Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi 2019

Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi 2019 Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi

Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi

Böcek ve haşerelere karşı ilaç kullanmak kaçınılmaz yollardan birisidir. Kimyasal içerikli ilaçlar ise hepimize basit gelen bir yöntem olarak biliniyor. Ancak böceklere ciddi hasarlar veren ve onları öldüren kimyasal haşere ilaçları bize hiç zarar vermiyor mu? Elbette ki başta dikkatli kullanım olmak üzere farklı reaksiyonlardan doğabilecek sorunlar yaşanabiliyor. Örneğin kimyasal böcek ilacını besin öğeleriyle bir arada kullanırsanız zehirlenme riskiniz olabilir.

Ek olarak duman ya da sprey formundaki böcek ilaçlarını ele aldığımızda solunumla kötü etkilerle karşılaşabilmemiz mümkündür. Ev yapımı böcek ilacı ise doğal bileşenleri sebebiyle bizlere hiçbir zarar sağlamamaktadır. Yalnızca böceklerden arınmayı sağlayan bu böcek ilacı tarifini uygulamak için çok geniş bir malzeme listesine ise ihtiyacınız yok. Yalnızca ufak bir alışveriş listesiyle ev yapımı böcek ilacı tarifini uygulayıp sonrasında haşere ile mücadelede başarılı sonuçları görebilirsiniz.

Makale İçeriği

Evde Böcek İlacı Nasıl Hazırlanır?

Bu aşamada bir pet şişesi yardımıyla böcekleri içerisine hapsedebileceğiniz karışım hazırlayacağınızı önceden söyleyelim. Keza bazıları için bu yöntemi uygulamak cazip gelmeyebilir. Fakat ev yapımı haşere ilaçları için en çok kullanılan metot olduğunu yinelemekte fayda görüyoruz.

Malzemeler

 • Pet Şişe
 • 1 Yemek Kaşığı Pekmez
 • Yarım Bardak Su
 • Kabartma Mayası

Hazırlanışı

 1. Karışımı hazırlamadan evvel öncelikle şişeden yapılan mekanizmanın tarifini belirtelim.
 2. Bir pet şişeyi ortadan ikiye kestikten sonra başka hiçbir şey yapmanıza gerek kalmayacaktır.
 3. Şişenin ağız kısmının olduğu bölümü kesilen kısmına gelecek ve içeriye doğru bir huni oluşturacak şekilde diğer parçasına yerleştireceksiniz.
 4. Böylelikle böcekler bu yoldan şişenin içerisine girecekler, fakat çıkamayacaklar.
 5. İçerisindeki karışıma gelirsek; öncelikle bir kaşık pekmezi yarım bardak suyla beraber pet şişenin alt kısmına döküyoruz.
 6. Ardından karıştırıp içerisine biraz kabartma mayası ekliyoruz. Karıştırma işlemi bu aşamada da devam ediyor.
 7. Sonrasında şişenin üst kısmını ters olarak yerleştirerek koyuyoruz.

Uygulama kısmında sizin bir şey yapmanıza gerek kalmıyor. Şekerin kokusu ve cazip tadı böcekleri şişeye çekecek, pekmezli olan karışıma giren böcekler ise çıkamayacaktır. Sonrasında aralıklı olarak şişeden ölmüş böcekleri atarak yeniden aynı karışımı hazırlayabilirsiniz.

Ev Yapımı Hamam Böceği İlacı Nasıl Yapılır?

Hamam böcekleri mikrop açısından en geniş skalaya sahip böcek türleridir. Binlerce, hatta milyonlarca mikrop organizmayı üzerlerinde taşıyabilmektedir. Dolayısıyla barındırdıkları yerden kaptıkları bu mikroplar evinize, size ya da besinlerinize bulaşmaktadır. Sizde hamam böceği ilacını evde yapmak istiyorsanız bunun için aşağıdaki formülü kullanabilirsiniz.

Malzemeler

 • 1 Tane Patates
 • 1 Tane Yumurta
 • Boraks

Hazırlanışı

 1. Bu malzemeleri doğrudan kullanmayacağımızı belirterek yumurtayı akını ve sarısını ayrı olacak şekilde kırınız.
 2. Yumurtanın yalnızca sarısını kullanacağız ve patatesimizi haşlamak için bir kaba koyarak haşlanmasını sağlayacağız.
 3. Haşlanmış patatesi püre haline getirip üzerine yumurtanın sarısını ekleyelim.
 4. Karışımda yer alan patates ve yumurta sarısına aynı zamanda boraks ekleyerek karışımı sonlandırıyoruz.
 5. Güzelce karıştırdıktan sonra ise bu karışımdan hazırlayacağımız çok ufak misket şeklinde taneler yapalım.
 6. Bu misket şeklindeki taneler hamam böcekleri için yem niteliği taşıyacaktır.

Böceklerin geliş gidiş güzergahları kısmen bellidir. En ufak aralıklardan çıktıklarını ve civarında çok dolandıklarını ise görebilirsiniz. Haliyle bu misket şeklindeki ev yapımı böcek ilacını buralara koyduktan sonra beklemeye başlıyoruz.

Evinizdeki hamam böcekleri bunları yedikten sonra sindirim sistemleri çalışmadığından ölerek evinizde bir tehdit unsuru oluşturmaktan vazgeçiyorlar. Çok etkili olması ve hemen çözüm sağlaması tercih sebepleri arasında oluyor. Eğer evinizde bebek varsa kesinlikle bunları onun erişebileceği noktaya bırakmayınız.

Hamam Böceklerinin Sevmediği Şeyler

Böcekler mikrop taşımaları ve her noktaya ulaşabilmeleri sebebiyle kimse tarafından sevilmez. Aynı zamanda sevimli olmayan bir görüntü ve iğreti duyulan hissiyat bıraktıklarını eklemek istiyoruz. Yine de böcekleri öldürmemek isteyenlerin sayısı çok fazladır. Ancak bir yandan da evinde, besinler üzerinde, insanların üzerinde gezinen haşerelerden rahatsızlık duymak ortak bir görüştür.

Peki ya hamam böceklerini öldürmeden onlardan kurtulmak mümkün müdür? Bu tabi ki mümkün bir durumdur. Keza hamam böcekleri neyi sevmez sorusunu sorduğumuzda cevap alabildiğimiz birçok doğal besin vardır.

Örneğin sarımsak ve nane gibi kokusu çok keskin olan hiçbir şeyi sevmezler. Çok fazla anten ve alıcıya sahip olan hamam böcekleri bu antenler vasıtasıyla sizin sandığınızdan çok daha fazla şey biliyorlar. Titreşimleri duyabilmeleri uyanıp olup olmadığınızı anlamaları demek oluyor. Haliyle ev ahalisi uyuduğunda ortaya çıkmaları bundan kaynaklanıyor. Banyonun ışığı yanmadığı halde karanlık ortamda orta yere kadar nasıl geldiğini düşünüyor olabilirsiniz. Koku ve duyu organları fazlasıyla gelişmiş olduğundan bu hareketler onlar için sorun olmaktan çıkıyor.

Gidiş güzergahlarına ve çıktıkları ufak delik ve oyuklara koyacağınız bazı besinler orayı asla kullanmayacaklarını garanti edebilir. Özellikle birçok kimyasal haşere ilacı bu bitkilerin özütlerini ana etken maddesi olarak kullanmaktadır.

 • Sarımsak
 • Nane ve Nane Yaprağı
 • Okaliptüs
 • Defne Yaprağı
 • Limon
 • Sirke

Yukarıdaki malzemelerden herhangi birini çıktıkları noktaya koymanız o yolu bir daha asla kullanmayacakları anlamına gelir. Üstelik böceklerin oradan çıkışını engellemişken onları öldürmeden farklı bir yere yönlendirmiş olursunuz. Tüm çıkış noktalarını belirlerseniz öldürmeden haşerelerden nasıl kurtuluruz sorusuna cevap bulabilirsiniz.

Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi 2019

Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi 2019

Related news

 • Ofis dekorasyonları
 • Yulaf Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır
 • Melisa Otu Nasıl Saklanır
 • Kiraz Dünyası: sütlü tatlılar
 • Trombosit Düşüklüğüne Ne iyi Gelir Neden Olan İlaçlar

 • Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi

  Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi


  Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi

  Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi

  Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi

  Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi

  Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi

  Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi

  Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi

  Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi

  Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi

  Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi

  Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi

  Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi

  Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi

  Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi

  Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi

  Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi

  Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi

  Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi

  Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi

  Ev Yapımı Böcek İlacı Tarifi