Erasmus Ve Work And Travel’ın Gençlere Katkıları 2019

Erasmus Ve Work And Travel’ın Gençlere Katkıları 2019

Erasmus Ve Work And Travel’ın Gençlere Katkıları 28 24.01.2019, 21:24
Erasmus Ve Work And Travel’ın Gençlere Katkıları

Erasmus Ve Work And Travel’ın Gençlere Katkıları

Erasmus Ve Work And Travel’ın Gençlere Katkıları, Yabancı Dil İçin En İyi Öğretmen, Work And Travel 'da

Son birkaç yıldır özellikle üniversite öğrencileri arasında sıkça tercih edilen ve gidilmek için can atılan Erasmus ve Work and travel gibi organizasyonların gençler üzerinde oldukça büyük ve olumlu etkileri mevcut. Bu programlar sayesinde dünyanın farklı yerlerini gezip görme ve oralarda eğitim alabilme şansına ulaşan gençlerin vizyonları da bu doğrultuda yaşıtlarından büyük oranda farklılık göstermeye başlıyor. Dünyanın farklı alanlarındaki farklı kültürleri, yaşayışları ve inançları deneyimleyen gençlerin döndüklerinde hayata bakışlarının aynı olmasını elbette bekleyemeyiz. Bu fark gelecek nesillerin birikimleri ile aydınlattığı yolda ilerlemek için hemen herkes için yeterli gücü verecektir.

Erasmus

Erasmus Programı

Erasmusprogramı, Avrupa’daki yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile işbirliği yapmalarını teşvik etmeye yönelik bir Avrupa Birliği programıdır. Yüksek öğretim kurumlarının birbirleri ile ortak projeler üretip hayata geçirebilmeleri, kısa süreli öğrenci ve akademik personel değişimi için hibe niteliğinde olan mali destek sağlamaktadır.

Work And Travel

Amerika Birleşik Devletleri’nin kültürler arasında yakınlaşma sağlamak, sezonluk olarak ihtiyaç duyulan vasıflı insan ihtiyacını karşılamaya yardımcı olmak amacı ile 1961 yılından bu yana bu programı yürütülmektedir.

Program, bu programa dâhil olan ülkelerdeki üniversite öğrencilerinin, yaz ayları süresinde ABD’de geçici işlerde çalışarak yaşamlarını sürdürmelerine ve bu süre içerisinde ABD’yi gezip tanıyarak İngilizcelerini geliştirmelerine olanak sağlamaya yöneliktir.

Ayrıca programın bir başka amacı da ABD’li işverenlerin vasıfsız ya da düşük vasıflı işlerde, sadece yoğun sezonda çalışacak işçi bulmasını sağlamaktır.

Sorumluluk Bilinci Gelişir

Başka bir ülkede yalnız kalan bir gencin yaşayabileceği zorluklar elbette mevcuttur. Fakat bunun yanında ailesinin gölgesinden hiçbir şartta çıkmamış olan bir gence oranla tek başına ayakta kalmayı deneyen bir bireyin hayata bakışı ve sorumluluk bilinci de çok daha yeterli bir seviyeye ulaşmış olur.

Erasmus

Hem çalışıp hem okuyarak hayatının dümenini bir süreliğine kendi ellerinde tutan bir genç için yaşadığı tecrübeler onda çok faydalı sonuçlar bırakacaktır. Dilini, kültürünü ve yaşayışını bilmedi bir ülkede tek başına yaşama savaşı vermek sanıldığı kadar korkutucu değil. Aksine mutlaka deneyimlenmesi gereken bir tecrübe olarak düşünülmelidir.

Yabancı Dil İçin En İyi Öğretmen

Bu programların gençlere kattığı en önemli farklılık yabancı dili yerinde deneyimleyebilmeleridir. Bu konuda ülkemizde çeşitli özelliklere sahip birçok kurs bulunuyor. Ama yerinde ve olduğu şekilde öğrenilmeye başlanılan birdilgençlerde aksan ve pratiklik kazanma açısından oldukça yararlıdır.

Günümüzde yabancı dil olmadan hemen hiçbir yerde gerekli yükselme yaşanılmıyor.Düşünüldüğünde yabancı dil faktörünün bu programların en cazip özellikleri arasında ilk sırayı aldığını rahatlıkla dile getirebiliriz.

Erasmus Ve Work And Travel’ın Gençlere Katkıları 2019

Erasmus Ve Work And Travel’ın Gençlere Katkıları 2019

Related news

 • Mandala Nasıl Yapılır
 • KALEMLE PULLU TIĞ OYASI YAPILIŞI TÜRKÇE VİDEOLU
 • Saçlara Hacim Vermek İçin Püf Noktalar

 • Erasmus Ve Work And Travel’ın Gençlere Katkıları 89

  Erasmus Ve Work And Travel’ın Gençlere Katkıları


  Erasmus Ve Work And Travel’ın Gençlere Katkıları 8

  Erasmus Ve Work And Travel’ın Gençlere Katkıları 25

  Erasmus Ve Work And Travel’ın Gençlere Katkıları 89

  Erasmus Ve Work And Travel’ın Gençlere Katkıları 38

  Erasmus Ve Work And Travel’ın Gençlere Katkıları 15

  Erasmus Ve Work And Travel’ın Gençlere Katkıları 60

  Erasmus Ve Work And Travel’ın Gençlere Katkıları 75