Elmadan moonshine nasıl yapılır 2019

Elmadan moonshine nasıl yapılır 2019 Elmadan moonshine nasıl yapılır

Elmadan moonshine nasıl yapılır

Genel olarak, halkımız her şeyden moonshine nasıl yapılacağını bilir. Bununla ilgili anekdotlar bile var. Bunlardan biri, moonshine zorlamak için bir demleme yapmanın ne olabileceği sorusuyla ilgilidir. Yani, uzmanlar, sözde, "dışkı" adı verilen özgün bir tarif sunuyoruz.

Tabii ki, bu bir Rus şakası, içindeki gibibaltadan bir çorba hakkında bir peri masalı. Ama votka elma ve diğer meyveler, meyveler, reçeller, çikolatalar, şeker pancarından yem ve kırmızı, domates, patates, kabak, mısır, un (herhangi bir karbonhidrat içeren gıda ürünü kullanmak) olarak, insanlar iyi yapmak için öğrendim.

Daha az karbonhidrat kaybına sahip olmak için,moonshine demlemek için demlenmeden önce, malzemenin suda kaynatılmasıyla sonuçlanır. Gezmek zaten şurup veya komposto olacak - bu, fermantasyon sürecini hızlandıracak ve süspansiyondan karbonhidratların daha fazla kullanılmasına izin verecektir.

Pancardan gelen moonshine'intemizlik ve tatlandırıcı ile itmek zor bir nahoş bir tat. Ancak pancarlar, kırsal alanlarda kolayca yetiştirilen ve her evde çok sayıda mevcut olan en ucuz üründür. Ancak elmadan gelen moonshine pratikte herhangi bir baharat gerektirmez.

Daha fazla tasarruf için, bir cesaret yapamazsınıztüm elmalar ve elma atıklarından. Ev sahibesi, bir elma çekirdeği oyma, kış hazırlıkları için çok fazla jöle veya reçel pişirirse, bu durum özellikle doğrudur.

Her köy bir brag kurmayı biliyorsakini. Sıcak bir yerde su, şeker ve maya dolaşmaya başlar. Oranlar doğru olarak gözlemlenirse, iki hafta sonra, alkol içeren bir süspansiyon elde edilir, bu da moonshine damıtılabilir.

Kullanılan şeker miktarını azaltmak,Meyve püresi veya sebze suyu üzerine püre koyarız, su fermente reçelinde çözülür veya karamel satışının sona ermesinden sonra yazılır - bu daha önce de belirtilmiştir.

Ancak, moonshine sırları denilen birkaç nüans vardır. Elmadan veya diğer ürünlerden moonshine hazırlansalar da, her moonshiner için hatırlanmalıdırlar.

İlk olarak, braga olabildiğince küçük olmalıdırAlkol bu buharlaşır ve kısmen oksitlenmiş olduğu gibi, oksijen ile temas ettirilir. Ürünün tadım bozmaktadır ve vücut üzerinde zararlı bir etkisi olabilir sirke belirli sayıda, alabilirsiniz demlemek için damıtma esnasında Sonuç olarak.

İkinci olarak, oksidasyon işlemi önlenmezseBu mümkün oldu, breg çok köpük yaptı ve ekşi bir koku ve tadı var, o zaman durumu biraz düzeltebilirsiniz. Demleme ile tankta birkaç saat önce damıtmadan önce taze süt dökülür. Asit hemen süt ile etkileşir, onu karıştırır, karbondioksit havaya karışır ve alkol kalır. Bununla birlikte, bu durumda moonshine beyaz, belirsiz bir gölge elde edebilir.

Bu yüzden elmaları moonshine yapmaya karar verdik. Tarifler, brags için 3 litre suya bir kilogram şeker koyması gerektiğini söylüyor. Elmalar kullanırsak ne kadar şeker gereklidir?

Görev belli bir karmaşıklığa sahip, çünküFarklı elma çeşitlerinde karbonhidrat içeriği farklıdır. Bu nedenle, damak tadınızı kullanarak en iyi seçeneği seçmelisiniz. Ve Rusça konuşarak - içki için gerekenleri denemek ve şekere şeker katmak.

Tabii ki, karşılaştırma için önce çözülmeniz gerekiyorreçete tam olarak "örnek" bir kısmı ve sonra altında bizim compote "özelleştirmek", denemek ve karşılaştırarak. Üç litrede tam olarak bir kilogram şeker dikmek gerekli değildir. Küçük oranlarda yapabilirsiniz, örneğin, yarım litre su (belirli bir hacminin altıncı kısmı) ve sırasıyla bir kilogramlık bir şekerlik şeker (1000 g: 6 = 167 g) alın.

Braga için maya en iyi "canlı" kullanılır. Ama aynı zamanda granül pişirme kullanabilirsiniz. Bunları, karışımın dört litresi başına 100 gramlık hesaplamalara koymanız gerekir.

Mayanın ılık suda erimesi veayrı ayrı şekeri çözer ve sadece malzemeleri karıştırın. 9 gün ya da daha uzun süredir yürekli brags - karışımın bileşimine ve brag ile kapasiteyi saran sıcaklığa bağlıdır. Bu nedenle süreci gözlemlemek, içeriye bakmak ve sıvıyı karıştırmak gereklidir.

Süreç, işlemin yapıldığı gün olmalıdır.fermantasyon duracak. Damıtıldıktan sonra, moonshine aktif karbon veya manganezin çözündürülmesiyle saflaştırılır. İki ila üç gün sonra filtrelenebilir ve bir portakal ya da limon kabuğu içeren bir kavanoza, "parfüm" için bir nane ya da balsam koluna atılabilir.

Elmadan moonshine nasıl yapılır 2019

Elmadan moonshine nasıl yapılır 2019

Related news

 • Çinko Hangi Besinlerde Bulunur
 • Karbüratör VAZ 2105 nasıl
 • Pirpirim Aşı Tarifi
 • Meze Nasıl Süslenir
 • Tomurcuklu Çiçekler Örgü Yelek Modeli

 • Elmadan moonshine nasıl yapılır

  Elmadan moonshine nasıl yapılır


  Elmadan moonshine nasıl yapılır

  Elmadan moonshine nasıl yapılır

  Elmadan moonshine nasıl yapılır

  Elmadan moonshine nasıl yapılır

  Elmadan moonshine nasıl yapılır

  Elmadan moonshine nasıl yapılır

  Elmadan moonshine nasıl yapılır

  Elmadan moonshine nasıl yapılır

  Elmadan moonshine nasıl yapılır

  Elmadan moonshine nasıl yapılır