Endülüs atı: karakter, takım elbise, fotoğraf 2019

Endülüs atı: karakter, takım elbise, fotoğraf 2019
18.09.2019

Endülüs atı: karakter, takım elbise, fotoğraf 3

Endülüs atı: karakter, takım elbise, fotoğraf

Atların Andalus cinsi en ünlü veİspanya'da popüler. XVI - XVIII. Yüzyıllarda, dünya çapında tanınmıştır. Endülüs atları bir çok Avrupalı ​​soylusu ve hükümdarın ahırındaydılar. Bu ırktan temsilcileri, askeri operasyonlar ve ciddi töreler için oldukça uygun görülüyordu.

Endülüs atı

XIX. Yüzyılın başlarından itibaren yaygın olarak tanınmıştır.saf İngiliz atı. Yeni bir çağ: Endülüs atı (fotoğraf bu makalede görebilir) talep çok, onun şöhret ve popülerlik sarkmaya başladı olmuştur. Hipodromlar arenaların yerini almış, ünlü İspanyol binicilik okulu arka planda solmuş durumda. Her nasılsa eski güzel gelenekler yalnızca Saumur ve Viyana'da korunmuştu.

Endülüslerin Dönüşü

Yıllarca Endülüs atı unutulmuştu -20. yüzyılın sonuna kadar. O zamanlar tarımda bir atın kullanılması eğlence ve spor için yol buluyordu. At yetiştiricileri yeni, aynı zamanda korunmuş, fakat unutulan ırklara ilgi duyuyorlardı. Bugün "Barok ırklar" deniyor: Endülüs, Lippit, Lusitan, Frizce, Kladrubian.

Amerika ve Avrupa ülkelerinde örgütlenmeye başladıEndülüs ırkının yetiştiricileri ve sevgilileri topluluğu. Bugün, bu hayvanlar Fransa, İtalya, İngiltere'de bulunabilir. Bu eski cinsin 300'den fazla görkemli temsilcisi Almanya'da kayıtlı.

Andalus cinsi atlar

Dış Veri

Andalusian atların cinsi, en iyi fotoğrafolan temsilcileri genellikle ortalama bir büyümeye sahip, özel baskılar basılır - omuz fazla 1,6 m derinlikte, kompakt, yuvarlak ve geniş gövde doğu Arap aygır Çeşidi hatırlatmaktadır .. Andalusian at, halihazırdaki binicilik atlarıyla kıyaslandığında daha büyüktür. Farklı, güzel bir kıvrımlı uzun ve geniş boyunlu, farklı bir viraj ve iyi gelişmiş bir krest.

Cins temsilcilerinin birkaç kıskaçlı varbaş büyük badem şeklinde gözlerle çok büyük değildir. Bir patlamanın alnına düşen Endülüs'ün güzelliğini ve zerafetini vurgular. Bu atların bacakları çok uzun, kemikli, hafif ve ince değil. Güçlü ve güvenilir ayak tırnaklarıyla biter. Lüks kalın ve uzun yele ve kuyruk - hayvanların ayrılmaz bir dekorasyonu ve Endülüs atlarının sahiplerinin gururu.

Bu atı gören herkeskatılıyorum - bu kesinlikle eşsiz ve şüphesiz, parlak bir gösteri. Onların ilerlemesi doğa tarafından çok yüksek - Endülüs dansları gibi görünüyor. Tırmanma hareket ettiğinde, ön bacaklar kolayca göğüs seviyesine yükselir.

Endülüs At Fotoğraf

Bu hayvanların ağırlık merkezi biraz değişti.arka uzuvlar. Bagajın ön kısmı kaldırıldı. Bu, atı hareket ettirir, hareketleri belli bir resimselliği ve görkemi kazanır. Bu ülkede öncelikli olan İspanyol ırkların tüm atları için karakteristik özellikler - hareket kolaylığı ile iddialı ihtişamın bu uyumlu bir kombinasyonu.

Endülüslerin bugün yapabileceğini söylemek zorModern binicilik sporunda yarı kanlı atlara ciddi bir rekabet sağlamak için - bu yakışıklı erkeklerin yüksek verimsiz hareketleri, atlama, triatlon ve terbiye için uygun değildir.

Buna rağmen, bunun hayranlarının sayısıAntik cins küçülmez, ancak yıldan yıla düzenli olarak büyür. Ve Endülüs atı, çünkü olur - yaşayan bir tarih, sanat eseri, Tabiat en büyük yaratılması ile karşılaştırılabilir kültürel miras, en değerli parçası.

Endülüs atı: karakter

Onlar itaatkar, kibar ve çalışkan hayvanlar. Onlar kolay ve neyin önemli, isteyerek eğitilmiş ve eğitilmiş. Bu nedenle Endülüsliler genellikle sirk gösterilerine katılırlar. Bunlar, şüphesiz ki, büyük avantajları olan hızlı, akıllı, görkemli atlardır.Endülüs siyah at

Endülüs gururlu bir karaktere sahip, duyarlı ve saygılı, duyarlı ve duyarlı olduğu için saygı duyulur.

üreme

Bu ırkın yetiştirmek için ana çiftlik Endülüs'teki atlı savaş fabrikasıdır.

Bugün, bu hayvanlar birçok özel tarafından yetiştirilmektedirİspanya'da yetiştiriciler, ancak tüm nüfusun çoğu Endülüs'tedir. İspanyollar ulusal ırkları ile gurur duyuyorlar, buna "Nuestro Caballo" - "atımız" diyorlar. Ülkede her türlü yarışma, ring-ayakkabısı, binicilik tatiller ve sergiler-fuarlar düzenli olarak yapılmaktadır.

Endülüsliler 3-3.5 yıl içinde çağırıyor. Günümüze kadar değişmeden kalan yüzyıllık İspanyol soyunma geleneği olmuştur. Bu alıştırmaların amacı, hayvanın ideal dengesini ve itaatini sağlamaktır. At, hareketsiz ve esnek hale gelmeli, sorgulayıcı olmayan şekilde sürücünün emirlerini yerine getirmelidir. İdeal olarak hazırlanmış bir at, boğa güreşi üzerinde görülebilir. Çılgın bir boğaya ait korkunç boynuzlardan kurtulmak için, istisnai derecede kaygılı olmalı, çevik olmalı, binicinin komutlarını yarı kelimeden anlayın. Bu tür hayvanlar, gövdenin en ufak bir hareketine itaat eder ve biniciye dizginsiz bile itaat ederler. Hazırlık ortalama 6 yıl sürmektedir.

Endülüs atının olduğu unutulmamalıdır.hiç bir sera eğitimi almaz - İspanyol at bitkilerinde, kısrak hemen hemen tüm yıl boyunca meralarda bulunur. Çoğu zaman, kuyruklarını ve maneslerini keserler, böylece çalıların içinde kafası karışmazlar.

Endülüs atı cins fotoğrafı

kullanımı

Şu anda Endülüs atıTüm dünyaya çağlar boyunca taşınan olağanüstü evrenselliğini gösterir. Endülüs ırkının atletizm, iyi mizaç ve dürtüsellik gücü gibi önemli nitelikleri, bu hayvanların temel özellikleridir.

Bu görkemli at atlama, terbiye-sürüş - (hem spor hem amatör), iz, batı ve klasik tarzı tarzı sürme yarışmalarında vazgeçilmez bir katılımcısıdır.

Endülüs güzelliğini eşsiz bir gösteri atı olarak görmemek imkansızdır. Portekiz ve İspanya'da, Endülüs arenada vahşi bir boğa karşısında cesaret, yaratıcılık ve çeviklik göstermektedir.

Şüphesiz, bu harika bir aileatı. Yani her hayvan bir kişiyi anlayamaz ve sevemez. Endülüs nerede olursa olsun, ne yaparsa yapsın, gururlu, bağımsız ve aynı zamanda karakterini gösterir.Endülüs atı karakteri

Güçlü, hızlı ve dayanıklı bir at, hareketlerdir.Rölyef ve pitoresk bir seyir olan dinamizmi farklı kılan Lisenin mükemmel "modeli", her zaman at için hareketlerin tam modelini ve sürücünün gerekli inişini belirler.

Andalusz Kurucunun ünlü kurucusuna aittirdiğer birçok cins. Avrupa ülkelerinde, kanı gibi türlerin Damarlarımda akan lipitstsano, sürmeli, lusitanian, alter-Riyali, Oldenburg, Hannover, golstin, Cleveland Bay, Galler koçanı, Connemara, Orlov paça Frizi, eski Normand hekne. Kristof Kolomb tarafından Yeni Dünya getirdi At, Amerikan kaya oluşumu üzerinde çok büyük etkisi vardı.

Endülüs atı: takım elbise

Geçmişte, bu cinsin atları tuhaftıçeşitli takım elbise Şimdi çoğunlukla gri veya koy. Endülüs siyah atı - bugün bir nadirdir. En yaygın olanı gri takım elbise (% 80). Daha az yaygın olan bay, solo, kırmızı, isabellum ve dengedir. Bu atların beyaz takımlarda bulunmadığını hatırlamakta fayda var, bu nedenle "gri takım" kelimesi en çok beyaz bireyler anlamına gelir.

İlginç gerçekler

Endülüs işaretleri ile, birçokbatıl. Çoğunlukla atın bedenindeki beyaz lekeler ve bukleler ile ilgilidir - bu hayvanın ne kadar şanslı olduğunu belirlemek için kullanılmıştır. Hiç beyaz iz olmasaydı, böyle bir atın kötü bir karaktere sahip olduğuna inanılırdı, onunla çalışmak zor olurdu.Endülüs at takımları

Beyaz izlerin varlığı, sahibine atın iyi ve açık bir karaktere sahip olduğunu, nazik ve sadık olduğunu söyledi.

Hayvanın vücudundaki bukleler de olabilirfarklı şekillerde yorumlanır. Atın göremediği yerlerde, başın üstünde, kalbinde veya boynunda büyük bir sakınca olduğu düşünülüyordu.

Endülüs atı: karakter, takım elbise, fotoğraf 2019

Endülüs atı: karakter, takım elbise, fotoğraf 2019

Related news

 • YILDIZ KÜMESİ LİF MODELİ YAPIMI
 • Türk diplomatlar: Karlova yönelik terör saldırısını şiddetle kınıyoruz
 • Celil
 • Kyvanch Tatlutug: biyografi, fotoğraf
 • Skypeta bir kişi nasıl eklenir Kısa talimat

 • Endülüs atı: karakter, takım elbise, fotoğraf 92

  Endülüs atı: karakter, takım elbise, fotoğraf


  Endülüs atı: karakter, takım elbise, fotoğraf 39

  Endülüs atı: karakter, takım elbise, fotoğraf 21

  Endülüs atı: karakter, takım elbise, fotoğraf 70

  Endülüs atı: karakter, takım elbise, fotoğraf 92

  Endülüs atı: karakter, takım elbise, fotoğraf 69

  Endülüs atı: karakter, takım elbise, fotoğraf 38

  Endülüs atı: karakter, takım elbise, fotoğraf 63

  Endülüs atı: karakter, takım elbise, fotoğraf 82

  Endülüs atı: karakter, takım elbise, fotoğraf 45

  Endülüs atı: karakter, takım elbise, fotoğraf 38

  Endülüs atı: karakter, takım elbise, fotoğraf 81

  Endülüs atı: karakter, takım elbise, fotoğraf 75

  Endülüs atı: karakter, takım elbise, fotoğraf 81

  Endülüs atı: karakter, takım elbise, fotoğraf 29

  Endülüs atı: karakter, takım elbise, fotoğraf 57