resim Goruntuler fotograflar Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol
Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol 96 08.01.2019, 22:40

Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol

Apple - mevcut olan en yararlı meyveHerkese pratik olarak. Vitaminlerin faydalarını ve kış için hoş bir tadı korumak için, kurutulmuş meyveleri elmadan çıkarmanız yeterlidir. Kurutulmuş elmalar, atıştırmalık, pişirme kompostosu veya pişirme veya yulaf lapasında kullanmak için iyidir. Ürünün lezzetini kaybetmemesini ve küflenmemesini sağlamak için elmaları düzgün bir şekilde nasıl kurutacağınızı bilmeniz gerekir.Evde elma nasıl kurutulur?Bazıları, evde kullanımı oldukça mümkün olan çeşitli yollar vardır.

Kurutma için hazırlık

Elmaları evinizde kurutmadan öncekoşulları dikkatlice hazırlamak gerekir. Meyveleri sırala, solucanları çıkar ve olgunlaşır. Asit-tatlı çeşidi seçmek en iyisidir, bunlar en lezzetli olacak. Seçilen elmaları ekim sırasında kullanılabilecek toz ve kimyasal kalıntılardan kurtulmak için dikkatlice yıkayın. Kuru meyveler için daha hızlı çıktı, çekirdeği çıkar ve kabuğu kes. Etrafı karıştırmamak ve her şeyi düzgün bir şekilde yapmamak için özel bir paslanmaz çelik boru kullanın. Eğer etrafta dolaşmak istemiyorsanız, elmaları dilimleyebilirsiniz. Bundan sonra doğrudan kurutmaya gidebilirsiniz.

Güneşte evde elma nasıl kurutulur

Güneşte doğal kurutma, vücudun herhangi bir kurutulmuş meyve hazırlaması için en yararlı yollardan biri olarak kabul edilir.Elmalar nasıl kurutulur?Bu aynı zamanda elmalar için de geçerlidir. Onları evde bu şekilde pişirmek için, meyveyi dilimler veya halkalar halinde kesin ve bir masaya veya fırın tepsisine eşit olarak dağıtın. Bir ızgara veya ızgara da kullanabilirsiniz. Aynı şekilde yemek pişirebilir, armut ya da muz yapabilirsiniz.Yakın meyve kurumaya ve çürümeye başlamayacak kadar yüksek olmalıdır. Doğrudan güneş ışığında elmaları ayarlamaya çalışın. Bunun için mükemmel bir yer balkon. Alternatif olarak, dilimleri kalın bir dizeye dizip, güneşin altında asabilirsiniz, böylece daha az yer kaplayacaklar. Artık elmaları evde nasıl kurutacağınızı biliyorsunuz. Fakat yemek pişirmek birkaç gün sürecek. Ya beklemek istemezsem? Fırını kullan!

Elmalar fırında nasıl kurutulur?Elmalar fırında nasıl kurutulur

Güneşte kurutmak istemiyorsanız ya daortaya çıkıyor, fırın da yaklaşıyor. Bu şekilde evde elma nasıl kurutulur? Dilimleri fırın tepsisine koyun ve elli derece kurutun. Hemen büyük bir sıcaklık açmayın. Elmalar, nemin buharlaşmayacağı bir kabukla kaplanacaktır. Sadece lobüller kuruduğunda, sıcaklığı yetmiş dereceye kadar yükseltebilirsiniz. Son aşamada, ateşin biraz azaltılması gerekiyor. Kapıyı biraz aralıkta tutun, böylece buhar fırından serbestçe kurtulabilir. Bütün kurutma işlemi yaklaşık altı saat sürecek. Ayrıca evde elmaları kurutmayı düşünmeyi bırakacak özel bir kurutucu da satın alabilirsiniz. Ancak, kurutulmuş meyvenin sık sık pişirilmesi planlanmazsa, böyle bir cihaz bu kadar gerekli değildir. Yukarıda açıklanan iki yöntem vardır.

Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yolresim fotograflar Fotograf

Related news

 • Garnitürlü Köfte Yemeği Tarifi
 • Illustratorda izleme: açıklama, özellikler, türler ve öneriler
 • Göz çevresindeki cilt için badem yağı: gençliği korumak

 • Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol 90

  Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol


  Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol 74

  Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol 63

  Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol 18

  Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol 67

  Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol 56

  Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol 74