Epilatör nasıl kullanılır 2019

Epilatör nasıl kullanılır 2019 Epilatör nasıl kullanılır

Epilatör nasıl kullanılır?

Epilatörün nasıl kullanılacağını herkes bilmiyor. Tüy dökücü tarafından epilasyon, rotasyon kafasında bulunan küçük cımbız yardımıyla gerçekleştirilir. Kıllar ampulle birlikte ayrılır.

Uzun tüylerle epilatör nasıl kullanılır

Çok önemli olan saçların uzunluğudur. Çok uzunsa, prosedür ağrılı hale gelir. Çok kısa saçlar cihaz yakalayamıyor. En uygun saç uzunluğu yaklaşık 5 mm'dir.

Gevşetici nasıl kullanılır: olası sorunlar

Bu epilasyon yöntemi iyi sonuçlar verir.uzun bir süre için sonuçlar. İlk tüyler sadece birkaç gün sonra ortaya çıkabilir. Prosedür yaklaşık yedi gün sonra tekrarlanmalıdır (kişiye bağlı olarak, bazen prosedürün yirmi güne kadar gerek duyulmasına gerek yoktur). Açık bir avantaj, büyüyen tüylerin çok daha zayıf olması ve daha küçük olmalarıdır. Dezavantajı bu prosedürün oldukça acı verici olmasıdır. Daha kalın saçlar ve dahası, daha çok ağrılı epilasyon. Her takip eden epilasyonun daha az duyarlı olduğu not edilmelidir. Prosedürü ağrısız hale getiren ev lazer epilatörleri de vardı.

Prosedürden sonra cilt çok tahriş, yanidaha derin katmanlarında bir girişim olduğu gibi. Epilasyondan sonra, 24 saat içinde yok olan şişme vardır. Çoğu insan, epilatörü kullandıktan sonra, kıllar deriye doğru büyür ve saç foliküllerinin iltihaplanmasına neden olur. Bu, çanta çevresindeki kırmızı noktalar tarafından fark edilir. Bazen saçların yer aldığını ve kırılma şansının olmadığını görebilirsiniz. Enflamatuar durumun durması veya hafifletilmesi anına kadar saçlara yardım etmemek en iyisidir.

Epilatör nasıl kullanılır: prosedürün tamamlanması

İşlemden sonra cildi sıcak yıkamak en iyisidir.su. Ayrıca, enflamasyonun gelişimine katkıda bulunan avuç ve kirlerin uyguladığı mikropları temizlemek için sabun içermeyen yumuşak bir sabun veya deterjan da kullanabilirsiniz. Koşulları hafifletmek ve cildin şişmesini azaltmak için, ek olarak hidrojen peroksit ile dezenfekte edebilir, ardından tahrişleri yatıştıran epilasyondan sonra yumuşak bir losyon veya krem ​​uygulayabilirsiniz.

Epilasyon sonrası ciltte daha iyi değilsalisilik alkol kullanın. Aşırı kuruyabilir ve tahrişi artırabilir. Bununla birlikte, kızarıklık ortadan kalktığında ve sivilceler oluştuğunda, epilasyondan birkaç saat sonra cilt dezenfeksiyonu için alkol önerilir.

Hidrojen peroksit kullanarak dezenfeksiyon vesalisilik alkol tekrarlanabilir, ancak çok sık olmayabilir. Günde 2-3 defa ve az miktarlarda. Yaz aylarında alkol kullanırken, cildi güneş ışığına maruz bırakmayın veya solaryum kullanmayın. Aksi halde noktalar oluşabilir.

Epilatör nasıl kullanılır: prosedür için hazırlık

Tahriş riskini azaltmak veepilasyon sonrası şişlik, prosedürden önce cildi düzgün şekilde hazırlamalıdır. Epilasyondan hemen önce, deriyi aşırı derecede tahriş etmemek için peeling yapmak daha iyidir. Ilık su banyosunda cildin rahatlamasına, tüylerini yumuşamasına ve gözenekleri genişlemesine izin verilecektir. Prosedürden önce cilt kuru olmalıdır. Bu nedenle dikkatli olmalı, ancak nazikçe kurutulmalı (sürmeyiniz) ve nemin buharlaşmasına izin vermelidir.

Güvenli epilasyonun önemli bir faktörüCihazı temiz tutma sorunu. Evde kullanılan epilasyon sırasında ve alkol ya da başka bir alkol ile muamele edildikten sonra, dezenfekte ancak tatlandırıcı ve renklendirici (örneğin, parfüm veya koku giderici) ilave edilmemesi gerekmektedir. Yeterli alkol içinde pamuklu çubuk nemlendirmek ve döner başlık ile silin. Alkol çabuk buharlaşır, böylece bir süre sonra cımbız temiz ve tamamen kuru.

Epilatör nasıl kullanılır 2019

Epilatör nasıl kullanılır 2019

Related news

 • Çekingenlik Kader Değil
 • Güneş kremi - İncelemeler karıştırılır
 • Kereviz Püresi
 • Rüyada Arı Sokması Ve Arı Öldürmek Ne Anlama Gelir
 • Pamuktan yapılan aplike: çocuklu sınıflar için yararlı ipuçları

 • Epilatör nasıl kullanılır

  Epilatör nasıl kullanılır


  Epilatör nasıl kullanılır

  Epilatör nasıl kullanılır

  Epilatör nasıl kullanılır

  Epilatör nasıl kullanılır

  Epilatör nasıl kullanılır

  Epilatör nasıl kullanılır

  Epilatör nasıl kullanılır

  Epilatör nasıl kullanılır

  Epilatör nasıl kullanılır

  Epilatör nasıl kullanılır

  Epilatör nasıl kullanılır

  Epilatör nasıl kullanılır

  Epilatör nasıl kullanılır

  Epilatör nasıl kullanılır