Evcil hayvanlarda hastalıklar: kedi içinde kalsivirüs 2019

Evcil hayvanlarda hastalıklar: kedi içinde kalsivirüs 2019

Evcil hayvanlarda hastalıklar: kedi içinde kalsivirüs 63 06.02.2019, 03:12

Evcil hayvanlarda hastalıklar: kedi içinde kalsivirüs

Bir kedide kalsivirüs enfeksiyonu veya kalsitikozAkut bir hastalıktır. Hayvandaki vücut ısısında ani bir artış ve mukus solunum yollarına hasar eşlik eder. Enfeksiyon hızlı bir şekilde bulaşır ve bulaşıcıdır.

bir kedide karcarurosisBu hastalığa yakalanan kediler,daha sonra kalıcı ve en önemlisi uzun vadeli bağışıklığa sahip olmak. Viral bir enfeksiyondur, nedensel ajanı Caliciviridae ailesine aittir. Bu grubun tüm türleri, kloramin ve ağartıcı solüsyonlarına duyarlı olarak ayrılır. Isıya ve etere dayanıklıdırlar. 10 günde yaşayabilecekleri nemli bir ortamı tercih edin. Bir kedide kalsitikozun yalnızca sokağa değil, aynı zamanda bodrum odalarına da açık erişime sahip olması durumunda daha sık ortaya çıkarılmasının nedeni budur.

Hastalığın ana kaynağı hastadırhayvanlara hem parlak hastalık bulguları, hem de gizli form. Virüsü sadece burun ve ağız boşluğundan değil aynı zamanda idrar ve dışkılardan çevreye salarlar. Bu nedenle, bir kedide kalsitvirüsün, bulaşma sırasında yalnızca temasla değil, aynı zamanda gıda ile ve aerojenik olarak ortaya çıktığı da söylenebilir. Özellikle bu hastalığa yakalanma riski 1 aydan 2 yıla kadar olan genç hayvanlardır. Çoğunlukla hastalık soğuk mevsiminde kendini gösterir.

Kedilerde kalsitikozBir kedide kalsitovirüs farklı şekillerde olabilir. Genellikle hastalık görünmez, gizli semptomlara sahiptir. Diğer mycoplasmal ve bakteriyel enfeksiyonlarla birleştiğinde, bu durum vakaların yaklaşık% 90'ında ölümcül sonuçlara neden olur. Hayal kırıklığı yaratan bu istatistikler, hastalığın tedavisi ve ihmali eksikliği ile açıklanmaktadır.

Enfeksiyonun ilk işaretleri yeterince ortaya çıkarBasit. Bu esas olarak gözlerden ve burundan çıkan bir akıntıdır. Sakızlar da iltihaplanır ve doğal olmayan soluk pembe bir renk kazanırlar. Hastalığın daha sonraki bir döneminde ağız boşluğunda ülserler görülürken, kedi öksürmeye başlar. Bağırsak hareketi ile kusma ve utanç kaydedildi, hasta hayvan ishale, ardından kabızlığa uğrar.

Kedilerin kalsitikozu insanlar için tehlikeliAma aslında sadece bir işaret var,Kesinlikle calciviroz belirleyen - bu dersin süresi. Bir kedi bir haftadan fazla hastalık belirtileri gösterebilir ve sonra aniden düzelmeye gider. Ancak bu, yalnızca belirgin bir refah, çünkü hastalık çok yakında tekrar hissettiriyor. Bu durumda hayvan düzenli olarak yiyor ve içiyor. Bu aynı zamanda bir kedide kurnaz bir kalsifikasyondur, tedavisi sürekli ve zamanında yapılmalıdır. Elbette asemptomatik form çok daha korkunç ve tehlikelidir. Sabahları hâlâ eğlenceli ve sağlıklı bir hayvan görebilirsiniz ve akşamları ölümcül bir sonuç elde edersiniz.

Çoğu zaman bu hastalık bir salgın hastalıktır. Birden fazla hayvanın aynı anda yaşadığı durumlarda, hastalık hızla hava ile bulaşır. Bir kedinin sokağa erişemediği ve sadece bir apartman dairesinde yaşayamayacağı düşünülürse, o zaman kalciviroz bundan korkmaz. Mal sahipleri, ayakkabının tabanındaki virüsü evine kolayca getirebilirler. Bu yüzden ilk şüphelerde hayvanı hemen veterinere yönlendirmek gerekir. Tabii ki, kedilerin kalsitvirüsünün insanlar için tehlikeli olduğu düşüncesi yanlıştır, ancak evcil hayvanların korunması için tüm sağlık kurallarına uymaya hala değer.

Evcil hayvanlarda hastalıklar: kedi içinde kalsivirüs 2019

Evcil hayvanlarda hastalıklar: kedi içinde kalsivirüs 2019

Related news

 • Kadayıf Dolması
 • Somon Füme Salata
 • Nasıl yapbozlar, scanwords ve diğer bulmaca çözmek için
 • İrem Derici yalnız değil
 • FIFA, Vidaya, Rusya - Hırvatistan maçıyla ilgili olarak uyarı verdi

 • Evcil hayvanlarda hastalıklar: kedi içinde kalsivirüs 92

  Evcil hayvanlarda hastalıklar: kedi içinde kalsivirüs


  Evcil hayvanlarda hastalıklar: kedi içinde kalsivirüs 53

  Evcil hayvanlarda hastalıklar: kedi içinde kalsivirüs 37

  Evcil hayvanlarda hastalıklar: kedi içinde kalsivirüs 7

  Evcil hayvanlarda hastalıklar: kedi içinde kalsivirüs 4

  Evcil hayvanlarda hastalıklar: kedi içinde kalsivirüs 64

  Evcil hayvanlarda hastalıklar: kedi içinde kalsivirüs 67

  Evcil hayvanlarda hastalıklar: kedi içinde kalsivirüs 91

  Evcil hayvanlarda hastalıklar: kedi içinde kalsivirüs 12

  Evcil hayvanlarda hastalıklar: kedi içinde kalsivirüs 71

  Evcil hayvanlarda hastalıklar: kedi içinde kalsivirüs 85

  Evcil hayvanlarda hastalıklar: kedi içinde kalsivirüs 96

  Evcil hayvanlarda hastalıklar: kedi içinde kalsivirüs 77

  Evcil hayvanlarda hastalıklar: kedi içinde kalsivirüs 84