskar ve Yeni Gine'de. Türlerinin bir kısmı ve bunların hepsinde yaklaşık iki yüz vardır, Avustralya'da, Asya'nın alt tropikal bölgelerinde, Güney Afrika, Hindistan ve Amerika'da yetişir. Bu yazıda size Kalachoe'nun evde nasıl bakılacağını anlatacağız. Bu bitki tamamen iddiasızdır ve zaman zaman çiçekçilerin katılımını gerektirir. Ancak, Kalanchoe'nuzun güçlü, sağlıklı ve güzel olmasını istiyorsanız, ekimi için temel kurallara uymanız gerekir.

İç çiçeklerle nasıl ilgilenilir: Kalanchoe

kapalı çiçekler için nasıl uygun bakım yapılırBu çiçek için ışığı izole etmek istenirBatı veya doğu penceresinde bir yer. Bitki kısa bir ışık gününden (12 saatten fazla olmamıştı) dolayı yaz aylarında pritenyat yapmak ve kışın aksine vurgulamak gerekir. Çiçek kötü hava koşullarına maruz kalmaz, ancak özellikle sıcak bir sezonda doğrudan güneş ışığından korunmalıdır. Kalanchoe'ya sulama, mevsime göre değişir: bitkinin (bahar-yaz) aktif büyümesi sırasında, ılıman olmalıdır. Yaz aylarında bitki sulanması oldukça nadir olabilir, fakat bol miktarda bulunur, zira güçlü gövdeler ve yapraklara sahiptir ve onlara gerekli miktarda nemi iyi depolar. Sonbahar-kış döneminde sulama azaltılır (su haftada bir kez veya daha az sıklıkla getirilir). Bitkinin püskürtülmesine ve oturma odasının kuru havasına güvenle tolere edilmesine gerek yoktur. Kalanchoe'nun evde bakımı nasıl yapılır? Bitki için optimum sıcaklık 19-26 ° C'dir. Kışın düşük değerler arzu edilir: 12 ila 15 ° C arası Soğuk mevsim böyle soğuk bir sıcaklık rejimi, kışlama sonrası bitki "dinlenmek" ve yemyeşil bir çiçek hazırlamak için gereklidir.

Kalanchoe çiçeği: bir bitkinin bakımı ve nakli nasıl yapılır

kalanchoe çiçeği nasıl bakım içinBitki nakli seyrek olmalı - bir kezİki yıl içinde rasyonel ve düzenli üst giyinme sağladı; aksi takdirde her 12 ayda bir kez - ilkbaharda. Herhangi bir çiçekçi dükkânındaki toprağı satın alarak Kalanchoe'yu evrensel bir substrata dikebilirsiniz. İsterseniz, kendiniz hazırlayabilirsiniz. Bunu yapmak için, humus, çimen ve yapraklı toprak, nehir sobası ve turba eşdeğer kısımlarını almanız gerekir. Tencere altına drenaj yerleştirilmelidir. Kalanchoe'nun evde bakımı nasıl yapılır? Evrensel gübre sunmak ya da bir kaktüs çare satın almak gereklidir. Kalanchoe çiçekli çeşitleri, çiçekli bitkiler için araçlar ile beslenebilir. Gübreler ayın başında Nisan ayından başlayıp Ekim ayına kadar sürülür.

evde kalanchoe bakımı nasıl 1

Kalanchoe'nun evde bakımı nasıl yapılır? Tacı tutup tırmanmak

Bitkinin güzelleşmesi içinformunda, düzenli olarak çimdiklemeniz gerekir. Bu, eski sürgünlerden birkaç yeni sürgünün büyütülmesi için gereklidir. Çiçeklenme genç "döngüler" üzerinde gerçekleşir, bu nedenle bitkinin tepesini oluşturmak gereklidir. Eskiler kesilmelidir - bu işlem onu ​​iyi yapacaktır. Erken ilkbaharda budama yaparlar. Bu durumda, eski sürgünleri yaklaşık üçte ikisinden kaldırın. Buna ek olarak, bitki de çiçek açtıktan sonra kesilir. İsterseniz, üreme için kesilmiş materyalleri kullanabilirsiniz (filizler köklüdür).

Evde Kalanchoeya nasıl bakacağını anlatır mısınEvde Kalanchoeya nasıl bakacağını anlatır mısın

Related news

 • Ferdi Tayfur Şarkıları
 • Christina Asmusun Biyografisi - genç ve umut verici bir oyuncu
 • Mısır kültürü. Gizem, bilmeceler ve hikayeler dünyasına dalın
 • Yıldız Şehri: Ruhani Bir Yolculuk – Astral City: A Spiritual Journey
 • Ahlakın işlevleri ve yapısı

 • Evde Kalanchoeya nasıl bakacağını anlatır mısın 44

  Evde Kalanchoeya nasıl bakacağını anlatır mısın


  Evde Kalanchoeya nasıl bakacağını anlatır mısın 92

  Evde Kalanchoeya nasıl bakacağını anlatır mısın 36

  Evde Kalanchoeya nasıl bakacağını anlatır mısın 66

  Evde Kalanchoeya nasıl bakacağını anlatır mısın 40

  Evde Kalanchoeya nasıl bakacağını anlatır mısın 68

  Evde Kalanchoeya nasıl bakacağını anlatır mısın 64

  Evde Kalanchoeya nasıl bakacağını anlatır mısın 49

  Evde Kalanchoeya nasıl bakacağını anlatır mısın 28

  Evde Kalanchoeya nasıl bakacağını anlatır mısın 47

  Evde Kalanchoeya nasıl bakacağını anlatır mısın 51

  Evde Kalanchoeya nasıl bakacağını anlatır mısın 69

  Evde Kalanchoeya nasıl bakacağını anlatır mısın 74

  Evde Kalanchoeya nasıl bakacağını anlatır mısın 74