Elma ağacındaki tırtaklar: mücadele yöntemleriElma ağacındaki tırtaklar: mücadele yöntemleri

19.05.2019

Elma ağacındaki tırtaklar: mücadele yöntemleri 39

Elma ağacındaki tırtaklar: mücadele yöntemleri

Elma ağaçları genellikle çeşitli böceklerden etkilenir. Tırtıllardan bahsetmişken, genellikle yaprak silindirleri, elma güvesi larvaları, kış güveleri veya elma güvesidir.

Elma fescue nasıl başa

Bu böceğin yetişkin tırtılları beyaz ve hafif saydamdır. Bu, elmanın en yaygın zararlısıdır.elma tırtılMeyve maceraları her yerde bahçe ağaçlarını etkiler vede tüm bahçıvanlar da bilinir. Çoğu zaman elma tırtıllı - bu tam haşere türüdür. Güve kabuğu, toprakta ağaç soyma altında koza içinde overwinters. çiçekli elma sırasında ağaçlar tırtıllar pupa başlar. Bu sürenin sonunda, kelebekler uçar. Aşağıdaki aylarda onlar yaprak ve meyve yumurta bir sürü yatıyordu.

İlk tırtıllar iki elma ağacı üzerinde görünür.haftanın Meyveye nüfuz eder ve tohum ve dokuları beslerler. Güvelerin tırtılları tarafından kemirilen kurs, her zaman örümcek ağları tarafından bağlanmış olan çubuklarla kapatılır. Bu zararlılardan etkilenen meyveler çok erken olgunlaşır ve parçalanır.

Fletcher ile mücadele yöntemleri temel olarak, kargayı yok etmek, ağacın kabuğunu temizlemek, yakalama kayışlarını düzenlemek ve özel preparatları işlemektir.yeşil tırtıllarSon etkinlik amaçlanmalıdır.böylece elma ağacındaki tırtıllar meyveye gömülmeden önce yok edilir. Bu nedenle, çiçeklenmeden yaklaşık on üç gün sonra, ağaçların% 0.3'lük karbofos preparatı çözeltisi ile veya% 0.2'si ile - klorophos ile muamele edilmesi gerekmektedir. Sonbahar sandıklarının kazılması gerekiyor.

Bir yaprak silindiri ile mücadele yöntemleri

Bu haşere yeşil tırtıllar biraz varsarımsı gölge ve kahverengi tüyler ile kaplı, hangi uzun tüyleri yetişir. Yaprak silindirlerinin dağıtım alanı olağandışı genişlikte. Orta Asya dışında hiçbiri yoktur. Bu tür böcekler, elma ağacının böbreklerine ve çiçeklerine zarar verir. Bir webin ipuçlarıyla birbirine bağlı yaprakları fark ederseniz, ağaç bu haşere tarafından etkilenir. Bazı yapraklar da bükülebilir veya birbirine bağlanabilir. Şu anda, bu haşere 26 tür vardır.

Yaprak silindiri tırtılları ile mücadeleöncelikle "Lepidocide" ve "Bitoxybacillin" gibi ilaçlarla elmaların püskürtülmesinde kullanılır. % 3'lük bir nitrafen çözeltisi kötü değildir. Ayrıca, tüm hasarlı yaprakları koparmak gerekir. Ayrıca eski kabuğu tamamen temizlemeyi ve yakmayı da denemeye değer.

Kış güve nasıl kurtulmak

Bahçıvan varsatırtıllarla mücadeleElma ağacında m tırtıllar sarımsı-yeşil görülüryaprakları gizlenen renkler, örümcek ağı, daha sonra ağaç bir kış güvesi tarafından vurulur. Kanatsız kelebekler, sonbahar yaprakları döneminde pupaları terk ederler ve ağaç taçlarında yumurta bırakırlar, gövde boyunca sürünürler. Bu haşere ile mücadele yöntemleri arasında, her şeyden önce,% 0.3'lük bir karbofos veya kloropos çözeltisi ile işleme yer alır. Ayrıca% 3'lük bir nitrafen çözümü de kullanabilirsiniz.

Elma güvesi mücadele

Bu haşere tırtılları kışlama alanından geliyorGeç bahar ve mayınları şekillendirme, yaprakları yerleşir. Elma çiçeği olur olmaz, yaprakları yutmaya başlarlar. Bunun bir sonucu olarak üst kısımları ve kenarları sıkıcıdır ve ölür. Bu beladan kurtulmak için,% 0.7'lik bir kloropos çözeltisi uygulanmaya değer.

Elma ağacındaki tırtaklar: mücadele yöntemleriElma ağacındaki tırtaklar: mücadele yöntemleri

Related news

 • Damacanadan Oyuncak Sepeti Yapımı
 • DHA: Yıldırım yarın istifa edecek
 • Opera da müzik çalmayın - ne yapmalı Sorun Giderme İçin İpuçları ve Püf Noktaları
 • Rutini bırakın, güzelleşin
 • Güneş Yanığına Ne Yapılır: Güneş Yanığı İçin Doğal Yöntemler

 • Elma ağacındaki tırtaklar: mücadele yöntemleri 20

  Elma ağacındaki tırtaklar: mücadele yöntemleri


  Elma ağacındaki tırtaklar: mücadele yöntemleri 14

  Elma ağacındaki tırtaklar: mücadele yöntemleri 25

  Elma ağacındaki tırtaklar: mücadele yöntemleri 5

  Elma ağacındaki tırtaklar: mücadele yöntemleri 63

  Elma ağacındaki tırtaklar: mücadele yöntemleri 25

  Elma ağacındaki tırtaklar: mücadele yöntemleri 76

  Elma ağacındaki tırtaklar: mücadele yöntemleri 79

  Elma ağacındaki tırtaklar: mücadele yöntemleri 28

  Elma ağacındaki tırtaklar: mücadele yöntemleri 74

  Elma ağacındaki tırtaklar: mücadele yöntemleri 71

  Elma ağacındaki tırtaklar: mücadele yöntemleri 45

  Elma ağacındaki tırtaklar: mücadele yöntemleri 85