Emzirme 2019

Emzirme 2019 Emzirme

Emzirme

Emzirmenin faydaları bir gerçektirşüphe götürmez. Bu tür ifadelerin nedenleri nelerdir? Ve suni beslenme neden hemşirelikte herhangi bir rekabete girmiyor? Bu tür soruların cevapları, psikolojik, fizyolojik ve pratik alanlarda yatar.

Yeni doğmuş bebeklerin psikolojisi hala kararsızdır. Bebek annemin karnında sıcak ve korunaklı bir yerden doğdu. Sesler, ışık, sıcaklık farkı - duyular düzeyinde bebeğin rahatsızlığına neden olur. Bir çocuğun beslenmesi süreci bebeğin annesi ile iletişim ve iletişim kurma yoludur. Psikologlar, doğumdan hemen sonra göğse bağlı olan çocukların, dış dünyadaki görünümlerinin neden olduğu strese daha fazla tolerans gösterdiklerini söylüyor. Annesinin yanında olmak, fiziksel teması hissetmek, kalp atışlarını duymak, bebeğin sakinleşmesi, korumanın yakın olduğunu hissetmek. Şaşılacak bir şey yok, ağlayan bir bebeği sakinleştirmenin ilk yolu bir bebeği emzirmek. Daha sonraki yaşamda, anne ile emzirme yoluyla iletişim kurmada çok değerli bir deneyim alan kırıntılar, stres riskine daha az maruz kalmaktadırlar, daha yüksek entelektüel gelişimde farklılık gösterirler, dış çevreye daha iyi uyum sağlarlar.

Fizyolojik faydada şüphe yoktur kiBebeğe emzirme verir. Anne sütü bebeği için güvenli, steril, yanlış pişirilemez. Yanlış görüş, annenin soğuk algınlığı durumunda bebeğin anne sütü ile enfekte olma tehlikesidir. Ayrıca, anne sütü, bebeklerin enfeksiyonlara karşı güvenilir bir şekilde korunmasını sağlayan antikorlar ve lökositlerle yeni doğan bebek sağlar. Anne sütünün bronşiyal astım gelişme riskini azalttığı kanıtlanmıştır, çocuğun bedeni alerjik reaksiyonlara daha az yatkındır.

Emzirmek yararlıdırBir çocukta uygun bir ısırık oluşumu üzerindeki etkisi ve çocuğun anne sütü ile beslenen bebeklerde çürüklere karşı duyarlılığı daha azdır. Bebeğin emzirilmesi bebeğin emzirme sürecinde aktif olarak çalışmasını sağlarken, biberondan beslenmek bebekten herhangi bir çaba gerektirmez. Aktif emme hareketlerinin yararları, bunların yenidoğanın aldığı ilk aktif eylemler olmasıdır.

Emzirmeyi unutmaoptimal ihtiyaçlarına uygun bireysel yemekler, bebeği verir. Bebek anne sütü gelişimine herhangi bir döneminde üzerinde protein, vitamin, mineral, hormon gerekli miktarda üretir. Anne sütü dikkate değer özellikleri, süt sırasında sıcakta daha sıvıyı ihtiva edecek şekildedir, ve bu yüzden, gerekli bebek antikorları, lizozim ve makrofajlar görünür kesme dişi süt anne sütü hastalığın döneminde, kalsiyum doludur.

Annenin sütünün bile tadı çok daha hoştur. Suni karışımdaki tat duyumları çok daha az hoştur ve bir kerede yiyeceğin kök saldığı hissedilir. Anne sütü daima taze, doğal ve tatlı kalır.

Anne sütünde başka neler var? Dört yüz farklı bileşen anne sütünün bileşimidir, yapay karışım ise bebeğin sadece 40 çeşit malzeme sağlamasına izin verir. Ayrıca anne için emzirme pratik bir değerdir. Sonuçta, şişelerin bağlanmasını gerektirmez, annenin besleme saatlerine ve sıcak yiyeceklerin mevcudiyetine veya yokluğuna bakılmaksızın bir kırıntı ile seyahat etmesine izin verir. Annenin anne sütü - her zaman yakın, her zaman hazır, her zaman lezzetli ve taze!

Emzirme 2019

Emzirme 2019

Related news

 • Cimcik Tarifi
 • Tuzlu Susamlı Kurabiye
 • SSCBnin dedektifleri: Görülmesi gereken 5 film
 • Açıklayıcı notun bir örneği. Açıklayıcı not nasıl yazılır
 • Neden siyah yavru kedi hayal ediyorsun Öğreneceğiz

 • Emzirme

  Emzirme


  Emzirme

  Emzirme

  Emzirme

  Emzirme

  Emzirme

  Emzirme

  Emzirme

  Emzirme

  Emzirme

  Emzirme

  Emzirme

  Emzirme

  Emzirme

  Emzirme

  Emzirme

  Emzirme

  Emzirme

  Emzirme

  Emzirme

  Emzirme

  Emzirme

  Emzirme

  Emzirme