Eugene Bazarov. Babalar ve Oğullar romanında kahramanın kökeni 2019

Eugene Bazarov. Babalar ve Oğullar romanında kahramanın kökeni 2019

Eugene Bazarov. Babalar ve Oğullar romanında kahramanın kökeni 28 04.03.2019, 02:42

Eugene Bazarov. "Babalar ve Oğullar" romanında kahramanın kökeni

"Babalar ve Oğullar" romanında Bazarov'un kökenikesin ayrıntılar tarif edilmiştir. Turgenev Ivan Sergeevich, karakterinin tüm olası özelliklerini belirli eylem ve eylemlere aktarmaya çalıştı. Okuyucunun önemli bir fark hissetmesi ve karakterler arasında bir çeşit “karşıtlık” görmesi için, Bazarov'un tam karşıtı olan hikayenin diğer karakterlerini tanıttı. Ne tür biriydi gerçekten? Makalede daha sonra tartışacağız.

Yaşam geçmişi

Romandaki Bazarov'un kökenleriönemli bir rol. Ebeveynleri katı insanlardı, babası doktor olarak çalıştı ve bu mesleği çok prestijli saydı. Bu nedenle, Eugene büyüdüğünde, ailenin kiminle çalışacağı konusunda bir sorusu bile yoktu.

çarşı kökenleri

Anne fakir bir soylu aileydi ve davranışlarında bu açıkça izlenebilirdi. Rafine bir tutum ve aşırı pathos yok.

Bazarov'un annesinden aldığı bu özelliklerdi. Ebeveynlerini çok sevmesine rağmen, okuldan sonra evden ayrılmak ve sadece üç yıl sonra geri dönmek zorunda kaldı. Eugene böyle bir adım atmaya karar verdi, çünkü babasının talimatları kariyer gelişimini ve kendini geliştirmeyi engelliyordu.

Aşırı şiddet ve özen, Bazarov'un kendinden emildiğine, aynı zamanda kendine güvenen bir kişiliğe sahip olmasına yol açtı.

Yazarın tarif ettiği görünüm de bir taştı.Bazarov'un hayatında tökezledi. Kendisini özellikle çekici görmüyordu, ancak özellikleri onu dikkat etmeye zorladı ve gülümsemesi aşırı derecede sakinleşti ve aklını ve kendine güvenini ifade etti.

romanın babaları ve çocuklarında çarşı kökeni

Kendine özgü davranış

Bazarov'un "Babalar ve Oğullar" adlı romandaki kökeni tesadüfi değildir, yazar toplumdan ne kadar ayrılabileceğini göstermeye çalışmış ve aynı zamanda kendini diğerlerinin üzerinde başa koymuştur.

Aşırı özgüvene ek olarak, Evgeni iyi bir formun kurallarına uymadı ve aşırı kabadayılık farklıydı.

Üniversitede Arkady ile tanıştıKirsanov, onun görgüleri Bazarov'un tam tersiydi. Bu dostluğun onu büyük ölçüde değiştirdiği söylenemez, ama ona insanlara karşı daha yumuşak ve daha hoşgörülü davrandı.

babalar ve çarşı çocukları kökenleri

Eugene ile Arkady arasındaki ilişki ve romanın temelini oluşturdu, "iki dünya" çatışmasıydı. Kirsanov ailesi, liberal-muhafazakar eğilime ve Bazarov'a demokratlara aitti.

Nitekim, bu huzursuz ilişkiler açıkÇalışma boyunca Yevgeny Bazarov'un tüm yaşamını yitirdiği nihilist doğa. Kendi kişisel inançlarının ve karakterinin kaynağı genel olarak çevredeki insanlara ve onunla olan ilişkilerine dayanıyordu.

Çocuk favori

Eugene ve biraz kaba olmasına rağmençevreleyen genç adam sevdi. "Babalar ve Oğullar" adlı romanda, Bazarov'un inişi, aynı zamanda, olumsuz ve olumlu nitelikleri bir araya getiren bir kişinin görünüşü olarak tanımlanır. Ve çok parlaklar.

Onun içinde olan köylü çocuklarçevrili, doğrudan onu topuklarında takip etti. Örneğin komşunun oğlu Mitya, Bazarov'un cazibesini kabul etti ve bir insanın çocukları sevdiğinde hissettiğini belirtti.

Tıp doktoru olan Evgeny Bazarovİşin özel anlamını anlamaya yardımcı olur, muhteşemdi ve hastaya yaklaşımı diğerlerinden farklıydı. Onunla müşteri arasındaki iletişim anında ortaya çıktı.

Arkadaşlar da onu sevdi ve herhangi bir sohbeti doğru yöne kolayca nasıl getirebileceğine hayran kaldılar, bu ona rüşvet verdi ve tüm eksikliklerini örtbas etti.

Arkadaşı Arkady, Eugene'nin gayretine hayran kalmıştı. Herşeyi bırakıp başkalarına yardım etmek için işe koşabilirdi.

Ancak yazarın asıl amacı, okuyucunun kabalık ve karmaşık karakterine rağmen okuyucunun kabul edebileceği bir karakter yapmasını sağlamaktı.

çarşı kökenli

Bazarov'un ana özelliği yeteneklerini koruduTüm nihilist inançlara rağmen, sevgi. Yazar Anna Odintsova ile güzel bir romantik çizgide bunu gösterdi. Onun bağımsız karakteri ve iradesi rüşvet verdi ve Eugene'yi büyüledi. Ancak bu ikisinin çalışmaları boyunca kararsızlık kefen edildi.

Ciddi bir ilişki için hazır değildi veşüphe ile kayboldu ve genç adam kesin bir adım atıp duygularını itiraf edemedi. Her ikisi de suçlanıyor, ama Bazarov her zaman eylemleri için bahaneler arıyordu.

Rus halkının ruhu

Kökeni Bazarovnoktalar tarafından planlanan, nihilizme bağlıydı - bu davranış, gelenek, değer, ahlak ve kültürün tüm normlarını reddeden bir kişidir. O böyle ifadelere dayanıyordu: Hayatın hiçbir gerçekliği yoktur, hiçbir eyleme başka hiçbir şey tercih edilmez ve ayrıca üstümüzde daha yüksek bir yaratıcı yoktur.

Yazarın ulusun ruhunu aktarması önemliydi.Başka bir ülkede bulunan ve bu çalışmayı okuyan bir kişi, bir Rus insanın ne kadar çok yönlü olabileceğini anlayabildi. Onun yıkılmaz karakteri, ister fakir ister zengin olsun, herkese farklı bir kesimden gelen insanlara sahipti.

romanın babaları ve çocuklarında çarşı kökeni

Yazar, birçok yönden, Eugene Bazarov'un düşkünlüğünde olan özellikle nihilizmde olumlu özellikler bulmaya çalıştı.

Sonuçta, nihilistlerin aradığı ana şey“Mutluluk”, ama böyle bir yol boyunca ilerlemek ne kadar mantıklıdır ki zaten tartışmalı bir konudur. Her halükarda hedefe ulaşıldı ve okuyucular kendileri için kesin bir sonuç çıkarabildiler.

Kendine güvenen nihilist Yevgeny Bazarov,Kökeni kişiliğin oluşumunu büyük ölçüde etkilemiş olan eserde önemli bir rol oynar. Romandaki imgesi, bu tipteki insanların karakter özelliklerinin toplamını içerir ve aşırı derecede kabalık ve kararsızlığın bir kişinin kaderini nasıl etkileyebileceğini gösterir.

Eugene Bazarov. Babalar ve Oğullar romanında kahramanın kökeni 2019

Eugene Bazarov. Babalar ve Oğullar romanında kahramanın kökeni 2019

Related news

 • DİSK Genel Başkanı Çerkezoğlu: Kamudan özel sektöre geçen madenlerde ölümler 10 kat artıyor
 • Ahududu Nakli: Bazı Yararlı İpuçları
 • Kendi ellerinizle bir düğün için para hediyesi: fikirler
 • Protal Protein diyeti
 • İç mekanda ve kıyafetlerdeki bronz renk

 • Eugene Bazarov. Babalar ve Oğullar romanında kahramanın kökeni 2

  Eugene Bazarov. Babalar ve Oğullar romanında kahramanın kökeni


  Eugene Bazarov. Babalar ve Oğullar romanında kahramanın kökeni 23

  Eugene Bazarov. Babalar ve Oğullar romanında kahramanın kökeni 67

  Eugene Bazarov. Babalar ve Oğullar romanında kahramanın kökeni 63

  Eugene Bazarov. Babalar ve Oğullar romanında kahramanın kökeni 95

  Eugene Bazarov. Babalar ve Oğullar romanında kahramanın kökeni 66

  Eugene Bazarov. Babalar ve Oğullar romanında kahramanın kökeni 26

  Eugene Bazarov. Babalar ve Oğullar romanında kahramanın kökeni 24

  Eugene Bazarov. Babalar ve Oğullar romanında kahramanın kökeni 94

  Eugene Bazarov. Babalar ve Oğullar romanında kahramanın kökeni 4

  Eugene Bazarov. Babalar ve Oğullar romanında kahramanın kökeni 42

  Eugene Bazarov. Babalar ve Oğullar romanında kahramanın kökeni 15