En İyi Moskova Üniversitesi: derece 2019

En İyi Moskova Üniversitesi: derece 2019 En İyi Moskova Üniversitesi: derece

En İyi Moskova Üniversitesi: derece

Bu kısa makalede, Moskova'daki bazı devlet ve teknik üniversiteleri tartışacağız. Bizim tarafımızdan sunulan derecelendirme, aşağıda tartışılacak olan belirli kriterler temelinde derlenmiştir.

tanıtım

Eğitim sistemi hakkında konuşmak,Batı'nın etkisine boyun eğmeyen ve kimliklerini koruyan akımlar, bilginin daha önce olduğu gibi aynı bilgi seviyesinde kalıyor. Bu değerlendirmeyi oluşturmak için, derecelendirmede bir yüksek öğretim kurumu seçmek için üç kriter kullanıldı.

İlk olarak işverenlerin yeni hakkındaki görüşleriuzmanlar, ikinci olarak - öğretim kadrosu ya da daha doğrusu, eksikliğinin eksikliği ve üçüncü - eğitimin maliyeti (bütçe kalemlerinin sayısı da bu maddede yer almaktadır). Böyle bir küresel değerlendirmeden sonra, ilk olarak Moskova Devlet Üniversitesi pozisyonunu koruduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. M.V. Lomonosov.

Tüm rus değerlendirmesi

İlk on pratikte daimadeğişmeden. Ve sadece Rusya'da değil, aynı zamanda BDT'de ve Avrupa'da da. Bu tür bir üniversitenin uzman mezunu, uzmanlaşan Avrupalı ​​uzmanların aksine, karmaşık problemleri çözmek için evrensel bir mekanizma haline gelir.

Tüm yüksek öğretim kurumlarıesas olarak ülkenin tüm enerjisinin aktığı büyük şehirlerde. Moskova, St. Petersburg, Tomsk ilk yıllarını ilk yıllarında bırakmayan ilk üç şehir. Ve Rusya'nın en iyi üniversiteleri aşağıdadır.

Moskova Üniversiteleri

Geçtiğimiz yıl en iyi 5 üniversite:

 1. Moskova Devlet Üniversitesi. M.V. Lomonosov.
 2. Moskova Fizik ve Teknoloji Enstitüsü (Devlet Üniversitesi).
 3. Ulusal Araştırma Nükleer Üniversitesi "MEPI".
 4. Moskova Devlet Teknik Üniversitesi. NE Bauman.
 5. Ulusal Araştırma Üniversitesi "İktisat Yüksek Okulu."

Bu listenin tüm eğitim kurumları Moskova'da. Ayrıca, İktisat Yüksek Okulu da BDT'deki ilk on üniversiteden biri olmuştur.

Akıl ve gençlik büyük şehirlere kaçar

Puanları daha yüksek olan Moskova'daki en iyi üniversitelerBaşka herhangi bir kurum, öğretim kadrosu dahil tüm gençlerin başkente ya da başka bir metropole kaçtığını gösterir. İl düzeyindeki yükseköğretim konumu kaybediyor. Fakat bunun avantajları vardır: Birincisi, yaşamda öğrencinin yıllarından daha tatlı bir dönem yoktur ve ikincisi, sadece ülkenin değil, dünyanın en parlak şehrinde gerçekleşirse, bu en iyi motivasyon olacaktır.

Çoğu zaman, büyük bir şehrin sakinlerinden daha yüksek bir motivasyona sahip olan küçük kasabaların yerlileridir.

Eğitim koşulları

Mevcut durumda, Moskova'daki her üniversite(derecelendirme önemli değil), örneğin, belki de yıl boyu eğitim maliyetinin% 70'ine karşılık gelen öğrenci sözleşmeli çalışanlara indirim olarak, mümkün olan azami Olimpiyat yeri sayısını sağlamaya çalışır.

Moskova'daki devlet üniversitelerinin notu

Bir öğrenci için bir sonraki şans kayıtİlk iki yarıyılda mükemmel akademik performanstan sonra bütçe. Olimpiyat yerlerinin sayısı, üniversitenin derecesini ve tasarruf bütçe yerlerinin yüzdesini doğrudan etkiler. Bununla birlikte, bir önceki döneme ait fiyatlara kıyasla eğitim fiyatlarının artmadığını belirtmek önemlidir.

Mesleklerin değerlendirmesi

Bilimin hızlı gelişimi ile bağlantılı olarak, dünyaRusya gibi işgücü piyasası, BT ve nanoteknoloji, ekolojistler, pazarlamacılar ve lojistikçiler alanında bilimsel rakamlara çok ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle, kavşak noktasında duran her genç, bir mesleğin seçiminin her zaman bir ve yaşam için olmadığını ve kalifikasyonun üstesinden gelmek için çok fazla kişisel çaba ve yatırımın gerekli olduğunu anlamalıdır.

İnsancıl meslekler popüler olsaydı,Avukatlar, ekonomistler, sinema ve tiyatro çalışanları gibi bu, şu anda talep edilen teknik uzmanlık açığı yarattı. Yüksek talep, bu eğitimin yüksek sınıf yöneticileri ve orta düzey yöneticileri eğitmesi gerçeğiyle bağlantılıdır. Derecelendirme notunda sunulan Moskova'daki her üniversite, mesleğe yönelik talep faktörünü dikkate almaktadır.

Moskova'da hükümet dışı üniversiteler

Rusya'da hükümet dışı yüksek öğrenim kurumları, esas olarak devletle aynı ölçütlerle değerlendirilmektedir. Ancak, derecelendirmeyi etkileyen ayrı bir nokta, yolsuzluğun yokluğudur.

Tabii ki, bu faktör çok öznel, ama onundikkate almak ve bir üniversite seçerken bu genellikle önemlidir. Çoğu zaman, ekonomik kurumlar sivil değildir. Aşağıda üç üst üniversite bulunmaktadır:

 1. Uluslararası Ticaret ve Hukuk Enstitüsü.
 2. Yeni Ekonomi Okulu.
 3. Moskova Uluslararası Yüksek İş Okulu "MIRBIS" (Enstitü).

Moskova Üniversiteleri: liste, derece

4.2-4.24 olarak değerlendiriliyorlar. Derecelendirmesi 4 olan Moskova'nın devlet dışı üniversitesi, listenin altıncı ve altını işgal ediyor. Ve Moskova Tüketici Kooperatifleri Üniversitesi olarak adlandırılıyor.

üniversiteler

Evrensel tekniklerin hatırlanması da önemlidirüniversiteler. Üniversitelerde birçok insani ve ekonomik alan (fakülteler) vardır, ancak ana vurgu teknik uzmanlıktır. Moskova'daki devlet üniversitelerinin notlarını inceleyeceğiz.

Zaten söylenenlerden emin olabileceğindenYukarıda, şu anda, (özellikle genetik yetiştiriciler), teknisyenler ve teknoloji uzmanları çok fazla talep görmektedir. Ne de olsa, ülkenin kalkınma düzeyinin doğrudan gelişmekte olan endüstri ve sanayiye bağlı olduğu herkes için bir sır değildir. Bu, kalifiye eleman gerektirir - elbette, onlar oldukları zaman daha iyidir.

Moskova Devlet Üniversiteleri: liste, derece

Moskova Tarım Üniversitesi (100 üzerinden 31). Timiryazeva, Rus üniversiteleri listesinde yer almasına rağmen, yetiştiricilerin yetiştirilmesi alanında en iyisi olarak kabul edildi.

MATI onları. Moskova Havacılık Enstitüsü gibi Tsiolkovsky, havacılık ve uzay biliminde araştırma mühendisleri üretir. Bu yön her zaman prestijli kabul edildi (Birliğin himayesinde bile), bu eğitime olumlu bir tutum bugün hayatta kalmıştır. Ayrıca, 2016 ve 2019 yıllarında devlet bütçesi uçak endüstrisinin gelişimine yatırım yapmış, bu da ülke çapında havacılık üniversitelerinde bütçe ve olimpiyat sitelerinin sayısını% 15-25 artırmıştır.

Bir üniversitenin bilge seçimi nasıl yapılır?

Okul yıllarında tam bir disiplini ve tüm teknik araçların düzenini sevdiyseniz, bisikletle başlayıp cep telefonunuzla bittikten sonra doğrudan üniversiteye gidersiniz.

Devlet üniversitelerini zaten biliyorsunuzMoskova (liste, derecelendirme, fakülteler), bu nedenle başvuru sahiplerine ilişkin şartlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Eğer çalışkan bir öğrenci olsaydınız, herhangi bir fiziksel ve matematiksel lyceum'un yanı sıra, sizin yapmanız çok zor olmaz. Arkasında basit bir okula sahipseniz, elinizi USE sonuçlarında deneyebilirsiniz.

Moskova'daki teknik üniversiteler, derece

Her üniversite, özellikle devlet,Yetenekli öğrencilere bütçeye giriş için birçok şans verir. Bu nedenle, herkes yüksek öğrenim ücretini ücretsiz olarak alma ve prestijli bir işyeri bulmak için hemen sonra bir şansı var.

Seçilen yön "senin değil" ise

Kişisel başarısızlık nedeniyle öğrencilerin bir kısmı(tamamen farklı koşullar altında) düşülür. Bu kaçınılmazdır ve bundan korkmamanız gerekir; bunun yanı sıra, üniversiteye ilk defa ya da mezun olduktan hemen sonra girmeyi başaramadığınız gerçeği. Belki de belirli bir alanda yeterli bilgiye sahip değildiniz ve materyali öğrenmek için bir yıl daha var. İstenilen tesiste en basit çalışan tarafından bir iş bulabilir ve içten üretim görebilirsiniz. Bu, kabulde yardımcı olacaktır, çünkü okulda halihazırda alınan bilgiyi organize eder ve disipline eder.

Moskova'daki en iyi üniversiteler, derece

Eğitimin ilk birkaç yılındaKonular temel olarak genel eğitimdir, bu yüzden fakülteden fakülte ve başka bir üniversiteye geçiş olasılığı sadece birkaç konunun akademik bir farka mal olacaktır. Görünüşe göre, kendi yönünüzü seçmediyseniz, güçlü bir arzunuz varsa bunu değiştirmek zor olmayacaktır. Bu amaç için sadece Moskova'daki üniversitelerin incelenmesi gerekmektedir.

Tüm çabalarda iyi şanslar ve başarı!

En İyi Moskova Üniversitesi: derece 2019

En İyi Moskova Üniversitesi: derece 2019

Related news

 • Evde Egzersiz Aletleri
 • Hindistan cevizi yağı saç için nasıl kullanılır Hindistan cevizi yağını saç için ne sıklıkla kullanabilirim
 • Saç Kaşıntısına iyi Gelen Doğal Bitkisel Çözüm
 • Kıyafetlerin boyutunu belirleme
 • Un Kurabiyesi

 • En İyi Moskova Üniversitesi: derece

  En İyi Moskova Üniversitesi: derece


  En İyi Moskova Üniversitesi: derece

  En İyi Moskova Üniversitesi: derece

  En İyi Moskova Üniversitesi: derece

  En İyi Moskova Üniversitesi: derece

  En İyi Moskova Üniversitesi: derece

  En İyi Moskova Üniversitesi: derece

  En İyi Moskova Üniversitesi: derece

  En İyi Moskova Üniversitesi: derece

  En İyi Moskova Üniversitesi: derece

  En İyi Moskova Üniversitesi: derece

  En İyi Moskova Üniversitesi: derece

  En İyi Moskova Üniversitesi: derece

  En İyi Moskova Üniversitesi: derece

  En İyi Moskova Üniversitesi: derece

  En İyi Moskova Üniversitesi: derece