Elma ve domatesle birlikte Adjika: en iyi tarifler 2019

Elma ve domatesle birlikte Adjika: en iyi tarifler 2019
18.09.2019

Elma ve domatesle birlikte Adjika: en iyi tarifler 82

Elma ve domatesle birlikte Adjika: en iyi tarifler!

Adzhika sevdiniz mi? Keskin, kokulu, ekşi veya tatlı, lezzetli, lezzetli mi? O olmadan taze ve kızarmış et, haşlanmış patates ve diğer tüm yemekler görünüyor. Eğer öyleyse, bugünün makalesi tam size göre!

Sebze zevki

Elma ve domatesli Adzhika Aynı Adzhika, bizden memnuniyet duyuyoruzKışın yemek, aslında orijinalle ilgisi yoktur - doğum yeri Kafkasya olan yanan tuzlu bir baharat. Dağ halkaları sıcak biber, sarımsak, otlar, cevizlerden alırlar. Doğal olarak, yemeklerdeki baharatları biraz koymanız gerekir ve ekmeğin üzerine bu kadar incelik katamazsınız. Başka bir şey - elma ve domatesli adzhika! Mükemmel atıştırmalık, bir salata olarak, borscht, çorba, sos için de pansuman olarak uygundur. Temel şart - tüm ürünler yalnızca yüksek kalitede olmalıdır: Bulgar biberi, acı olmadan, etli olgunlaşır. Adzhika'yı elma ve domatesle hazırlarsanız, domatesler yalnızca ince şekilli şeker çeşitleri alır ve meyveler ekşi ya da tatlı ekşi olur. Otlar ve baharatlar kullandığınızdan emin olun. Ve keskinlik, şeker ve tuz gelince, elma ve domatesli adzhika'nızın gerçek bir zevk haline gelmesi ve en zengin vitamin kaynağı haline gelmesi sayesinde bileşenlerin oranını deneyebilir ve seçebilirsiniz.

Tarif Yedi

Elma ve domates havuçsuz Adzhika Tarifin ismi tesadüfi değil. Seni ondan sebze ve baharatların en eksiksiz kümesinin bir büküm pişirmeye öğrenebilirsiniz. elma ve domates ile bu Acıka fazla soğan, sarımsak, çan ve sıcak biber, havuç içerir. Ve tuz, şeker, sirke, bitkisel yağ. Aromatik otlar tarifi kuru dereotu, kişniş, kişniş ve veya tarçın dahil edilebilir. Sirke doğal masa ve meyve, yapmanız gerekmiyor, bir reçete sağladı. Yani, 3 kg domates alın, sapları çıkarın ve et değirmeni kaydırın. Sonraki - elma, havuç ve dolmalık biber yarım kg - çok temiz, tohumlarını çıkartın ve ilerleyin. Aynı şekilde soğan ve sarımsak 1 kg, acı biber (Capsicum) 500 g kesmek. Biraz demet dereotu veya maydanozu doğrayın. Elde edilen kütleyi iyice karıştırın ve ateşin üzerine koyun. Kaynatın, ateşi sıkın ve periyodik olarak karıştırarak yaklaşık 3 saat pişirin. Ardından pelvisi bir kenara koyun ve bira içerken bira hazırlayın. Yine, 3 yemek kaşığı şeker ve tuz 5 yer kaynamaya kap bitkisel yağ dökmek ve yine 2 saat kaynatılır. En sonunda, yarım bardak sirke döküp karıştırın. Isıdan çıkarmayın, sterilize edilmiş teneke kutuların üzerine koyun ve sarın. Bir meze, çok tatlı görünüyor kollar tarifi alacak aldıysanız "havuç olmadan elma ve domates ile Acıka."

Anlık pişirme reçetesi

Adzhika Domates Biberi ElmaMutfakta referans kitaplar farklı verilirtarif edilen yemeğin bileşimleri. Tecrübeli ev hanımlarıyla olduğu gibi, hazırlanması için daima 3-4 seçenek vardır. Ve elma ve domates havuç ile Adzhika hazırlanması ile ilgileniyorsanız, o zaman bu şekilde yapılır. biber, hem de elma ve soğan 400 g - domates, yarım kg 1 kg kıyma. Yarım fincan yağ koyun ve ekleyin. Yaklaşık 50 dakika orta ateşte pişirin, yanmayacak şekilde karıştırın. Bu sefer, sarımsağı (300 gr) doğrayın, Adzhika'ya koyun. sirke, vsypte tutam kişniş, zemin defne yaprağı ya da bunların karışımları "Khmeli suneli" 100 g dökün. 5-7 dakika daha damlatın ve tenekelerde ısıdan düz bir şekilde serin. Rulo yapın, ters çevirin, bükümü sarın ve bir gün sonra kilerdeki rafa koyun. Bu Acıka ekşi gibiydi Eğer biraz şeker ekleyin, (domates, biber, elma, tatlılar biraz vermek), ama bu tarifi için verilmemektedir.

Yeşil elmalardan Adjika

Adjika domates elma havucundan Daha önce yazıldığı gibi, bir atıştırmalık konması önerilirtatlı çeşitlerin elmaları, konserve gıdayı korumak için çanağa sirke eklemeniz o kadar çok ki. Bununla birlikte, pişirilirken ekşi meyvelerin kullanımı için birkaç tarif var. Onlardan dolayı, ev sahibesi sirke miktarını önemli ölçüde azaltabilir veya tamamen tarife dışı bırakabilir. Örneğin, bir domates, elma, havuç gibi adzhika var. Bunun için: domates 2 kg, Bulgar tatlısı veya salata biberi - bir kilogram kadar havuç, soğan ve tam olarak yeşil, ekşi elma. Keskinlik için, 2-3 poşlık sıcak biber (kırmızı) ekleyin. Yakalayın, bir sobaya koyun, pişirin, kabarcık vermeyin, 40 dakika. Daha sonra sarımsak (100 gr doğranacak kadar) koyun, 5 dakika daha pişirin ve cesurca sarın, muhafaza bütün kışa dayanır ve bozulmaz!

Acı biber ve biber

lezzetli AdjikaBu dolgu neredeyse ideal ve vazgeçilmezdir.İlk veya ikinci dersi hazırlamanız gerekiyorsa. Adzhika'nın bileşimi çok basittir: kıyma makinesinde, eşit miktarlarda Bulgar biberi (tercihen kırmızı) ve domatesler halinde kaydırın. 2.5-3 yemek kaşığı tuz dökün, bir slayt ile yapabilirsiniz. Ve ayrıca bir çay kaşığı sitrik asit, bir avuç tatlı ve acı biber bezelye bir kat. Karışımı 10-15 dakika pişiriniz. Zemin sarımsağı (200-250 g) koyun, karıştırın, kavanozlara ateş açın ve kapatın.

Elma ve domatesle birlikte Adjika: en iyi tarifler 2019

Elma ve domatesle birlikte Adjika: en iyi tarifler 2019

Related news

 • Saç düzleştiren tarak nasıl kullanılır
 • 1 ayda ne tür doktorlar var Yenidoğanın yaşamın ilk ayında yaptığı fiziksel muayene
 • Rusya’da yaklaşık 6 milyon Müslüman, Ramazan’da oruç tutuyor
 • Diadermine’den zamanın etkilerine karşı savaşan yeni seri: LIFT WRINKLE FILLER
 • Unutma Beni 1547. Bölüm izle

 • Elma ve domatesle birlikte Adjika: en iyi tarifler 20

  Elma ve domatesle birlikte Adjika: en iyi tarifler


  Elma ve domatesle birlikte Adjika: en iyi tarifler 35

  Elma ve domatesle birlikte Adjika: en iyi tarifler 13

  Elma ve domatesle birlikte Adjika: en iyi tarifler 58

  Elma ve domatesle birlikte Adjika: en iyi tarifler 98

  Elma ve domatesle birlikte Adjika: en iyi tarifler 59

  Elma ve domatesle birlikte Adjika: en iyi tarifler 90

  Elma ve domatesle birlikte Adjika: en iyi tarifler 78

  Elma ve domatesle birlikte Adjika: en iyi tarifler 82

  Elma ve domatesle birlikte Adjika: en iyi tarifler 34

  Elma ve domatesle birlikte Adjika: en iyi tarifler 56

  Elma ve domatesle birlikte Adjika: en iyi tarifler 11

  Elma ve domatesle birlikte Adjika: en iyi tarifler 81

  Elma ve domatesle birlikte Adjika: en iyi tarifler 54

  Elma ve domatesle birlikte Adjika: en iyi tarifler 38