Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol

Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol


Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol 58 22.02.2019, 18:12

Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol

Apple - mevcut olan en yararlı meyveHerkese pratik olarak. Vitaminlerin faydalarını ve kış için hoş bir tadı korumak için, kurutulmuş meyveleri elmadan çıkarmanız yeterlidir. Kurutulmuş elmalar, atıştırmalık, pişirme kompostosu veya pişirme veya yulaf lapasında kullanmak için iyidir. Ürünün lezzetini kaybetmemesini ve küflenmemesini sağlamak için elmaları düzgün bir şekilde nasıl kurutacağınızı bilmeniz gerekir.Evde elma nasıl kurutulur?Bazıları, evde kullanımı oldukça mümkün olan çeşitli yollar vardır.

Kurutma için hazırlık

Elmaları evinizde kurutmadan öncekoşulları dikkatlice hazırlamak gerekir. Meyveleri sırala, solucanları çıkar ve olgunlaşır. Asit-tatlı çeşidi seçmek en iyisidir, bunlar en lezzetli olacak. Seçilen elmaları ekim sırasında kullanılabilecek toz ve kimyasal kalıntılardan kurtulmak için dikkatlice yıkayın. Kuru meyveler için daha hızlı çıktı, çekirdeği çıkar ve kabuğu kes. Etrafı karıştırmamak ve her şeyi düzgün bir şekilde yapmamak için özel bir paslanmaz çelik boru kullanın. Eğer etrafta dolaşmak istemiyorsanız, elmaları dilimleyebilirsiniz. Bundan sonra doğrudan kurutmaya gidebilirsiniz.

Güneşte evde elma nasıl kurutulur

Güneşte doğal kurutma, vücudun herhangi bir kurutulmuş meyve hazırlaması için en yararlı yollardan biri olarak kabul edilir.Elmalar nasıl kurutulur?Bu aynı zamanda elmalar için de geçerlidir. Onları evde bu şekilde pişirmek için, meyveyi dilimler veya halkalar halinde kesin ve bir masaya veya fırın tepsisine eşit olarak dağıtın. Bir ızgara veya ızgara da kullanabilirsiniz. Aynı şekilde yemek pişirebilir, armut ya da muz yapabilirsiniz.Yakın meyve kurumaya ve çürümeye başlamayacak kadar yüksek olmalıdır. Doğrudan güneş ışığında elmaları ayarlamaya çalışın. Bunun için mükemmel bir yer balkon. Alternatif olarak, dilimleri kalın bir dizeye dizip, güneşin altında asabilirsiniz, böylece daha az yer kaplayacaklar. Artık elmaları evde nasıl kurutacağınızı biliyorsunuz. Fakat yemek pişirmek birkaç gün sürecek. Ya beklemek istemezsem? Fırını kullan!

Elmalar fırında nasıl kurutulur?Elmalar fırında nasıl kurutulur

Güneşte kurutmak istemiyorsanız ya daortaya çıkıyor, fırın da yaklaşıyor. Bu şekilde evde elma nasıl kurutulur? Dilimleri fırın tepsisine koyun ve elli derece kurutun. Hemen büyük bir sıcaklık açmayın. Elmalar, nemin buharlaşmayacağı bir kabukla kaplanacaktır. Sadece lobüller kuruduğunda, sıcaklığı yetmiş dereceye kadar yükseltebilirsiniz. Son aşamada, ateşin biraz azaltılması gerekiyor. Kapıyı biraz aralıkta tutun, böylece buhar fırından serbestçe kurtulabilir. Bütün kurutma işlemi yaklaşık altı saat sürecek. Ayrıca evde elmaları kurutmayı düşünmeyi bırakacak özel bir kurutucu da satın alabilirsiniz. Ancak, kurutulmuş meyvenin sık sık pişirilmesi planlanmazsa, böyle bir cihaz bu kadar gerekli değildir. Yukarıda açıklanan iki yöntem vardır.

Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol

Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol

Related news

 • Yüz Tipine Göre Saç Modelleri
 • Burnu Olmadan Doğan Bebeğin Hikayesi
 • İrtibat içinde Sahte: Neden onlara ihtiyaç var ve onları nasıl ayırt etmek
 • Keten tohumu yağı Saçlar İçin Nasıl Kullanılır
 • Tablo Pedagojik teknolojiler: GK Selevkoya göre sınıflandırma. GEF tarafından DOSta modern pedagojik teknolojilerin sınıflandırılması (tablo)

 • Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol 3

  Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol


  Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol 93

  Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol 44

  Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol 89

  Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol 12

  Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol 29

  Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol 77

  Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol 24

  Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol 48

  Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol 20

  Elmalarınızı evde nasıl kurutun: iki uygun yol 61