Eragon romanı, türün en iyi geleneklerinde heyecan verici bir fantezidir 2019

Eragon romanı, türün en iyi geleneklerinde heyecan verici bir fantezidir 2019
21.07.2019

Eragon romanı, türün en iyi geleneklerinde heyecan verici bir fantezidir 17

"Eragon" romanı, türün en iyi geleneklerinde heyecan verici bir fantezidir.

Şimdi kitap raflarında çok fazlaFarklı kitaplar, ama zamanımızda bile gerçekten yüksek kaliteli bir şey bulmak zor. Ve fantezi türünde, kalbe dokunacak ve sizi sonuna kadar okuyacak bir şey bulmak özellikle zor. Ancak modern edebi çeşitlilik içinde bile, çocuklar için bile uygun olan gerçekten nazik ve ilginç hikayeler bulabilirsiniz.

Christopher Paolini'nin hissi

On iki yıl önce dünya ilk "Eragon" romanını gördü. Başka bir ikinci sınıf yazarın ikinci bir kurgu gibi görünüyor. Ama hayır. Kader başka bir şekilde atmaktan memnundu.

Christopher Paolini "Eragon"Yetenekli bir genç yazar bir anda popüler oldu. Dizi sadece Amerika'da değil, pek çok dile tercüme edildi ve tüm dünyaya yayıldı.

Christopher aslında bir üçlemeyi tasarladı amaEragon'un binicisinin tarihi o kadar tükenmezdi ki dördüncü kitabı yazmaya karar verildi. Ancak, sonuncusu bile destanın fantazi hayranları için yer bırakır.

Yazarın yeteneği bir ödül bile almasına izin verdiGuinness Dünya Rekorları: 2011 yılında rekor sayıda kopyaya sahip en genç yazar olarak dünya çapında kitap sattı, Christopher Paolini idi. "Eragon" 25 milyondan fazla kopya sattı ve satışlarda ünlü Harry Potter, Joan Rowling hakkında diziden dört roman geçti.

Küçük bir dahi hikayesi

Christopher Paolini Güney Kaliforniya'da doğdu, onunAnne bir öğretmendir ve babam eski bir edebi ajandır. Eğitimli ailenin kendi izini, geleceğin yazarının kişiliğine bırakması şaşırtıcı değildir, çünkü tüm çocukluğu kitaplar arasında geçmiştir.

Yazarın eğitimi ebeveynlerin kendileri tarafından yapıldı,Christopher okuldaki okul müfredatını öğretmek. Çocukluğunda şimdiden küçük Paolini okuyarak uzaklaştı, çoğu zaman boş zamanlarını geçirdiği kütüphaneyi ziyaret etti. Sonra yazmaya başladı. Bunlar kısa öyküler, hikayeler ve hatta ilk şiirlerdi. Ama yetenekli bir Amerikalıya bu kadar kolay bir şey verilmiyordu: Örneğin, kendi kabulü ile matematik alanında uzmanlaştı. Ama üç binden fazla kitap üzerinde uzmanlaşmıştır ve Nibelungen yüzüğü hakkında tam bir kitap çevirisini güvenle yapabilir.

Ejderha destanının başlangıcı

Genç bir Amerikalı Christopher Paolini onun on beş yıl boyunca alışılmadık smyshlen ve yetenekli idi: Bu çağda, o tetralojisinin ilk bölümünü yazdım."Eragon" kitabı

Ejderhalar, elfler, cüceler ve vardenens dünyasının hikayesi ilk olarak yazarın ebeveynleri tarafından yayınlandı ve devletin genç ve liselerindeki öğrenciler arasında çok popüler oldu.

Sonra samizdat versiyonu göründüyazar Carl Hiassen. Tatilini Montana'da geçirdi ve "Eragon" romanını okuduktan sonra, yayıncısına - Alfred Knopf'a gönderdi. Tanınmış bir yayıncı ve kitabın yazarı çok genç olduğunu düşünemedim. Christopher'ın edebi yeteneği tarafından büyülendi. Böylece, "Eragon" un yaratılmasından dört yıl sonra - en çok satanlar haline gelen bir kitap, Batı’da serbest bırakıldı. İlginç olan, Adolf Knopf'un, genç Christopher Paolini'nin tarzı ve stili yeterince oluşmuş olduğundan, orijinal versiyonda neredeyse hiçbir değişiklik yapmak zorunda olmamasıdır.

Atlıların Dünyasının Sihirli Tarihi

Roman "Eragon", Alaghezia dünyasının heyecan verici bir hikayesidir. Ana karakterin adı ve adı analojiden "ejderha" kelimesinin orijinal İngilizce versiyonuna gelir: Eragon - Dragon.Roman "Eragon"Eragon çocuğuyla birlikte, okuyucu hakkında bilgi sahibi olacakonun dünyası, elfler ve cüceler. Genç bir çocuk, ejderhadan bir yumurta bulur ve Galbatorix'in zorlu tiranlığının yüzyıldaki son serbest atlısı olur. Birlikte Sapphira ile, onun sadık Alev püskürten arkadaşı Eragon, kralın askerleri direnmeye beraberdik mücadele, isyancıları bulmak zorunda kalacak - Varden'e, atlının antik Düzenin gerçek temsilcisi olması elfler Elesmery ve usta büyü ile temas kurmak için.

Christopher Paolini'nin çalışmalarına etkisi

Fantazi genç Paolini evren tamamen değildiOrijinal. Yazar üzerindeki büyük etki, "Yüzüklerin Efendisi" ve "Hobbit" gibi efsanevi eserlere sahipti. Bunun hakkında konuşmuştu, dünya fantezilerinin klasiklerinden önce - JRR Tolkien'in kitapları. Ancak bunlar, "Eragon" romanı gibi bir çalışmaya yansıyan tek kitap değildir. Birçok okur Alaghezia'nın Orta Dünya haritasının sıradışı benzerliğine dikkat çekti ve Atlılar Düzeni fikri Jedi destanı "Yıldız Savaşları" ndan ödünç alındı. Büyünün ana karakterinin kullanımı, kelimelerin sihirli gücü fikrinin de yansıdığı yeryüzü dünyası hakkındaki masal döngüsünü andırıyor. Tetralojinin hayranları böyle ifadeleri reddeder, ancak tesadüfler açıktır. Fakat öyle olsa da, Christopher Paolini'nin gerçekten yetenekli bir yazar olduğunu ve fikirlerinin dünya çapında milyonlarca okuyucunun yüreklerinde yankılandığını inkar etmek imkansız.

"Eragon" dan sonra hayat

2006 yılında, bir erkek ve bir ejderha hikayesiaynı adı taşıyan filmi yayınlayan Hollywood'u filme aldı. Ancak, maalesef serinin tüm hayranları, film beklentilerine cevap vermedi. Filmin uyarlanmasında, tarihin en büyük gerçekleri yapıldı, bu da destanın aşağıdaki bölümlerinin çekimini imkânsız hale getirdi.Christopher Paolini "Eragon"

Bugün en çok satanların yazarı hoş bir misafir.Amerikan televizyon dizisi ve Amerika'nın en ünlü yazarlarından biri. Hayranlar, görünüşte tamamlanmış tarihin, yeni eserlerin ve Christopher Paolini'nin elini koyduğu diğer her şeyin olası devamı ile ilgileniyor.

"Eragon", tüm kitaplar sırayla:

 • "Eragon" un ilk kısmı;
 • ikinci - "Dönüş";
 • üçüncüsü Brisingr;
 • Dördüncü ise "Miras".

Ejderha destanı, yazarını dünyanın her ülkesinde gerçekten popüler hale getirmiş ve gelecekteki tüm projelerine halkın ilgisini çekmiştir.

Eragon romanı, türün en iyi geleneklerinde heyecan verici bir fantezidir 2019

Eragon romanı, türün en iyi geleneklerinde heyecan verici bir fantezidir 2019

Related news

 • Orta Kulak İltihabına iyi Gelen İlaçlar Ne iyi Gelir
 • DELİKLİ ÇAPRAZ AJURLAR ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIMLI
 • Evde Doğal Maske Yapımı: Karbonatla Maske Tarifi
 • Tereyağlı katmer poğaça
 • ŞİŞ İŞİ ÖRGÜ BEBEK POŞETLİK YAPILIŞI TÜRKÇE VİDEOLU

 • Eragon romanı, türün en iyi geleneklerinde heyecan verici bir fantezidir 50

  Eragon romanı, türün en iyi geleneklerinde heyecan verici bir fantezidir


  Eragon romanı, türün en iyi geleneklerinde heyecan verici bir fantezidir 96

  Eragon romanı, türün en iyi geleneklerinde heyecan verici bir fantezidir 27

  Eragon romanı, türün en iyi geleneklerinde heyecan verici bir fantezidir 83

  Eragon romanı, türün en iyi geleneklerinde heyecan verici bir fantezidir 73

  Eragon romanı, türün en iyi geleneklerinde heyecan verici bir fantezidir 21

  Eragon romanı, türün en iyi geleneklerinde heyecan verici bir fantezidir 21

  Eragon romanı, türün en iyi geleneklerinde heyecan verici bir fantezidir 1

  Eragon romanı, türün en iyi geleneklerinde heyecan verici bir fantezidir 100

  Eragon romanı, türün en iyi geleneklerinde heyecan verici bir fantezidir 46

  Eragon romanı, türün en iyi geleneklerinde heyecan verici bir fantezidir 58

  Eragon romanı, türün en iyi geleneklerinde heyecan verici bir fantezidir 94

  Eragon romanı, türün en iyi geleneklerinde heyecan verici bir fantezidir 5

  Eragon romanı, türün en iyi geleneklerinde heyecan verici bir fantezidir 63