Etiket üzerindeki sembolleri yıkayın. Yıkamanın koşullu olarak belirlenmesi: örnekler, kod çözme 2019

Etiket üzerindeki sembolleri yıkayın. Yıkamanın koşullu olarak belirlenmesi: örnekler, kod çözme 2019
23.08.2019

Etiket üzerindeki sembolleri yıkayın. Yıkamanın koşullu olarak belirlenmesi: örnekler, kod çözme 26

Etiket üzerindeki sembolleri yıkayın. Yıkamanın koşullu olarak belirlenmesi: örnekler, kod çözme

Sık sık yeni bir şey elde ettikten sonra, bizMevcut tüm etiketleri hemen kesiniz. Bazı durumlarda bunun tamamen doğrulanması muhtemeldir. Etiketler oldukça geniştir ve ürünün bütün görünümünü bozar. Ayrıca sert bir kumaştan yapılabilir ve giyilirken cildi ovalayabilirler.

Etiketi kesmeden önce dikkatlice incelenmelidir. Sonuçta, üreticilerin ürün bakımı için önerileri var.

Bu yazıda, yıkanacak şeylerin üzerindeki etiketlere bakacağız. Bu ya da bu simge ne anlama geliyor? Bu ya da bu "hiyeroglif" deşifre etmek ne kadar doğru? Anlayalım.etiket üzerinde yıkama işaretlemesi

Etiket nerede saklandı?

Etiketin üzerinde yıkama belirtisi görünmeye başladıilk manufactories zamanından kıyafetler üzerinde. Daha doğrusu, ilk başta sadece üreticinin adı vardı. Ve sadece bir süre sonra tüccarlar, eşyaların bakımı için etiketlere ve talimatlara koymaya başladılar. Bu gelenek bugün korunur. Yani eğer bir şey uzaktan markalanmış gibi davranıyorsa, üzerindeki etiket zorunludur.

Bilgi farklı yerlerde bulunabilir. Örneğin, örme şeyler için, etiket, genellikle bel altında yan dikişe sokulur, kotlar, kalçaların alt kısmında, T-shirt ve bluzlarda, yaka altlığının arkasında dikişlerde bulunabilir. Bu nedenle imalatçı, çamaşır yıkamak gibi önemli bir anı gözetmelidir.

Etiketler üzerindeki etiketler özel malzemeden yapılır. Bu vstavochka, herhangi bir zamanda, ürünü nasıl bozacağınızı, böylece onu bozmamanızı söyler.

Bu arada, üzerinde yapamayacağın kıyafetler var.benzer notasyona bakın. Bu bebekler için kıyafetler. Yelekler ve sürgülerde, çok hassas cilt kırıntılarına zarar vermemek için böyle etiketler mevcut değildir. Bilgi genellikle, ürünü ilk kullanım için hazırlamadan önce çıkarılması gereken özel etiketlere yerleştirilir.etiketleri yıkamak için etiketler

Yazılı nasıl okunur?

Etiketlerde yıkama sembollerini anlamakçok basit. Aynı şey diğer simgeler için de geçerlidir. Ne yazıldığını dikkatlice incelemek ve bilginin verildiği ilkeyi anlamak için bir kez yeterlidir. Bunu anlıyorsanız, bu ya da bu sembolün ne anlama geldiğini hatırlayın, zor olmayacaktır.

Genel olarak, etiket üzerindeki bilgiler 5 tiptir. Bunların her biri, ürünün ayrı bir bakım sürecine atıfta bulunur:

 • Wash. Hepsi çok basit. Bu süreci temsil eden simge su havzasına benziyor. Buna ek olarak, bir açıklama olabilir: Suyun ne olması gerektiği, “otomatik makine” deki bir şeyi silmek mümkün, bu şey ne kadar etkilenebilir.
 • Kurutma. Bu süreç içinde bilgi belirten bir kare şeklinde sunulmuştur.
 • Beyazlatma. Anlaşmaya göre, bu süreç her zaman bir üçgen olarak tasvir edilir.
 • Kuru temizleme. Bir daire şeklinde simgesi. Sürecin inceliklerine bağlı olarak, ortada ya da onsuz bir harfle boş, çarpı- labilir.
 • Ütü. Yıkama gibi, bu çok akılda kalıcı bir işarettir. Başka hiçbir şeyle karıştırılamaz, çünkü üzerinde demir bulunan bir demir şeklinde yapılır. İşaret, işlemin mümkün olduğu sıcaklığı ve ayrıca sıyırma işleminin uygulanmasının mümkün olup olmadığını gösterir.

İpucu! Alışılmadık isimlendirmelerde kafa karıştırmamak için, birçok genç ev hanımı çamaşır makinesinin yakınında çamaşır, ütü ve diğer işlemler için baskılı bir tablonun yerleştirilmesini sağlar. Deneyin! Böylece ihtiyacınız olan bilgiyi hızlıca hatırlayabilirsiniz.yıkama tablosu

yıkama

Bu makalede etiket üzerinde yıkamak için etiketler üzerinde durmaya söz verdiğimiz için, neden rejime dikkat etmemiz gerektiğinden bahsederek başlayalım.

Yıkama için öneriler bilgi içerirşeyin yapıldığı malzeme hakkında. Ürünü temizleme yöntemine ve yapılabilecek sıcaklığa dikkat edin. Neden bu kadar önemli?

Gerçek şu ki siz deüreticinin tavsiyelerini takip edin, sadece bir şeylere zarar veremezsiniz ve umutsuzca bozarsınız. Örneğin, eğer etiket kazakın sadece elle yıkanabileceğini gösterirse, otomatik makineyi kullanmak mümkün değildir. Tamburun hızlı dönüşü hassas dişlere zarar verebilir ve kazak yırtılabilir. Çok sıcak su, yünlü ceketin “oturur” ve komşu bir kız çocuğuna vermek zorunda kalmasına katkıda bulunabilir.

Bazı otomatik yıkama üreticileriMakineler benzer özellikleri dikkate alır. Özellikle sıkıcı kullanıcılar için, modları doğrudan dokuların etiketlerinde belirtilen simgeler biçiminde gösterir. Daha sonra ev sahibi, sadece etiket üzerindeki yıkama sembollerini çamaşır makinesi panelindekilerle karşılaştırabilir ve istenen modu seçebilir.

Yıkama yolları

Bildiğiniz gibi, temizlik ürünlerinin farklı yolları ve modları vardır. Etiketlerin yıkanması için işaretler, bir çocuğun bile onları anlayabileceği kadar açıktır.yıkama etiketi üzerinde rozetleri

En yaygın tersortada dalgalı bir çizgi ile yamuk. Çocuğun temiz su ile bir havza çiziyor gibi görünüyor. Böyle bir simge, ürünün işlenmesinde "tam izin verme" yi sembolize eder. Kaynama, ıslatma, üzerine çeşitli şekillerde hareket etme gibi herhangi bir sıcaklıkta yıkanabilir: buruşma, sürtünme, bükme, sıkma. Bu durumda, şey orijinal özelliklerini kaybetmemeli, "oturmak" veya dökmek zorundadır.

"Havza" altında bir yatay isesatır, bu ürünün dikkatli bir şekilde ele alınması gerektiğini gösterir. Eğirme sırasında maksimum devir sayısını seçmeyin ve ayrıca ürünü ovalayın.

"Pelvis" altında iki uzun yatay çizgiÜrünün mümkün olduğunca doğru bir şekilde ele alınması gerektiğini söylüyorlar. Yıkama için tozun çok konsantre bir çözeltisini kullanmayın. Hiçbir durumda, makinenin tamburunda yüksek hızlarda ovalanamaz ve bükülemez. Makinenin yıkanmasını seçmeye karar verirseniz, hassas bir modu tercih etmeniz en iyisidir.

Çizgili trapezoid "havza" gösterir kiBu gardırobun konusu hiç yıkanmamalıdır. Bu şeyi yenilemek için kuru temizlemeye atfedilebilir. Bu rozeti ihmal etmeyin, çünkü yumuşak bir el yıkaması bile ürünün geri dönüşü olmayan şekilde bozulmasına neden olabilir.

Makine yıkaması en sık bir simge ile sembolize edilir.Bir tür "stylalki" veya üstte bir çizgi ile sadece stilize bir dikdörtgen. Fakat eğer böyle bir simge bir daireye yerleştirilirse ya da çizilirse, makinenin yıkanması için kategorik bir yasak anlamına gelir. Çoğu zaman, böyle bir simge ürünleri, payetler, gerdanlıklar, cam boncuklar veya başka bir dekorasyon ile mayınları bulunabilir.etiketleri yıkama sembolleri

Su havzasına yerleştirilen el, anlayabileceğiniz gibi, el yıkamayı sembolize eder. Kendinizi yakmamaya ve şeyi bozmamaya çalışmayın, 40'ın üzerindeki sıcaklığı uygulamayın.yaklaşıkC. Böyle bir atamaya sahip gardırop parçaları sıkılamaz, ovalanamaz, bükülmez. Çoğu zaman, kaba pozlamadan umutsuzca bozulabilen narin kumaşlardan yapılır.

Bu, belki de, yıkama için etiket üzerindeki tüm ana simgeler. İşaretlerin örneğin sıcaklık ile ilgili bazı eklemeleri olabilir. Aşağıda bunun hakkında konuşacağız.

Sıcaklık modunu seçin

Eğer şeyi bozmak istemiyorsanız, kıyafetlerin üzerindeki etiketleri dikkatlice inceleyin. Yıkama için, yukarıda açıklanan semboller nokta veya rakamlarla desteklenebilir. Ne demek istiyorlar?

"Su ile havza" içinde yer alan figürlerÜrünün temizlenebileceği maksimum sıcaklığı belirtin. Önerileri takip etmiyorsanız ve örneğin 40'lı bir bluz kaynatın.yaklaşıkBununla birlikte, sadece kötü gidecek ve bir daha asla giyemezsin. Dahası, sıcaklık etiket üzerinde daha az gösterilmekte, daha hassas olan işlem, ürünün yapıldığı kumaşı gerektirmektedir.etiketleri yıkamak için giysi etiketleri

Yaklaşık aynı noktalarla belirtilir,yıkama sembolü içinde yer alır. Gördüğünüz daha fazla nokta, daha sıcak su yıkamak için kullanılabilir. Örneğin, "havzada" bulunan 6 nokta ürünün kaynatılabileceğini ve 2 puanın 40'ı geçmeyen bir sıcaklıkta yıkamanın gerekli olduğunu göstermektedir.yaklaşıkS.

Nokta sayısı Santigrat derece sıcaklık yazışma Ne yapar

30 Yumuşak yıkama (yün)

●●

40 Hassas yıkama (ipek, hafif sentetik kumaşlar)

●●●

50 60 ˚˚'dan fazla olmayan bir sıcaklıkta yıkayın

●●●●

65 Sıcak suda (pamuk, naylon ve diğer yoğun kumaşlarda, sabit bir renkte) yıkamak mümkündür.

●●●●●

80 Çok sıcak suda yıkayın, kaynatmayın (sadece monofonik kumaşlar)

●●●●●●

95 Bu şey kaynatılabilir (beyaz keten ve pamuklu kumaşlar)

Dokular için öneriler

Etikette yıkama için işaretler belirtmekHer zaman. Bu etiket, ürünün yapıldığı kumaşı basitçe ifade eder. Muhtemelen, üreticiler tecrübeli bir hostesin bu ya da bu kumaşla neyin yapılacağını ve yapamayacağını zaten bildiğini düşünmektedir. Ve ne yapmamalı? Önerilerimiz size yardımcı olacaktır.

Tüm kumaşlar iki büyük gruba ayrılabilir:

 • doğal;
 • Sentetik.

Doğal aşağıdakileri içerir:

 1. Pamuk. Genellikle herhangi bir şekilde ve herhangi bir sıcaklıkta yıkanabilir. Evrensel deterjan kullanmak en iyisidir. Bazı durumlarda büzülme muhtemelen% 5'e kadar çıkabilir.
 2. İpek. Bu bezle incelikle ve en iyi şekilde el ile yıkamanız gerekir. Emmek imkansız ve su sıcaklığı 30 geçmemelidiryaklaşıkC. Temizlik ürünleri için, ipekler için özel deterjan kullanmalısınız.
 3. Yün. "Yün" programında makinede yıkama yapmak mümkündür, ancak el ile yıkamak daha iyidir. 50'nin üzerindeki sıcaklıkları sıkıca söndürmek ve kullanmak yasaktır.yaklaşıkC. Özel bir deterjanla silin ve yatay olarak kurulayın, masaya serpiştirin.

Yapay malzemeler:

 • viskoz;
 • rayon;
 • taktel;
 • poliamid;
 • elastan;
 • Polyester ve diğerleri.

Listeden ilk 2 kumaş, sadece el ile ve 30-40'dan yüksek olmayan bir sıcaklıkta yıkanabilir.yaklaşıkC. Geri kalanlar arabada kaymaya oldukça toleranslıdır. Bazı durumlarda yumuşak bir deterjan kullanmak mümkündür. Bu kumaşların çoğunun ütülenmesi yasaktır. Isı etkilerinden eriyebilir.
etiketleri üzerinde çamaşır etiketleri

Kelimelerle yazılan nedir

Etiketlerin yıkanması için verilen işaretler sadece semboller olmayabilir. Bazı bilgiler Rusça, İngilizce veya diğer dillerde yazılabilir.

İşte bunlardan bazıları:

 • Pamuklu - pamuklu.
 • Lein, LI - keten.
 • Wolle, WO - yün.
 • SE, SESilk veya Seide - ipek.
 • PES - poliakril.
 • EA, elastandır.
 • Greencotton çevre dostu bir "yeşil" pamuktur.
 • PL - polyester
 • Makine yıkama.
 • PA - naylon.
 • Ayrı yıkayın - ayrı yıkayın.
 • Sıcak (Soğuk) yıkama - Sıcak (soğuk) suda yıkayın.
 • Kuru temizleme yapmayın - kuru temizlemeye izin verilmez.
 • Derhal sökün - kurutucudan çıkarın.
 • Sadece el yıkaması - sadece el yıkaması.

Genel tavsiyeler

Etiket üzerindeki sembollere ek olarak, her hostes kesinlikle bilen, yıkama için genel öneriler vardır:

 • El yıkarken, tozun tamamen çözüldüğünden emin olun.
 • Farklı kumaşlardan birkaç şeyi bir arada yıkarsanız, en hassas şeyi silebileceğiniz en düşük sıcaklığı ayarlayın.
 • Yıkarken, iç çamaşırınızı sadece renkle değil, aynı zamanda dokuyla da sıraladığınızdan emin olun.
 • Etikette özel bir öneri yoksa çamaşır suyu kullanmayın.
Etiket üzerindeki sembolleri yıkayın. Yıkamanın koşullu olarak belirlenmesi: örnekler, kod çözme 2019

Etiket üzerindeki sembolleri yıkayın. Yıkamanın koşullu olarak belirlenmesi: örnekler, kod çözme 2019

Related news

 • Filtre Kahve French Press Videosu
 • Cevizli Kuru Kayısı Tatlısı
 • Ev mini bar: alkollü kızılcık tentürü
 • Migren Neden Olur: Migrene Neden Olan Besinler
 • Tığ İşi Mantı Oyası Yapılışı Açıklamalı Videolu

 • Etiket üzerindeki sembolleri yıkayın. Yıkamanın koşullu olarak belirlenmesi: örnekler, kod çözme 99

  Etiket üzerindeki sembolleri yıkayın. Yıkamanın koşullu olarak belirlenmesi: örnekler, kod çözme


  Etiket üzerindeki sembolleri yıkayın. Yıkamanın koşullu olarak belirlenmesi: örnekler, kod çözme 36

  Etiket üzerindeki sembolleri yıkayın. Yıkamanın koşullu olarak belirlenmesi: örnekler, kod çözme 52

  Etiket üzerindeki sembolleri yıkayın. Yıkamanın koşullu olarak belirlenmesi: örnekler, kod çözme 73

  Etiket üzerindeki sembolleri yıkayın. Yıkamanın koşullu olarak belirlenmesi: örnekler, kod çözme 24

  Etiket üzerindeki sembolleri yıkayın. Yıkamanın koşullu olarak belirlenmesi: örnekler, kod çözme 14

  Etiket üzerindeki sembolleri yıkayın. Yıkamanın koşullu olarak belirlenmesi: örnekler, kod çözme 19

  Etiket üzerindeki sembolleri yıkayın. Yıkamanın koşullu olarak belirlenmesi: örnekler, kod çözme 67

  Etiket üzerindeki sembolleri yıkayın. Yıkamanın koşullu olarak belirlenmesi: örnekler, kod çözme 41

  Etiket üzerindeki sembolleri yıkayın. Yıkamanın koşullu olarak belirlenmesi: örnekler, kod çözme 49

  Etiket üzerindeki sembolleri yıkayın. Yıkamanın koşullu olarak belirlenmesi: örnekler, kod çözme 58

  Etiket üzerindeki sembolleri yıkayın. Yıkamanın koşullu olarak belirlenmesi: örnekler, kod çözme 17

  Etiket üzerindeki sembolleri yıkayın. Yıkamanın koşullu olarak belirlenmesi: örnekler, kod çözme 66

  Etiket üzerindeki sembolleri yıkayın. Yıkamanın koşullu olarak belirlenmesi: örnekler, kod çözme 55

  Etiket üzerindeki sembolleri yıkayın. Yıkamanın koşullu olarak belirlenmesi: örnekler, kod çözme 78

  Etiket üzerindeki sembolleri yıkayın. Yıkamanın koşullu olarak belirlenmesi: örnekler, kod çözme 85