Eski ve görkemli tanrı Neptün, deniz unsurunun hamisi 2019

Eski ve görkemli tanrı Neptün, deniz unsurunun hamisi 2019
16.05.2019

Eski ve görkemli tanrı Neptün, deniz unsurunun hamisi 99

Eski ve görkemli tanrı Neptün, deniz unsurunun hamisi

En ünlü antik Roma tanrılarından biri,Özellikle saygın ve görkemli olan Neptün, deniz tanrısı ve her türlü su akıntısıydı. Vatandaşlığı tüm kaynakları, nehirleri ve gölleri içeriyordu, ancak en yıkıcı depremlere neden olabilecek tek bir arzuyla, deniz derinliklerinde bütün adaları büyütüp sakladı. Neptün'ün ortaya çıkmasından önce, deniz krallığı, erdemlerini gerçekten takdir etmesine rağmen, genç ve hırslı bir halefi için isteksizce, onun yetkisini vermiş olan Titan Okyanusu'na aittir.

tanrı Neptün

Denizlerin efendisinin kişiliği

Tanrıların babasının ikinci oğlu olan - titanyum Crohn - vetitanidy Rhea, o da Jüpiter, Juno, Ceres, Vesta ve Plüton'un kardeşiydi. Bu kardeşler arasında krallığını yayılıyor, Jüpiter oldu, Neptün okyanusun sadece kral olmak ve dünya yüzeyinin tüm suların hükmetmek komuta. Ama Neptün Tanrı payıyla memnun ve sürekli başkasının elinde tecavüz olduğunu zorba değildi. Dünya'ya Olimpos'tan Neptün'ün atılma ve Truva duvarlarını inşa etmek kendi cümle yanına kardeşi devirmek girişimi. arızaları döndükten sonra onu bırakmış ve Neptün Atina güzel şehrin adını vermek hakkı için Minerva ile ünlü yarışmada yenilir. şehre armağanı - asil kan bir at, savaş ve yoksulluk sembolü - zenginlik, barış ve refah sembolü - Minerva zeytin ağacının daha az yararlı kendilerine göründü. Coşkulu doğası ve doyumsuz mizaç, tanrı Neptün sahip, liderlik duygusu sürekli hep başarı ile taç değil anlaşmazlıklar her türlü, içinde yer almak için su elemanının cetvel zorlanır.

neptün resimleri tanrı

Kişisel yaşam ve sevgili Neptün

Hayatının çoğu Neptün yaşamadıOlympus, ancak deniz krallığının mercan mağaralarında, oldukça ciddi, bazen, hatta acımasız yönetiyordu. Onun sözlerinden biri yeterliydi, böylece denizde korkunç bir fırtına yükseldi, bir salınım oldu, böylece hemen öldü. Dalgaları kolayca kırıp, bir dakika içinde sakin bir dalga dalga dönmeye zorladı. Sadık bir eş, Amphitrite denizlerinin kraliçesi Neptün idi, güneşin battığı deniz sakinliğini simgeliyordu. İlk başta o onun zorba erkek arkadaşı korkar zarif ve hızlı ondan uzak kayma oldu, ama onu tahtı paylaşmak ve evlenmeye davet bir yunusla bir ileti gönderdiğinde, sonra kabul etti. Şükran olarak, tanrı Neptün yunusunu cennete götürdü ve ona yeni bir takımyıldızı adadı. Bir sonraki sevgilisi, aynı zamanda hemen denizlerin tanrısının kurbanını almayan tanrıça Ceres idi. Bir kısrak haline Dönüştürülmüş, bu ondan gizleme elbette, ama Neptün hile zordu, o bir at kılığında onu takip etti. Bu aşkın meyvesi, herhangi bir atlayışı kazanabilen güzel kanatlı at Arion'du. Bir dahaki sefere aşkının kurbanı dünyevi kız Theofana oldu. Genç güzelliği gibi değildi başkası, Neptün koyun ve onun için bakmakta şeklinde bir ram haline döner korkan. Theophanes altın yünü ile güzel bir kuzu doğurur, onun rune arkasında Jason onun Argonauts ile daha sonra gidecek. Denizlerin kralı bir başka sevgisi, Gorgon Medusa olacak - genç ve güzel olduğu bir zamanda bile. Roma tanrısı da onunla evlenir. Daha sonra, bir damla kanı kopmuş kafasından denize düştüğünde, onları pürüzsüz Pegasus yapacak.

neptün tanrısı

Neptün. resimler

Tüm su elementinin tanrısı ana olarak saygı duyulduDenizle ya da deniz yolculuğuna katılanlarla ilişkili insanlar. Ayrıca atların ve binicilerin patronu olarak kabul edildi. Antik Yunan mitolojisinde Poseidon ile tanımlanmıştır.

neptün denizin tanrısı

Genellikle tanrı Neptün görkemli olarak tasvir edildi,atletik yapılı orta yaşlı bir adam elinde bir trident, sakal ve saçı rüzgarda çırpınan ve başını bir deniz yosunu çelengi ile taçlandırdı. Çoğu zaman deniz canavarları tarafından kuşatılmış, beyaz altın saçlı atların harcadığı altın savaşında dalgalara koşar.

neptün tanrısı

Çok sayıda sunak ve tapınak vardıİtalya ve Yunanistan'da Neptün'e adanmıştır. Onuruna, hatta spor düzenlenmiştir. Bugün bu büyük tanrının adı en uzak olanıdır - güneş sisteminin sekizinci gezegeni.

Eski ve görkemli tanrı Neptün, deniz unsurunun hamisi 2019

Eski ve görkemli tanrı Neptün, deniz unsurunun hamisi 2019

Related news

 • TIg İşi Bluz Yapılışı
 • Apachenin Ubuntu ve Windows üzerine kurulması
 • FLAMİNGO DESENLİ İNCE UZUN LİF YAPIMI
 • Pastane Pizzası
 • Çarşaf Nasıl Dikilir

 • Eski ve görkemli tanrı Neptün, deniz unsurunun hamisi 88

  Eski ve görkemli tanrı Neptün, deniz unsurunun hamisi


  Eski ve görkemli tanrı Neptün, deniz unsurunun hamisi 73

  Eski ve görkemli tanrı Neptün, deniz unsurunun hamisi 14

  Eski ve görkemli tanrı Neptün, deniz unsurunun hamisi 75

  Eski ve görkemli tanrı Neptün, deniz unsurunun hamisi 88

  Eski ve görkemli tanrı Neptün, deniz unsurunun hamisi 61

  Eski ve görkemli tanrı Neptün, deniz unsurunun hamisi 29

  Eski ve görkemli tanrı Neptün, deniz unsurunun hamisi 32

  Eski ve görkemli tanrı Neptün, deniz unsurunun hamisi 39

  Eski ve görkemli tanrı Neptün, deniz unsurunun hamisi 32

  Eski ve görkemli tanrı Neptün, deniz unsurunun hamisi 20

  Eski ve görkemli tanrı Neptün, deniz unsurunun hamisi 70

  Eski ve görkemli tanrı Neptün, deniz unsurunun hamisi 84

  Eski ve görkemli tanrı Neptün, deniz unsurunun hamisi 41

  Eski ve görkemli tanrı Neptün, deniz unsurunun hamisi 30

  Eski ve görkemli tanrı Neptün, deniz unsurunun hamisi 64