Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı 2019

Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı 2019 Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı

Ev sabunu: fayda veya zarar? Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı

Hepimiz günde birkaç kezsabun gibi hijyen araçlarıyla karşı karşıya kaldım. Biri bir başkasını kullanır, ancak tek amacı bakteri yok etmek ve bulaşmayı cilden uzaklaştırmaktır. Kızlar peşinde ve üçüncü hedefi - cildi nemlendiriyor. Ancak şimdi esas olarak hijyen hakkında konuşacağız. Hepimiz bir çamaşır sabununun ne olduğunu biliriz. Yarar veya zarar verir? Kesinlikle cevaplamak zordur, ancak bunu anlamaya çalışacağız.ev sabunu iyi veya kötü

Bazı yararlı bilgiler

Ev sabunu, SSCB açığının bir ürünüdür. Bunun nedeni, bu ürünü üreten pek çok fabrika bulunmamasıydı, ancak bunun için talep sadece deliydi. Tümü dezenfeksiyon derecesinin yüksek olması nedeniyle. Tam da bu modern deterjanın övünemeyeceği şeydir. Elbette, bunun yanı sıra, diğer önemli noktaları, örneğin 1808 yılında türetilen doğal bileşimi de hesaba katmak gerekir. Sabunlu 200 yıldan fazla bir süredir değişmediği ilginçtir. Günümüzde hijyen sadece bir araç değil aynı zamanda kozmetik ve tıbbi bir üründür. Bütün bunlar hakkında biraz konuşacağız. Ve şimdi sabunun vücuda nasıl etki ettiğinden bahsedelim. Fayda ya da zarar - bu soru. Şimdi öğreneceğiz.

Çamaşır sabunu kullanımı

Uygulama gösterirken, bunun avantajlarıürün eksikliklerinden çok daha büyüktür. Birincisi, mükemmel bir antiseptiktir ve ikincisi, evde ilaç için vazgeçilmez bir araçtır. Örneğin, yaranın canı sıkılmadığı ve yanıkların blisterlerle kaplı olmadığı, etkilenen cilt bölgesi çamaşır sabunu ile bulaştırılmalıdır. Buna ek olarak, böyle bir hijyen aracı, genellikle antiviral bir ilaç olarak kullanılan hemoroit ile tedavi edilir.

Örneğin, hemoroid muzdarip, sen lüzumSabun ve sabun konileri ile düzenli olarak yıkayın. İncelemelere bakarsak, bu rahatsızlığın tedavisinde çok etkili bir yöntem. Ancak pek çok kişinin sabunla yıkamasını önerdiğine ilaveten, hala bir avuç avantajı var, bunların her biri bu makalede daha ayrıntılı olarak ele alacağız. Ve şimdi neden birçok kişinin bu ürünü hiç kullanmasını önermediğinden bahsedelim.sabunla yıkamak

Çamaşır sabununa zarar

Yukarıda belirtildiği gibi, dezavantajlar çok daha azdır. Ana şey allerjilerin sürekli kullanımı ile gelişmesidir. Bununla birlikte, uygulamanın gösterdiği gibi, çok organizmanın bireysel özelliklerine bağlıdır ve burada herhangi bir model yoktur.

Birçok insan böyle bir sabunun kötü olduğunu söylüyorkokuyu öldürür. Bu, çoğu durumda ürünün kendisini tatlar olmadan yapıldığı gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Sadece kaybolur, her durumda, eller aseton veya benzin gibi birkaç kez, herhangi bir keskin koku, yıkanabilir, bu ifadenin doğruluğu hakkında bir şeyler söylemek zordur. Çamaşır sabununun ana zararı, saçlarınızı yıkamanın son derece istenmeyen olmasıdır. Doğru formüle etmek önemli olsa da. Eğer SSCB'de yapılan sabunla saçını yıkamak, önemli zarar (alkalin ortamda rağmen, tabii ki, kendini hissettirmektedir) yapılacaktır, ancak bugün yapılan bir sabun kullanırsanız, o zaman saç ile sorun yaşayabilirsiniz olası değildir. Bu, evsel sabunlarda bile, büyük miktarlarda olmasa bile, kimya ekledikleri gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

Kompozisyon hakkında biraz

Uzun bir süre için net bir standart var.Sabunu üç gruba böler. Üründeki yağ asitlerinin yapısı üzerinde sınıflandırma yapılır. Bu ürünün pH'ının 11-12 civarında tutulması dikkat çekicidir. Her gruba bakalım:

 • 1 grup en fazla yağ asitini içerir. Seviyeleri en az% 70,5 olmalıdır. Ancak sabun sadece% 72 oranında işaretlenir. Prensip olarak, çoğunluk sadece böyle bir parça satın almaya çalıştı.
 • 2 grup - sabun 70'de işareti sıkar. Bu, yağ asidi içeriğinin yaklaşık% 70 olduğu anlamına gelir, ancak biraz daha az (% 69) ve biraz daha büyük olabilir.
 • Grup 3 asgari miktarda yağ asidi içerir. GOST'e göre, en az% 64'ü olmalı, sabun% 65 ile işaretlendi.

Evdeki sabunların özelliklerinin, içerisindeki asitlerin içeriğine bağlı olarak değişebileceği gerçeğine dikkat çekmek gerekir, bu yüzden seçim dikkatli bir şekilde yapılmalıdır.çamaşır sabununun özellikleri

Kafamı sabunla veya çamaşırla yıkayabilir miyim?

Kafa derisinin ortaya çıkması hakkında biraz konuştuk.ve saç bu ürünü en iyi şekilde etkilemez. Ama bu madalyonun bir yüzü ve şimdi bir tane daha düşün. Prensip olarak, eğer modern şampuanların kompozisyonunu dikkatlice anlıyorsanız, hiç aloe, avokado ve dulavratotu olmadığından dolayı şaşıracaksınız. Tipik olarak, bileşimin% 95'i - kimyası (boyalar, delikleri, aromaları). Garip bir şekilde, bütün bunlar ekonomik sabunlarda yok. Kabul et, bu ürün yönünde çok şişman bir artı. Bu basit nedenden ötürü birçok insanın kafalarını birkaç haftada bir sabunla yıkaması tavsiye edilir. Nemlendirme, yanı sıra size koruma sağlanacaktır. Bununla birlikte, günlük olarak bu tür sabun kullanılması tavsiye edilmez. Ama bir tane daha var "ama". Örneğin, kuru saçın sahipleri sadece daha kötü yapabilir, aynı şekilde boyalı saçlar için de geçerlidir.

Saçınızı nasıl yıkarsınız: detaylı talimatlar

Öncelikle, ürünün kendisine değil,Çözüm, saçınızı sabunla yıkamanın tek yolu. Bu saç üzerinde ve saç derisi üzerinde zararlı etkileri en aza indirmek için gereklidir. Çözelti saça bütün kısımlarına eşit olarak uygulanır ve birkaç dakika içinde yıkanır.

Saçlı deri hastalığının profilaksisiayda bir kez çamaşır sabunu kullanmak gerekir. Ürün yıkandıktan sonra durulamayı ihmal etmeyin. Soğuk su kullanmanız ve alkaliyi nötralize etmek için biraz asetik asit eklemeniz tavsiye edilir. Zamanla, saç derisine uyum sağlar ve alışır ve sabunla saçları yıkamak biraz daha az sıklıkta olabilir, çünkü bunlar oldukça uzun bir süre taze kalır.

Istatistiklere göre, çoğu yanıtolumlu. Her ne kadar yaklaşık% 40'ı hiç bir zaman çamaşır sabunuyla saç yıkamayı denememiştir. Geriye kalan% 35'i sonuçtan memnun,% 15'i negatif ve% 10'u özel bir şey bulamadı, ancak kararı nispeten basit ve ucuz olarak değerlendirdiler. Ancak, yukarıda belirtildiği gibi, kafanızı sabunla yıkamak her zaman herkes için uygun değildir, bu yüzden buna özellikle dikkat etmelisiniz.

Kullanım kontrendikasyonlarıçamaşır sabununun zarar görmesi

Neyin olduğuyla biraz ayrıldıkçamaşır sabunu Fayda mı, zarar mı? Gördüğünüz gibi, kesin bir cevap veremezsiniz. Bu ürünü kullanmak kesinlikle yasaktır. Bu kategori renkli saçları olan kişileri içerir. Bu çeşitli nedenlerden kaynaklanmaktadır.

İlk olarak, boyaların varlığı nedeniyle alkali denge bozulur ve daha kesin olarak, sabun içindeki alkali mevcudiyeti ile şiddetlenir.

İkinci olarak, saç yapısı nedeniyle bozulurSağlıklı yağların süzülmesi. Sonuç olarak - kırık bir yapıya sahip kuru, ince ve kırılgan saçlar. Katılıyorum, çok çekici gelmiyor. Ancak çözüm doğal boyaları kullanmaktır. Kına, soğan kabuğu veya bunun gibi bir şey olabilir. Bu yaklaşımla, ev sabununun özellikleri aynı kalacaktır, ancak kimyasal boyaların varlığının etkisine zararlı olmayacaktır. Her durumda, özellikle saç dökülmesi ve kırılgan saçlardan muzdarip insanlar için bu aracı dikkatli kullanın. Unutmayın ki sadece bir sabun çözeltisi kullanın.

En iyi antiseptik

Bugüne kadar, birkaç tane varantiseptikler. Birçoğu yararlı bir şey yapmasa da, hepsinin kötü olduğu söylenemez. Ancak evdeki sabun söz konusu olduğunda, bu ayrı bir konuşmadır. Bu, özellikle hastanelerde, hastanelerde ve hijyene özel dikkat gösterilen diğer kurumlarda temizlik için kullanılan gerçekten güvenli bir antiseptiktir. Tamamen kimya ve herhangi bir koku yoksunluğu nedeniyle. Bugün, doktorlar günlük yaşamda sabun kullanmayı tavsiye ediyorlar ki bu oldukça mantıklı.

Her diş fırçalamadan sonra dişi ovalayınSabunla fırçalayın, mikroplardan güvenilir bir şekilde korunacaktır. Bu şekilde yıkanmış bir tabak, onun parlaklığı ve saflığı ile sizi şaşırtacak. Ek olarak, bazen ilk kez yıkamak zor olan leke ve film olmayacaktır. Bu çamaşır sabunu ile başa çıkabilecek her şey değildir. Fayda mı, zarar mı? Muhtemelen sadece olumlu yönlerin olduğunu fark ettiniz.

ev sabunu tarifiEvde tıpta vazgeçilmez

Bugün, bunun hakkında daha fazla konuşmakBazı yaygın hastalıkların tedavisi için etkili ilaç. Hemoroidlerin ekonomik sabunla iyi muamele edildiği gerçeğini daha önce de konuştuk, ancak bu, çözümün yapabileceği her şey değil. Kalıcı akne veya kaynar muzdarip varsa, tüm bu problemler kolayca ev sabun yardımı ile çözülür.

Hemorajiler, topuklardaki çatlakların yanı sıra, dirsekler denadir değil. Ama özel bir çözüm kullanarak, tam iyileşme elde edebilirsiniz. İki litre su, bir yemek kaşığı çamaşır sabunu ve bir çay kaşığı soda almalısınız. Her gün 20-30 dakika boyunca sıcak bir banyo yapılmalıdır. Jinekologlar ayrıca bu ürünü samimi hijyen için tavsiye ederler.

Genyantrit tedavisi

Sabunun ekonomik olduğunu söylemek mümkün değilSıkı, soğuk algınlığı veya ihmal edilmiş formunun sinüzitini tedavi etmek için kullanılır. Bu yaklaşım kesinlikle standart dışı tıbbı kullanmaya değerdir, ancak yöntemin popülaritesi yüksek verimliliğini göstermektedir. Genellikle hastalığın akut evreleri sırasında sinüzitten çamaşır sabunu kullanılması tavsiye edilir.

Öz, özel bir merhemin hazırlanmasında yatmaktadır. Keçi sütü ve hozunun eşit parçalarını almanız gerekecek. sabunu. Karışım bir kaynamaya getirilmeli ve bir kaşık baldan daha fazla soğan suyu ve zeytinyağı eklenmelidir. Birkaç dakika kaynatın, sonra soğutun, bir tampona uygulayın ve burun deliklerine enjekte edin. İstatistiklere göre, bu kullanımla ev sabunu, mümkün olan en kısa sürede çok iyi sonuçlar vermektedir. Hazırlanan merhem buzdolabında saklanmalıdır.

Kozmetoloji alanında uygulama

en iyi çamaşır sabunuYukarıda belirtildiği gibi, ekonomik tarifiSabun, cilt üzerinde zararlı etkileri olabilecek kimyasal kapanımların yokluğuna dayanmaktadır. Bu nedenle bu ürün, akne ve sivilceyi gidermek için kafa yıkamak için kullanılır. Son yöntemin özü, ince bir rende üzerinde bir parça rendelenmiş sabunun su ile karıştırılması ve bir köpüğe çırpılmasıdır. Sonra bir çay kaşığı sofra tuzu ekleyin. Karışımı yarım saat tutun, ardından sıcak ve soğuk su ile durulayın. Haftada üç kez bir ay uygulanması tavsiye edilir. Cosmetisyenlerin yüzlerini her gün sabunla (yağlı ciltler için) yıkaması tavsiye edilir. Böyle basit prosedürlerden sonra, cilt saten ve pürüzsüz hale gelecektir. Tabii ki, bütün bunlara inanmak için, kendini tecrübe etmelisin.

Nota

Rus inancına göre, bir banyo süpürgesi,Daha önce bir çamaşır sabunu çözeltisi içine batırılmış, tüm hastalıkları vücuttan atıp cildi gençleştirir. Bunu çok şüpheli bulabilirsiniz, ama denemeye başlayana kadar bir şey gereksiz olacaktır. Her durumda, iyi bir sabun parçası çiftlikte çok sayıda problemi çözebilir. Yıldırım ceketin üzerine mi vurdu? Endişelenmeyin, sadece sorunlu bölgeyi yağlamanız gerekiyor - ve her şey sırayla olacak. Bu tür bir sabun çözeltisinde yıkanmış herhangi bir detay, yeni olana benzeyecek, bundan şüphe edemezsiniz.

Sonuç

ev sabunuİşte buradayız ve ilgimizi çektik.sorular. Gördüğünüz gibi, en iyi ev sabunu bileşimi içinde kimyaya sahip olmamalı ve daha sonra bu ürün gerçekten değerli ve yeri doldurulamayacaktır. Pek çok şeyden korkan tek dezavantaj, kaba bir koku. Bununla birlikte, bu gösterge bileşimde koku olmadığını gösterir. Her durumda, kozmetik, ilaç ve günlük yaşamda ucuz ve çok etkili bir araçtır. Zemin yıkama suyuna bir miktar ev sabunu ekleyin - muşamba parlayacak ve evde mikroplar çok daha küçük olacak.

Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı 2019

Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı 2019

Related news

 • 5 adımda yaz düğünleri konsepti
 • Çiçekler spathiphyllum - kadın mutluluk
 • İyi üzüm çeşitleri: yorumlar, açıklama
 • Ekşi Mayalı Tam Buğday Ekmeği
 • Ispanak Köklü Çorba

 • Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı

  Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı


  Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı

  Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı

  Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı

  Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı

  Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı

  Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı

  Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı

  Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı

  Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı

  Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı

  Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı

  Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı

  Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı

  Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı

  Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı

  Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı

  Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı

  Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı

  Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı

  Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı

  Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı

  Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı

  Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı

  Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı

  Ev sabunu: fayda veya zarar Ev sabunu özellikleri ve tıbbi amaçlı kullanımı