Enjeksiyonları nasıl püskürtün: birkaç önemli kural 2019

Enjeksiyonları nasıl püskürtün: birkaç önemli kural 2019
18.08.2019

Enjeksiyonları nasıl püskürtün: birkaç önemli kural 19

Enjeksiyonları nasıl püskürtün: birkaç önemli kural

Hıyarları nasıl pisileceklerini bilmek isteyenlerTemsil etmek için vücudun hangi bölgesi enjeksiyon seçiminde daha iyi olur. Kas içine enjeksiyon sıklıkla kalçalardan birinde, daha az sıklıkla - uyluğun ön kısmında yapılır. İkinci seçenek genellikle bir kişi intramüsküler enjeksiyon yaparsa uygulanır. Bununla birlikte, uyluğa enjeksiyon, kalçadan çok daha acı vericidir. Pis pricking kendiniz çok uygun olmadığı ve uyluk enjeksiyon yerinde genellikle hematomlar oluştuğu için, mümkün olduğunca, dış yardım başvurmak için daha iyidir.

Buttock, zihinsel olarak dört kısma ayrılmıştırçapraz, yatay ve dikey olarak. Enjeksiyon, sadece üst ortadaki çeyrekte yapılır. Bu gerekçe, kalçanın başka bir bölümüne girerseniz, siyatik sinirin yaralanabileceği gerçeğidir. Kaba hasar, enflamasyonuna yol açar - nevrit, şiddetli ağrı eşlik eder. Gelecekte, bacaktaki duyu kaybı ve hatta kas atrofisi gelişebilir. Bu sebeple, intramüsküler bir atış yapmayı öğrenmek isteyenler, bu önemli kuralın gözlemlenmesi gereklidir.

Eller alkollü veya pamuklu bir bez ile silinir veyaantiseptik mendiller, ampul aynı şekilde muamele görür. Ampul çalkalanıp ucunda hiçbir ilaç bırakılmadı. Sonra pamuklu veya antiseptik bir peçeteyle silinmiş bir alkol sürünün boynunu kırın. Çoğunlukla ampul üzerinde nerede yapılması gerektiğini gösteren özel bir işaret (çizgi veya nokta) bulunur. Aksi takdirde özel bir tırnak dosyasıyla doldurulması gerekir.

Tek kullanımlık bir şırınga paketten çıkarılır, yırtılırİğneye ellerinizle dokunmamak için pistonun yan tarafından tutun. Şırınga iğneye dokunmadan sokulur. İğneyi tabancalar parmaklarınızla tutarak, başlık kaldırılır. Solüsyon bir şırınga içerisinde toplanır ve piston çekilir. Şırıngayı döndürerek pistonu yumuşak bir şekilde hareket ettirerek hava buradan uzaklaştırılır. Şırınga bir kenara bırakıldı: Artık enjeksiyon yerini alkolle tedavi etmek gerekiyor. Daha önce, kirden korumak için iğne bir başlık ile kapatılmalıdır.

İlaç bir toz halinde ise, gereklidirönceden novokain veya enjeksiyon suyu ile seyreltilir (doktorun talimatlarına ve reçetesine göre). Doğal olarak Novocain tercih edilir, ancak hastanın bu ilaca herhangi bir alerjisi olmadığından emin olmalısınız. Çözüm hazırlamak için bir şırınga ve iki iğne gerekir. Şırıngaya yukarıda anlatılan şekilde su veya novokain enjekte edilir. Bir kuru preparat içeren bir şişenin kapağı alkol ile silinir ve şırıngadan sıvı ile enjekte edilir. Bundan sonra, ilaç tamamen seyreltene kadar hafifçe çalkalanır ve şırıngaya enjekte edilir. Bir enjeksiyon yapmadan önce üzerine yeni bir steril iğne konur.

Enjeksiyonlar hasta yatarken daha uygundurKarında. Bununla birlikte, aşırı durumlarda, bir atış yapabilir ve ayakta kalabilirsiniz. Enjeksiyon yeri bir dezenfektan çözeltisi ile silinir. Şırıngayı açık ve ancak kaba olmayan hızlı bir hareketle alın, iğneyi cilt yüzeyine dik olarak yerleştirin (yavaş giriş, hasta için çok daha tatsızdır). İğneleri nasıl düzgün şekilde püskürtmeyi öğrenmek isteyenlere dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta: iğne tamamen değil, yalnızca uzunluğunun ¾'ü kadar sokulmuştur. Bunun nedeni, enjeksiyon sırasında parçalanırsa (örneğin, hastanın ani hareketlerinden ötürü) aksi takdirde çıkartılması sorunlu olmasından kaynaklanmaktadır.

Önlemek için yavaş yavaş ilaç uygulanırdokulara zarar verir. enjeksiyonları hızlı, onların yerine yeterince uzun dağılabilecekleri ağrılı mührü oluşmuş ise - enjeksiyonları dikmek nasıl anlamak isteyenler dikkat etmek gereklidir. İlacın uygulanmasından sonra, iğnenin tabanındaki deri hafif bir bezle hafifçe tutulur ve şırınga hafifçe çıkarılır.

Enjeksiyonu pamuklu bir bezle hafifçe yerleştirin.Kan pıhtılaşıncaya kadar alkol ve biraz tutunuz. Önemli: Enjeksiyon sırasında bir kan damarı dokunduğunda, enjeksiyon bölgesi sıkıca bastırılmalı ve en az beş dakika boyunca bir çubuk sürülmeli, sonra mutlaka buz uygulanmalıdır - aksi halde çürükler oluşabilir.

Böylece kas içi yapmak için öğrenmekEnjeksiyon her biri olabilir - bu süreçte özel bir zorluk yoktur. Bir kişiyi enjekte etmeden önce, bir şırıngayı bir yastık veya yumuşak bir oyuncak üzerine enjekte etmeyi denemelisiniz - bu, hastayı aşırı acıdan koruyacaktır. Ayrıca, iğnelemenin nasıl iğrenç hale getirileceğini öğrenmek isteyenler, aşağıdakileri anlamak gerekir: çeşitli ilaçların enjeksiyon kuralları kendi özelliklerine sahip olabilir. Bu nedenle, önceden ısıtılmış yağ çözümleri tanıtıldı. İğne kalçanın içine yerleştirildikten sonra, kan damarına dokunulmadığından emin olmalısınız - bu temelde yağ çözeltileridir! Bunu yapmak için, pistonu kendinize doğru hafifçe çekmeniz gerekir: eğer şırıngaya kan girmezse, ilaç enjekte edilebilir.

Enjeksiyonları nasıl püskürtün: birkaç önemli kural 2019

Enjeksiyonları nasıl püskürtün: birkaç önemli kural 2019

Related news

 • Güzel Güzel Sözler Site Tanıtım
 • Yeni başlayanlar için pratik örgü modelleri
 • Çita
 • Günlük Aktivite ile Yağ Yakılmaz
 • IEA Başkanı Fatih Birol: Petrol fiyatları cari açık için olumlu seyrediyor

 • Enjeksiyonları nasıl püskürtün: birkaç önemli kural 42

  Enjeksiyonları nasıl püskürtün: birkaç önemli kural


  Enjeksiyonları nasıl püskürtün: birkaç önemli kural 78

  Enjeksiyonları nasıl püskürtün: birkaç önemli kural 2

  Enjeksiyonları nasıl püskürtün: birkaç önemli kural 64

  Enjeksiyonları nasıl püskürtün: birkaç önemli kural 30

  Enjeksiyonları nasıl püskürtün: birkaç önemli kural 87

  Enjeksiyonları nasıl püskürtün: birkaç önemli kural 52

  Enjeksiyonları nasıl püskürtün: birkaç önemli kural 38

  Enjeksiyonları nasıl püskürtün: birkaç önemli kural 27

  Enjeksiyonları nasıl püskürtün: birkaç önemli kural 59

  Enjeksiyonları nasıl püskürtün: birkaç önemli kural 81

  Enjeksiyonları nasıl püskürtün: birkaç önemli kural 74

  Enjeksiyonları nasıl püskürtün: birkaç önemli kural 20

  Enjeksiyonları nasıl püskürtün: birkaç önemli kural 62

  Enjeksiyonları nasıl püskürtün: birkaç önemli kural 97